Kreativci VS Potrosaci

Ena187:
Htedoh reći da je teško gledati morfologiju...
Čika ne zna šta je to anatomija 8) , a to ti dođe kao da kažeš: Mi nećemo ocenjivati da li su 2+2=4, jer ne ocenjujemo na osnovu matematike, već na osnovu stvarnih vrednosti, jer niko ne zna šta predstavlja 2 :wink:

kakvu sad morfologiju?

ja sam ti hteo zameriti sto o van goghu pricas na osnovu sopstvenog ukusa.
 
Keeper:
Ena187:
Htedoh reći da je teško gledati morfologiju...
Čika ne zna šta je to anatomija 8) , a to ti dođe kao da kažeš: Mi nećemo ocenjivati da li su 2+2=4, jer ne ocenjujemo na osnovu matematike, već na osnovu stvarnih vrednosti, jer niko ne zna šta predstavlja 2 :wink:

kakvu sad morfologiju?

ja sam ti hteo zameriti sto o van goghu pricas na osnovu sopstvenog ukusa.

Pogledaj malo bolje i shvatićeš (ako razumeš razliku između morfologije i anatomije) 8)
 
pa sta onda? :)
jel vrednost njegovih slika spori to sto se nekom povraca od toga? uzgred budi recheno, ima i odvratnijih ...
mislim, znam da svima prijaju ruzicaste slike "doruchak na travi" i tako to ... ali i takav nacin rada ima svoje opravdanje i svoje razloge, a svakako i svoje vrednosti.
ako te ne mrzi udubi se malo u Goju. on je josh odvratniji po tom pitanju, ali dosta tih razloga je i objasnio. imas o tome i u Andricevom "razgovoru sa Gojom" ...
 
Keeper:
pa sta onda? :)
jel vrednost njegovih slika spori to sto se nekom povraca od toga? uzgred budi recheno, ima i odvratnijih ...
mislim, znam da svima prijaju ruzicaste slike "doruchak na travi" i tako to ... ali i takav nacin rada ima svoje opravdanje i svoje razloge, a svakako i svoje vrednosti.
ako te ne mrzi udubi se malo u Goju. on je josh odvratniji po tom pitanju, ali dosta tih razloga je i objasnio. imas o tome i u Andricevom "razgovoru sa Gojom" ...

Pregledala sam već :D
I malo mi se gadi. Zamisli, ideš gradom a ljudi šetaju bez kože :shock:
 
anakin:
koliko u svom zivotu osecate poriv da stvarate i kom segmentu vaseg zivota se ovo najvise ispoljava?
stvaranje se moze shvatiti krajnje siroko...

koliko osecate u sebi teznju da budete konzument i potrosac?

mislim da ova sva poriva stoje u apsolutnoj suprotnosti....ali je sasvim moguce u jednom coveku naci oba. svi smo deo potrosacke kulture ali smo i svi ljudska bica bez cijeg kreativnog potencijala ne bi bilo ni civilizacije kakvu poznajemo....

Auuu...
Ajde dok me ne obrishu sa lica topic-a:

Imam talenat za muziku i pisanje. Veliku zelju za stvaranjem, ali sam primetio da se svaka moja pricha ili melodija zavrshava nekako sumorno...
To kazu ljudi koji su sve to pratili. Neka snaga i tuga u isto vreme...

Shto se pak reklama tiche - tu ne nasedam, kupujem samo shta mi zaista treba ma koliko "pakovanje" bilo shareno. Bitan je kvalitet proizvoda, ne pakovanje...
 
Keeper:
goodday, padobranac .... imaju li ikakve svrhe takvi komentari? :?
:shock: to se i ja pitam :?
stvar je u sledecem....
inache ne chitam sve postove....otprilike znam ko moze da kaze neshto pametno......njih par...na zalost....
odluchim iz chiste dokolice da prochitam ono shto obichno preskachem i gle :shock:
"znash li ti shta je anatomija a shta morfologija?"?????????......
pominjati te 2 stvari i van-gogha.....misliiiiim....da li je moguce?????....
zatim...."ne ocenjuju na osnovu stomaka...vec na osnovu njenih stvarnih vrednosti"!!!!!!!!
"teshko je gledati morfologiju"....(ovo je dobro!!....bez obzira shto je izvucheno iz kontexta)....itd..

