Zelje...

sunasceJeca

Poznat
Poruka
9.932
Da li je ostvarenje vasih najvecih zelja bilo ipak dar ili nije ipak ispalo kako ste zamisljali da ce biti,nakon ostvarenja iste? Da li Vam je nekad ostvarenje zelje bio "dar" ili pak "kletva"? Da li nas usrećuje kada dobijamo sve što želimo?
Zeljno iscekujem Vasa razmisljanja na "papiru"...:)
 
Par puta procitah kao da nesto ne propustim:lol:uglavnom sam sebi radom priustio te zelje i za te godine kad sam ih ispunio je uglavnom bilo wow..i sad kad se osvrnem na svoje vrsnjake mislim isto..ali znam da je moglo i bolje..krivo mi sto sam se sitnicama zadovoljavao..sad su mi ozbiljniji i visi ciljevi do kojih se mnogo teze dolazi
 
Par puta procitah kao da nesto ne propustim:lol:uglavnom sam sebi radom priustio te zelje i za te godine kad sam ih ispunio je uglavnom bilo wow..i sad kad se osvrnem na svoje vrsnjake mislim isto..ali znam da je moglo i bolje..krivo mi sto sam se sitnicama zadovoljavao..sad su mi ozbiljniji i visi ciljevi do kojih se mnogo teze dolazi

..kao onaj moto...: "Kada zelis malo,dobijes jos manje,a kada zelis vise i bolje,dobijes daleko vise..." Ima tu nesto.....:)
 
Zelja je kao odlazak na more, lepse je putovati nego biti na moru.:D
Zlatna ribica :zcepanje: ne bi morala mnogo da se muci i ispuni mi tri zelje, jedna bi mi bila dovoljna-zelim da se sve sto pozelim ostvari :D
 
hm..moram da priznam da sam se više osećao kao izduvani balon nakon ostvarenja velikih želja, valjda što su mi prešle u cilj, pa sam težeći cilju, zaboravio i da se radujem kad sam postigao to što mi je bila velika želja...nikad srećan ( :
u stvari istina je da je sreća u tim, malim stvarima... videću ja to još..
 
..kao onaj moto...: "Kada zelis malo,dobijes jos manje,a kada zelis vise i bolje,dobijes daleko vise..." Ima tu nesto.....:)

Znas kako.Kada je covjek zadovoljan onim sto ima i kada radost vidi u malim stvarima,onda mu se sve preko toga cini kao dar.
Najveci dar je biti SKROMAN...onda ti je svaka stvar velika i cini te sretnim.

hm..moram da priznam da sam se više osećao kao izduvani balon nakon ostvarenja velikih želja, valjda što su mi prešle u cilj, pa sam težeći cilju, zaboravio i da se radujem kad sam postigao to što mi je bila velika želja...nikad srećan ( :
u stvari istina je da je sreća u tim, malim stvarima... videću ja to još..

Jeste malo dosadno kada dobijas sve sto ti se pozeli...ali ipak,ja npr.,kada god dobijem nesto do cega mi je bilo ISKRENO stalo,prvo se obradujem,pa me nakon nekog vremena prodje to ushicenje,ali ipak kada god ponovo vidim tu stvar obuzme me taj lijepi osjecaj...ne tako jak kao prvi put ali zasigurno mnogo topal.

Npr. prije dve godine sam zeleo FOTOAPARAT ali ne obican,nago profesionalan.Kada sam ga dobio..sreci nije bilo kraja...kao malom djetetu.Vremenom je taj osjecaj ushicenosti prolazio,blijedio i lagano prosao ali kada god uzmen taj fotoaparat u ruke...nisam sretan nego presretan.
Mozda upravo zato sto je to stvar koja me ispunjava i opusta a i stvar koju sam bas zeleo.

Kod svih nas postoje zelje...koje su trenutne...prouzrokovane nekom REKLAMOM,TRENDOM ili nekom manjom potrebom i upravo to ushicenje i radost nastala prilikom dobijanja tog poklona ce jako brzo i mnogo izbljedeti ali sa druge strane postoje zelje koje se gaje vremenom,kod nekih i godinama i upravo te ispunjene zelje ostavljaju taj neizbrisiv trag i topal osjecaj svakog puta kada covjek vidi ili uzme tu stvar u ruke.
 
Poslednja izmena:
i ja želim dslr fotoaparat već duže vreme ( ; nisam se dovoljno koncentrisao na želju, posvetio tome da štekam ili nisam baš tada hteo da odvojim novac za fotoaparat. obradovaću se kad budem kupio. fenomemenalan hobi i uživanje. to su sve materijalne stvari. tako sam se radovao motoru, gitari svojevremeno itd. a kod krupih želja koje su zavisile od mog vremena i od truda, više sam ponosan na istrajnost, al sam se, moguće, umorio od truda da bih se iskreno radovao nakon ostvarenja cilja. to je šteta...
 
