U Srbiji nestasica lekova za obolele od raka!!!
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: U Srbiji nestasica lekova za obolele od raka!!!

Zainteresovan član tmaxx86 (avatar)
    Učlanjen
    26.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Podrazumevano U Srbiji nestasica lekova za obolele od raka!!!

Na onkologiji u Nišu nema leka za lečenje raka

"Na odeljenju onkologije Kliničkog centra u Nišu nema leka "Herceptina" neophodnog za postoperativno lečenje karcionoma dojke. U toj zdravstvenoj ustanovi agenciji Beta danas je rečeno da se sa odeljenja vraćaju sve bolesnice kojima je bila zakazana terapija.

"Herceptin" je lek iz grupe biloških lekova i ima zaštitnu funkciju. Lek se ne može nabaviti u apotekama, a odeljenje onkologije u Nišu je jedino mesto na jugu Srbije gde pacijentkinje mogu da prime tu vrstu terapije. Terapija se prima na 21 dan.
    Na odeljenju navode da je lek nestao juče, a da je i ranije često dolazilo do nestašica. Očekuje se da lek stigne naredne sedmice, posle sprovođenja centralnog tendera.
    Pacijentkinje, kojima je juče bila zakazana terapija ogorčene su na KC u Nišu.
    "Pre mesec dana nije bilo leka, pa sam ga primila sa zakašnjenjem od 10 dana iako su mi lekari rekli da se mora primiti tačno u dan. Juče su me ponovo vratili i nisu mi rekli kada da dođem. Uputili su me na advokata za pacijente i apoteku Kliničkog centra da tamo pitam zašto nema leka. Direktor mi je rekao da prvo mora da se podmiri beogradsko tržište", rekla je agenciji Beta pacijentkinja Divna Stanković iz Leskovca, koja je pre godinu dana operisla karcinom dojke.
    Prema rečima lekara sa onkologije, "nije strašno ako se lek ne primi na vreme".
    "Ali je ta pauza psihološki strašna za pacijente, kao i za nas", dodao je jedan od lekara.
    Stankovićeva je kazala da lekari sa odeljenja onkologije ne obaveštavaju pacijente da nema leka, pa one uzalud dolaze iz Vranja, Pirota, Leskovca i Prokuplja.
    "Šta ih košta da okrenu telefon i obaveste nas da ne dolazimo, da ne trošimo pare za put i da se ovako bolesne ne maltretiramo", zapitala je Stankovićeva." izvor:Blic

Ja cu samo da se nadovezem na ovu pricu. Ja imam isti problem sa citostaticima. Moj otac prima terapiju 5-Fluorouracil-Cisplatin ali u Srbiji nema 5-Fluorouracil koji je neophodan za rak grkljana. Ovo je strasno.Bruka ,Sramota,Jad i Cemer.

Pitam se zasto se radnicima godinama odbija zdravstveno osiguranje? Verovatno da zaposleni u zdravstvu primali plate,a lekova nema,pacijenti umiru (neki i greskom lekara). Dozivotni ministar Tomica kaze da lekari nisu ubice,mozda je tacno ali nesposobnost njegovog ministarstva da nabavi lekove (koji jedini mogu produziti zivot obolelim od raka) skracuje zivot ljudima kojima je to jedina nada za zivot

Početnik
    Učlanjen
    08.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: U Srbiji nestasica lekova za obolele od raka!!!

UZAS I SRAMOTA !

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: U Srbiji nestasica lekova za obolele od raka!!!

Od ministra do najglupljeg lekara opste prakse u nekoj zabiti - svi su ubice!

Slične teme

1. (Medicina) Evolucija raka, i evolucija lekova protiv raka
    Autor endonuclease u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 26.11.2009., 08:15
  2. Nestasica
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 22.12.2007., 13:37
  3. U Hrvata neštašica advokata!?
    Autor fosilvaso u forumu Politika
    Odgovora: 19