Српско-руска унија

Да ли бисте подржали стварање уније самосталних држава Србије и Русије ?

  • ДА

    glasova: 35 47,9%
  • НЕ

    glasova: 38 52,1%
  • ДА

    glasova: 35 47,9%
  • НЕ

    glasova: 38 52,1%

  • Ukupno glasova
    73
  • Anketa je zatvorena .

gost 186118

Veoma poznat
Poruka
10.118
Ову идеју је помало стидљиво оживео Томислав Николић изјавом у рано пролеће 2009. када је изјавио да сматра да ће уколико буде водио државу, Србија бити најбољи члан Уније коју буду формирали Русија и Белорусија, као и члан ЕУ.
Вратимо се уназад, ова идеја има корене још из 1999. када је скипа око социјалиста и тада јединственог СРС, потмогнута црногорским унионистима изгласала приступање Заједници независних држава са Русијом и Белорусијом. Тада је била другачија власт у Русији и лошија ситуација, па то не бејаше релаизовано.
Тај уговор и дан-данас није поништен, мада СРЈ више нема.
Међутим, по доласку Владимира Путина на чело Русије, Русија је договорила са Владом СРЈ, Уговор о слободној трговини који нам и дан-данас омогућава да без царина или са врло ниским царинама извозимо производе у Руску Федерацију.

Ова идеја има економски аспект који је изражен између осталог у овом уговору, везује се и за идеју повезивања Православних земаља, панславизма, повезана је са историјски блиским односима српског и руског народа. Данас је Русија снажнија, суочена је са доста мањом претњом од сепаратизма. Такође, итекако утиче на њој стратешки важне земље. У Украјини се ускоро очекује победа проруских снага, у Белорусији већ имају знатан утицај а са Абхазијом и Јужном Осетијом имају потписан Споразум о специјалним везама. Хм, једино не могу да остваре успех по питању Естоније и Летоније где отприлике трећину становништва чине Руси.
Последњих неколико година се вратило њихово интересовање за Србију.

Дакле, ствари су доста јасна, утицај, моћ и снага Русије све више расте. Да ли је рационално остати изван тих нових токова ?

Да ли бисте подржали унију самосталних држава Русије и Србије и да ли мислите да је она могућа у некој ближој или даљој будућности ?
 
Mnogo bi bolje za nas bilo da ujedinimo ove nesrećne Balkanske narode, a posle da razmišljamo o visokoj politici, majčici Rusiji, nebeskom narodu i ostalim stvarima kojima su skloni naši demagozi.

Srediti pitanje granica, stanje u BiH i normalizovati odnos među narodima, a ne da u Tuzli svaki sekund gledam u auto i čekam hoće li se naći neka budala da baci kamen na šoferku. Isto tako je i u Hrvatskoj, a ni njima nije bolje u Srbiji.
 
Овде није узето у обзир да ли Руска Федерација жели и да ли јој у овом тренутку одговара унија са Србијом, којој се од великог броја западних земаља оспоравају границе и која је под притиском Међународног кривичног суда за Југославију због хашких оптуженика.
Русија наступа координирана са Кином и Индијом на светској политичкој сцени опет ради се о земљама које су опрезне у дипломатији и наступају корак по корак (тиха вода брег рони).
Тако ако се све сагледа и узме у обзир и поглед на Русију, није реално очекивати неки вид уније са Руском Федерацијом у блиској будућности и поред пријатељства два народа, интереси су ти који одређују савезнике.
Србија постепено и због своје унутрашње политичко-економске ситуације треба постепено да се приближава Русији, да се не би нашла у ситуацију да буде дестабилизована од стране запада који је економски значајно присутан у Србији, поготово у банкарском сектору.
 
Naravno da ne...ne znam po cemu se to zakljucuje da nas Rusi neverovatno mnogo vole,kada i njihovi pojedini politicki analiticari posle ove posete Medvedova smataraju da je ovo bila cisto komercijalna poseta i nista vise od toga,a da ne pricamo o tome da polovina Rusa(pogotvu mladih) ili cak i vise od toga, nemaju blage veze o tome gde je Srbija .