i to je samo na ovoj strani....
ljudi....filozofija vam je na nivou napaljenih srednjoshkolaca....a znam da to niste....
zapravo podsecate na vendi koja je prochitala par knjizica pa je pochela da prosipa misli tipa "njegova faca nema tezinu afirmacije"....
eto.....bio sam nezan koliko je to moguce....keeper....mozesh sigurno mnogo bolje :wink:
 
goodday:
Keeper:
goodday, padobranac .... imaju li ikakve svrhe takvi komentari? :?
:shock: to se i ja pitam :?
stvar je u sledecem....
inache ne chitam sve postove....otprilike znam ko moze da kaze neshto pametno......njih par...na zalost....
odluchim iz chiste dokolice da prochitam ono shto obichno preskachem i gle :shock:
"znash li ti shta je anatomija a shta morfologija?"?????????......
pominjati te 2 stvari i van-gogha.....misliiiiim....da li je moguce?????....
zatim...."ne ocenjuju na osnovu stomaka...vec na osnovu njenih stvarnih vrednosti"!!!!!!!!
"teshko je gledati morfologiju"....(ovo je dobro!!....bez obzira shto je izvucheno iz kontexta)....itd..

da, razumem tvoje chudjenje, al ako zelis da se ne izleces, onda chitaj sve redom a ne od onih 'pametnih' ... ni ja ne znam kakva je bila veza van gogha i morfologija/anatomije, samo sam odgovorio na pitanje dal znam sta je. a eni sam rekao da ne ocenjuje van gogha na osnovu "vlastitog stomaka" tj. njenog ukusa, vec da to zanemari i pokusha da vrednuje prave vrednosti njegovog dela.
ako je to na nivou napaljenog srednjoshkolca, OK ... trudicu se vishe, isprichavam se.
 
anakin:
koliko u svom zivotu osecate poriv da stvarate i kom segmentu vaseg zivota se ovo najvise ispoljava?
stvaranje se moze shvatiti krajnje siroko...

koliko osecate u sebi teznju da budete konzument i potrosac?

mislim da ova sva poriva stoje u apsolutnoj suprotnosti....ali je sasvim moguce u jednom coveku naci oba. svi smo deo potrosacke kulture ali smo i svi ljudska bica bez cijeg kreativnog potencijala ne bi bilo ni civilizacije kakvu poznajemo....

Kreativac, ali onda kada mi to odgovara.
Ako sam u s.h.i.t raspolozenju, za ne poverovati je, ali tada najbolje stvaram :D :D.

U ostalim intervalima, lakshe je da budesh konzument. Lenjost.

Kreacija samo nastaje kao kanalisanje negativne energije u malo konstruktivnih stvari. Mozda glupo zvuchi, ali je u mom sluchaju tako.


Ako prichamo o nekoj drugoj, a ne umetnichkoj kreaciji (mada sebe nikad ne bih nazvao umetnikom), kreacija nastaje kao pokushaj da olaksash svoj zivot i shto lakshe obavish neki posao ili radnju. Koliko zelish, je u stvari pitanje. Od toga zavisi koliko si kreativan.
Ajd :D
 
da li je kreatinost osobina ili neko unutrasnje trenje izazvano spoljnim okolnostima....
mada, rekla bih da je to neka pojacana senzibilnost koja stvara ta "trenja"....

a jeste...kad i je sve potaman onda postajes lenj...ali i to je do karaktera...ko se cime zadovoljava...mozda je kreativnost vecito osecanje nekog nedostatka...ne materijalne prirode...
 
Ne bih rekao da to ima neke veze sa vaspitanjem... Ima veze sa odrastanjem, sa nekim stvarima koje ti se dese kad si klinac. I mislim da kreativnost nije u vezi sa osecanjem srece i ispunjenosti zivota... Uvek te nesto grebe iznutra i tera da stvaras, bez obzira koliko ti je dobro u zivotu. Mozda je samo plod kreativnosti razlicit u odnosu na to da li stvaras onda kad ti sve ide od ruke ili kad si u nekom bedaku...

