Abdulah Gul u Beogradu

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Da li ce Tursku nasa diplomatija proglasiti za peti strateski stub saradnje i prioriteta ?! :cool:



Tadić i Gul započeli razgovore iza zatvorenih vrata
Autor: Tanjug | 26.10.2009. - 08:28 izmena 11:49

1379513jqvzxb.jpg


Predsednik Turske Abdulah Gul doputovao je danas prepodne u Beograd, u prvu zvaničnu posetu Srbiji. Posle svečanog dočeka ispred Palate "Srbija", Gul i Tadić su počeli razgovore u četiri oka, a potom će se pridružiti delegacijama i prisustvovati potpisivanju više bilateralnih sporazuma.

Dvojica predsednika će se danas obratiti učesnicima Poslovnog foruma, na kome će biti razmotrene mogućnosti unapređenja dosadašnje privredne saradnje Srbije i Turske. Na forumu će učestvovati 40 privrednika vodećih turskih kompanija iz oblasti građevinarstva, tekstilne industrije, turizma i drugih oblasti.
Drugog dana posete, dvojica predsednika će posetiti Kapelu mira u Sremskim Karlovcima i Petrovaradinsku tvrđavu u Novom Sadu. Po povratku u Beograd, predviđeno je da predsednici učestvuju na sastanku "Ekonomski razvoj Sandžaka".
http://www.blic.rs/politika.php?id=117428
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ovakjo ja jesam SRBIN i ti veliki i jesam za sto vecu saradnju sa Turcima.
Ovde u Rumi ima jedna firma koja radi sa Turcima nesto im izvozi rekli su mi da sa Turcima nikada nisu imali problema a iz rokali su ih i Francuzi,Rusi,Rumuni a opet kazem sada samo posluju sa Turcima.
Migli bi dosta da naucimo od njih a predrasude ostavimo istoriji.

Jos nesto kada sam bio u Turskoj na moru kada sam rekao da sam Srbin imali su samo pozitivno misljenje.
 
Osim na ekonomiju, predsednici dveju država su se usredredili i na pitanje interreligijske saradnje, a u tom kontekstu Tadić je predložio izgradnju kulturno-obrazovnog islamskog centra u blizini Beograda.
trebalo je da ga prave u centru Beograda , a ne okolini ,ipak je u tom gradu nekad bilo preko 200 dzamija i ko zna koliko medresa , hanova , tekija , turbeta i slicnih divota :rtfm:
 
trebalo je da ga prave u centru Beograda , a ne okolini ,ipak je u tom gradu nekad bilo preko 200 dzamija i ko zna koliko medresa , hanova , tekija , turbeta i slicnih divota :rtfm:
Небитно где је. Важно је да је Србија отворена за друге народе, конфесије, културе и представнике истих, а наравно да опет чува своје посебности.
 

Back
Top