Narodi su odgovorni za politiku svojih vlada

Poruka
6.359
Decenijama smo ziveli sa shvatanjem da narod nije kriv za ono sto uradi njegova vlast.Mislim da sustinski to nije tacno.Politika jedne drzave ne pada sa neba.Ona ima izvoriste u sredini iz koje je potekla.
Inace ,svet mi danas lici na jednu ogromnu kaljugu.Velike ideje su dozivele krah.Covecanstvo luta a najopasnije ce biti ako dodje do jednog opsteg rata.Necu posebno da govorim o zagadjenju zivotne sredine,jer je to poznato i maloj deci.
Osnovno je pitanje da li se ljudi uopste mogu dozvati pameti i da ne grabe ono sto je tudje.Niko ne zivi vecito i zato nepotrebno gomilanje bogatstava,moci,mrznja,otimacine itd.ne vode nikuda..
Vlast se inace bira direktnim glasanjem,ali je biramo i onda kada je samo precutno prihvatamo
 
генерације које долазе су систематски школовањем и медијим заглупљене.......ако чекамо..........србије за 5 до 10 година неће бити..........јер смо прегажени у сваком смислу................зато само устанак.........па или ћемо часно да умремо или можда победимо ако Бог да...........Србија је на самрти економској, биолошкој, духовној, интектуалној, моралној,..........ко ово не види слеп је.........
 
Наравно да јесу народи одговорни увек били и остаће осим када је на власти тиранија али и тиранију народа може да сруши
Народ бежи од своје одговорности и бежи од тога да он бира и да он одлучује о својој судбини
 
Verujem da svoja slicna zapazanja i zakljucke ni sam ne bih bolje artikulisao.
Hvala za ovu temu i nadam se da ce se razviti u nesto kvalitetno umesto ,kao vecina tema,u puku graju .
Dal su biseri bash za prosipanje?Pa, videcemo.
Ispricacu pricu .
U ozbiljnim sam godinama al se secam prvog i jedinog puta kad je moj pokojini deda vikao na mene .Momcici i ja medju njima vracali su se sa neke proslave . Slave , rodjendana, ne secam se vishe.Na ulici pronadjemo srushen saobracajni znak. Neko od mojih drugara predlozio je da cev odnesemo do moje kuce ,poshto je bila najblize.
Iako uchen i vaspitan da je sramota krasti popustio sam ,malo zbog stida da ne ispadnem kukavica pred drugarima , malo zbog dejstva domaceg vina kojeg smo se onako mladjani nacvrckali.
Ujutro umesto dorucka chekala me je namrshtana slika mojih ukucana koji su me svi odreda osudjivacki gledali.
"Sad si posto lopov" reko mi je ljut il tuzan, razocaran deda .
Dzaba moja objashnjenja,dzaba pokusaji da vratim cevcugu glupavu nazad na ulicu.
Deda je rekao da nevin jesi samo dok ne zabrljash.

Imal ikog u mom narodu da moze da kaze za sebe da je nevin ?
Gde se izgubio osecaj pravde i kako su nas mic po mic pretvarali od slobodnih chasnih ljudi u oportuniste zeljne prilike da se domognu cevi, vlasti, para, tudje muke?
Kako smo to postali duhovni proleteri ???
Moze li se ikako opet vratiti jednom izgubljen osecaj stida?
 
pa sustinski to jeste tako..politika jedne drzave jeste odredjena izbaranima posle izbora.......ali narod ipak ne moze da uvek pretpostavi koje ce sve odluke i poteze u ime naroda da donesu i urade ,,izabrani,,....zato vlade i politike dozivljavaju krah
nisam sklona da nas branim nesto posebno...ali posle 20 godina cemera...jer ne znam kako drugacije da nazovem stanje u kome su skoro dve decenije prosle, mislim da je izgubljena i snaga i volja i nastupilo ono sto uvodni post stvarno cini istinitim...cutanje....i apatija
ja se ne slazem sa onom krilaticom da svaki narod zasluzuje svoju vlast.....kod nas narocito to ne stoji...jer se nekako uvek desi da one koje izaberemo tek kad osete moc padnu na ispitu....jedino sto se pitam..kako je moguce da nasi politicari u ime naroda uvek zaborave da su i oni narod
ppo meni jedina greska je sto nove vlasti koje dolaze ne osude one koji su ime naroda krali ubijali varali.....jer ako to urade...po difoltu ce to znaciti da kad i oni odu sa vlasti da moze to da im se desi..odnosno da ce dok njihova politika traje...morati da vode racuna sta rade..da se ni njima ne bi to desilo......problem je sto se sistem kod nas ne meneja..vec uvek bude ono..sjahao kurta da uzjasi murta
 
