Srbi pod turskom zastavom u Avganistanu!

cekrkli coklama

Obećava
Poruka
95
Srbi pod turskom zastavom u Avganistanu!


Na proleće naredne godine najmanje 100 pripadnika Oružanih snaga BiH, od čega tridesetak Srba, moglo bi da se priključi turskom kontingentu u Avganistanu, ukoliko ovaj predlog Ministarstva odbrane i Zajedničkog štaba prihvati Predsedništvo BiH, a parlament ratifikuje ovu odluku.

Ministar odbrane BiH Selmo Cikotić rekao je da bi u prvoj rotaciji trebalo biti angažovano od 50 do 60 pješadinaca i četrdesetak deminera, prenosi „Dnevni avaz”.

Prema njegovim rečima, Oružane snage BiH se već više od godinu dana spremaju za eventualni odlazak u Avganistan, a preferirale su angažovanje u nemačkom kontingentu, koji nije dao pozitivan odgovor na angažovanje vojnika iz BiH.

„Za razliku od višemesečnih pokušaja da sa Nemcima postignemo dogovor o angažovanju u njihovom kontingentu u Avganistanu, sa Turskom smo sve završili za dve-tri sedmice”, rekao je Cikotić. (agencije)

http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=81674&sectionId=51

Ko ce s' kim ako nece braca s' bracom.
 
Ja to ne bi gledao sa te strane..
Manje vise cija je zastava u Avganistanu i koji su vojnici pod istom, jer:

Ni jedna zastava, ni jedan vojnik u avganistanu nije dobro dosao, tako da manje vise i tih 40 srba sto budu pod Turskom zastavom bili u avganistanu se sigurno ne pise dobro..
Kako god, koji god da ode tamo, sigurno nece ici za dzabaka, i bice pristojno placen (obrati paznju na ranije misije vojnika BiH)...
To nije ni nacionalno, ni politicko niti bilo kakvo drugo pitanje..
Druga pitanja bi ja postavio..
Kako ce biti snadbeveni vojnici koji idu tamo, kolika im je i kakva sigurnost (to ne moze niko da garantuje), te koliko ce se njih (nadam se svi zivi) vratiti kucama..
Pre svega u te misije se globalno ide pod jednom zastavom, u ovom slucaju NATO-a, pa manje vise kom ce kontigentu ti vojnici pripasti..
Priznajem da bi sa nemcima imali bolji i status i postovanje a i uslove boravka, dok za turke nisam bas siguran..
 
Ma briga mlade iz Bosne pod kojom zastavom idu u Avganistan.
Prijavljuju se oni koji znaju da će biti dobro plaćeni kako bi poboljšali svoju jadnu finansijsku situaciju. I jedni i drugi i treći (Bošnjaci, Hrvati, Srbi) sa istim ciljem idu tamo. Žao mi ih je, ali zbog situacije u državi, razumijem ih...:(
 
samo to imaš da kažeš :ok:
Evo ga još jedan pacijent za Noć bensedina :ok:
Još jedan koji vređa kad ostane bez argumenata.
Ajde sad spomeni belosvetsku zaveru, LDP, antisrpsku propagandu, masone... nemoj da me razočaraš...:worth:

Које бре ти аргументе имаш ?
Спомињеш битку код ангоре,а предходно се ниси ни информисао какве су тада биле прилике у Србији.
Следећи пут пре него што нешто лупиш бар се претходно обавести.
И не знам зашто се вређаш ако ти кажем да си комплексаш,када и сам знаш да је то истина !?
 
Pre bitke kod Angore se desilo to da su madjari napravili prvi veci genocid nad srbima i dosli do Krusevca i to odma posle kosovskog boja, kad nije imao ko da im se suprotstavi herojski nema sta ,tek tada je Mislica prihvatila vazalni odnos i pozvala turske cete kako bi zastitili srbiju .naravno da je u bici kod angore u secanju jos bio pokolj koji su napravili madjari i naravno da srbi ni u snu nisu smeli da dozvol ponovni ulazak madjara u srbiju .
 
Ja to ne bi gledao sa te strane..
Manje vise cija je zastava u Avganistanu i koji su vojnici pod istom, jer:

Ni jedna zastava, ni jedan vojnik u avganistanu nije dobro dosao, tako da manje vise i tih 40 srba sto budu pod Turskom zastavom bili u avganistanu se sigurno ne pise dobro..
Kako god, koji god da ode tamo, sigurno nece ici za dzabaka, i bice pristojno placen (obrati paznju na ranije misije vojnika BiH)...
To nije ni nacionalno, ni politicko niti bilo kakvo drugo pitanje..
Druga pitanja bi ja postavio..
Kako ce biti snadbeveni vojnici koji idu tamo, kolika im je i kakva sigurnost (to ne moze niko da garantuje), te koliko ce se njih (nadam se svi zivi) vratiti kucama..
Pre svega u te misije se globalno ide pod jednom zastavom, u ovom slucaju NATO-a, pa manje vise kom ce kontigentu ti vojnici pripasti..
Priznajem da bi sa nemcima imali bolji i status i postovanje a i uslove boravka, dok za turke nisam bas siguran..

Tacno je da bi sa nemcima bili bolji uslovi, ali problem je u onome sto su nemci trazili da pripadnici OS BiH rade, a to je obezbedjenje ulaza u bazu sto je najopasniji posao u kompletnom obezbedjenju.
Dok turci nisu postavljali takve uslove.
 

Back
Top