Скупштина се враћа у нормалу

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=10&dd=21&nav_category=11&nav_id=387986

Skupština se vraća u normalu

:rtfm:


Beograd -- Nakon što je predsednik Rusije Dmitrij Medvedev završio, kako mnogi ocenjuju istorijsku posetu Srbiji i parlamentu Srbije, skupštinski život vraća se u normalu.


Poseta ruskog predsednika Dmitrija Medvedeva Skupštini bila je presedan jer je to bio prvi predsednik jedne strane zemlje koji se obratio poslanicima u parlamentu Srbije. Dan kasnije, otkrivaju se i neki detalji koji su prethodili govoru ruskog predsednika.
Prostor ispred Skupštine ponovo je načičkan poslaničkim automobilima, restoran ponovo radi, a sala je više nego - poluprazna.

Medvedevljeva posteta parlamentu protekla je bez incidenata, iako je bilo malo prepiranja sa sedenjem.

"Postojao je dogovor da će u centralnom delu sale sedeti ruski predsednik Medvedev, ministar spoljnih poslova Lavrov i naš ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić, tako da su tri poslanika koalicije ‘Za evropsku Srbiju’ Meho Omerović, Aleksandar Jugović i Nenad Čanak ustupili svoja mesta. Tako da je sve kasnije proteklo u najboljem redu”, rekla je Suzana Grubješić iz G17 plus.

Iako su građani Srbije navikli na razne incidente koje priređuju pojedici poslanici, ovoga puta, sve je bilo po protokolu. Čak su i radikali skinuli svoje prepoznatljive majice, a u LDP-u kažu da nije ni bilo govora da će nositi majice sa likom Ane Politkovske.

“Zato što je taj deo Srbije pristojniji, i u parlamentu kao i na ulici. I ne nosi majice, jer poštuje predsednika jedne strane države. Kada dođe nama u goste, mi moramo pristojno da ga primimo. Mi smo to i uradili, on je ostavio veoma povoljan utisak”, objasnio je Nenad Prokić iz LDP-a.

“Mi nismo želeli ni na koji način da posetu gospodina Medvedeva, ne mogu da kažem dovodimo u pitanje, ali da se bilo kakav incident sa naše strane ne desi. Naprotiv, namera nam je bila, i tako smo se ponašali, da posetu ispratimo onako kako zaslužuje gost koji je juče bio u Srbiji”, kaže Vjerica Radeta iz SRS-a.

"Sasvim je očigledno da opozicija smatra vrlo važnim dolazak predsednika Ruske Federacije, i zbog toga nismo pravili nikakve skandale. Mene raduje što je takva slika o Srbiji otišla u svet, ali bih voleo da sednice tako izgledaju i kada nije tu predsednik Rusije”, naveo je Balint Pastor iz SVM-a.

Iako je bilo najava da bi predsednik Medvedev mogao da se sastane i sa predsednikom SNS-a, do toga nije došlo.

Naprednjaci za nesastajanje predsednika Medvedeva i opozicije krive vlast.

"Predstavnik najjače opozicione stranke ne očekuje da bude primljen na nivou kao vlast, ali da jeste bilo interesovanja da se i sa opozicijom razgovara, uvereni smo, kao što smo uvereni da je vlast odlučila da taj sastanak spreči”, rekla je Jorgovanka Tabaković iz SNS-a.

Da li je vlast zaista namerno sprečila da do susreta Nikolića i Medvedeva dođe, nismo saznali od poslanika DS-a koji novinarima u Skupštini nisu davali izjave na tu temu.
 
Koji restoran radi? Radi samo onaj u republičkoj u kralja Milana, u saveznoj jos ništa nema otvoreno. I onda ljudi završe prepodnevni deo u 14:00 pa dok izađu, prepešače ... treba im desetak minuta da dođu do restorana i onda kasne na popodnevno zasedanje jer natenane žderu u drugoj zgradi a ako hoće kuvano nema šanse da im serviraju do 14:30. I to se naravno odnosi na onaj mali deo ljudi koji ujutru dođe ... većina odspava do popodne pa kad ručaju malo dođu da vide koga ima i šta ima novo.
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=10&dd=21&nav_category=11&nav_id=387986

Skupština se vraća u normalu

:rtfm:


Beograd -- Nakon što je predsednik Rusije Dmitrij Medvedev završio, kako mnogi ocenjuju istorijsku posetu Srbiji i parlamentu Srbije, skupštinski život vraća se u normalu.