Velike ideje su dozivele krah.Covecanstvo luta a najopasnije ce biti ako dodje do jednog opsteg rata.
Osnovno je pitanje da li se ljudi uopste mogu dozvati pameti i da ne grabe ono sto je tudje.
Велике идеје су одређивале однос Човек-Заједница, Човек-Бог и Човек-Природа.
Сада је победила Мала идеја која се зове Хуманизам. Зато неће бити општег рата, али ће бити све више локалног криминала.
Остаје нам да се надамо да је то пролазна ствар, дакле транзиција у стабилно друштво.
Ја у то не верујем и не надам се ничему добром. Наравно да смо одговорни, зато треба УСТАТИ! :ok:
 
Велике идеје су одређивале однос Човек-Заједница, Човек-Бог и Човек-Природа.
Сада је победила Мала идеја која се зове Хуманизам. Зато неће бити општег рата, али ће бити све више локалног криминала.
Остаје нам да се надамо да је то пролазна ствар, дакле транзиција у стабилно друштво.
Ја у то не верујем и не надам се ничему добром. Наравно да смо одговорни, зато треба УСТАТИ! :ok:

pretpostavljam da znas koliko smo puta ustajali u nasoj istoriji.....I?...sta je rezultat...ovo sto imamo sad....:(..ne kazem da ne treba menjati....da...treba..al se plasim da i novi budu stari samo da ce se zvati drugacije.....ruku na srce....danas u Srbiji nema za kog bih glasla i koga bih volela da vidim na celu drzave.....ovo je dno dna i sa starima i sa novima a cini mi se i sa buducima....a narod? uvek bira manje zlo koje se posle pretvori u veliko zlo...pa iz toga moze da se izvede zakljucak kako su narodi odgovorni za svoju politiku:(
 
Medvedev je u intervjuu vecernjim novostima rekao za jelcinovo vreme da je bilo vreme tranzicije, ni jednom reci nije pokudio jelcina i rukovodstvo koje je vladalo devedesetih. Putin je pomirio rusku crkvu u dijaspori sa maticom. Kad nasi politicari pocnu da razmisljaju na taj nacin, prestanu da se pozivaju na milosevica, miru, marka, tita, krizu, i pocnu da rade na dobrobit srpskog naroda, bice nam bolje.
 
Medvedev je u intervjuu vecernjim novostima rekao za jelcinovo vreme da je bilo vreme tranzicije, ni jednom reci nije pokudio jelcina i rukovodstvo koje je vladalo devedesetih. Putin je pomirio rusku crkvu u dijaspori sa maticom. Kad nasi politicari pocnu da razmisljaju na taj nacin, prestanu da se pozivaju na milosevica, miru, marka, tita, krizu, i pocnu da rade na dobrobit srpskog naroda, bice nam bolje.

eeeeeeeeeeee...pa to treba i docekati.....postojao je jedan politicar koji je pokusao da izvrsi civilizacijk0 pomirenje...al su ga nazvali mlohavi....a i posle se pokazalo da je kontraproduktivan...jednostavno u vreme kad je mogao da nesto poradi na tome...isprecila se usko-partijska borba za vlast..propustena sansa..po ko zna koji put
 
Неке ствари су биле срамота , а сада више нису ,Будала је управу етику и морал свакога од нас
гради наше породично окружење ,

На жалост, силе мрака устале су на српску породицу, као основну градивну јединицу српског друштва у којој расту здрави Срби. Бесомучно са свих страна подмећу културу безбожног конзумеризма по систему све и одмах. Неморал, наркоманија, алкохолизам, проституција у основним школама су у експанзији. Ревидирају нам историју и од Срба праве фашистички народ који је окупирао македонију, црну гору, босну и хрватску. Запитајте се зашто је месић био позван у москву на прославу дана победе испред хрватске као антифашистичке, а наше нису позвали? Да ли то Руси знају нешто о нашој власти што ми не знамо? Где су динкић и ШуНАТОвац на дочеку медведева? Јел ФСБ и о њима има неке интересантне податке?
 
Треба Тадића крунисати за краља, ионако га нико неће збацити до смрти.
Тада ће се десити једна промена, постаће домаћин. Тек онда можемо очекивати нешто добро за тело и дух народа.
Међутим и народ је попут Тадића републикански настројен.
 
На жалост, силе мрака устале су на српску породицу, као основну градивну јединицу српског друштва у којој расту здрави Срби. Бесомучно са свих страна подмећу културу безбожног конзумеризма по систему све и одмах. Неморал, наркоманија, алкохолизам, проституција у основним школама су у експанзији. Ревидирају нам историју и од Срба праве фашистички народ који је окупирао македонију, црну гору, босну и хрватску. Запитајте се зашто је месић био позван у москву на прославу дана победе испред хрватске као антифашистичке, а наше нису позвали? Да ли то Руси знају нешто о нашој власти што ми не знамо? Где су динкић и ШуНАТОвац на дочеку медведева? Јел ФСБ и о њима има неке интересантне податке?

