Koliko ovo vredi?

kalispera

Početnik
Poruka
40
Može li mi neko pomoći, koliko vredi ovakva konfiguracija? (polovna mašina) Želim da prodam a nemam pojma koliko da tražim

Motherboard: ASUS M2N-SLI
Chpiset: nVidia nForce4
Processor: AMD Athlon 64 X2 4600+ @ 2400 Mhz
Memory: 2048MB (2 x 1024 DDR2-SDRAM)
Video Card: Nvidia Corp GeForce 7800 GT/GTO 256Mb
HArd sisk1: Maxtor 300GB
Hard disk2: MAxtor 300GB
DVD-Rom: _NEC DVD_RW ND-2500A
Monitor: Philips 190P - 19 inches
Web kamera
Tastatura, miš

Treba mi okvirna cena koju mogu da ponudim kupcu
 
Oko 300, pa se cenkajte do 250. Ako ti nije hitno, ispod ne daj, nije to toliko losa konfiguracija. Da li ima nesto garancije?
Nema ništa od garancije, staro je sve oko dve godine. Jesu te komponente od pre dve godine ali su tada bile odlične pa i danas se ne može reći da su baš toliko loše

Ipak ću pokušati da ponudim cenu od 300€, nije mi hitno pa mogu da se cenjkam.

Grafika nije loša, ima dva diska dobrih kapaciteta, matična ploča nije loša uopšte, monitor je prefektan i dan danas.
Kad pogledam koje đubre ima prodaju za 28,000 moja konfiguracija je i dalje bolja.
Mislim da ne treba gledati konfiguracije samo po godini starosti. Sigurna sam da su moja ploča i grafička i diskovi bolji od mnogih u novim konfiguracija koje se za oko 300€ mogu kupiti.

Jesam žensko i jesam plavuša ali umem da čitam i pravim poređenja.

U svakom slučaju, hvala mnogo svima na odgvorima.
 
AMD Athlon 64 X2 4600+ @ 2400 Mhz 30 evra
ASUS M2N-SLI 40 evra
2048MB (2 x 1024 DDR2-SDRAM) 20 evra
7800 GT/GTO 256Mb 30-40evra
Maxtor 300GB x 2 45 evra
NEC DVD_RW ND-2500A 10 evra
Web kamera,Tastatura, miš zavisi koji,ako su obicni do 15 evra

Posto su polovne komponente ovo su ti realne vrednosti,za monitor mozes mozda 50 evra ipak je star 4-5 godina ako se ne varam.
 
Svaki put kad kupujem nov računar, pokušavam da sklopim što bolju konfiguraciju.
Sećam se kad sam ovu mašinu kupovala, bila je tada to veoma dobra mašina i debelo sam je platila,
Sad ispade da moram da je dam "za šaku dolara"
Uvek se zgrozim kad vidim kako cene polovnih računara vertikalno strmoglavo padaju dok na kraju, donedavno dovbra mašina, postane hrpa bezvredne gvožđurije.

Meni ova mašina izuzetno vrši posao ali kupujem novu i ova mi više ne treba. Inače upotrebna vrednost ovog kompjutera je mnogo veća od njene prodajne vrednosti. Radi veoma brzo, grafika dosta jaka, diskovi pouzdani i veliki, ploča nije loša uopšte i meni fercera za moje potrebe ekstra.
Novu kupujem samo iz razloga što ću da krenem sa 3D modelovanjem a za to mi ipak treba nešto jače i novije

Inače, 19'' monitor nije toliko star, mislim oko 3 godine, mada sa sigurnošću ne mogu da se setim kad sam ga kupila ali znam da je bio oko 45,000 din u to vreme...uši su mi otpale...
 
Svaki put kad kupujem nov računar, pokušavam da sklopim što bolju konfiguraciju.
Sećam se kad sam ovu mašinu kupovala, bila je tada to veoma dobra mašina i debelo sam je platila,
Sad ispade da moram da je dam "za šaku dolara"
Uvek se zgrozim kad vidim kako cene polovnih računara vertikalno strmoglavo padaju dok na kraju, donedavno dovbra mašina, postane hrpa bezvredne gvožđurije.

Meni ova mašina izuzetno vrši posao ali kupujem novu i ova mi više ne treba. Inače upotrebna vrednost ovog kompjutera je mnogo veća od njene prodajne vrednosti. Radi veoma brzo, grafika dosta jaka, diskovi pouzdani i veliki, ploča nije loša uopšte i meni fercera za moje potrebe ekstra.
Novu kupujem samo iz razloga što ću da krenem sa 3D modelovanjem a za to mi ipak treba nešto jače i novije

Inače, 19'' monitor nije toliko star, mislim oko 3 godine, mada sa sigurnošću ne mogu da se setim kad sam ga kupila ali znam da je bio oko 45,000 din u to vreme...uši su mi otpale...

Ta masina je odlicna i za danasnje vreme za prosecnog korisnika ali napredak u zadnje dve godine je velik,prakticki iz meseca u mesec se izbacuju nivu CPU i GPU koji za malu cenu daju daleko bolje performanse od onih pre dve godine tako da im automacki ruse cenu i dovode do smesni cifara za racunare koje su vredeli velike pare pre dve godine.
Taj monitror je inace odlican i on najvise i vredi od te konfiguracije ali godine koriscenja i starost su mu srusile cenu.
 
Ok momci, hvala na odgovorima, idem da plačem i prodajem moju dragu mašinicu.
Ne radi se toliko o parama koje sam izgubila vremenom, nego stvarno, prosto ne mogu da verujem da se cena tako sroza za relativno kratko vreme...
 
