majka je potpuno u pravu

dobro...po tvojoj logici, ne treba braniti detetu da postane narkoman:lol::lol::lol:?

kao, ima svoju glavu...dovoljno je pametno...pa šta nam Bog da...:neutral:

tvoji roditelji su očigledno imali "sreću" sa tobom...ne bih rekla da je takav pristup baš uvek delotvoran...:manikir:
Ne, nego ja pitam: "Kako se brani detetu da postane narkoman?"
Pošto se ovde insistira na stavu da su roditelji mahom odgovorni za to šta će nam deca postati u životu. Malo mi je to preterano.
 
Procitala tekst:sad2:
O ovakvim slucajevima je jako tesko diskutovati zato sto samo ta zena zna sta je prosla sa svojim sinom.
Mi koji nismo imali tu nesrecu ne znamo sta to znaci.
Tuzno je to sto mnogi krive roditelji zato sto su neka deca postala narkomani.
I slazem se,u nekim slucajevima su roditelji krivi.Ali ne poticu narkomani samo iz losih,razorenih porodica.Vrlo cesto poticu iz porodica gde je postojalo dovoljno ljubavi,paznje,novca i slicno.Zasto posezu za tim ?samo oni to znaju.
Ja bih sve ucinila da izvucem svoje dete iz tog pakla.
Sve do one granice kada bih shvatila da ono to NECE.
E,onda ne bih dopustila da unistava mene i ostatak porodice.
To bi bilo sebicno i tragicno.Mnogo ljudi sam poznavala u mladosti koji su krenuli tim putem.Bili su lepi,mladi i talnetovani?
cemu sve to?Ne znam.:neutral:
Nekad deci ne treba braniti sve-ako im zabranis kako bih ja to nazvala ''male zabranjene stvarice',tj. ako preterano odreagujes na te propuste oni pocnu da rade ''velike zabranjene stvarcice''.Naravno ne sva deca.Decu treba osluskivati i posmatrati...."Ako mali Perica kada dobije par komada po dupetu zbog jedinice uci posle sve u sesnest ne znaci da ce isto tako biti i sa malim Ivicom";)
 
Koje kazne treba primeniti na roditelje koji ne vode računa o deci, briga ih sa kim se dete druži, da li je nesrećno, usamljeno, da li ga neko maltretira nego mu tutne 1000dinara svako jutro i misli da je rešio sve probleme? Kakav je to roditelj koji ne zna da li mu dete ima momka/devjku, da li je gej ili biseksualno nastrojeno, da li puši, pije, prostituiše se, kači gole slike na internetu?
Dileri droge idu u zatvor a gde idu loši roditelji?
U pravu si,i posle kad se desi droga....šta bi? I shvatite jednu stvar,droga je veliki biznis i nikad niko neće biti kažnjen jer zna se ko ima koristi od toga...
 
Pa i ja sam kući dolazila u 6 ujutru, pijana, pušila sam, mirisala na muškarce, imala šljive po vratu, duže ostajala posle škole... ali se nikad nisam drogirala, ne pijem, cigare sam skoro ostavila, mirišem na svog muža, sa kojim sam i nevinost izgubila...
Jesam li i ja ološ?

P.S. Mislim da je gore navedeno radilo 99.,9% omladine...
pa khm,meni ovo mirisati na muskarce i izgubiti nevinost sa muzem malo oprecno
 
Procitala sam potresan tekst u vecernjim novostima o majci koja daje ispovest zasto se svog sina narkomana odrekla i ne zeli vise da mu pomaze...Tekst me je duboko dirnuo, poznajem mnoge ocajne roditelje cija su deca narkomani i pitam se kad ce to zlo da prestane...Koje kazne treba primeniti za one koji rasturaju drogu i koriste omladinu da razore dusu i srce onima koji su ih stvorili...nemam decu i ne smem da kazem da bi kad bi ih imala umela da se izborim sa tim zlom, ali kakva sam mislim da bi se u meni isto prelomilo i posle puno pokusaja da svom detetu pomognem postupila kao ova zena...Nisam mogla svojim ocima da verujem citajuci sta joj je sve sin uradio i dokle to moze da ide....Za one koji imaju jake zivce preporucujem da taj tekst vide u novostima od 22 okt ove god...nisam mogla da ostanem ravnodusna a da bar nesto ne napisem...neverovatno ali na zalost istinito...

Znam primer jednog oca koji svom sinu to kupuje bas iz razloga da ovaj ne bi krao ili dolazio u razne nezgodne situacije.... tuzno i zalosno. :(
 
Procitala sam potresan tekst u vecernjim novostima o majci koja daje ispovest zasto se svog sina narkomana odrekla i ne zeli vise da mu pomaze...Tekst me je duboko dirnuo, poznajem mnoge ocajne roditelje cija su deca narkomani i pitam se kad ce to zlo da prestane...Koje kazne treba primeniti za one koji rasturaju drogu i koriste omladinu da razore dusu i srce onima koji su ih stvorili...nemam decu i ne smem da kazem da bi kad bi ih imala umela da se izborim sa tim zlom, ali kakva sam mislim da bi se u meni isto prelomilo i posle puno pokusaja da svom detetu pomognem postupila kao ova zena...Nisam mogla svojim ocima da verujem citajuci sta joj je sve sin uradio i dokle to moze da ide....Za one koji imaju jake zivce preporucujem da taj tekst vide u novostima od 22 okt ove god...nisam mogla da ostanem ravnodusna a da bar nesto ne napisem...neverovatno ali na zalost istinito...

Ovo je strašno i arlamantno. Prosečan čovek ne može ništa da uradi
po navedenom pitanju sve dok vlasti to odobravaju, sve dok je zemlja mafijaška
i dok interes leži upravo u tome, prodavanju narkotika. Koliko god se
roditelj trudio, pritisak društva je ogroman i nema načina osim eventualnog
jakog vaspitanja, stalne priče i rada sa decom. Ali pošto smo samo obični
ljudi od krvi i mesa sa brojnim nerešivim pitanjima, problemima sa kojima
se svakodnevno susrećemo i ne možemo da prenebregnemo činjenicu
teškog života naročito na ovim prostorima, prirodno je da se dešavaju i
propusti. Dete u društvu narkomana teško može da se izdvoji i bude
drugačije. Osećaće se prozvano i odbačeno. Ono mora emotivno
izuzetno jako i stabilno da bude, sa duboko usađenom verom i ljubavlju
u srcu...sve je to onda bajkovito. Realnost je da deca u školama
konzumiraju drogu i da ih dileri slobodno čekaju po ćosškovima,
što je veoma čudno s obzirom da postoji
obezbeđenje i policija u okruženju.
 

Back
Top