Nestasluci nasih kucnih ljubimaca

mari47

Stara legenda
Poruka
94.264
Otkad sam na forumu, moje prvo javljanje je bilo na Svetu zivotinja.
Saznala sam mnogo lepih i korisnih stvari, cula pametnih iskustava a najvise me dirnula
solidarsnost svih vas koji volite zivotinje, tugovala zajedno sa vama i sa vama delila moju tugu za svojim gubicima, koji se bas zaredjali ove jeseni.
Sada bi volela da cujemo i simpaticne ispade nasih ljubimaca ( ako slicna tema vec postoji neka mod premesti )

Evo jednog iskustva !
Moj sin se jedne subote spremao za izlazak, otac mu dao kola, mada ja gundjam zasto sada mladi izlaze tako kasno. Inace, vikendica gde smo tada bili, je desetak kilometara od centra.
Nije proslo dugo, sin zove, ja pretrnem kao i svaka majka, kad on pita...sta da radi sa Sukijem koji je bio u kolima ....Pa, ostavi ga kod Sasse, svog druga, kazem! Ne moze, njegova baba ne voli macke. Onda ga zakljucaj, nek spava, kazem! ma kakvo zakljucavanje, Sassa i ja planiramo da sa dve devojke idemo u zzivot, kaze moj sin.
E, onda ga dovezi nazad, kazem. I stvarno.
E, dok je on ubedjivao Sassinu babu da pricuva macku pa je na kraju dovezao kuci, zakasnili su \sassa i moj sin jer su devojke verovatno usle u neka druga bez macaka.
Ne pitajte dalje. Ceo dan je moj sin gundjao na Sukija kako mu je upropastio provod. A Suki nista. Sasvim se dobro proveo na zadnjem sedistu naseg auta!
 
Otkad sam na forumu, moje prvo javljanje je bilo na Svetu zivotinja.
Saznala sam mnogo lepih i korisnih stvari, cula pametnih iskustava a najvise me dirnula
solidarsnost svih vas koji volite zivotinje, tugovala zajedno sa vama i sa vama delila moju tugu za svojim gubicima, koji se bas zaredjali ove jeseni.
Sada bi volela da cujemo i simpaticne ispade nasih ljubimaca ( ako slicna tema vec postoji neka mod premesti )

Evo jednog iskustva !
Moj sin se jedne subote spremao za izlazak, otac mu dao kola, mada ja gundjam zasto sada mladi izlaze tako kasno. Inace, vikendica gde smo tada bili, je desetak kilometara od centra.
Nije proslo dugo, sin zove, ja pretrnem kao i svaka majka, kad on pita...sta da radi sa Sukijem koji je bio u kolima ....Pa, ostavi ga kod Sasse, svog druga, kazem! Ne moze, njegova baba ne voli macke. Onda ga zakljucaj, nek spava, kazem! ma kakvo zakljucavanje, Sassa i ja planiramo da sa dve devojke idemo u zzivot, kaze moj sin.
E, onda ga dovezi nazad, kazem. I stvarno.
E, dok je on ubedjivao Sassinu babu da pricuva macku pa je na kraju dovezao kuci, zakasnili su \sassa i moj sin jer su devojke verovatno usle u neka druga bez macaka.
Ne pitajte dalje. Ceo dan je moj sin gundjao na Sukija kako mu je upropastio provod. A Suki nista. Sasvim se dobro proveo na zadnjem sedistu naseg auta!

Uuuuu ima da ispisem 5 strana a moda i vise :lol: :lol:
Evo naprimer ovo:
Ja sam setala Lakija a tad Mikija jos nisam imala...Prisla su neka deca kao i uvek da ga maze :mrgreen: A on uzivaaaaa :) A ja sedim i gledam kao i svaki put :) U parku nam je prisla jedna zena koja je trazila isto da ga pomazi i ja sam naravno pristala :) Medjutim Laki ju je uhvatio za suknju i suknja se diglasvi su poceli da se smeju a zena je samo odmahnula meni i Lakiju glavom i otisla jako ljuta.Od tada je cesto sretnem u parku i stalno se izvinjavam ali mi od tad vise nikad nije prisla :zcepanje: :zcepanje:
 
ja i moj Oli smo zavodili lepe momke :) ima jedan prelep sa rotvajlerom
a nestasluk je bio kada smo se setali jednom prilikom kroz Sumarice,zatrcao se kod nekih devojcica koje su bile na travi na nekom cebetu,on je sve patike pogrickao tamo i liznu :D jedva sam ga uhvatila
 
