Koliko ovo vredi?
Prikazujem rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Koliko ovo vredi?

Početnik
    Učlanjen
    22.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Koliko ovo vredi?

Može li mi neko pomoći, koliko vredi ovakva konfiguracija? (polovna mašina) Želim da prodam a nemam pojma koliko da tražim

Motherboard: ASUS M2N-SLI
    Chpiset: nVidia nForce4
    Processor: AMD Athlon 64 X2 4600+ @ 2400 Mhz
    Memory: 2048MB (2 x 1024 DDR2-SDRAM)
    Video Card: Nvidia Corp GeForce 7800 GT/GTO 256Mb
    HArd sisk1: Maxtor 300GB
    Hard disk2: MAxtor 300GB
    DVD-Rom: _NEC DVD_RW ND-2500A
    Monitor: Philips 190P - 19 inches
    Web kamera
    Tastatura, miš

Treba mi okvirna cena koju mogu da ponudim kupcu

Moderator Restricted Area (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano Re: Koliko ovo vredi?

mozda oko 300e

Aktivan član Numb3r (avatar)
    Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio Restricted Area Pogledaj poruku
    mozda oko 300e
    Nema sanse, pre izmedju 200-250 evra ako nadje neku naivcinu.
    "Kome zakon lezi u topuzu, tragovi mu smrde necovjestvu"

Zainteresovan član diabl0 (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

maksimalno 250

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Oko 300, pa se cenkajte do 250. Ako ti nije hitno, ispod ne daj, nije to toliko losa konfiguracija. Da li ima nesto garancije?
    Hy everybody

Domaćin Vukasin-coral (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Monitor prodaj odvojeno, on vredi iako je star, Philips P serija je bruka, neuništiva.

Računar bez monitora max 200€ , to su komponente od pre 2 god.

Početnik
    Učlanjen
    22.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Кулиража Pogledaj poruku
    Oko 300, pa se cenkajte do 250. Ako ti nije hitno, ispod ne daj, nije to toliko losa konfiguracija. Da li ima nesto garancije?
    Nema ništa od garancije, staro je sve oko dve godine. Jesu te komponente od pre dve godine ali su tada bile odlične pa i danas se ne može reći da su baš toliko loše

Ipak ću pokušati da ponudim cenu od 300€, nije mi hitno pa mogu da se cenjkam.

Grafika nije loša, ima dva diska dobrih kapaciteta, matična ploča nije loša uopšte, monitor je prefektan i dan danas.
    Kad pogledam koje đubre ima prodaju za 28,000 moja konfiguracija je i dalje bolja.
    Mislim da ne treba gledati konfiguracije samo po godini starosti. Sigurna sam da su moja ploča i grafička i diskovi bolji od mnogih u novim konfiguracija koje se za oko 300€ mogu kupiti.

Jesam žensko i jesam plavuša ali umem da čitam i pravim poređenja.

U svakom slučaju, hvala mnogo svima na odgvorima.

Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

AMD Athlon 64 X2 4600+ @ 2400 Mhz 30 evra
    ASUS M2N-SLI 40 evra
    2048MB (2 x 1024 DDR2-SDRAM) 20 evra
    7800 GT/GTO 256Mb 30-40evra
    Maxtor 300GB x 2 45 evra
    NEC DVD_RW ND-2500A 10 evra
    Web kamera,Tastatura, miš zavisi koji,ako su obicni do 15 evra

Posto su polovne komponente ovo su ti realne vrednosti,za monitor mozes mozda 50 evra ipak je star 4-5 godina ako se ne varam.

Početnik
    Učlanjen
    22.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Svaki put kad kupujem nov računar, pokušavam da sklopim što bolju konfiguraciju.
    Sećam se kad sam ovu mašinu kupovala, bila je tada to veoma dobra mašina i debelo sam je platila,
    Sad ispade da moram da je dam "za šaku dolara"
    Uvek se zgrozim kad vidim kako cene polovnih računara vertikalno strmoglavo padaju dok na kraju, donedavno dovbra mašina, postane hrpa bezvredne gvožđurije.

Meni ova mašina izuzetno vrši posao ali kupujem novu i ova mi više ne treba. Inače upotrebna vrednost ovog kompjutera je mnogo veća od njene prodajne vrednosti. Radi veoma brzo, grafika dosta jaka, diskovi pouzdani i veliki, ploča nije loša uopšte i meni fercera za moje potrebe ekstra.
    Novu kupujem samo iz razloga što ću da krenem sa 3D modelovanjem a za to mi ipak treba nešto jače i novije

Inače, 19'' monitor nije toliko star, mislim oko 3 godine, mada sa sigurnošću ne mogu da se setim kad sam ga kupila ali znam da je bio oko 45,000 din u to vreme...uši su mi otpale...

