Football Manager

HYPE

Domaćin
Poruka
4.613
Dakle, demo je izasao 14. oktobra, mozete ga skinuti na http://www.footballmanager.com/index.php?p=demo Imate dve vrste demo-a, Vanilla i Strawberry. Vanilla demo je manji, zauzima oko 270 MB i moguce je igrati samo britanske lige, i moguce je izabrati samo engleski jezik. Strawberry demo zauzima oko 1 GB prostora, a lige koje se mogu igrati su engleska, skotska, francuska, spanska, portugalska, italijanska, norveska i danska, a dostupni jezici su engleski, danski, holandski, francuski, italijanski, norveski, portugalski, spanski i svedski. Oba demo-a se mogu igrati jednu polusezonu. Kompletna igra izlazi 30. oktobra, a vazno je takodje napomenuti da ce fajl sacuvan za vreme igranja demo-a moci biti ucitan u full verziji.

A sada nesto o samoj igri:

Naime, statistike govore da je svaki igrac u proseku proveo 240 sati uz FM 2009. Uzimajuci ovo u obzir, razvojni tim je na razvoju nove igre blisko saradjivao sa igracima, i shodno tome, ocekuje se da ovo bude najbolji FM do sada.

Najveca promena je definitvno uvodjenje funkcije nazvane Tactics Creator. Pored standardnog sistema sa slajderima, novi sistem omogucava davanje razlicitih "uloga" igracima, pa tako umesto podesavanja svakog klizaca posebno, sada igracu jednostavno damo ulogu, npr. "Deep lying playmaker" ili "Box to box miedfielder" (primeri za veznog igraca), ili npr. "Target man" ili "Complete forward" (primeri za napadaca), tako da se slajderi sami podese na osnovu odabrane uloge. Ocekuje se da ce ova funkcija omoguciti igracima da naprave bas onakvu taktiku kakvu oni zele, ali naravno, ko je navikao na stari sistem, uvek moze da se vrati na njega.

Ako je neko vec igrao, pisite, sta vam se svidja, sta ne... Ja cu sutra postaviti neke screenshot-ove, cim nabavim neki pristojan alat za photo editovanje, pre neki dan sam formatirao hard disk pa sam trenutno bez icega
 
Evo i screenshot-ova

2nkqk5.jpg


dfhtsz.jpg


334ofab.jpg


ml5e0h.jpg


20r9z7c.jpg


2vki6bb.jpg


15ebcr4.jpg


ncleg4.jpg


r2mfc8.jpg


swseir.jpg
 
Veliki sam zaljubljenik u FM serijal, igram ga od 2005. godine.
Sto se tice novog FM-a, igrao sam ga i obrisao posle par sati, FM je svake godine sve losiji i losiji, demo je izgledao super, sve nove opcije, ovaj novi skin, raspored stvari...
Ali kada je izasao full jednostavno sam shvatio koliko je (opet) igra losa i daleko od savrsenosti.
Verujte mi, vratio bih se na FM 2009 da me komp ne zeza (jednostavno ne reaguje kada pokrenem fm.exe fajl).
 
Jel zna neko neke dobre mlade igrace (a da nisu preterano skupi)?

Zavisi sve sa koliko tacno para raspolazes, npr. ako vodis srednje jak klub odmah na pocetku dovedi Van Der Vaart-a iz Reala, daju ga za 8.5 miliona. A sto se tice mladih igraca, tu su npr. Sakho i Saivet, poznati jos iz FM 2008, Diego Buonanotte iz Rivera, Rodwell iz Evertona, Bolzoni iz Djenove, Asenjo iz Atletiko Madrida, Feghouli iz Grenoble-a, Witsel iz Standarda itd...
 
Ne znam, meni je ovaj interfejs pretrpan samo tako. FM 2008 je bio stvarno dobar, ali naravno imao je kruzice umesto fudbalera (sto i nije bilo ok). Prosto nisam verovao da moze FM da mi dosadi, ali eto i to se desilo.
Mozda su online menadzeri ipak malo vise interesantniji.
 
Da li je moguće simulirati mečeve u FM 2010? Znači da ne moraš da pratiš celu utakmicu već samo da dobiješ krajnji rezultat?

Ne, ali ono sto mozes uraditi je otici na odmor (Go On Holiday) na jedan dan, u tom slucaju ce assistant manager voditi ekipu, a ako hoces da bude tvoja formacija i tvoj izbor igraca, u Holiday settings obelezi "Use current formation" i Use current player selection when possible"
 
HYPE brate jel mozes da mi kazes kako da igram fm10 online sa drugom posto vidim da se razumes u te stvari.. pokusavao sam sve i nece... verujem u tebe ;) hvala unapred!!

Neka jedan od vas pocne novu igru i odabere klub, i onda ode u options -> preferences -> i onda gore kartica network, i neka oznaci kvadratic pored kog pise Run As Server. I onda ovaj drugi kad udje u igru klikne na Join Network Game, i u donjem desnom uglu klikne na Join Other Server i onda upise ip adresu od ovog sto je kreirao i to je to. Nisam siguran, mislim da ovaj drugi kad se prikljuci ne dobije odmah da bira klub, nego mora da ide na Options -> Add New Manager i onda bira koga ce da vodi :ok:
 

Back
Top