Moja kuca Lora bila je neverovatna. Nikad nije bila vezana a u boks nije htela ni za zivu glavu, sem kad ima mlade. Imala je jednu manu, za mene vrlo simpaticnu!
Donosila je patike i papuce iz komsiluka, uvek po jednu. I to narocito kad je imala mlade.
Nase nije iznosila samo dovlacila tudje. Vec sam znala i cije su jer ljudi ujutro dolaze po obucu.
Medjutim, donela je jednom dve leve papuce, skoro iste...a vlasnici ne govore. Dosli oboje, pa sparuju obucu i rec po rec, progovore.
Eto tako je moja Lora bila u misiji mira u nasoj ulici !
Pitala sam se zasto to radi uvek kad ima mlade kuce pa zakljucim da je htela da se pohvali svojim potomstvom!
 
Zavezem psa, nemacki ovcar, ispred jednog kluba u strogom centru Beograda,a iznutra mogu svaki cas da ga kroz staklo proverim,da li je na mestu i sta radi.
Zaboravim na njega,ali vrlo kratko,pogledam nema ga.
Izjurim napolje,on na vratima,kako se odvezao ne znam, zavezem ga ponovo.
Zavrsim posao u klubu,krenem ulicom,sa psom naravno.
Jedan covek mi vice je li to moj pas.
Jeste.
Znaci vratio vam se.
Kako vratio?
Pa malopre sam ga video skroz gore na vrhu Mekenzijeve.*2 km
 
ja sam pre nedelju-dve dana zavezala Unu ispred pekare....ali nije ona napravila glupost,nego ja,kada sam izašla iz pekare i krenula u prodavnicu,razmišljajući kako mi je nešto čudno i kako sam pogledala sa svoje desne strane,vidim fali mi kuče....
Okrenem se i pogledam ka pekari i vidim nju kako sedi i gleda me začuđeno :lol:
mislim da uopšte ne moram da pominjem kako me živi blam pojeo i kako sam se nadala da komšiluk nije primetio
Strašno ... :roll:

Što se njenih ispada tiče,jednom je oglodala rukohvat od fotelje u nameri da Flekica bude okrivljena(kujica koja je bila kod nas dva meseca)...naravno,nije joj uspelo...
A šta je sve radila po parku dok je bila mlađa....i šta još uvek nekad uradi,bolje da ne kažem :lol:
 
bilo je to pre puno godina.
Moj sin posao u prvi razred. Kaze mi jednog dana da ce doci uciteljica da se upozna sa roditeljima i domom svojih ucenika.
I gospodja je stigla. Vidim starija gospodja i pomislim..bas dobro, ima veliko pedagosko iskustvo i tako.
Stavim kafu. Pricale smo i odmah uspostavile dobar kontakt samim tim sto je pomilovala moju macku. I ona ih voli, kaze.
Malo po malo, gospodja uciteljica mi kaze da je upravo namestila novu zubnu protezu i da joj je jako tesko..jos se nije navikla. Pa, skinite je, predlozim..i umesto da joj ponudim salvetu da stavi te nove zube u jju, zena ih stavi u svoje krilo.
Kad je posla....zubi nema !? Kako nema, trazimo je obe..kad ono...moja macka se igra sa uciteljicinim zubima! Htela sam da umrem od srama.
Ovo nisam nikom pricala.
Gospodja je bila jos dve godine uciteljica mome sinu.Mozete zamisliti moj svaki sledeci susret s njom, na roditeljskim sastancima.
Ipak, kriva sam ja i neprijatno mi je i danas.
 
bilo je to pre puno godina.
Moj sin posao u prvi razred. Kaze mi jednog dana da ce doci uciteljica da se upozna sa roditeljima i domom svojih ucenika.
I gospodja je stigla. Vidim starija gospodja i pomislim..bas dobro, ima veliko pedagosko iskustvo i tako.
Stavim kafu. Pricale smo i odmah uspostavile dobar kontakt samim tim sto je pomilovala moju macku. I ona ih voli, kaze.
Malo po malo, gospodja uciteljica mi kaze da je upravo namestila novu zubnu protezu i da joj je jako tesko..jos se nije navikla. Pa, skinite je, predlozim..i umesto da joj ponudim salvetu da stavi te nove zube u jju, zena ih stavi u svoje krilo.
Kad je posla....zubi nema !? Kako nema, trazimo je obe..kad ono...moja macka se igra sa uciteljicinim zubima! Htela sam da umrem od srama.
Ovo nisam nikom pricala.
Gospodja je bila jos dve godine uciteljica mome sinu.Mozete zamisliti moj svaki sledeci susret s njom, na roditeljskim sastancima.
Ipak, kriva sam ja i neprijatno mi je i danas.

