DEPRESIJA

Ne postoje. Ne postoji ni jedna prirodna zamena antidepresivu. Antidepresive ne mora bas svako da pije, ali onaj koji MORA, ko ima klinicku jacu depresiju, MORA da pije, ako ne pije, pre ili kasnije pokusace suicid, mnogi su tako stradali.

Batali ti da pises fobicne gluposti o necemu o cemu ne znas i ne poznajes materiju, a nije ti to ni struka.

Antidepresivi nisu gumene bombone, koje svako moze kupiti u prodavnici ili apoteci i da pije kada se nesto nasekira, ali zato ne treba ni vezivati ni neke paranoje u vezi njih i stvarati NOCEBO EFEKAT bolesnim ljudima koji moraju da ih piju.
jel? a sta su pre koristili ljudi , pre nije postojala depresija, mora e pa ne mora, izadjes krenes u pricu sa ljudima napravis prvi korak izadjes iz kaveza a ne da se kljukas medikamentima, to je zaista kukavicki...
 
A smejali smo se Amerima... http://www.blic.rs/vesti/drustvo/sr...je-otkrilo-alarmantne-podatke-od-cega/pfmzbhm mada mislim da se najviše leči ''Radžom''!
TAMABEPA020.jpg
 
jel? a sta su pre koristili ljudi , pre nije postojala depresija, mora e pa ne mora, izadjes krenes u pricu sa ljudima napravis prvi korak izadjes iz kaveza a ne da se kljukas medikamentima, to je zaista kukavicki...

Dok nije bilo lekove bolesnom od depresije čitali su molitve za ozdravjenje ili
kamdžijom i ledenom vodom isterivali đavola iz njega.

"Izlazak iz kaveza i priča sa ljudima" godi ljudima koji imaju životne probleme,
donosi im kakvo takvo olakšanje, ali im ne rešava probleme,
isto kao što ni lekovi te probleme ne rešavaju. :)
 
Poslednja izmena:
Ne postoje. Ne postoji ni jedna prirodna zamena antidepresivu. Antidepresive ne mora bas svako da pije, ali onaj koji MORA, ko ima klinicku jacu depresiju, MORA da pije, ako ne pije, pre ili kasnije pokusace suicid, mnogi su tako stradali.
.

Nastradali su oni koji su pili pa prestali, odjednom.
Ko nije pio NIŠTA, nije ni nastradao.
Depresija je odbrana tela i duha od mnogo gorih oštećenja, i bolje je kroz nju proći na suvo i prirodno.

Problem je što ljekari obično prepisuju 2 vrste leka
1. jedan koji diže životne funkcije i energiju.
2. drugi koji podiže raspoloženje.

Onda, obično bolesniku ukinu ovaj 2. a ostave 1.! U tom slučaju bolesnik je u očaju, a ima životne energije! To je redovni okidač za samo-ubistva i ubistva.

NAJBOLJE je ne piti ništa, jer će telo i duša vremenom naći načina da se izbore sa mukom. To naravno ne važi za one koji su svesno odbacili Oca Tvorca i prave se pametni da sve mogu sami, ne mogu, e njih dušepogubne sile ove muke ščepaju još više!
To naravno i ne znači NE RADITI ništa, naprotiv...


A mislis da ako neko uzima lekove nece da se ubije onda?
Antideopresivi mogu da pospese suicid
evo primer ovog leka
http://lekoviza.com/zoloft-lek-protiv-anksioznosti-i-depresije/
uvek u kontraindikacijama cete videti da pise suicid
pa eto

Upravo to i pišem...


Dok nije bilo lekove bolesnom od depresije čitali su molitve za ozdravjenje ili
kamdžijom i ledenom vodom isterivali đavola iz njega.


"Izlazak iz kaveza i priča sa ljudima" godi ljudima koji imaju životne probleme,
donosi im kakvo takvo olakšanje, ali im ne rešava probleme,
isto kao što ni lekovi te probleme ne rešavaju. :)

Ma dok nije bilo lekova depresije nije ni bilo!
Ko je bio u depresiji na Dinari ili Pešteru pre 100 godina?????
Samo bogata vlastela i deca industrijalaca!
 
jel? a sta su pre koristili ljudi , pre nije postojala depresija, mora e pa ne mora, izadjes krenes u pricu sa ljudima napravis prvi korak izadjes iz kaveza a ne da se kljukas medikamentima, to je zaista kukavicki...
U osnovi depresije leže brojni biohemijski poremećaji koje priča sa ljudima ne može da ispravi. Recimo, kod mnogih pacijenata obolelih od kliničke depresije (a koji su osim toga zdravi) je uočena povišena inflamacija, koja se generalno javlja pri bakterijskim i virusnim infekcijama, i koja se ne leči ćaskanjem. U tom slučaju, samo postojanje inflamacije kod osobe koja nema u sebi neki patogen koji bi je izazvao govori da sa organizmom nešto nije u redu, i da je depresija koju ta osoba ispoljava samo posledica nekih ozbiljnijih poremećaja na molekularnom nivou. Pored toga, kod mnogih depresivnih pacijenata su uočene i fizičke promene na mozgu, poput smanjenja određenih moždanih regiona, što se ne može ispraviti ćaskanjem.