Zelim da sam sad, evo sad, ovog momenta u "jednoj zemlji" i da "jednoj" osobi "natrljam" tako slatko njegov slatki pjegavi nosic, i da mu dam malo po usima, onako sestrinski, jer odavno nisam a sad mi bas nesto doslo! :D Mada i udaranje jastucima, ili "sopanje" u snjegu ne bi bilo lose, hmm...(razmislila bih)! :D Znam da bi mi to bilo ono pravo iskreno zadovoljstvo...a ostalo i nije toliko ni bitno :D :D :D ...za sad... ;)
 
Poslednja izmena:
Iscekivanje ostvarenja zelje predstavlja poseban uzitak i cesto je jace i prijatnije od ispunjenja zelje. Zasto je tako? Ispunjenje zelje je nesto konacno, definitivno, nema dalje... a samim tim ne podstice na dalju inspiraciju i mastanje koja nam daju onaj divan osecaj lebdenja izmedju stvarnosti i snova.
 
Dilema je uvijek ista:dar ili prokletstvo.A želja(e)je ono što pokreće i drži glavu iznad vode.
Sve što sam željela(i ostvarivala)nekako je s vremenom gubilo cijenu,jer valjda ništa ne može preći iz snova u realnost bez gubitka(to je prokletstvo živog čovjeka).
Ali,opet želim i želim da želim(to je taj dar).
Mada,sa godinama nekako najbolje i najispunjenije se osjećam kad nekom ispunim želju,a ona se meni vrati.
I tako darujem sebe bez suviše zapitanosti i dilematičnih sumnji.
 
Da li je ostvarenje vasih najvecih zelja bilo ipak dar ili nije ipak ispalo kako ste zamisljali da ce biti,nakon ostvarenja iste? Da li Vam je nekad ostvarenje zelje bio "dar" ili pak "kletva"? Da li nas usrećuje kada dobijamo sve što želimo?
Zeljno iscekujem Vasa razmisljanja na "papiru"...:)

Uopšte ne razumem kakve veze ovo ima sa psihologijom! Ovo su sve pitanja koja si verovatno čula od Sanje Marinković pa ih sad ovde serviraš kao teme. A i ove ostale teme što si otvorila su na istu tu foru! Koga je briga da li je moje ostvarenje želja bio dar ili kletva?

Moderatori!!! Mislim stvarno...
 
Uopšte ne razumem kakve veze ovo ima sa psihologijom! Ovo su sve pitanja koja si verovatno čula od Sanje Marinković pa ih sad ovde serviraš kao teme. A i ove ostale teme što si otvorila su na istu tu foru! Koga je briga da li je moje ostvarenje želja bio dar ili kletva?

Moderatori!!! Mislim stvarno...

A,pa da..na profil samo ostavis da ti salju pp..Veoma hrabro...:zcepanje:Ok,ovde cu ti odgovoriti..Psiho,ako ti se ne dopadaju ovakve teme,ne moras da odgovaras,ok?Teme su lepe,saljive i ti si prvi koji ima zamerke na njih...Ovo je demokratija i ne mozes zahtevati da mi moderatori zatvaraju temu,samo zato sto se tebi ne dopada njihov koncept..Cim si izdvojio vreme,da vidis moje teme,onda i nije da ti se bas toliko ne dopadaju..meni ako se ne dopada necija jedna,i smatram je bezveznom,ne odgovaram na takve,ali nemam prava da trazim da ih zatvaraju...TEME SU MOJE.Kakve one veze imaju sa Sanjom,molim te?Ako nije nikoga briga,sto o tome pises,na ovoj temi?:)
tebe ocigledno nervira sto su moje teme lepe,sto se bave lepim,ljubavlju i umetnoscu..mene dark teme ne zanimaju,ako ti se ne dopadaju moje,ja ne vidim sta tebe sprecava da iste i izbegavas,umesto sto se kao dete odmah tuzakas,cim nesto nije ili bolje receno,ceo svet po tvojoj volji?:mrgreen:
 
A,pa da..na profil samo ostavis da ti salju pp..Veoma hrabro...:zcepanje:Ok,ovde cu ti odgovoriti..Psiho,ako ti se ne dopadaju ovakve teme,ne moras da odgovaras,ok?Teme su lepe,saljive i ti si prvi koji ima zamerke na njih...Ovo je demokratija i ne mozes zahtevati da mi moderatori zatvaraju temu,samo zato sto se tebi ne dopada njihov koncept..Cim si izdvojio vreme,da vidis moje teme,onda i nije da ti se bas toliko ne dopadaju..meni ako se ne dopada necija jedna,i smatram je bezveznom,ne odgovaram na takve,ali nemam prava da trazim da ih zatvaraju...TEME SU MOJE.Kakve one veze imaju sa Sanjom,molim te?Ako nije nikoga briga,sto o tome pises,na ovoj temi?:)
tebe ocigledno nervira sto su moje teme lepe,sto se bave lepim,ljubavlju i umetnoscu..mene dark teme ne zanimaju,ako ti se ne dopadaju moje,ja ne vidim sta tebe sprecava da iste i izbegavas,umesto sto se kao dete odmah tuzakas,cim nesto nije ili bolje receno,ceo svet po tvojoj volji?:mrgreen:

Tvoje teme su zaista lepe, to niko ne spori ali one nisu za ovaj PDF jer nemaju nikakve veze sa psihologijom. Ja ne smatram da bi na PDF-u psihologija trebalo da svoje misljenje iznose samo profi psiholozi, ali neko osnovno znanje o tome cime se psihologija bavi je neophodno! Ti to znanje nemas! I zasto bi ovaj PDF zatrpavali temam koje nemaju veze sa njim? A sto se tice Sanje Marinkovic...OK, foliracemo se da ne znas o cemu pricam!;)
 
Poslednja izmena:
Da li je ostvarenje vasih najvecih zelja bilo ipak dar ili nije ipak ispalo kako ste zamisljali da ce biti,nakon ostvarenja iste? Da li Vam je nekad ostvarenje zelje bio "dar" ili pak "kletva"? Da li nas usrećuje kada dobijamo sve što želimo?
Zeljno iscekujem Vasa razmisljanja na "papiru"...:)


Nisam ostvario svoje najveće želje...nažalost. To je malo i stvar sudbine...
 
Tvoje teme su zaista lepe, to niko ne spori ali one nisu za ovaj PDF jer nemaju nikakve veze sa psihologijom. Ja ne smatram da bi na PDF-u psihologija trebalo da svoje misljenje iznose samo profi psiholozi, ali neko osnovno znanje o tome cime se psihologija bavi je neophodno! Ti to znanje nemas! I zasto bi ovaj PDF zatrpavali temam koje nemaju veze sa njim? A sto se tice Sanje Marinkovic...OK, foliracemo se da ne znas o cemu pricam!;)

Nisam primetila da ja imam problema sa moderatorima sa ovom temom,a ni oni samnom...Ako oni smatraju za shodno da me "ukinu" na ovom pdf-u ,neka bude...KOnkretno,za sta ti mene optuzujes?Ako vec ides na takav nacin,da cujem,konkretno?Kada nekoga optuzujes,moras potkrepiti argumentima.Nemoj tu meni,dva zeca tri zeca...
 
Kad se meni ispunila zelja da poslije pet kcerki dobijem sina.....
Bilo je to bonbasticno .u prvom naletu .....
Ne dugo zatim obuzeo me osjecaj ....Pa sto se posebno desilo, a da se nije desavalo pet puta prije toga....Dozivljaj ostvarenja zelja kod mene uvijek izazove veliku radost...
Bilo da je zelja bila velika ko ova sto je opisah, ili neka mi draga sitnica koju sam snazno zeljela...Sve zelje koje su materijalizovane,uvijek im pamtim porijeklo i tadasnji osjecaj ...
 
Da li je ostvarenje vasih najvecih zelja bilo ipak dar ili nije ipak ispalo kako ste zamisljali da ce biti,nakon ostvarenja iste? Da li Vam je nekad ostvarenje zelje bio "dar" ili pak "kletva"? Da li nas usrećuje kada dobijamo sve što želimo?
Zeljno iscekujem Vasa razmisljanja na "papiru"...:)

U pocetku "dar", kasnije "kletva".

Zato treba da vodimo racuna sta zelimo i da ev. ispunjenje sagledamo sa svih strana.

Ali ko ce jos i o tome da razmislja...?!:roll::)
 
Ne vezujem se za zelje. Imam ih, naravno, kao i svi ljudi, ali ako se ne ostvare uvek se upitam: zbog cega je to dobro?

Po svaku cenu zeleti nesto i ne birati sredstva da se to postigne nije dobro. Mozemo naneti stetu drugim ljudima a tada je veoma tesko uzivati u ostvarenoj zelji.

Secam se jednog letovanja i moje drugarice koja je upakovala sebi u glavu da zeli jednog mladog muskarca koji je na letovanju bio sa suprugom i detetom. Cak je sebe ubedila da su oni pred razvodom. Oni, zaista, jesu na tom putu hteli da provere svoju ljubav koja je postala klimava. Ali moja drugarica je bila neprijatno iznenadjena kada smo se vratili a njih troje zagrljeni seli u taxi i otisli svojoj kuci.
 
Da li je ostvarenje vasih najvecih zelja bilo ipak dar ili nije ipak ispalo kako ste zamisljali da ce biti,nakon ostvarenja iste? Da li Vam je nekad ostvarenje zelje bio "dar" ili pak "kletva"? Da li nas usrećuje kada dobijamo sve što želimo?
Zeljno iscekujem Vasa razmisljanja na "papiru"...:)

Imam milion zelja, ali vise na to gledam kao na sebi jasno postavljen cilj, nesto sto je malo realnije od same zelje.
I naravno da budem srecna kad taj cilj dostignem, ali mi nikad to nije bila kletva, pa ni dar, vec dostignut cilj za koji sam se sama izborila!
Pa i ako nije bas onako kako sam zamislila, uvek izvucem ono najbolje, zavisno od zadatog!
 

Back
Top