(Top 5) Najbolje i najgore anime?

Maximy

Domaćin
Poruka
3.277
Dakle poenta teme je da vlidimo koji anime je ostavio najveci utisak a koji je bio veliko razocarenje,posto sam ja prvi,evo pocecemo od mene:

5. Death Note : Ako ste veliki obozavalac trilera,a ujedno i dobre/napete prica tokom celog serijala,videcete o cemu pricam ako budete odgledali.
death-note.jpg


4. Nana : Dve devojke,isto godiste,isto ime koje su se uputila u Tokio kako bi ostvarile svoje snove. Jedna je veoma nezna,i uvek zavrsi sa najgorim momcima,dok druga je kao raketa sa ljutim naravom,i ako ovakav sastav prijateljstva nikad ne dolazi u obzir,ipak one dve nemogu jedna bez druge...

nana3-1.jpg



3. Elfin Lied : I ako anime ima samo 13 epizoda,zaista je vredno da se pogleda,ima dubinsku pricu,prica koja je vezana izmedju lucy i Kohte i koja je mene na neki nacin ostavila bukvalno bez reci.

elfen-lied-1.jpg


2. Saikano: The Last Love Song on This Little Planet. Po meni najbojli Romanse anime. Ima toliko Tuznih delova da je bukvalno svaki deo odradjen perfektno (Kao iz pravog zivota). Ako budete resili da gledate Saikano,obavezno uzmite maramice,i ako ima samo 13 epizoda,pokazace vam zapravo sta je to ljubav i koliko smo u stvari spremi da se borimo za tako nesto.

3753307saikano_chiseshuji.jpg


1. Clannad : Clannad.... ehh.... Anime iz dva serijala ("After story" je drugi serijal). Anime koje ce vam pokazati sta zapravo znaci tuga,a sta radost...anime u kome je ljubav i prijateljstvo na prvom mestu a onda sve ostalo,Anime koje ce vam pokazati sta zapravo znaci zivot...

Clannad20After20Story208-1.jpg




A sto se tice "Razocarenja" i nemam ih bas puno,istakao bih par njih nesto poput :

~ Avenger ... anime ima samo 12 ili 13 epizode tako nesto,znaci stao na 7 epizodu,i jos uvek nisam skontao o cemu je rec,svo vreme je u pitanju neka borba,nemam poima za sta i gde ... tako da sam odustao na kraju.

~ shakugan no shana .. ovde sam razocaran iz ralozga sto su napravili dve sezone a nijedna nije zavrsena,uvek ostavljaju mesto za narednu sezonu i zbog tog nekog razloga nije mi se dopalo uopste ...

To je otprilike to.ako se budem nesto setio dodacu.Da ne zaboravimo,ako budete pravili spisak,znaci zamolio bih da koristite SPOILERE,jer cemu onda lista ako ti odas kako ce glavni lik da umre ili tako nesto? Dakle poenta svega ovoga je da vidimo anime koji su vas odusevili,nebi bilo lose da se uradi neki kratak opis ili cisto da napisete zbog cega vam se svidja taj anime (ako ima spoilera,stavite ih u spoileru). Unapred zahvalan. :)

P.S ovo je ubedljivo moj najduzi post,a ujedno i moja prva tema :ok:
 
5 Favorites:
1. Bleach- Ah, po meni, vrlo zanimljiva prica. Iako je zaplet isti u svakom vaznijem Arc- u, ne prestaje da me odusevljava pomenuti Anime.

2. Gintama- Savrsena komedija. Covek koga zabole uvo za sve, devojka koja ne sme imati kucne ljubimce jer ih ubija u snu i samurai pocetnik, koji nikako da nauci nesto zaista korisno. Jednom recju savrsenstvo. Cak je i mene, namcora, nasmejala do suza i to ne malo puta. :D

3. Seirei no Moribito- Srednjovekovni Japan, Shounen i Badass Lady. Sta jos reci?

4. Code Geass- Spoj raznih zanrova. Kao i kod Death Note- a, glavni lik se uzdize iznad svega, pa i covecanstva samog, sto mnogo cenim i volim da gledam.