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

to se zove progres dasas vredi sutra malo manje kroz nedelju dana ne vredi od sramote spominjati cenu
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio kalispera Pogledaj poruku
    Svaki put kad kupujem nov računar, pokušavam da sklopim što bolju konfiguraciju.
    Sećam se kad sam ovu mašinu kupovala, bila je tada to veoma dobra mašina i debelo sam je platila,
    Sad ispade da moram da je dam "za šaku dolara"
    Uvek se zgrozim kad vidim kako cene polovnih računara vertikalno strmoglavo padaju dok na kraju, donedavno dovbra mašina, postane hrpa bezvredne gvožđurije.

Meni ova mašina izuzetno vrši posao ali kupujem novu i ova mi više ne treba. Inače upotrebna vrednost ovog kompjutera je mnogo veća od njene prodajne vrednosti. Radi veoma brzo, grafika dosta jaka, diskovi pouzdani i veliki, ploča nije loša uopšte i meni fercera za moje potrebe ekstra.
    Novu kupujem samo iz razloga što ću da krenem sa 3D modelovanjem a za to mi ipak treba nešto jače i novije

Inače, 19'' monitor nije toliko star, mislim oko 3 godine, mada sa sigurnošću ne mogu da se setim kad sam ga kupila ali znam da je bio oko 45,000 din u to vreme...uši su mi otpale...
    Ta masina je odlicna i za danasnje vreme za prosecnog korisnika ali napredak u zadnje dve godine je velik,prakticki iz meseca u mesec se izbacuju nivu CPU i GPU koji za malu cenu daju daleko bolje performanse od onih pre dve godine tako da im automacki ruse cenu i dovode do smesni cifara za racunare koje su vredeli velike pare pre dve godine.
    Taj monitror je inace odlican i on najvise i vredi od te konfiguracije ali godine koriscenja i starost su mu srusile cenu.

Početnik
    Učlanjen
    22.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ok momci, hvala na odgovorima, idem da plačem i prodajem moju dragu mašinicu.
    Ne radi se toliko o parama koje sam izgubila vremenom, nego stvarno, prosto ne mogu da verujem da se cena tako sroza za relativno kratko vreme...

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Ok momci, hvala na odgovorima, idem da plačem i prodajem moju dragu mašinicu.
    Ne radi se toliko o parama koje sam izgubila vremenom, nego stvarno, prosto ne mogu da verujem da se cena tako sroza za relativno kratko vreme...
    Kad vec vremenom ne menjas deo po deo (onako, nesto prodas, dodas 10ak€ i kupis novi), u takvoj situaciji je bolje pokloniti nekome racunar ili ga iskoristiti za nesto drugo (kod mene jedan vidi na zidu i izigrava ruter). Mnogo manje boli, nego da ga das dzabe.

Dok je sa strane kupca sasvim drugacija situacija. To je matoro, nema garanciju, ko zna koliko ce raditi. Novo kosta toliko i toliko, jos moze na kredit (a jos ako cuje za one Metro, Comtrade i ostale konfiguracije...).
    Hy everybody

Početnik
    Učlanjen
    22.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Кулиража Pogledaj poruku
    Kad vec vremenom ne menjas deo po deo (onako, nesto prodas, dodas 10ak€ i kupis novi), u takvoj situaciji je bolje pokloniti nekome racunar ili ga iskoristiti za nesto drugo (kod mene jedan vidi na zidu i izigrava ruter). Mnogo manje boli, nego da ga das dzabe.

Dok je sa strane kupca sasvim drugacija situacija. To je matoro, nema garanciju, ko zna koliko ce raditi. Novo kosta toliko i toliko, jos moze na kredit (a jos ako cuje za one Metro, Comtrade i ostale konfiguracije...).
    Slažem se sa tobom, ja već dva računara koristim za nešto drugo kad su odslužili svoje za moj rad. Jedan već godinama radi kao Web server i iako star, sasvim se lepo snalazi. Drugi sam postavila kao ruter ispod prozora koji prihvata wireless konekciju i dalje raspoređuje po kući...
    A ovom trećem nema koju namenu da dam, pa će ići u kakvu takvu prodaju.

A Comtrade mi nemoj pominjati.
    Raspitivala sam se za cene i na kraju shvatila da imaju debelo veće cene od ostalih prodavača...Može im se...
    Kad god sam putovala napolje, uvek sam gledala cene kompjutera i komponenti. Daleko, ali DALEKO jeftinije nego kod nas - a imaju veće plate, i onda im nije bitno, poklone stari računar nekoj dečjoj ustanovi i kupe lepo najnoviji za manje pare...