Силе мрака или зло ,није устало на Српску него на све породичне вредности
Ревизија историје је други део плана за Балкан , а Месић и његоб одлазак је последица много веће пријемчивости за Руски капитал у то време
Шутановац и Динкић су песнице неолибералног концепта зависности од запада
 
Decenijama smo ziveli sa shvatanjem da narod nije kriv za ono sto uradi njegova vlast.Mislim da sustinski to nije tacno.Politika jedne drzave ne pada sa neba.Ona ima izvoriste u sredini iz koje je potekla.
Inace ,svet mi danas lici na jednu ogromnu kaljugu.Velike ideje su dozivele krah.Covecanstvo luta a najopasnije ce biti ako dodje do jednog opsteg rata.Necu posebno da govorim o zagadjenju zivotne sredine,jer je to poznato i maloj deci.
Osnovno je pitanje da li se ljudi uopste mogu dozvati pameti i da ne grabe ono sto je tudje.Niko ne zivi vecito i zato nepotrebno gomilanje bogatstava,moci,mrznja,otimacine itd.ne vode nikuda..
Vlast se inace bira direktnim glasanjem,ali je biramo i onda kada je samo precutno prihvatamo

Naravno da je narod kriv....mislim kakav mazohista treba biti pa glasati za bilo koju danas aktivnu stranku na politickoj sceni Srbije!:roll:
 
Da malo pojasnim temu.Mislio sam na sve narode sveta,manje ili vise,ali je sasvim normalno sto se mi prvenstveno bavimo sopstvenom problematikom.
Inace,ja govorim o politickoj,moralnoj i materijalnoj odgovornosti naroda i njihovih drzava.
Navescu par primera iz istorije.
Da li je tacno da su za zivota jedne generacije Nemci tri puta vodili osvajacki rat protiv nas?
Da li su Iracani pogresili kad su dozvolili da im strana vojska ukida diktaturu?
Treba pitati americke gradjane kada je to god moguce da li se licno osecaju odgovornim za stradanja miliona ljudi sirom sveta zbog napadackih ratova koje je vodila njihova drzava!.
 
Decenijama smo ziveli sa shvatanjem da narod nije kriv za ono sto uradi njegova vlast.Mislim da sustinski to nije tacno.Politika jedne drzave ne pada sa neba.Ona ima izvoriste u sredini iz koje je potekla.
Inace ,svet mi danas lici na jednu ogromnu kaljugu.Velike ideje su dozivele krah.Covecanstvo luta a najopasnije ce biti ako dodje do jednog opsteg rata.Necu posebno da govorim o zagadjenju zivotne sredine,jer je to poznato i maloj deci.
Osnovno je pitanje da li se ljudi uopste mogu dozvati pameti i da ne grabe ono sto je tudje.Niko ne zivi vecito i zato nepotrebno gomilanje bogatstava,moci,mrznja,otimacine itd.ne vode nikuda..
Vlast se inace bira direktnim glasanjem,ali je biramo i onda kada je samo precutno prihvatamo

Већина срља у коначну пропаст и то је неизбежно.Али,појединац који је тога свестан и жели да сачува свој и животе своје породице треба да гледа шта може да уради на томе у својој микросредини(да буде самосталан у сваком погледу),а не да се бави блејачком већином која се до данас "шиша"(затупљује,учи се и тера на робовање кроз систем "образовања" и медије),а од сутра сигурно "коље"(кроз неки рат).

Већина је одавно добила упозорење на то(ко влада планетом и шта смера),али та већина прихвата и тражи управо оно на шта је упозорена и сад добија адекватне резултате својих жеља.Зато се већином(народима) не треба бавити...
 
Негде прочитах.....
Ви сте нас изабрали. Срам вас било наших грешака. :dash:
А што се млохавог тиче...па и још доста вођа из различитих политичких опција,
постоји нешто што утиче на раст њиховог рејтинга, или пад истог...а стручњаци називају политички моменат и политичко окружење.
Наш народ је добар,.нормално је да жели да живи боње, али су се несретно склопиле коцкице које праве МОЗАИК ЖИВОТА.
Нови смо у демократији, блокаде, ембарго, ратови, политичка незрелост, не разумевање многих термина, којима се политичари ФРЉАЈУ...
Све то ствара конфузију, коју исти уз коришћење медија, увек окрећу на своју воденицу.
:rtfm:
 

Back
Top