Poseta ruskog predsednika Dmitrija Medvedeva Skupštini bila je presedan jer je to bio prvi predsednik jedne strane zemlje koji se obratio poslanicima u parlamentu Srbije. Dan kasnije, otkrivaju se i neki detalji koji su prethodili govoru ruskog predsednika.
Prostor ispred Skupštine ponovo je načičkan poslaničkim automobilima, restoran ponovo radi, a sala je više nego - poluprazna.

Medvedevljeva posteta parlamentu protekla je bez incidenata, iako je bilo malo prepiranja sa sedenjem.

"Postojao je dogovor da će u centralnom delu sale sedeti ruski predsednik Medvedev, ministar spoljnih poslova Lavrov i naš ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić, tako da su tri poslanika koalicije ‘Za evropsku Srbiju’ Meho Omerović, Aleksandar Jugović i Nenad Čanak ustupili svoja mesta. Tako da je sve kasnije proteklo u najboljem redu”, rekla je Suzana Grubješić iz G17 plus.

Iako su građani Srbije navikli na razne incidente koje priređuju pojedici poslanici, ovoga puta, sve je bilo po protokolu. Čak su i radikali skinuli svoje prepoznatljive majice, a u LDP-u kažu da nije ni bilo govora da će nositi majice sa likom Ane Politkovske.

“Zato što je taj deo Srbije pristojniji, i u parlamentu kao i na ulici. I ne nosi majice, jer poštuje predsednika jedne strane države. Kada dođe nama u goste, mi moramo pristojno da ga primimo. Mi smo to i uradili, on je ostavio veoma povoljan utisak”, objasnio je Nenad Prokić iz LDP-a.

“Mi nismo želeli ni na koji način da posetu gospodina Medvedeva, ne mogu da kažem dovodimo u pitanje, ali da se bilo kakav incident sa naše strane ne desi. Naprotiv, namera nam je bila, i tako smo se ponašali, da posetu ispratimo onako kako zaslužuje gost koji je juče bio u Srbiji”, kaže Vjerica Radeta iz SRS-a.

"Sasvim je očigledno da opozicija smatra vrlo važnim dolazak predsednika Ruske Federacije, i zbog toga nismo pravili nikakve skandale. Mene raduje što je takva slika o Srbiji otišla u svet, ali bih voleo da sednice tako izgledaju i kada nije tu predsednik Rusije”, naveo je Balint Pastor iz SVM-a.

Iako je bilo najava da bi predsednik Medvedev mogao da se sastane i sa predsednikom SNS-a, do toga nije došlo.

Naprednjaci za nesastajanje predsednika Medvedeva i opozicije krive vlast.

"Predstavnik najjače opozicione stranke ne očekuje da bude primljen na nivou kao vlast, ali da jeste bilo interesovanja da se i sa opozicijom razgovara, uvereni smo, kao što smo uvereni da je vlast odlučila da taj sastanak spreči”, rekla je Jorgovanka Tabaković iz SNS-a.

Da li je vlast zaista namerno sprečila da do susreta Nikolića i Medvedeva dođe, nismo saznali od poslanika DS-a koji novinarima u Skupštini nisu davali izjave na tu temu.

 
naslov je krajnje preuranjen

objasni sta je normala u skupstini, tebi jeste, meni nije...znaci podeljena su misljenja

inace, negde na vestima bila najava da ce turski predsednik doci sledece nedelje u bgd i...pravo u skupstinu

nesto se ne secam turaka prilikom oslobodjenja bga 1944., ili kasnije!?

Njegova poseta je najavljena početkom oktobra a da li će se obratiti u Skupštini ili ne nije rešeno niti odlučeno već su novinarske špekulacije ... Ne dolazi zbog oslobođenja Beograda već da potpiše sporazum o obnovi puteva od Novog Pazara do Sjenice i Tutina koji će Eksim banka finansirati sa 85% od vrednosti projekta. Danas je bio sastanak šefova svih poslaničkih grupa i ako su se svi dogovorili onda će Turčin pričati u Skupštini ... a ja čisto sumnjam da će se bilo ko buniti.
 
