DOSTA ZLOČINA

gradac5

Ističe se
Poruka
2.055
DOSTA ZLOČINA... Dragan J. Vučićević
Državni komunizam
Ne znam da li ste primetili, ali u Srbiji je, u povodu ovonedeljne „istorijske posete" ruskog predsednika Dmitrija Medvedeva, sprovedena široka medijsko-politička kampanja rehabilitacije državnog komunizma



Dragan J. Vučićević

Politika koja je 2000. na vlast došla na opštenarodnom talasu antislobizma, stranački potomci posleratnih demokrata koje su „crveni oslobodioci" streljali bez suda i presude, država koja je vratila grb, himnu i zastavu domaćinske, antikomunističke Srbije, ta i takva vlast, ta i takva država, ti i takvi političari su, dakle, tokom proslave 65. godine „oslobođenja Beograda" otvoreno promovisali komunizam!?!

Pri tom je potpuno zanemarena činjenica da je komunistička ideologija Srbiji i srpskoj naciji nanela najveća zla u modernoj istoriji. Tokom svih onih silnih euforičnih televizijskih priloga, specijalnih emisija i repriza partizanskih propagandnih žurnala na Javnom servisu, niko nijednom rečju nije spomenuo činjenicu da je u ime komunizma, u ime partizanskih „oslobodilaca" ovde u Srbiji za samo dve godine, od 1944. do 1946. godine, po zvaničnim podacima, streljano čak 80.000 ljudi!

Ne može to, ljudi moji, ne biva to tako. Ne može „Bože pravde" sa „Po šumama i gorama", ne ide „Marš na Drinu" u kombinaciji sa ratnim, partizanskim zastavama. Ne može to, taman kao što ne može da se tvrdi da je Beograd oslobođen 20. oktobra 1944. godine. Beograd, da budem jasan, tog dana jeste oslobođen od nacista, ali Beograd je istog tog dana porobljen od strane krvožednih boljševika koji su odmah, iste noći, streljanjima i silovanjima počeli da sprovode politiku „slamanja kičme srpskom hegemonizmu".

Pa, bivši načelnik zloglasne Ozne, general Jovo Kapičić, i sam danas priznaje da su komunisti posle „oslobođenja" morali da očiste Srbiju i Beograd od đubreta! On sam priznaje da je u jesen i zimu te 1944. većinskoj domaćinskoj, monarhističkoj Srbiji komunistički poredak morao da bude nametnut zločinom, onako po kratkom postupku - metkom u potiljak! I šta je sad tu za slavlje?

Da se razumemo, partizani i njihovi potomci, oni koji već generacijama profitiraju od komunizma u Srbiji, imaju razlog da slave 20. oktobar. Oni na to imaju pravo. Ali, oni nemaju pravo da teraju žrtve komunizma da slave zločin koji je nad njima počinjen. Niko nema pravo da slavi komunizam u zemlji u kojoj desetine hiljada nevinih ljudi i dalje leži neotkopano po masovnim grobnicama! Samo to, ljudi moji, samo to i ništa više!

Konačno, zašto se svi koji se u javnosti usude da pomenu komunističke zločine, zašto se svi koji zatraže pravdu za nevine žrtve boljševičkog terora stavljaju na crnu listu ekstremista i antievropejaca?! Ko je, kada i kako proglasio komunističke zločine za društveno korisno delo?!/press 24.10.2009
 
Stavi link i neki komentar.


Čini se kao da Vučićević zaobilazi činjenicu da većina Srba ne deli njegovo mišljenje.
Srpski narod nosi komunizam u svesti kao bukagije.

Ovo nije samo proslava onih koji su od komunizma profitirali, već je i dodvoravanje onima koji i dalje žale za tim vremenom, a takvih je u Srbiji mnogo više od onih žrtava. Te žrtve većinu naroda ne interesuju.
 
DOSTA ZLOČINA... Dragan J. Vučićević
Državni komunizam
Ne znam da li ste primetili, ali u Srbiji je, u povodu ovonedeljne „istorijske posete" ruskog predsednika Dmitrija Medvedeva, sprovedena široka medijsko-politička kampanja rehabilitacije državnog komunizma



Dragan J. Vučićević

Politika koja je 2000. na vlast došla na opštenarodnom talasu antislobizma, stranački potomci posleratnih demokrata koje su „crveni oslobodioci" streljali bez suda i presude, država koja je vratila grb, himnu i zastavu domaćinske, antikomunističke Srbije, ta i takva vlast, ta i takva država, ti i takvi političari su, dakle, tokom proslave 65. godine „oslobođenja Beograda" otvoreno promovisali komunizam!?!

Pri tom je potpuno zanemarena činjenica da je komunistička ideologija Srbiji i srpskoj naciji nanela najveća zla u modernoj istoriji. Tokom svih onih silnih euforičnih televizijskih priloga, specijalnih emisija i repriza partizanskih propagandnih žurnala na Javnom servisu, niko nijednom rečju nije spomenuo činjenicu da je u ime komunizma, u ime partizanskih „oslobodilaca" ovde u Srbiji za samo dve godine, od 1944. do 1946. godine, po zvaničnim podacima, streljano čak 80.000 ljudi!

Ne može to, ljudi moji, ne biva to tako. Ne može „Bože pravde" sa „Po šumama i gorama", ne ide „Marš na Drinu" u kombinaciji sa ratnim, partizanskim zastavama. Ne može to, taman kao što ne može da se tvrdi da je Beograd oslobođen 20. oktobra 1944. godine. Beograd, da budem jasan, tog dana jeste oslobođen od nacista, ali Beograd je istog tog dana porobljen od strane krvožednih boljševika koji su odmah, iste noći, streljanjima i silovanjima počeli da sprovode politiku „slamanja kičme srpskom hegemonizmu".

Pa, bivši načelnik zloglasne Ozne, general Jovo Kapičić, i sam danas priznaje da su komunisti posle „oslobođenja" morali da očiste Srbiju i Beograd od đubreta! On sam priznaje da je u jesen i zimu te 1944. većinskoj domaćinskoj, monarhističkoj Srbiji komunistički poredak morao da bude nametnut zločinom, onako po kratkom postupku - metkom u potiljak! I šta je sad tu za slavlje?

Da se razumemo, partizani i njihovi potomci, oni koji već generacijama profitiraju od komunizma u Srbiji, imaju razlog da slave 20. oktobar. Oni na to imaju pravo. Ali, oni nemaju pravo da teraju žrtve komunizma da slave zločin koji je nad njima počinjen. Niko nema pravo da slavi komunizam u zemlji u kojoj desetine hiljada nevinih ljudi i dalje leži neotkopano po masovnim grobnicama! Samo to, ljudi moji, samo to i ništa više!

Konačno, zašto se svi koji se u javnosti usude da pomenu komunističke zločine, zašto se svi koji zatraže pravdu za nevine žrtve boljševičkog terora stavljaju na crnu listu ekstremista i antievropejaca?! Ko je, kada i kako proglasio komunističke zločine za društveno korisno delo?!/press 24.10.2009

Jedan pristrasni simpatizer ravnogorskog pokreta,nema uopste moralnog prava da nam drzi predavanja o partizanima i narodnooslobodilackoj borbi!
 
Danasnja Rusija je nacionalna drzava , koja , fala Bogu nema veze sa komunizmokm. Njihovu drzavu predvodi Elita kojoj ne trebaju nikakve tenzije , pa ni one izmedju rodoljuba i ********* , koje su narravno eho tih groznih vremena .
Daklem , Kapicic je jedna svinja i obican ubica , i ja ne znam zasto njegov sin nije u podgorici digao kafic , nego u sred Beograda . To je jedan pravi pravcati crnogorski ustasa , ko sto je bio i onaj Drljevic .
 
