koliko "volimo" druge...

koliko procenata ex YU naroda mrzi ostale


  • Ukupno glasova
    10
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Adem1

Primećen član
Banovan
Poruka
915
neka tema bi zatvorena zbog jedne recenice..
"vecina srba..."
poenta ove temeje, sta mislite koliki deo jednog naroda, znaci nije bitno srba, albanaca ili...mrzi ostale iz okruzenja.
imate tri odgovora, ne racunajuci onaj neutralan.
i samo bih dodao, mislim da se taj procenat menja bitno, u zavisnosti od trenutnih prilika tj. neprilika. bio je najmanji pre tridesetak godina, da bi svoj vrhunac dostigao pre mozda dvadesetak godina.
 
Podwetiću samo na istraživanja Rota i Havelke, sprovedena tokom 80-tih u celoj SFRJ, po kojima je preko 50% pripadnika svake nacije pokazivalo distancu i netrpeljivost prema pripadnicima drugih nacija, a u zavisnosti u odnosu na koga je netrpeljivost istraživana rezultati su išli i do preko 80%. Ponovljeno istraživanje u Srbiji i Hrvatskoj tokom 90-tih pokazalo je da se procenat povećao, zbog poznatih dešavanja i toka međunacionalnih odnosa. A s obzirom na sve što nas je od tada do danas još pogodilo ne verujem da se taj procenat nešto značajnije smanjio
 
Ja licno ne mrzim nikog,ne pravim razliku dali je neko zut,crn,beo nego delim ljude na dobre ili lose i to je sve...da mi je rodjeni brat,a da je skot,oterao bi ga u p.m...to preporucujem i drugima.

P.S.Pre dve nedlje sam radio zajedno sa jednim crnim amerom iz Tenesija,koji nije imao poima gde je Srbija,pa sam mu ja objasnio i celu noc smo se super druzili..a sada ovog zadnjeg Petka,sa jednim albancem i stvarno sam bio prijatno iznenadjen koliko je to jedan korektan i prijatan covek.
 
Podwetiću samo na istraživanja Rota i Havelke, sprovedena tokom 80-tih u celoj SFRJ, po kojima je preko 50% pripadnika svake nacije pokazivalo distancu i netrpeljivost prema pripadnicima drugih nacija, a u zavisnosti u odnosu na koga je netrpeljivost istraživana rezultati su išli i do preko 80%. Ponovljeno istraživanje u Srbiji i Hrvatskoj tokom 90-tih pokazalo je da se procenat povećao, zbog poznatih dešavanja i toka međunacionalnih odnosa. A s obzirom na sve što nas je od tada do danas još pogodilo ne verujem da se taj procenat nešto značajnije smanjio

deset postava, samo jedan se dotakao teme...kao sto rekoh, manje od deset %
ps.a nekima se kao po obicaju prividjaju zavere
 
Svi Srbi su izrazti nacionalisti , Samo sto su neki Srbi srpski nacionalisti , a drugi Albanski ili hrvatski . Ovi drugi su radikalniji i nisu svesnii svog nacionalizma .
]Nacionalizam nije sovinizam i ne podrazumeva automatsku mrznju .

U poslednjih 100 godina , na Balkanu su svoju mrznju prema Srbima jasno pokazali Hrvati , Siptari, Bugari, koji je manifestovan u vidu strahovitog genocida nad Srpskim zivljem .
Kad su se vojne prilike su se promile , i Srbi dosli u poziiju da se osvete za pocinjene zlocine, sveta je izosatala, a taj gest , ( u dva navrata ) zauvek je ostao kao dokaz srpske tolerancije prema drugim narodima, te kao dokaz da Srbi , prakticno jedini na Balkanu mogu da oproste i nastave zivot sa dojucerasnjim krvnicima i koljacima sopstvene dece .
Krajnje je maliciozno optuzivati Srbe za ne-tolerancij ili mrzanju prema drugim narodima , obzirom da je Srbija jedna multietnicka drzava , i da nije tako mlada ko sotale balkanske zemlje .
Za razliku od Srba , ostali su i tekako ubijali i proterivali one koji sa njima zive .
Zar se niko ne zapite , gde su Grcki , Rumunski , Madjarski muslimani . Zar se niko ne zapita , gde su hrvatski Madari , ili Srbi iz h
rvatske .
Daklem pogledajte cinjenicama u oci , gospodo i prestanite da budete partiski vojnici. A i , siptari , napravite lepo soje forume , pa se tamo samo-lazite do mile vollje da ste Iliri , Pelagezi , marsovci ...
 
Poslednja izmena:
Evo jedno lakse pitanje...........moze se lakse izbrojati
koliko siptara voli(ne mrzi) Srbe:hahaha::hahaha:

da razjasnimo nesto. posoto vidim da dobar deo nije shvatio pitanje. nisu u pitanju srbi, niti speciajalno albanci. jednostavno mislim da nema velike razlike medju ovim narodima. ako mislim da je kod hravta 20, a kod nas 30 % a kod makedonaca 10 % onda cu zaokruziti opciju nr.2
zanci...
 
neka tema bi zatvorena zbog jedne recenice..
"vecina srba..."
poenta ove temeje, sta mislite koliki deo jednog naroda, znaci nije bitno srba, albanaca ili...mrzi ostale iz okruzenja.
imate tri odgovora, ne racunajuci onaj neutralan.
i samo bih dodao, mislim da se taj procenat menja bitno, u zavisnosti od trenutnih prilika tj. neprilika. bio je najmanji pre tridesetak godina, da bi svoj vrhunac dostigao pre mozda dvadesetak godina.

A zasto bi ja nekoga mrzeo,ili neko da mrzi mene?Niko mi licno nije naneo nikakvo zlo,niti sam ja nekome naneo zlo.Najvise od svih bi voleo da je ziva SFRJ...ali ispostavilo se i ispostavlja se da je u toj zemlji zuvelo mnogo divljaka,a ima ih i danas...u njenom razbijanju su ravnopravno ucestvovali svi,kako unutrasnji,tako i spoljasni faktori...
 
A zasto bi ja nekoga mrzeo,ili neko da mrzi mene?Niko mi licno nije naneo nikakvo zlo,niti sam ja nekome naneo zlo.Najvise od svih bi voleo da je ziva SFRJ...ali ispostavilo se i ispostavlja se da je u toj zemlji zuvelo mnogo divljaka,a ima ih i danas...u njenom razbijanju su ravnopravno ucestvovali svi,kako unutrasnji,tako i spoljasni faktori...

ima opcija za takve kao ti.
drago mi je da ih je najvise na anketi
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top