Allods Online - Ruski MMORPG

Poruka
2.331
Napravio sam ovaj thread na SK pa rekoh da ga napravim i ovde...


Allods Online je do sada najveci Ruski video game projekat. U principu to je WoW klon ali sa Ruskim kulturnim pecatom. Pravi ga Nival, studio poznat po Herojima V. Igra je trenutno u beta fazi i za sada je dostupna samo za Ruse. Priprema se i verzija za zapadno trziste na engleskom, francuskom, nemackom i spanskom jeziku (nadam se sa pristojnim prevodom) . Igra je f2p (no subscription fees).
Utisci ljudi koji su uspeli da se uguraju u Rusku betu su poprilicno pozitivni. Svi su iznenadjeni kvalitetom igre i najcesci komentari su kako ne veruju da je ova igra free to play. Cak i ono sto je karakteristicna boljka Ruskih igara - bugovi, je ovde svedeno na meru jedne kvalitetne zapadne igre.

Setting je fantasy/steampunk/sci fi.

Radnja Allodsa desava se u svetu po imenu Sarnaut. U sustini to je gomila ostrva koja lebde u svemiru (Astral). Putovanje s ostrva na ostrvo omogucavaju specificni ''svemirski'' brodovi koje ce i igraci grupno moci da kontrolisu (pa cak i da se bave gusarenjem i slicno).

Za vise informacija:

http://www.allods.ru/ (naravno za onog ko zna ruski)

Igra jos nema zvanicnu prezentaciju na engleskom, ali se na ovom linku dole na engleskom mogu naci mnoge informacije...

http://en.gpotato.eu/Forum/Index.asp...ALLODS_en_N001




Posto slika govori vise od 1000 reci:


7630_151666854369_135856509369_2798972_2744208_n.jpg


Allods_Online-48556.jpg


Allods_online_02.jpg


allods-online-20090625111236601_640w.jpg


795_AllodsOnline_Screensho.jpg


News_allods_sc3.jpg


News_Allods_Ships.jpg


7630_151716454369_135856509369_2799247_7202549_n.jpg


M_2465_AllodsOnline_Screenshot_Orc.jpg
 
Neki interesantni koncepti klasa u Allodsu:


News_Allods_Sorcerer.jpg


News_Allods_Vanquisher.jpg


News_Allods_Cleric.jpg


News_Allods_Medic.jpg


News_Allods_Defiler.jpg


News_Allods_Trickster.jpg



Sistem klasa je identican onom u Warhammer onlineu. Postoje arhetipovi klasa, ali svaka ''rasa'' ima svoju specificnu verziju klase. Tj. u primeru: Svako ima healera ali healeri osim sto imaju zajednicke skillove imaju i neke posebe koji su vezani za njihovu rasu...
 
Igrao malo na ruskoj verziji, nemam pojma sta radim sa questovima, samo rokam creepove i oni se rade lol. Igra lepo izgleda, ali izgleda da ce biti grindara, a sto je jos gore izgleda da ce biti i cash shop whore-ovanja. Sigurno cu je igrati kad izadje na engleskom jeziku, ali ne znam da li cu ozbiljno.
 
Igrao malo na ruskoj verziji, nemam pojma sta radim sa questovima, samo rokam creepove i oni se rade lol. Igra lepo izgleda, ali izgleda da ce biti grindara, a sto je jos gore izgleda da ce biti i cash shop whore-ovanja. Sigurno cu je igrati kad izadje na engleskom jeziku, ali ne znam da li cu ozbiljno.


J......., ljudi moraju od necega da zive tako da je taj cash shop normalna stvar. Uostalom ta igra je pravljena za Rusko trziste, a oni, kao i mi, nisu bas jaki s parama tako da subscription fees ne bi bio najpametnije resenje. Game developeri su obecali da ce sve sto moze da su uzme u cash shopu, i obicni igraci moci da nabave. Sad koliko su iskreni videcemo...

Sto se tice grinda, njega ima svugde, stvar je u tome koliko ga vesto prikrivas questovima... Koliko su se Ruje potrudile oko toga videcemo.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Problem je sto u cash shopu mozes direktno da kupis in game pare i time ce se ekonomija u igri otici u onu stvar. Takodje imas stat boostere. Ostalo je standardno cash shop, xp boostovi, odeca, lakse budzhenje opreme i tako to. Ipak me taj deo gde mozes odma da kupis pare zabrinjava jer jedna mehanika u levelovanju bas zahteva in game money.
Inace je igra odlicna i klase nisu bas kopirane od wow-a, pocetni deo imperije me bas podseca na neke slike ruskig gradova iz vremena komunizma. A giberlinzi jebu kevu.
 
Opet ne radi :confused: Veceras ja instaliram XP ponovo dok ne nadjem win 7 koji radi normalno.

I bre nemoj to da radis. Pokusaj ovo:

''instalirao si igru pa ti prijavljuje neki problem ili javlja problem pri unpack-u...?

ako si je instalirao pa ti javlja da mora repair Launcer.exe fajla kojim pokreces igru uradi sledece:
udji u direktorijum Bin gde se nalazi Launcher.exe i rename-uj ga bilokako.exe, a onda startuj taj reimenovani fajl, igra ce poceti da vrsi repair mada verovatno nece nista ispisivati i bice ti malo cudno ali je pusti da sve odradi dok ti ne javi da je OK...

ako ti javlja problem pri otpakivanju fajlova onda skini poslednju verziju winrar-a ili winzip-a pa sa njime probaj da otpakujes, deluje cudno ali radi

''
 
Mamu mu ***** nisam pazio i obrisao level 6 summoner-a sto sam igrao. Nekoliko sati rada propalo.:(
Nista, cekacu drugi CB da igram summonera, cuo sam da ce ovaj skoro da se zavrsi. I jos nesto, meni je na 8 levelu (psionist) nestalo kvestova i sad teba 4K XP da uzmem od mobova. Jel se to jos nekom desilo, pitao sam u zone chat-u i svi mi rekli da nagrindam.
 

Back
Top