Poslednja izmena:
DOSTA ZLOČINA... Dragan J. Vučićević
Državni komunizam
Ne znam da li ste primetili, ali u Srbiji je, u povodu ovonedeljne „istorijske posete" ruskog predsednika Dmitrija Medvedeva, sprovedena široka medijsko-politička kampanja rehabilitacije državnog komunizma



Dragan J. Vučićević

Politika koja je 2000. na vlast došla na opštenarodnom talasu antislobizma, stranački potomci posleratnih demokrata koje su „crveni oslobodioci" streljali bez suda i presude, država koja je vratila grb, himnu i zastavu domaćinske, antikomunističke Srbije, ta i takva vlast, ta i takva država, ti i takvi političari su, dakle, tokom proslave 65. godine „oslobođenja Beograda" otvoreno promovisali komunizam!?!

Pri tom je potpuno zanemarena činjenica da je komunistička ideologija Srbiji i srpskoj naciji nanela najveća zla u modernoj istoriji. Tokom svih onih silnih euforičnih televizijskih priloga, specijalnih emisija i repriza partizanskih propagandnih žurnala na Javnom servisu, niko nijednom rečju nije spomenuo činjenicu da je u ime komunizma, u ime partizanskih „oslobodilaca" ovde u Srbiji za samo dve godine, od 1944. do 1946. godine, po zvaničnim podacima, streljano čak 80.000 ljudi!

Ne može to, ljudi moji, ne biva to tako. Ne može „Bože pravde" sa „Po šumama i gorama", ne ide „Marš na Drinu" u kombinaciji sa ratnim, partizanskim zastavama. Ne može to, taman kao što ne može da se tvrdi da je Beograd oslobođen 20. oktobra 1944. godine. Beograd, da budem jasan, tog dana jeste oslobođen od nacista, ali Beograd je istog tog dana porobljen od strane krvožednih boljševika koji su odmah, iste noći, streljanjima i silovanjima počeli da sprovode politiku „slamanja kičme srpskom hegemonizmu".

Pa, bivši načelnik zloglasne Ozne, general Jovo Kapičić, i sam danas priznaje da su komunisti posle „oslobođenja" morali da očiste Srbiju i Beograd od đubreta! On sam priznaje da je u jesen i zimu te 1944. većinskoj domaćinskoj, monarhističkoj Srbiji komunistički poredak morao da bude nametnut zločinom, onako po kratkom postupku - metkom u potiljak! I šta je sad tu za slavlje?

Da se razumemo, partizani i njihovi potomci, oni koji već generacijama profitiraju od komunizma u Srbiji, imaju razlog da slave 20. oktobar. Oni na to imaju pravo. Ali, oni nemaju pravo da teraju žrtve komunizma da slave zločin koji je nad njima počinjen. Niko nema pravo da slavi komunizam u zemlji u kojoj desetine hiljada nevinih ljudi i dalje leži neotkopano po masovnim grobnicama! Samo to, ljudi moji, samo to i ništa više!

Konačno, zašto se svi koji se u javnosti usude da pomenu komunističke zločine, zašto se svi koji zatraže pravdu za nevine žrtve boljševičkog terora stavljaju na crnu listu ekstremista i antievropejaca?! Ko je, kada i kako proglasio komunističke zločine za društveno korisno delo?!/press 24.10.2009

Naravno da moze.
 
Stavi link i neki komentar.
Ево ставио сам ја линк:
http://www.pressonline.rs/page/column/sr.html?id=84298&sectionId=57&view=story
Са друге стране што се тиче коментара било би и сувишно да ја на овој теми сад нешто коментаришем.
Не знам колико си пратила ал читав текст је у суштини сажетак ове теме од пре 10 дана:
http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=11464983#post11464983
Једино што би могао да изнесем као замерку на текст је што није на Ћирилици.

Čini se kao da Vučićević zaobilazi činjenicu da većina Srba ne deli njegovo mišljenje.
Srpski narod nosi komunizam u svesti kao bukagije.

Ovo nije samo proslava onih koji su od komunizma profitirali, već je i dodvoravanje onima koji i dalje žale za tim vremenom, a takvih je u Srbiji mnogo više od onih žrtava. Te žrtve većinu naroda ne interesuju.
То би било то.
 