jAOOO mARI :hahaha: :hahaha:
 
bilo je to pre puno godina.
Moj sin posao u prvi razred. Kaze mi jednog dana da ce doci uciteljica da se upozna sa roditeljima i domom svojih ucenika.
I gospodja je stigla. Vidim starija gospodja i pomislim..bas dobro, ima veliko pedagosko iskustvo i tako.
Stavim kafu. Pricale smo i odmah uspostavile dobar kontakt samim tim sto je pomilovala moju macku. I ona ih voli, kaze.
Malo po malo, gospodja uciteljica mi kaze da je upravo namestila novu zubnu protezu i da joj je jako tesko..jos se nije navikla. Pa, skinite je, predlozim..i umesto da joj ponudim salvetu da stavi te nove zube u jju, zena ih stavi u svoje krilo.
Kad je posla....zubi nema !? Kako nema, trazimo je obe..kad ono...moja macka se igra sa uciteljicinim zubima! Htela sam da umrem od srama.
Ovo nisam nikom pricala.
Gospodja je bila jos dve godine uciteljica mome sinu.Mozete zamisliti moj svaki sledeci susret s njom, na roditeljskim sastancima.
Ipak, kriva sam ja i neprijatno mi je i danas.

:hahaha: e jeste dobra macka
 
Moja tema..moja prica...istinita!
Zamoli mene jedna mlada komsinica da joj napravim tortu za kcerkin rodjendan, ona ima puno
posla, pitam kakvu je zamislila..nadjosmo recept...torta +bela dolina+!
Dogovoreno. Ona kupi materijal ali ja je radila kod mene, bolje poznam svoju rernu i tako.....
Ispalo super! Pozovem je da vidi tortu a ona me zamoli da je stavim u moj frizider kod nje nema mesta...Dok sam ja ispracala komsinicu, torta ostala na stolu, ja se vratim u kuhinju...samo sto me nije slog strefio. Macke u najvece lizu slag sa torte. Sva sreca da nisuotisle dalje od slaga...nista, skinem ostatak slaga i napravim drugi. Rekla sam joj a da nije nista opasno uverila sam je jer sam se i sama posluzila tortom na rodjendanu.
Ali me bilo toliko sramota
Kod mene sve nekako blesavo! Evo, ova Lisa, moja kuca, jede tursiju...
 
Pa moglo bi da se kaže da je bio moj mačak jer sam ga lično izlečila kad je došao istrgane, inficirane noge, dala mu ime, hranu i vodu. Prvo je bio Mačketina, a onda Zloćko, moja ćerka ga i dalje spominje iako je kod nas bio svega dva meseca. Ali šteta koju je za to kratko vreme napravio je neopisiva! Kad se malo oporavio i počeo ponovo da skače, razbio mi je staklenu pepeljaru koja je stajala u dvorištu, na prozoru, da imam kad mi u goste dođe neki pušač. Onda je počeo da pokušava da probuši mreže za komarce jer je kroz prozor video da unutra stoji posuda sa granulama mog psa i na kraju je i uspeo tako što se uspentrao na sam vrh mreže i noktima je izvukao, štetočina jedna! :besna: Te pseće granule su mu toliko smetale da je dobio gljivičnu infekciju pa smo morali da se mackamo-naravno, i on i ja, jer mi je non-stop bio na nogama, jedva sam se rešila atletskog stopala. :sad2: U međuvremenu je sveže zasađene karanfiliće koristio kao ligeštul a leju sa gladiolama kao wc. Ne treba da naglašavam da je možda 30% gladiola uspelo da poraste zdravo i procveta, dok sam jadne karanfile morala da zatrem, ništa od njih nije ostalo. :histericna: Sasvim je normalno da su moje dete i komšijska deca čim prekorače neki njegov prag tolerancije završavala sa dubokim brazdama gde ih dohvati. Zato su retki trenuci kad se lepo igrao sa mojom Mimi bili pravi praznik za oči, kako su se samo slatko jurcali oko njenog plastičnog šatora, pa se jedno od njih zavuče i čačkaju se i zadirkuju ispod onog "zidića", on šapicama a ona prstićima... :zaljubljena: Sve dok se nije razboleo i otišao...
 