5. Gundam 00- Super likovi, odlicno odradjene borbe i vrh Mecha roboti. Ja mnogo paznje pridajem crtezu i Animaciji, gde ovaj Anime uveliko prednjaci.

Top 5 shitova:
1. School Rumble- isforsirana komedija koja prestaje biti smesna u 1 epizodi, smara u 2, a u 3 vec postaje ocaj.

2. Berserk- Iako nisam pogledao mnogo, uzasno me razocaralo. Posle silnih preporuka, sve sto sam dobio je glavni lik sa velikim macem i metalnom rukom koji juri za rivalom. Smor.

3. Spiral- Donekle zanimljivo. Dosta je dobro psiholoski odradjen, mada glavni lik je Mary Sue na kub kubnog kuba. Decko zna sve sto se desi, pre nego se i desilo.
Razlikujmo Genija od Vracare i Proroka.

Ta tri bih izdvojio kao Fail Anime. Neam vise da zamerim..... Bar od onih koje sam do sad pogledao/ droppovao.
 
5 fave.

1.Death Note ~ Savrsena animacija,muzika,prica..uz nekoliko malih nedostataka,ali uglavnom je sve na mestu x3

2.Darker Than Black ~ Jedan od retkih anime-a koje sam gledala cak i po 10-15 epizoda dnevno.

3.Sayonara Zetsubou Sensei ~ Svaki lik je razlicit,animacija se dosta razlikuje od obicne...and etc..

4.Bleach ~ Sve je dobro uradjeno,medjutim, prevelik broj epizoda je jedina mana.

5.Higurashi No Naku Koro Ni ~ Mozda ne tako odlicna animacija,ali anime je jednostavno awesome x3

Najgori:

1.Hellsing ~ Znam da je popularan, mozda je prica i zanimljiva, ali jednostavno ne volim,i nisam mogla da ga nastavim dalje.

2.One Piece ~ :S Premnogo epizoda,i jos kad sam cula o cemu se radi...smorno.
 
1.Bleach
2.Death Note
3.Naruto
4.Hellsing
5.Vampire Knight
mrzi me da stavljam razloge...oni koji su gledali ove animee,znace zbog cega su stavljeni,a sto se tice fail animea,jos nisam pogledao nijedan koji sam prestao da gledam posle par epizoda,posto uglavnom neki anime pogledam posle dobrih preporuka...
 
Ne kontam zasto ljudi uopste stavljaju bleach i Naruta kao jedan od najboljih animea. Mislim daj sta je toliko posebno oko bleach-a ? Dodje Ichigo i pokolje ih sve ... :D (To je zapravo sustina celog animea ..). A sto se tice narutarda ... pun je sa filerima,u zadnje vreme moram da ih pohvalim trude se pa prate mangu,a sto se tice price ,tu je klasika ... znaci Prijateljstvo,prijateljstvo,prijateljstvo .. toliko cimanja oko sosketa i na kraju Sousuke ima da umre tako sto ce da se zrtvuje za Naruta :lol: ( Ovo je samo pretpostavka,ali poznavajuci Kishimoto-a,mozda i bude nesto u ovom stilu)

P.S Ne kazem da je Naruto ili Bleach los,samo mi je malo cudno da ih vidim u Top 5 ;)
 
Poslednja izmena:
aj zamisli naruta bez filera....aj zadnje arcove u shipp i koji ce tek biti ako ne bude filera...kakuzu hidan arc,extra arc,hunt for uchiha,solidan arc,sad ovaj np kako se zove jiraya vs pain arc,pa itachi vs sasuke arc,pa sasuke vs 8tails arc,pa pain invasion arc,pa kage summit arc,zar nije sasvim solidno????bez filera naravno...:roll:
sto se tice bleacha....ima extra pricu,da si pazljivije gledao video da nije bas "ichigo dodje i sve ih pokolje"....
 
aj zamisli naruta bez filera....aj zadnje arcove u shipp i koji ce tek biti ako ne bude filera...kakuzu hidan arc,extra arc,hunt for uchiha,solidan arc,sad ovaj np kako se zove jiraya vs pain arc,pa itachi vs sasuke arc,pa sasuke vs 8tails arc,pa pain invasion arc,pa kage summit arc,zar nije sasvim solidno????bez filera naravno...:roll:
sto se tice bleacha....ima extra pricu,da si pazljivije gledao video da nije bas "ichigo dodje i sve ih pokolje"....

Ajde reci ti meni koja je Glavna Prica Bleach-a? Jer provaljujes da se bukvalno sve svodi na borbu ono oko Bounta 50-60 Epizode ako ne i vise i na kraju onaj Slepac ga je pustio da ichigo pobedi, i na kraju naravno "svi prezive" nebitno dali ga neko probode 20-30 puta macem :hahaha:.Zadnja dva Bleach filma su bila TOTALNI FAIL ... sve nesto oko borbe ovo ono ... sto nesto ne odrade da bude kao sto je bio Prvi bleach movie "Memories of nobody" Ako si gledao ono je bio pravi film,znaci napravili su da bude neka veza izmedju Ichiga i Senne medjutim opet je postojala neka Odbojnost izmedju njih,znaci film je bio extra i stvarno je bio uzbudljiv do samog kraja! Ne kazem da je bleach los,samo sta znam .. ovakav uvid Animea po meni ne zasluzuje top 5.. zapravo ni top 10,jednostavno zelim neko uzbudjenje dok gledam,na pocetku sam ga i imao,medjutim sad bez obzira sa kim se Ichigo bori,on je pobednik 100% to je jednostavno neki moj uvid ...

P.S Ajde otiso sam na spavanje zelim vam laku noc jos jednom.
 
Upravo procitah.. Po jedan red svakog odgovora. Uglavnom,Maximy or however, glavna prica Bleacha je sledeca.

Ide lik sa narandzastom kosom, odjednom postane Shinigami i sad dobija major power boost- ove, kako bi bio najjaci i sve poklao. Znaci, pouka je "Ichigo mora biti najjaci" i to je glavni motiv u Bleachu.
Kao sto je stvar sa Gokuom u DB, DBZ, DBGT, DBWTF serijalima.
 
Ustvari, UltraZz, Wolf, Madara, i Alane, to su obicne gluposti koje ljudi i prave i gledaju kad nemaju sta drugo sa rade, a vi ste to shvatili malo... Preterano ozbiljno.
:)

Absint iniuria verbo...

lol ... kad bi ti znala koliko oni zaradjuju,videla bi kolika je to "glupost" :D . Onaj Kishimoto ko zna kolk'o pare uzme nedeljno. Zapravo veliki je to biznis ;),a sto se tice gledanja,moram da ti priznam da ja vise uzivam gledajuci Anime nego neki film :)
 
Zato sto ne mogu da gledam LOTR i Hanibala milion puta... Dosadi coveku.

A kad gledas anime, bar vidis tacnu facijalnu ekspresiju za odredjenu emociju, za razliku od onih filmova koje si naveo... Bez obzira na to sto je nacrtana... A imaju i zanimljiviju pricu...

Ali, ako se tebi svidja HSM, samo napred...
 
Uf, ne na Bobo-a... Pre na Legolasa... :mrgreen:
Matori bolesnik je super, a knjige razbijaju...
Gledam i druge stvari, ali frustrira kad u svakom horor filmu imas istu radnju, samo sa razlicitim psihopatom, a svaka komedija je shit tipa Ovo nije glupi... i Mrak.
Naravno, Dzon Malkovic i Sandra Bulok uvek mogu da se gledaju...

Pojma nemam ko je Ashley Sta Vec...
:rumenka:
 

Back
Top