Poslednja izmena:
Ево ставио сам ја линк:
http://www.pressonline.rs/page/column/sr.html?id=84298&sectionId=57&view=story
Са друге стране што се тиче коментара било би и сувишно да ја на овој теми сад нешто коментаришем.
Не знам колико си пратила ал читав текст је у суштини сажетак ове теме од пре 10 дана:
http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=11464983#post11464983
Једино што би могао да изнесем као замерку на текст је што није на Ћирилици.

Pa to sam rekao postavljaču teme. Je l' to imaš 2 nika il' sam loše razumeo?
 
Не, немам два ника.
Лоше смо се разумели. Тачније речено ја сам се лоше, компликовано, изразио.
Чак сам ти се и обратио као женској особи. Мој превид. Извини.
 
Не, немам два ника.
Лоше смо се разумели. Тачније речено ја сам се лоше, компликовано, изразио.
Чак сам ти се и обратио као женској особи. Мој превид. Извини.

Inače, pratio sam onu temu...
Imam jedan komentar tamo i u pitanju je spam, jer je vezan je za Davidovića... Izvini ti. :)
 
Ништа ништа, видео сам сад тај коментар.
Иначе Горан би комотно подписао коментар који си написао на овој теми.

ПС Мала дигресија: мени се баш допада да пишем подписао уместо потписао.
 
Ништа ништа, видео сам сад тај коментар.
Иначе Горан би комотно подписао коментар који си написао на овој теми.

ПС Мала дигресија: мени се баш допада да пишем подписао уместо потписао.

Verujem da bi.
 
ja dileme nemam

`ovakva` demokratija je preskupa, napadnuti smo ukupno i mozda i genetski

ko propagira neke komuniste kao krivce za sve, ide na ruku eu/nato kojima je potreban unutrasnji srpsko-srpski sukob

nama je hitno potrebna unutrasnja stabilizacija, da se te (bivse) dileme ostave za nepristrasne i kvalifikovane naucnike, potrebna nam je odgoovna vlada, odgovorna samo srbiji i gradjanima srbije, a ne gomila experata i manipulatora, neukih, ali drskih. mora da se podvuce crta ovom propadanju svih drustvenih vrednosti
 
Istina je da je dobar deo privrede u Rusiji i Srbiji i dalje u drzavnom vlasnistvu.No, i SAD su izgleda krenule tim putem!Svet je poludeo???Nista vise ne deluje mnogo logicno!Ceo drustveni sistem na Istoku Evrope se urusio sam od sebe i sada jovo nanovo?
Trziste je pravednije od svih cinovnika ovoga sveta.Drzavna svojina je najcesce neuspesna a dobra je i podloga za svakovrsne kradje
Dosadno mi da ponavljam ali ja predlazem ^svoj japanski model^ a to je kombinacija kapitalizma i socijalizma!.
 
Е ево сконто сам како се додељује та репутација.
Јако лепо формулисамо.
Поготово ми се овај део допао:
Srpski narod nosi komunizam u svesti kao bukagije.
Пази ту реч букагије сам пре неких месец дана тражио. Заборавио како се каже. На крају сам објашњавао буразеру : ма знаш оно што носе браћа Далтони око ноге кад су у затвору ...

Е сад разлика између Далтона и ово мало Срба што је преостало што Далтони свесно кажу: е ту и ту смо се зајебали па су нас скембали. Срби јок.
Срби имају потребу да чак величају свој зајеб. Не да гурају под тепих. Да величају.

На сву срећу па не живим више у Србији па нисам морао да свакодневно гледам на ТВ-у величање Србске глупости у варијанти пропагандног програма пре Медведове посете.
Но неко од локалних Комунаца на форуму је био толико љубазан па је поставио видео спот о "ослободиоцима" и млатарању са Комунистичким и толко драгих му Југословенских застава са петокраком.
Ал не млатарају они тим комунистичким заставам да убеде мене.
Они млатарају тим заставама да убеде себе.
 
Poslednja izmena:

Back
Top