Pre neko vece sednem da gledam TV i udibim se u emisiju. Na macka nisam obracala paznj. On se muvao oko mene, gurkao me a ja nista. Kad je video da ga se konstatujem popeo se na TV, legao gore, i prednje sape stavio na ekran. Kad nisam odreagovala on se nagnuo da vidi sta ima i poceo sapama da juri slova na ekranu. :heart:
 
Kako slatko, mikole.
A moji, par njih, leze na TV, repovi preko ekrana. Komsijama cudno, kao i sve u vezi mojih ljubimaca, pita jedan...kako gledate kad vam ekran zaklonjen? Rekoh,epo...podignemo repove, vidimo vesti, spustimo repove...Mislis da se neka macka pomeri...nema sanse.
 
zaista slatkih ispada ima...to za TV,pre par godina sam imala crnu macu,vrlo duhe dlake,bila je prelepa,e ona je stalno spavala na TV-u....po nekoliko sati dnevno....
e ona je imala gomilu ispada...npr...uvek je oko 2-3 sata nocu izlazila napolje a posto su vrata bila zakljucana morala je da probudi nekoga....uvek je budila mene i to kako....dok spavam,prvo mi se popne na stomak a onda pocne sapicama da mi pipka nos....pa obraze,oci...ako se ne probudim - onda pocne da me samara..ali bukvalno i da mi mrsi kosu....kako sam je volela...neko je ukrao... :sad2:
 
Moj nemacki ovcar obozava nas auto.Ako je otkljucan,on otvori vrata,i sedne na svoje zadnje sediste.Kad primetim da ga nigde nema,onda ceka u autu da pocne voznja,ceka on satima.
Gde god da se parkiram njegov nos me odvede do brave,nade ga medu dvesta automobila.
 
Sad mi je mali lopov od macka maznuo mis od racunara uhvatio za kabal i vuce po podu. Nema sanse da mu uzmem misa grebe i ujeda. Ako vidite neko slovo viska da znate da se zavuce sa druge strane stola i sapicama kucka po tastaturi. Ljubomoran decko sto sam na kompu a ne igram se sa njim:heart::heart::heart:
 
Kad sam sela da ucim ova moja lujkica mi je uzela i olovku i gumicu i pocela da se juri i prevrce sa njima po podu. Kad sam digla ruke od ucenja,krenem za komp a ona mi uzme papucu,ubaci prednje sape unutra i zadnjima se gura pa ispadne kao da se klize po stanuz:lol: e a kad sam stigla do kompa evo sta mi uradi...
 

Prilozi

  • DSC00145.jpg
    DSC00145.jpg
    17,1 KB · Pregleda: 18
  • DSC00146.jpg
    DSC00146.jpg
    16,8 KB · Pregleda: 20
Uffffffffff :) Setam Akumu i Genkija po parku. Sede zaljubljeni par na travi i ljube se. Prilazi Genki da se pomazi...ovi ga isqliraju...on lepo digne nogu, zapisa ih i ode dalje XD Samo sam se napravio lud i produzio sa Akumom a Genki kaska za nama sav srecan :D
 
Baš ste me obradovali jutros...opet aktivirana moja tema:)
Red je i da se malo nasmejemo...mada je i tema Udomljavanje, Izgubljeni-nadjeni, In memoriam ...život!
Ja bih o nestašlucima mojih mačaka mogla da napišem roman.
O Beti najviše.
Krade gde stigne i šta stigne!
Komšije onomad spremaju(oprosti mi Bože) parastos...Vidim donela komad mesa,
malo veće parče...Čujem komšinicu pita snaju gde je meso...ko zna koliko je smazala tamo...Ja ovu moju budalu zatvorim u kupatilo al oćeš...hor mojih ostalih mačaka zavija i grebe vrata da udju...Onda su istrčali svi, Beta sa svem ono meso, ostali za njom...Živ me sram pojede, kao da su gladne...ali Beta je kolovodja:rumenko:
 

Back
Top