Druga stvar,cinjenica je isto tako ,da je ruski uticaj u zadnje vreme opao u Belorusiji i da je Lukasenko vise puta u zadnje vreme davao vrlo otrovne izjave protiv sadasnjeg rukovodstva u Rusiji..uostalom,vise puta je u zadnjih godinu dana bio gost Brisela ,a i to nesto znaci.

Trece,ne znam po cemu se to procenjuje da ce proruske snage pobediti na izborima u Ukrajini ,kada znamo, da je trenutno najpopularniji politicar u Ukrajini Julija Timosenko nije posebno odusevljena Rusijom,ujedno ona je i na celu trenutno najpopularnije stranke(saveza od tri stranke) u Ukrajini,znaci ,ostaje od tih proruskih snaga samo Janukovic i njegova "partija regiona" .

Sve u svemu,nista od toga svega i mislim da su to samo snovi nasih rusofila..
 
Poslednja izmena:
Naravno da ne...ne znam po cemu se to zakljucuje da nas Rusi neverovatno mnogo vole,kada i njihovi pojedini politicki analiticari posle ove posete Medvedova smataraju da je ovo bila cisto komercijalna poseta i nista vise od toga,a da ne pricamo o tome da polovina Rusa(pogotvu mladih) ili cak i vise od toga, nemaju blage veze o tome gde je Srbija .

Druga stvar,cinjenica je isto tako ,da je ruski uticaj u zadnje vreme opao u Belorusiji i da je Lukasenko vise puta u zadnje vreme davao vrlo otrovne izjave protiv sadasnjeg rukovodstva u Rusiji..uostalom,vise puta je u zadnjih godinu dana bio gost Brisela ,a i to nesto znaci.

Trece,ne znam po cemu se to procenjuje da ce proruske snage pobediti na izborima u Ukrajini ,kada znamo, da je trenutno najpopularniji politicar u Ukrajini Julija Timosenko nije na bilo posebno odusevljena Rusijom,ujedno ona je i na celu trenutno najpopularnije stranke(saveza od tri stranke) u Ukrajini,znaci ,ostaje od tih proruskih snaga samo Janukovic i njegova "partija regiona" .

Sve u svemu,nista od toga svega i mislim da su to samo snovi nasih rusofila..

Јел знаш чиме се Јулија Тимошенко бави?
 
srpsko ruska unija je plod maštanja srpskih i ruskih poličara 90-tih godina koji nemaju svoj politički pravac vredan pažnje i obaziranja, nego na jedan nakaradan, nadasve debilan način žele da pridobiju glas više
neću da ulazim u razloge zašto o tome mlate Rusi i po neki Belorus, ali zašto mlate naši, to je objašnjivo...
jedna megalomanija srpske političke scene 90-tih godina u kojoj se srpski narod nalazi kao "štopdenfer" zlom zapadu i hegemoniji koju trpe slavanske sestre i braća...put i borbu koju mi prihvatamo, samo smo slabi i nejaki, pa nam treba Rusija, da nam pokloni S-300, S-400 S-XXX, hiljade i hiljade suhoj i mig XXX, da postave raketne štitove, da postave nuklearne lansere i tako dalje od Kopaonika, do Fruške Gore i da konačno ostvarimo pretnju glavne budale srpske političke scene od vajkada..da se bombarduje Pariz i Rim... trg svetog petra bar dva puta

Sa druge strane, današnja Moskva koja savršeno sarađuje sa Nemačkom, uostalom sa svim zemljama EU, današnja Moskava koja je shvatla da je glavno oružje novac, ne neki raketni sistem koji šaka vojnika pali svaki dan da ne smrzne sistem..
danas sa gasom rade ono što nikad ne bi uspeli sa nuklernom programom..da Evropa gleda u Rusiju kao u Boga tokom zime
 