]naslov je krajnje preuranjen

objasni sta je normala u skupstini, tebi jeste, meni nije...znaci podeljena su misljenja
[/B]
inace, negde na vestima bila najava da ce turski predsednik doci sledece nedelje u bgd i...pravo u skupstinu

nesto se ne secam turaka prilikom oslobodjenja bga 1944., ili kasnije!?

Ma to bilo samo za vreme Medvedeva. Sad ces da vidis kako ce da se pobiju...!:roll::lol:
 
Ma to bilo samo za vreme Medvedeva. Sad ces da vidis kako ce da se pobiju...!:roll::lol:

mozda nisam bijo jasan

onakvi rezultati proslogodisnjih izbora su obecavali, bar, da nece ovo da se nastavi

ali, ko te pita, posle glasanja nema kajanja, i socijalisti na velika vrata sa penzionerima udjose u rezimske strukture

e, ako je to normalno...mislim

normalnost treba traziti tamo gde je prekinuta i izgubljena, pri formiranju vlade
 
Док не дође тренутак да одлучују о повећању плата, дневница, паушала ... Тад не да су у нормалу, већ су једна душа а 250 тела !

Bas vala! Samo im u poslanicke palte ne diraj!;)

mozda nisam bijo jasan

onakvi rezultati proslogodisnjih izbora su obecavali, bar, da nece ovo da se nastavi

ali, ko te pita, posle glasanja nema kajanja, i socijalisti na velika vrata sa penzionerima udjose u rezimske strukture

e, ako je to normalno...mislim

normalnost treba traziti tamo gde je prekinuta i izgubljena, pri formiranju vlade

Nisi bio jasan, ali sve i da se vrate u "normalan poredak", ne bi bilo normalno, mislim...:think:

Skupstina nikada nije bila bas normalno mesto (od kako znam za Skupstinu), pre ce biti da se iz stanja vece nenormalnosti vratila u stanje manje nenormalnosti. :lol: Ili obrnuto :eek: :lol:

Sad ces tek da vidis...nije to nista...!:lol:

Ceda mora nekog da okrivi za dolazak i klanjanje Medvedevu, DSS i Naprednjaci za to sto ih Rusi ne fermaju, DS za dozivljeno ponizenje i emotivni bol i sl.;):lol:
 
http://forum.krstarica.com/blog.php?b=10693
:rtfm:
Оно што није успела ни владајућа гарнитура, ни опозиција, успео је председник Руске федерације МЕДВЕДЕВ.
Одавно нисмо могли видети толико посланика на својим радним местима....Мислим да их је присутно било барем онолико, као кад је усвајан Устав Србије.
Поједини посланици су почели долазити око 14 часова, и ако је обраћање Медведева најављено за 16 часова и 30 минута. Не знам који су у питању, да ли они НАЈСАВЕСНИЈИ, или оно којима савест није чиста.
Прве редове заузели су МИНИСТРИ...У главном сви....ма колико их имамо. Јесте, да нисам могао видети Млађу, али можда превидех.....
Председница Скупштине, Славица Ђукић-Дејановић, доводећи председника Медведева, имала је прилику да доживи, да сви посланици стоје на ногама и да ЈОЈ тапшу.И није председница Скупштине ни једном рекла ВАША ПОСЛАНИЧКА ГРУПА ИМА ТОЛИКО И ТОЛИКО МИНУТА. Само је најавила руског председника.
А посланици.....? Сви ко један гледају и слушају волођу. Нема дремања, читања новина, телефонирања, играња пасијанса, јављања на реплику....ДА ЛИ ЈЕ МОГУЋЕ, ДА СВИ РАЗМИШЉАЈУ КО ЈЕДАН-КО МЕДВЕДЕВ?
ИМАМО СКУПШТИНУ, ПОСЛАНИКЕ, МИНИСТРЕ, ВЛАДУ. СВЕ ИМАМО....СРПСКА СЕ ТРУБА СА КОСОВА ЧУЈЕ......АЛИ, ОЧИТО ОВОМ НАРОДУ ФАЛИ ПРАВИ ВОЂА. :worth:
 

Back
Top