Ok momci, hvala na odgovorima, idem da plačem i prodajem moju dragu mašinicu.
Ne radi se toliko o parama koje sam izgubila vremenom, nego stvarno, prosto ne mogu da verujem da se cena tako sroza za relativno kratko vreme...

Kad vec vremenom ne menjas deo po deo (onako, nesto prodas, dodas 10ak€ i kupis novi), u takvoj situaciji je bolje pokloniti nekome racunar ili ga iskoristiti za nesto drugo (kod mene jedan vidi na zidu i izigrava ruter). Mnogo manje boli, nego da ga das dzabe.

Dok je sa strane kupca sasvim drugacija situacija. To je matoro, nema garanciju, ko zna koliko ce raditi. Novo kosta toliko i toliko, jos moze na kredit (a jos ako cuje za one Metro, Comtrade i ostale konfiguracije...).
 
Kad vec vremenom ne menjas deo po deo (onako, nesto prodas, dodas 10ak€ i kupis novi), u takvoj situaciji je bolje pokloniti nekome racunar ili ga iskoristiti za nesto drugo (kod mene jedan vidi na zidu i izigrava ruter). Mnogo manje boli, nego da ga das dzabe.

Dok je sa strane kupca sasvim drugacija situacija. To je matoro, nema garanciju, ko zna koliko ce raditi. Novo kosta toliko i toliko, jos moze na kredit (a jos ako cuje za one Metro, Comtrade i ostale konfiguracije...).
Slažem se sa tobom, ja već dva računara koristim za nešto drugo kad su odslužili svoje za moj rad. Jedan već godinama radi kao Web server i iako star, sasvim se lepo snalazi. Drugi sam postavila kao ruter ispod prozora koji prihvata wireless konekciju i dalje raspoređuje po kući...
A ovom trećem nema koju namenu da dam, pa će ići u kakvu takvu prodaju.

A Comtrade mi nemoj pominjati.
Raspitivala sam se za cene i na kraju shvatila da imaju debelo veće cene od ostalih prodavača...Može im se...
Kad god sam putovala napolje, uvek sam gledala cene kompjutera i komponenti. Daleko, ali DALEKO jeftinije nego kod nas - a imaju veće plate, i onda im nije bitno, poklone stari računar nekoj dečjoj ustanovi i kupe lepo najnoviji za manje pare...
 
ma to lozite je..prodace masinu kad tad..
xd
Nema potrebe da mene niko loži. Prošla su ta vremena kad je mene neko mogao tek tako da loži.
To što pitam za savet, ne znači da sam totalni duduk za računare. U mnogim drugim računarskim sferama mogu i ja da učim ponekog od vas i to je sva mudrolija. Više ljudi više zna.

Ja sam očekivala korektne odgovore ili barem savete i uglavnom i dobila okvire u kojima mogu da se krećem.
 
ma to lozite je..prodace masinu kad tad..
xd

Znas kako, ako nije hitno prodace se, nece mozda odmah, ali ce se prodati.
Ja sam jednom prilikom kupio nekih 7-8 TV kartica, jer su bile prilicno povoljne.
Konjina sam ispao zato sto su u tom trenutku (par dana kasnije) cene svih TV kartica drasticno pale :D
Posto nisam hteo da ih dam po realnoj ceni, posle 3 godine sam prodao poslenju i jos sam i zaradio (a verujem da znas kakve su dilerske cene za one koji otprilike jednom mesecno ponesto porucuju, 5-7% je popust u odnosu na maloprodajnu cenu).

@bjelicab
zavisi koliko koristis mogucnosti graficke kartice. Ako hoces da igras nove igrice u 1900x1200 rezoluciji sa 16x AA, AF... onda treba da je menjas, a ako gledas filmove i picis po netu, onda ne treba.
 
Može li mi neko pomoći, koliko vredi ovakva konfiguracija? (polovna mašina) Želim da prodam a nemam pojma koliko da tražim

Motherboard: ASUS M2N-SLI
Chpiset: nVidia nForce4
Processor: AMD Athlon 64 X2 4600+ @ 2400 Mhz
Memory: 2048MB (2 x 1024 DDR2-SDRAM)
Video Card: Nvidia Corp GeForce 7800 GT/GTO 256Mb
HArd sisk1: Maxtor 300GB
Hard disk2: MAxtor 300GB
DVD-Rom: _NEC DVD_RW ND-2500A
Monitor: Philips 190P - 19 inches
Web kamera
Tastatura, miš

Treba mi okvirna cena koju mogu da ponudim kupcu
Na tvome mestu ja to ne bih prodavao.
Dodao bih samo ram memorije još 2gb i udario dve 8800 gts ili x250 i neka rade u sli modu.
Time bih mu kupio još barem dve godine ozbiljnoga rada.



Eventualno dodati neki noviji procesor primera AMD 64 x2 7800+ black edition , i imati kvalitetnu zver od mašine.
 
Poslednja izmena:
Na tvome mestu ja to ne bih prodavao.
Dodao bih samo ram memorije još 2gb i udario dve 8800 gts ili x250 i neka rade u sli modu.
Time bih mu kupio još barem dve godine ozbiljnoga rada.



Eventualno dodati neki noviji procesor primera AMD 64 x2 7800+ black edition , i imati kvalitetnu zver od mašine.
Potpuno si u pravu ali ja moram kupiti novi laptop, to mi je neophodno za putovanja a kako kupujem Toshiba Qosmio G50-12U, to je dovoljno jaka mašina i koristiću je kao desktop mašinu kad sam kod kuće. U tom slučaju mi ova mašina sada "visi" i nemam kud sa njom i nemam razloga da je pojačavam kako si predložio.
 

Back
Top