  • Podržavam
Reactions: Reg
srpsko ruska unija je plod maštanja srpskih i ruskih poličara 90-tih godina koji nemaju svoj politički pravac vredan pažnje i obaziranja, nego na jedan nakaradan, nadasve debilan način žele da pridobiju glas više
neću da ulazim u razloge zašto o tome mlate Rusi i po neki Belorus, ali zašto mlate naši, to je objašnjivo...
jedna megalomanija srpske političke scene 90-tih godina u kojoj se srpski narod nalazi kao "štopdenfer" zlom zapadu i hegemoniji koju trpe slavanske sestre i braća...put i borbu koju mi prihvatamo, samo smo slabi i nejaki, pa nam treba Rusija, da nam pokloni S-300, S-400 S-XXX, hiljade i hiljade suhoj i mig XXX, da postave raketne štitove, da postave nuklearne lansere i tako dalje od Kopaonika, do Fruške Gore i da konačno ostvarimo pretnju glavne budale srpske političke scene od vajkada..da se bombarduje Pariz i Rim... trg svetog petra bar dva puta

Sa druge strane, današnja Moskva koja savršeno sarađuje sa Nemačkom, uostalom sa svim zemljama EU, današnja Moskava koja je shvatla da je glavno oružje novac, ne neki raketni sistem koji šaka vojnika pali svaki dan da ne smrzne sistem..
danas sa gasom rade ono što nikad ne bi uspeli sa nuklernom programom..da Evropa gleda u Rusiju kao u Boga tokom zime

Не новац него ресурси Фил и довљно јака армија да одбрани те ресурсе.Јужни ток је потребан Русији да би могла да врши притисак на Украину,и Белорусију,као алтернативан правац снабдевања
Тако да јесмо сада у позицији да смо дугорочно стратешки битни држави Русији
сада само треба наше памети и да то капитализујемо у интересу државе и народа
 
srpsko ruska unija je plod maštanja srpskih i ruskih poličara 90-tih godina koji nemaju svoj politički pravac vredan pažnje i obaziranja, nego na jedan nakaradan, nadasve debilan način žele da pridobiju glas više
neću da ulazim u razloge zašto o tome mlate Rusi i po neki Belorus, ali zašto mlate naši, to je objašnjivo...
jedna megalomanija srpske političke scene 90-tih godina u kojoj se srpski narod nalazi kao "štopdenfer" zlom zapadu i hegemoniji koju trpe slavanske sestre i braća...put i borbu koju mi prihvatamo, samo smo slabi i nejaki, pa nam treba Rusija, da nam pokloni S-300, S-400 S-XXX, hiljade i hiljade suhoj i mig XXX, da postave raketne štitove, da postave nuklearne lansere i tako dalje od Kopaonika, do Fruške Gore i da konačno ostvarimo pretnju glavne budale srpske političke scene od vajkada..da se bombarduje Pariz i Rim... trg svetog petra bar dva puta

Sa druge strane, današnja Moskva koja savršeno sarađuje sa Nemačkom, uostalom sa svim zemljama EU, današnja Moskava koja je shvatla da je glavno oružje novac, ne neki raketni sistem koji šaka vojnika pali svaki dan da ne smrzne sistem..
danas sa gasom rade ono što nikad ne bi uspeli sa nuklernom programom..da Evropa gleda u Rusiju kao u Boga tokom zime


Apsolutno tacno...cak i u Upravnom odboru Gasproma sedi bivsi njemacki premijer Gerhad Sreder...
 