A i mislim da kreativna sposobnost ima neke veze sa genetskim nasledjem... Vezano za te stvari koje umislimo kad smo klinci, mozemo da zelimo da se bavimo necim kreativnim ali da se uvek zakucamo izmedju zelja i mogucnosti... Mene je moja profesorica muzickog zvala 'mali Mocart' (bez obzira na lenjost, a mozda i bas zbog toga) zato sto sam iz prve uspevao da reprodukujem vezbe na klaviru. Ali kad god bih probao da sam komponujem nesto, to je ili licilo na nesto sto postoji ili nije licilo ni na sta... Mislim da je to bitno kod kreativnosti, zeleti i moci... I danas mi se desi da mi se po glavi vrzma neka melodija i onda danima odbijam da je prihvatim, pa onda konacno potrazim neki klavir (dobar je onaj rastimovani u Domu omladine) ili gitaru i kad to odsviram ukapiram da je bezveze... I tako do sledece prilike i nove melodije kad se ponovi ista stvar... Cujem ja to lepo u glavi, samo mi tamo izgleda savrseno sve dok ne cujem kako to zvuci 'napolju'... Postoje kreativnosti koje su nebitne i koje tretiram kao suvisni deo 'tekovina' detinjstva. To treba da se leci. Dejvid Linc je jednom rekao da namerno nece da ide na psihoterapiju jer onda ne bi mogao da pravi filmove. A to je bas bezveze...
 
Keeper:
Tuzni_patak:
Kreativnost mora biti "placena".
Pojedinac koji se bavi kreativnim radom ce ili se osecati "placenim" za taj svoj rad ili ce prestati da kreativno pristupa radu.

Sta znaci "placen"?
Znaci da oseca unutrasnje zadovoljstvo,
da oseca pohvale sredine,
da oseca potvrdu vrednosti svoje kreativnosti,
da ima vremena da ispuni svoju verziju kreativnosti (ako je pedantan)
zavisno od subjektivnog gledanja na svet.

zasto mora biti placena? .....
sto se mene tice, nikakvu platu od svega sto radim nemam. unutrasnje zadovoljstvo? ma kakvi. sto sam svakim danom dublje u tome sto radim, samo sve vise i vise nalazim nemir i cheznju. nista vise. a zadovoljan? nikad. kao sto rece James Hietfield iz "Metalike"... If you're ever satisfied - the game is over. za nekog ko stvara i ko zeli ici napred, preveliki je luksuz biti samozadovoljan, a kamoli uzivati u sopstvenom delu.
a pohvale sredine, okoline? sva mi je slava i hvala stala u jednu rechenicu: "sta se zaludjujes tim stripovima,.... idi uchi."
ne treba mi nikakva potvrda vrednosti moje kreativnosti, nikakva pohvala, nikakva plata. ovo sto radim nikad nece imati veze sa hlebom koji jedem, za njega cu se snalaziti drugacije. ovde se ne radi o potrebama za nekakvim "potvrdama vrednosti" ili "podrshkom okoline", ovde se radi o nekakvoj chudnoj drazi, muci, nagonu, porivu, teznji... o gladi. sve sto o tome zasad znam, rekao je neko drugi umesto mene:

"Kakva je ovo neodoljiva i nezajazljiva teznja da se iz mraka nepostojanja ili iz tamnice koju predstavlja ova povezanost svega i svacega u zivotu, da se iz toga nistavila ili iz tih okova otima komadic po komadic zivota i sna ljudskog i da se uoblichuje i utvrdjuje zauvek, krtom kredom na prolaznoj hartiji? (...) Po prokletoj muci i neuporedivoj drazi ovoga posla, mi osecamo jasno da od nekog nesto otimamo, uzimajuci od jednog tamnog sveta za neki drugi koji nam je nepoznat, prenoseci iz nicega u nesto sto ne znamo sta je. Zato je umetnik izvan zakona, odmetnik u visem smislu reci, osudjen da natcovecanskim i bezizglednim naporima dopunjuje neki visi, nevidljivi red, remeteci ovaj nizi, vidljivi, u kom bi trebalo da zivi celinom svoga bica."



Keeper, slazem se sa tobom.

Nego cije su ono citirane reci? Super su.
 

Back
Top