DOSTA ZLOČINA
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: DOSTA ZLOČINA

Ističe se
    Učlanjen
    22.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano DOSTA ZLOČINA

DOSTA ZLOČINA... Dragan J. Vučićević
    Državni komunizam
    Ne znam da li ste primetili, ali u Srbiji je, u povodu ovonedeljne „istorijske posete" ruskog predsednika Dmitrija Medvedeva, sprovedena široka medijsko-politička kampanja rehabilitacije državnog komunizma

Dragan J. Vučićević

Politika koja je 2000. na vlast došla na opštenarodnom talasu antislobizma, stranački potomci posleratnih demokrata koje su „crveni oslobodioci" streljali bez suda i presude, država koja je vratila grb, himnu i zastavu domaćinske, antikomunističke Srbije, ta i takva vlast, ta i takva država, ti i takvi političari su, dakle, tokom proslave 65. godine „oslobođenja Beograda" otvoreno promovisali komunizam!?!

Pri tom je potpuno zanemarena činjenica da je komunistička ideologija Srbiji i srpskoj naciji nanela najveća zla u modernoj istoriji. Tokom svih onih silnih euforičnih televizijskih priloga, specijalnih emisija i repriza partizanskih propagandnih žurnala na Javnom servisu, niko nijednom rečju nije spomenuo činjenicu da je u ime komunizma, u ime partizanskih „oslobodilaca" ovde u Srbiji za samo dve godine, od 1944. do 1946. godine, po zvaničnim podacima, streljano čak 80.000 ljudi!

Ne može to, ljudi moji, ne biva to tako. Ne može „Bože pravde" sa „Po šumama i gorama", ne ide „Marš na Drinu" u kombinaciji sa ratnim, partizanskim zastavama. Ne može to, taman kao što ne može da se tvrdi da je Beograd oslobođen 20. oktobra 1944. godine. Beograd, da budem jasan, tog dana jeste oslobođen od nacista, ali Beograd je istog tog dana porobljen od strane krvožednih boljševika koji su odmah, iste noći, streljanjima i silovanjima počeli da sprovode politiku „slamanja kičme srpskom hegemonizmu".

Pa, bivši načelnik zloglasne Ozne, general Jovo Kapičić, i sam danas priznaje da su komunisti posle „oslobođenja" morali da očiste Srbiju i Beograd od đubreta! On sam priznaje da je u jesen i zimu te 1944. većinskoj domaćinskoj, monarhističkoj Srbiji komunistički poredak morao da bude nametnut zločinom, onako po kratkom postupku - metkom u potiljak! I šta je sad tu za slavlje?

Da se razumemo, partizani i njihovi potomci, oni koji već generacijama profitiraju od komunizma u Srbiji, imaju razlog da slave 20. oktobar. Oni na to imaju pravo. Ali, oni nemaju pravo da teraju žrtve komunizma da slave zločin koji je nad njima počinjen. Niko nema pravo da slavi komunizam u zemlji u kojoj desetine hiljada nevinih ljudi i dalje leži neotkopano po masovnim grobnicama! Samo to, ljudi moji, samo to i ništa više!

Konačno, zašto se svi koji se u javnosti usude da pomenu komunističke zločine, zašto se svi koji zatraže pravdu za nevine žrtve boljševičkog terora stavljaju na crnu listu ekstremista i antievropejaca?! Ko je, kada i kako proglasio komunističke zločine za društveno korisno delo?!/press 24.10.2009

Iskusan Appel (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    90

Podrazumevano Re: DOSTA ZLOČINA

Stavi link i neki komentar.

Čini se kao da Vučićević zaobilazi činjenicu da većina Srba ne deli njegovo mišljenje.
    Srpski narod nosi komunizam u svesti kao bukagije.

Ovo nije samo proslava onih koji su od komunizma profitirali, već je i dodvoravanje onima koji i dalje žale za tim vremenom, a takvih je u Srbiji mnogo više od onih žrtava. Te žrtve većinu naroda ne interesuju.

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

Citat Original postavio gradac5 Pogledaj poruku
    Državni komunizam
    Ne znam da li ste primetili, ali u Srbiji je, u povodu ovonedeljne „istorijske posete" ruskog predsednika Dmitrija Medvedeva, sprovedena široka medijsko-politička kampanja rehabilitacije državnog komunizma

Dragan J. Vučićević

Politika koja je 2000. na vlast došla na opštenarodnom talasu antislobizma, stranački potomci posleratnih demokrata koje su „crveni oslobodioci" streljali bez suda i presude, država koja je vratila grb, himnu i zastavu domaćinske, antikomunističke Srbije, ta i takva vlast, ta i takva država, ti i takvi političari su, dakle, tokom proslave 65. godine „oslobođenja Beograda" otvoreno promovisali komunizam!?!

Pri tom je potpuno zanemarena činjenica da je komunistička ideologija Srbiji i srpskoj naciji nanela najveća zla u modernoj istoriji. Tokom svih onih silnih euforičnih televizijskih priloga, specijalnih emisija i repriza partizanskih propagandnih žurnala na Javnom servisu, niko nijednom rečju nije spomenuo činjenicu da je u ime komunizma, u ime partizanskih „oslobodilaca" ovde u Srbiji za samo dve godine, od 1944. do 1946. godine, po zvaničnim podacima, streljano čak 80.000 ljudi!

Ne može to, ljudi moji, ne biva to tako. Ne može „Bože pravde" sa „Po šumama i gorama", ne ide „Marš na Drinu" u kombinaciji sa ratnim, partizanskim zastavama. Ne može to, taman kao što ne može da se tvrdi da je Beograd oslobođen 20. oktobra 1944. godine. Beograd, da budem jasan, tog dana jeste oslobođen od nacista, ali Beograd je istog tog dana porobljen od strane krvožednih boljševika koji su odmah, iste noći, streljanjima i silovanjima počeli da sprovode politiku „slamanja kičme srpskom hegemonizmu".

Pa, bivši načelnik zloglasne Ozne, general Jovo Kapičić, i sam danas priznaje da su komunisti posle „oslobođenja" morali da očiste Srbiju i Beograd od đubreta! On sam priznaje da je u jesen i zimu te 1944. većinskoj domaćinskoj, monarhističkoj Srbiji komunistički poredak morao da bude nametnut zločinom, onako po kratkom postupku - metkom u potiljak! I šta je sad tu za slavlje?

Da se razumemo, partizani i njihovi potomci, oni koji već generacijama profitiraju od komunizma u Srbiji, imaju razlog da slave 20. oktobar. Oni na to imaju pravo. Ali, oni nemaju pravo da teraju žrtve komunizma da slave zločin koji je nad njima počinjen. Niko nema pravo da slavi komunizam u zemlji u kojoj desetine hiljada nevinih ljudi i dalje leži neotkopano po masovnim grobnicama! Samo to, ljudi moji, samo to i ništa više!

Konačno, zašto se svi koji se u javnosti usude da pomenu komunističke zločine, zašto se svi koji zatraže pravdu za nevine žrtve boljševičkog terora stavljaju na crnu listu ekstremista i antievropejaca?! Ko je, kada i kako proglasio komunističke zločine za društveno korisno delo?!/press 24.10.2009
    Jedan pristrasni simpatizer ravnogorskog pokreta,nema uopste moralnog prava da nam drzi predavanja o partizanima i narodnooslobodilackoj borbi!
    “Ponosni smo na srpsko porijeklo i crnogorsku državnost, na slavnu istoriju srpskog naroda. Zato i vjerujemo u zajedničku budućnost i prosperitet.” - Milo Djukanović

Ističe se
    Učlanjen
    22.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio halix Pogledaj poruku
    Jedan pristrasni simpatizer ravnogorskog pokreta,nema uopste moralnog prava da nam drzi predavanja o partizanima i narodnooslobodilackoj borbi!
    kakve veze ima da li je neko pristalica ravnogorskog pokreta sa streljanjima srba iz srbije.
    zasto vi sto korena u srbiji nemate stalno zelite da umanjite nase zrtve ?

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    853

Danasnja Rusija je nacionalna drzava , koja , fala Bogu nema veze sa komunizmokm. Njihovu drzavu predvodi Elita kojoj ne trebaju nikakve tenzije , pa ni one izmedju rodoljuba i komunjara , koje su narravno eho tih groznih vremena .
    Daklem , Kapicic je jedna svinja i obican ubica , i ja ne znam zasto njegov sin nije u podgorici digao kafic , nego u sred Beograda . To je jedan pravi pravcati crnogorski ustasa , ko sto je bio i onaj Drljevic .
    Poslednji put ažurirao/la Sanovnik : 25.10.2009. u 01:12

Poznat
    Učlanjen
    24.10.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    112

Tenzije su danas posle 65 godina potpuno nepotrebne, treba sagledati proslost, izvuci pouke i okrenuti se buducnosti, a perspektive postoje.

Primećen član
    Učlanjen
    01.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio gradac5 Pogledaj poruku
    Državni komunizam

Dragan J. Vučićević

Naravno da moze.

Aktivan član
    Učlanjen
    13.06.2009.
    Pol
    muški
    Радолфцел ам Бодензе а у Отаџбини Србска Атина
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Appel Pogledaj poruku
    Stavi link i neki komentar.
    Ево ставио сам ја линк:
    http://www.pressonline.rs/page/column/sr.html?id=84298&sectionId=57&view=story
    Са друге стране што се тиче коментара било би и сувишно да ја на овој теми сад нешто коментаришем.
    Не знам колико си пратила ал читав текст је у суштини сажетак ове теме од пре 10 дана:
    http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=11464983#post11464983
    Једино што би могао да изнесем као замерку на текст је што није на Ћирилици.

Citat Original postavio Appel Pogledaj poruku
    Čini se kao da Vučićević zaobilazi činjenicu da većina Srba ne deli njegovo mišljenje.

Ovo nije samo proslava onih koji su od komunizma profitirali, već je i dodvoravanje onima koji i dalje žale za tim vremenom, a takvih je u Srbiji mnogo više od onih žrtava. Te žrtve većinu naroda ne interesuju.
    То би било то.
    Poslednji put ažurirao/la Калуђер : 25.10.2009. u 01:37

Iskusan Appel (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    90

Citat Original postavio Калуђер Pogledaj poruku
    Ево ставио сам ја линк:
    http://www.pressonline.rs/page/column/sr.html?id=84298&sectionId=57&view=story
    Са друге стране што се тиче коментара било би и сувишно да ја на овој теми сад нешто коментаришем.
    Не знам колико си пратила ал читав текст је у суштини сажетак ове теме од пре 10 дана:
    http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=11464983#post11464983
    Једино што би могао да изнесем као замерку на текст је што није на Ћирилици.
    Pa to sam rekao postavljaču teme. Je l' to imaš 2 nika il' sam loše razumeo?

Aktivan član
    Učlanjen
    13.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Не, немам два ника.
    Лоше смо се разумели. Тачније речено ја сам се лоше, компликовано, изразио.
    Чак сам ти се и обратио као женској особи. Мој превид. Извини.

Iskusan Appel (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    90

Не, немам два ника.
    Лоше смо се разумели. Тачније речено ја сам се лоше, компликовано, изразио.
    Чак сам ти се и обратио као женској особи. Мој превид. Извини.
    Inače, pratio sam onu temu...
    Imam jedan komentar tamo i u pitanju je spam, jer je vezan je za Davidovića... Izvini ti.

Aktivan član
    Učlanjen
    13.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Ништа ништа, видео сам сад тај коментар.
    Иначе Горан би комотно подписао коментар који си написао на овој теми.

ПС Мала дигресија: мени се баш допада да пишем подписао уместо потписао.

Iskusan Appel (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    90

Ништа ништа, видео сам сад тај коментар.
    Иначе Горан би комотно подписао коментар који си написао на овој теми.

ПС Мала дигресија: мени се баш допада да пишем подписао уместо потписао.
    Verujem da bi.

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

ja dileme nemam

`ovakva` demokratija je preskupa, napadnuti smo ukupno i mozda i genetski

ko propagira neke komuniste kao krivce za sve, ide na ruku eu/nato kojima je potreban unutrasnji srpsko-srpski sukob

nama je hitno potrebna unutrasnja stabilizacija, da se te (bivse) dileme ostave za nepristrasne i kvalifikovane naucnike, potrebna nam je odgoovna vlada, odgovorna samo srbiji i gradjanima srbije, a ne gomila experata i manipulatora, neukih, ali drskih. mora da se podvuce crta ovom propadanju svih drustvenih vrednosti
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Iskusan Miroslav Milovanovic (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    194

Istina je da je dobar deo privrede u Rusiji i Srbiji i dalje u drzavnom vlasnistvu.No, i SAD su izgleda krenule tim putem!Svet je poludeo???Nista vise ne deluje mnogo logicno!Ceo drustveni sistem na Istoku Evrope se urusio sam od sebe i sada jovo nanovo?
    Trziste je pravednije od svih cinovnika ovoga sveta.Drzavna svojina je najcesce neuspesna a dobra je i podloga za svakovrsne kradje
    Dosadno mi da ponavljam ali ja predlazem ^svoj japanski model^ a to je kombinacija kapitalizma i socijalizma!.

Aktivan član
    Učlanjen
    13.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Е ево сконто сам како се додељује та репутација.
    Јако лепо формулисамо.
    Поготово ми се овај део допао:
    Пази ту реч букагије сам пре неких месец дана тражио. Заборавио како се каже. На крају сам објашњавао буразеру : ма знаш оно што носе браћа Далтони око ноге кад су у затвору ...

Е сад разлика између Далтона и ово мало Срба што је преостало што Далтони свесно кажу: е ту и ту смо се зајебали па су нас скембали. Срби јок.
    Срби имају потребу да чак величају свој зајеб. Не да гурају под тепих. Да величају.

На сву срећу па не живим више у Србији па нисам морао да свакодневно гледам на ТВ-у величање Србске глупости у варијанти пропагандног програма пре Медведове посете.
    Но неко од локалних Комунаца на форуму је био толико љубазан па је поставио видео спот о "ослободиоцима" и млатарању са Комунистичким и толко драгих му Југословенских застава са петокраком.
    Ал не млатарају они тим комунистичким заставам да убеде мене.
    Они млатарају тим заставама да убеде себе.
    Poslednji put ažurirao/la Калуђер : 26.10.2009. u 03:42

Slične teme

1. Godišnjica zločina u Tuzli
    Autor dragon x u forumu Istorija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 07.04.2010., 22:34
  2. Priznavanje zločina
    Autor Ofucani džukac u forumu Politika
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 07.05.2009., 16:25
  3. Mesto zlocina
    Autor tixi u forumu Televizija, radio i novine