Не новац него ресурси Фил и довљно јака армија да одбрани те ресурсе.Јужни ток је потребан Русији да би могла да врши притисак на Украину,и Белорусију,као алтернативан правац снабдевања
Тако да јесмо сада у позицији да смо дугорочно стратешки битни држави Русији
сада само треба наше памети и да то капитализујемо у интересу државе и народа

tako je, energenti, posredno i neposredno novac
ali ono što ja hoću da kažem, kad ovde kažu ujedinjenje ili unija sa rusima, to je odmah u pitanju neka borba, neki rat... neki S-nešto
a ne shvataju da je unija, bila fiktivna sa rusima ili ova EU interes u kojoj ti kao država za što manje treba da dobiješ što više i ništa drugo
 
tako je, energenti, posredno i neposredno novac
ali ono što ja hoću da kažem, kad ovde kažu ujedinjenje ili unija sa rusima, to je odmah u pitanju neka borba, neki rat... neki S-nešto
a ne shvataju da je unija, bila fiktivna sa rusima ili ova EU interes u kojoj ti kao država za što manje treba da dobiješ što više i ništa drugo

Фил ја и ти се разилазимо само по питњу тога што си ти убеђен да су сукоби прошли,ја мислим да нису чак шта више убеђен сам да нису
Пре пар дана на РТС је и Чичак изјавио да рат на Балкану није готов
НАТО није наш савезник у сукобима 90их је стао на страну других
нама треба јак савезник са војном силом овде тако да сте уптраву и ти и они који самтрају да ће Русија војно бити јако присутна на Балкану баш збоиг тога да би заштитила своје границе
 
Фил ја и ти се разилазимо само по питњу тога што си ти убеђен да су сукоби прошли,ја мислим да нису чак шта више убеђен сам да нису
Пре пар дана на РТС је и Чичак изјавио да рат на Балкану није готов
НАТО није наш савезник у сукобима 90их је стао на страну других
нама треба јак савезник са војном силом овде тако да сте уптраву и ти и они који самтрају да ће Русија војно бити јако присутна на Балкану баш збоиг тога да би заштитила своје границе

dobro, ja iskreno mislim da su sukobi završili, ali da nije došlo do rešenja ..kao što nije rešeno pitanje BIH, kao ni pitanje Kosova...
NATO je bio na stranih onih koji su se NATO i priklonili...da smo svi bili poslušna deca rata ne bi ni bilo..jer bi imali istog tatu, ovako svi ostali sa prostora ex SFRJ su imali tatu i mamu NATO, a mi bili siročići
 
dobro, ja iskreno mislim da su sukobi završili, ali da nije došlo do rešenja ..kao što nije rešeno pitanje BIH, kao ni pitanje Kosova...
NATO je bio na stranih onih koji su se NATO i priklonili...da smo svi bili poslušna deca rata ne bi ni bilo..jer bi imali istog tatu, ovako svi ostali sa prostora ex SFRJ su imali tatu i mamu NATO, a mi bili siročići

Грешиш Филе јер чињено је све да се западу приволимо ,нису хтели ,није им то био интерес
Месић кад је реферисао у скупштини Хрватске
да је испунио свој задатак и да Југославија више не постоји није реферисао посланицима
него онима који га до дана данашњег одржаше на власти
 
Ову идеју је помало стидљиво оживео Томислав Николић изјавом у рано пролеће 2009. када је изјавио да сматра да ће уколико буде водио државу, Србија бити најбољи члан Уније коју буду формирали Русија и Белорусија, као и члан ЕУ.
Вратимо се уназад, ова идеја има корене још из 1999. када је скипа око социјалиста и тада јединственог СРС, потмогнута црногорским унионистима изгласала приступање Заједници независних држава са Русијом и Белорусијом. Тада је била другачија власт у Русији и лошија ситуација, па то не бејаше релаизовано.
Тај уговор и дан-данас није поништен, мада СРЈ више нема.
Међутим, по доласку Владимира Путина на чело Русије, Русија је договорила са Владом СРЈ, Уговор о слободној трговини који нам и дан-данас омогућава да без царина или са врло ниским царинама извозимо производе у Руску Федерацију.

Ова идеја има економски аспект који је изражен између осталог у овом уговору, везује се и за идеју повезивања Православних земаља, панславизма, повезана је са историјски блиским односима српског и руског народа. Данас је Русија снажнија, суочена је са доста мањом претњом од сепаратизма. Такође, итекако утиче на њој стратешки важне земље. У Украјини се ускоро очекује победа проруских снага, у Белорусији већ имају знатан утицај а са Абхазијом и Јужном Осетијом имају потписан Споразум о специјалним везама. Хм, једино не могу да остваре успех по питању Естоније и Летоније где отприлике трећину становништва чине Руси.
Последњих неколико година се вратило њихово интересовање за Србију.