Početnik Antacar (avatar)
    Učlanjen
    01.10.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    0

Trazi 300 eura, nedaj ispod 250 ni za zivu glavu )
    С три се прста крсти моја десна рука, учио сам ћирилицу Караџића Вука.

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

ma to lozite je..prodace masinu kad tad..
    xd
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Početnik
    Učlanjen
    22.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Iwan91 Pogledaj poruku
    xd
    Nema potrebe da mene niko loži. Prošla su ta vremena kad je mene neko mogao tek tako da loži.
    To što pitam za savet, ne znači da sam totalni duduk za računare. U mnogim drugim računarskim sferama mogu i ja da učim ponekog od vas i to je sva mudrolija. Više ljudi više zna.

Ja sam očekivala korektne odgovore ili barem savete i uglavnom i dobila okvire u kojima mogu da se krećem.

Obećava bjelicab (avatar)
    Učlanjen
    01.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

imam graficku karticu ASUS EAX 550 256mb...kakva je ona?jel treba da je menjam?

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Citat Original postavio Iwan91 Pogledaj poruku
    xd
    Znas kako, ako nije hitno prodace se, nece mozda odmah, ali ce se prodati.
    Ja sam jednom prilikom kupio nekih 7-8 TV kartica, jer su bile prilicno povoljne.
    Konjina sam ispao zato sto su u tom trenutku (par dana kasnije) cene svih TV kartica drasticno pale
    Posto nisam hteo da ih dam po realnoj ceni, posle 3 godine sam prodao poslenju i jos sam i zaradio (a verujem da znas kakve su dilerske cene za one koji otprilike jednom mesecno ponesto porucuju, 5-7% je popust u odnosu na maloprodajnu cenu).

@bjelicab
    zavisi koliko koristis mogucnosti graficke kartice. Ako hoces da igras nove igrice u 1900x1200 rezoluciji sa 16x AA, AF... onda treba da je menjas, a ako gledas filmove i picis po netu, onda ne treba.
    Hy everybody

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Može li mi neko pomoći, koliko vredi ovakva konfiguracija? (polovna mašina) Želim da prodam a nemam pojma koliko da tražim

Motherboard: ASUS M2N-SLI
    Chpiset: nVidia nForce4
    Processor: AMD Athlon 64 X2 4600+ @ 2400 Mhz
    Memory: 2048MB (2 x 1024 DDR2-SDRAM)
    Video Card: Nvidia Corp GeForce 7800 GT/GTO 256Mb
    HArd sisk1: Maxtor 300GB
    Hard disk2: MAxtor 300GB
    DVD-Rom: _NEC DVD_RW ND-2500A
    Monitor: Philips 190P - 19 inches
    Web kamera
    Tastatura, miš

Treba mi okvirna cena koju mogu da ponudim kupcu
    Na tvome mestu ja to ne bih prodavao.
    Dodao bih samo ram memorije još 2gb i udario dve 8800 gts ili x250 i neka rade u sli modu.
    Time bih mu kupio još barem dve godine ozbiljnoga rada.

Eventualno dodati neki noviji procesor primera AMD 64 x2 7800+ black edition , i imati kvalitetnu zver od mašine.
    Poslednji put ažurirao/la snejks : 22.10.2009. u 22:42

Početnik
    Učlanjen
    22.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio snejks Pogledaj poruku
    Na tvome mestu ja to ne bih prodavao.
    Dodao bih samo ram memorije još 2gb i udario dve 8800 gts ili x250 i neka rade u sli modu.
    Time bih mu kupio još barem dve godine ozbiljnoga rada.

Eventualno dodati neki noviji procesor primera AMD 64 x2 7800+ black edition , i imati kvalitetnu zver od mašine.
    Potpuno si u pravu ali ja moram kupiti novi laptop, to mi je neophodno za putovanja a kako kupujem Toshiba Qosmio G50-12U, to je dovoljno jaka mašina i koristiću je kao desktop mašinu kad sam kod kuće. U tom slučaju mi ova mašina sada "visi" i nemam kud sa njom i nemam razloga da je pojačavam kako si predložio.

Slične teme

1. STA JE OVO I KOLIKO VREDI ?!
    Autor MarkoMighty u forumu Numizmatika i filatelija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 14.01.2008., 21:06
  2. Koliko vredi ?
    Autor SuperWorm u forumu Hardver
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 07.02.2005., 05:39

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor