Komarci u klima uredjaju

ako je klima tzv split sistem, jedina veza spoljašnje i unutrašnje jedinice je rupa u zidu kroz koju prolaze cevi i kabal.
verovatnije je da unutrašnja jedinica odnosno cev za odovod kondenzata nije pravilno izvedena pa se deo vode zadržava unutar uređaja.
a komarci vole vlagu...
 
vd:
ako je klima tzv split sistem, jedina veza spoljašnje i unutrašnje jedinice je rupa u zidu kroz koju prolaze cevi i kabal.
verovatnije je da unutrašnja jedinica odnosno cev za odovod kondenzata nije pravilno izvedena pa se deo vode zadržava unutar uređaja.
a komarci vole vlagu...

Pa jeste split sistem. Moguce da je to, ali da li to moze da se desi dok klima ne radi, npr 20 dana?
 
vd:
Machony priznaj da me zekis, mislim biće mi lakše.
kroz cevi prolazi gas pod pritiskom od dvadesetak bar.
nekad se koristio freon a sad su moderne eco frendly zamene.
pretpostavljam da takva sredina nije po volji komarcima.

Ozbiljan sam potpuno... Uputstvo sam negde zaturio, a i nisam ga gledao detaljno ranije tako da mi nije bilo jasno gde se krece vazduh u uredjaju. A vidim da se ti razumes u te stvari, svaka cast.Inace sam masinski inzenjer ali sam valjda preskocio toplotne pumpe i rashladne uredjaje na predavanju :D Samo sam skontao da je enormno mnogo komaraca u prostoriji od kad sam kupio klimu, ali izgleda da je to slucajnost...
 
vd:
ako je klima tzv split sistem, jedina veza spoljašnje i unutrašnje jedinice je rupa u zidu kroz koju prolaze cevi i kabal.
verovatnije je da unutrašnja jedinica odnosno cev za odovod kondenzata nije pravilno izvedena pa se deo vode zadržava unutar uređaja.
a komarci vole vlagu...

eto i pobede :D
kao sto rece neko unutra vode samo cevi sa gasom pod velikim pritiskom..i tu ne da ne moz da prodje komara neg neznam :)
tak da tvoj probLjem nema veze sa klimom...
 
Aman ovo stvarno nije normalno...skoro novembar a komaraca sve više. Letos sam mislio da se nekako provlače pored mreže a sad više nemam pojma kako se stvore u kući. Dnevno ubijem po desetak komada. Jedino što mi pada na pamet da su se namnožili u septičkoj jami i da ulaze kroz kanalizaciju. Ima li neko ideju šta da sipam u jamu da ih uništim.
 
Aman ovo stvarno nije normalno...skoro novembar a komaraca sve više. Letos sam mislio da se nekako provlače pored mreže a sad više nemam pojma kako se stvore u kući. Dnevno ubijem po desetak komada. Jedino što mi pada na pamet da su se namnožili u septičkoj jami i da ulaze kroz kanalizaciju. Ima li neko ideju šta da sipam u jamu da ih uništim.

Mislim da se komarci u mom slucaju generisu u mojoj sobi, ne znam kako :hahaha:
 
Da li je moguce da komarci prodju kroz klima uredjaj od spolja u prostoriju, dok je iskljucen? Primetio sam da mi se od kupovine klime upetostrucio broj komaraca u kuci :eek:
Ja isto tako to osjecam, nema komarca nigdje u sobi, i odjednom samo zazuni oko uva, jedina sansa je da izlazi iz klime, ustanem ubijem ga nakon par minuta opet jos jedan a sve zatvoreno, a sve se desava kad klima ne radi
 

Back
Top