Дакле, ствари су доста јасна, утицај, моћ и снага Русије све више расте. Да ли је рационално остати изван тих нових токова ?

Да ли бисте подржали унију самосталних држава Русије и Србије и да ли мислите да је она могућа у некој ближој или даљој будућности ?

Ne,glupa ideja.
Prvo udaljene su zemlje jedna od druge,podeljene zemljama NATO-a.
Drugo,pa Rusija se odrekla zemalja pod nekadašnjim Varšavskim paktom i pustila više nekadašnjih republika da budu samostalne zemlje i sad je njima bitna Srbija.
To što nas oni malo tapšu po ramenu to je samo zbog zadovoljenja naših rusofila koji prosipaju ideju o uniji,što da ne iskoriste i oni priliku mešetarenja,pored NATO-a,Britanaca,Amera,Kine,EU,Nemaca,Turaka,ovih onih.
Pa Srbija je zrno za Rusiju i sad kao mi smo potrebni njima.
Dajmo Rusima kintu,oni nama gas,uz korektne politčke odnose i poštovanje ove velike sile i to je dovoljno.
 
Назив савеза је небитан, Србија је заувек наслоњена на Русију због сличних или истих погледа на свет, културе, менталитета народа, вредности. Историја нас повезује, повезиваће нас и сутра.

Србија је нажалост мала земља, сплетом историјских околности. Док је пре 6 векова Србија била царство, Русија је била кнежевина која своју писменост умногоме дугује Јужним словенима и Цариграду.

Данас је ситуација другачија, Русија је највећа земља на свету, дугујемо јој ослобођење од Турака, несебичну помоћ у Првом и Другом светском рату. Данас када се медвед пробудио, поново се отвара Источно питање, једина велика сила која ће сигурно подржавати нашу причу је погодимо која...
 
Назив савеза је небитан, Србија је заувек наслоњена на Русију због сличних или истих погледа на свет, културе, менталитета народа, вредности. Историја нас повезује, повезиваће нас и сутра.

Србија је нажалост мала земља, сплетом историјских околности. Док је пре 6 векова Србија била царство, Русија је била кнежевина која своју писменост умногоме дугује Јужним словенима и Цариграду.

Данас је ситуација другачија, Русија је највећа земља на свету, дугујемо јој ослобођење од Турака, несебичну помоћ у Првом и Другом светском рату. Данас када се медвед пробудио, поново се отвара Источно питање, једина велика сила која ће сигурно подржавати нашу причу је погодимо која...

Ako ti nije teško molio bih te da mi objasniš kakvi su to ruski pogledi na svjet. pošto nisam baš neki poznavaoc Ruske istorije i kulture, o Srpskoj istoriji i kulturi imam neku predstavu pa bih te molio da mi objasniš kakav je ruski pogled na svjet da bih mogao napraviti nekakvo poređenje.

Što se tiče veličine Srbije i Rusije, nekad i sad - ni tu mi nije jasno šta želiš reći i kakve to veze ima sa današnjom situacijom.
 
Руска историја је као и српска обојена чувањем идентитета и борбом са душманима који су хтели да покатоличе, побију и прегазе другачије од њиховог... Пребити заједничке душмане, простодушно речено је заједничка потреба и нужност. Величина је пресудан фактор, природно је да се мањи наслања на већег.
 
Nikada takvo nešto ne bi podržala, iskustva su jako jako bolna i pre bi se iselila iz Srbije nego takvo nešto dočekala. Ja Rusiji nikada neću oprostiti 1999.godinu jer je mogla da spreči bombardovanje a nije želela. Šta je garant ravnopravnosti u takvoj Uniji, ništa.
 
Poslednja izmena:

Back
Top