Priča (u formi psihoterapije) može dosta da pomogne, u nekim slučajevima može čak i da bude dovoljna za izlečenje, ali su veoma često uz psihoterapiju neophodni i lekovi ili neki drugi tretmani poput elektrokonvulzivne terapije. Depresija je jako heterogena bolest, i ono što ju je izazvalo/izlečilo kod jedne, ne znači da će i kod druge osobe. Zbog toga dostupne terapije mogu da izleče veliki broj obolelih, ali ne i sve, na žalost.

U pravu si kada kažeš da depresija ranije nije postojala jer je to bolest modernog doba, i iz godine u godinu je sve zastupljenija, a najgore što možemo da uradimo jeste da je shvatimo olako i da govorimo obolelima da ne tripuju, da izađu iz kaveza, da proćaskaju. :roll: To bi bilo kao kada bi obolelom od raka rekao da iskulira i da proćaska malo, sve će to da prođe. Procenjuje se da je depresija uzrok nekih 800 000 samoubistava u svetu, i taj broj se povećava iz godine u godinu (stres, usamljenost, loša ishrana su samo neki od faktora koji mogu da učestvuju u nastanku bolesti), a takvom stanju dosta doprinosi i stav okoline, koja obolele ne shvata ozbiljno.
 
Ma dok nije bilo lekova depresije nije ni bilo!
Ko je bio u depresiji na Dinari ili Pešteru pre 100 godina?????
Samo bogata vlastela i deca industrijalaca![/QUOTE]

Duševne patnje i duševne bolesti u koje spada i depresija
postoje od kako čovek postoji, ali nije bila poznata njihova priroda i uzrok.
Takvi paćenici bili su žrtve raznoraznih "isceliteljskih" tretmana, uključujući
egzorcizam i lomaču.

Moderna psihijatrija je najmlađa medicinska grana i tek sa dvadestim
vekom doživljava procvat, pronalazi lekove i postiže uspehe u lečenju.

Istorija psihijatrije je vrlo kratka, u doba interneta nije teško obavestiti se,
tek toliko da se drugi ne dovode u zabludu.

Ako neko nije čuo za Dinaru i Peštar,
to ne znači da Dinara i Peštar ne postoje. :)
 
jel? a sta su pre koristili ljudi , pre nije postojala depresija, mora e pa ne mora, izadjes krenes u pricu sa ljudima napravis prvi korak izadjes iz kaveza a ne da se kljukas medikamentima, to je zaista kukavicki...

:eek: :eek:

Retko kad ovo kazem, ali iz ovog tvog posta (celog) vidi da se ti nemas pojma o depresiji. O neraspolozenju mozda imas ali o depresiji -blage veze
nemas.

Depresija je pre svega vrlo ozbiljna bolest i o kakvom ti kukavicluku pricas???!!!!!
 
Ali istina je. Ja vidim po sebi, kako sitnica, osmeh ili kontakt sa ljudima može da da nadu da nastaviš, naravno ako nisi baš zabrazdio i ako nisi postao psihotičan, to jest teži slučaj...
 
Depresija je znak da treba izvrsiti neke promene u zvom zivotu...
Promena stavova, nacina razmisljanja, okolnosti...
Dovesti sebe u ravnotezu, svoju licnost izleciti...
Nauciti ziveti sa onim sto ne mozemo promeniti itd
Dakle potrebna je duhovna obonova coveka.
Biblija je dobra u tome
kao i psiholoske knjige
na primer Umece Ljubavi Erick Fromm
Anthony De Mello Budjenje
 
Naravno...Napetost i unutrašnje ''vrenje'' se često može pročitati i iz snova...Npr. sinoć sam imao san u kome su bile pomešane sve stvari koje me tište, čak i imigranti su našli put, sve je to svakako simbolično ali sam ga zapamtio dobro, što nije često kod snova i mislim da znam i šta znači...Inače imam jako deskriptivne i maštovite snove, ponekad, onda mesecima ne sanjam ništa...
 
Teško je reći šta je gore, apataija ili depra...Kažu da se ljudi ne ubijaju ili ne ubijaju druge, kada su depresivni nego kada pređu prag apatije i postanu totalno ravnodušni na to da li žive ili umiru...

- - - - - - - - - -

U poslednje vreme kada sam u daunu, uključim undergroudn tehno, on me lepo podigne, droge bez!!!
:mrgreen::lol:
 
e da, ravnodusnost...to je posledica dugogodisnje depresije na kojoj se ne radi, ocajno stanje duha...
Zato i ja kad osetim da klizim slusam samo veselu, neopterecujucu muziku ili se bacim na komedije a izbegavam romanticne filmove
i teske drame...:lol:
 

Back
Top