Stihovi iz Kurana na telu bebe

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.567
MISTERIJA KOJA JE UZBURKALA STRASTI U DAGESTANU
Stihovi iz Kurana na telu bebe

Sreda - 21.10.2009


Čudni su putevi gospodnji, jedni veruju, a drugi tvrde da je u pitanju prevara. Tek na telu dečaka Alija Jakubova, starog svega devet meseci, pojavljuju se stihovi iz Kurana, svete knjige svih muslimana.

Stihovi na arapskom se pojavljuju naizmenično na leđima, rukama, nogama, stomaku. Nestaju i pojavljuju se novi, periodično. Slučaj iz sela Krasno Okobarskoje u ruskoj republici Dagestan privukao je veliku pažnju. Kako prenosi agencija „RIA novosti“, zatečeni doktori pokušavaju da otkriju o čemu se radi i demantuju da je neko pomoću alkohola napisao reči po telu dečaka.
„Suprug i ja nismo bili religiozni sve dok nije počelo ovo da se dešava. Bili smo zabrinuti, nikome nismo govorili o tome. Onda smo Alija odveli kod doktora i imama. Stihovi se pojavljuju dva puta nedeljno, ponedeljkom i u noći između četvrtka i petka“, kaže Medina Jakubova, dečakova majka. Ona ističe da sew:
„Plače i ima povišenu temperaturu. Nemiran je i ne možemo da ga držimo.“
Za neobičan slučaj se brzo pročulo. Lokalni poslanik Ahmedpaša Amiralev tvrdi da je mali Ali izabran od Boga. Lokalni imam Abdula rekao je da Kuran predviđa da će se pre kraja čovečanstva pojaviti ljudi koji će na svojim telima imati ispisane stihove iz svete knjige.
„Jedan od stihova glasi - Ne krijte ove znakove“, rekao je Abdula.
Ismail Berdajev, šef muslimanskog koordinacionog centra na Severnom Kavkazu, tvrdi da su stihovi na Alijevom telu usmereni ka nevernicima.
Analizirajući fotografije Ljudmila Lus, dermatolog, izjavila je za sajt „utro.ru“ da je verovatno reč o prevari:
„Biber ili so mogu da izazovu sličnu reakciju na koži beba. Možda roditelji žele da privuku pažnju.“


http://www.alo.rs/vesti/20530/Stihovi_iz_Kurana_na_telu_bebe
 
:confused:
Zamisli te roditelje koji grebuckaju detetu kožu da bi se pokazao neki simbol, znak
i šta ti ja znam sve...
Što je najcrnje uvek ima onih koji će poverovati u to i takvo čudo...

Tako se stvara mit...to ti je poput priče o stigmama koje su se pojavile još
u XIII veku i bez obzira na brdo dokaza, neki još uvek slede i veruju u tu pojavu...
..a stigme se inače pojavljuju uglavnom kod vernika Katoličke crkve...vrlo neobično..:D
 
Drago mi je da si se otarasio onog nastranog nadimka. Već sam teo opet da pustim babu na tebe :mrgreen:

Ono što me je uvek zbunjivalo, to je kako sortirate čuda po ovaj... verovatnosti. :confused:
Ovde ima vrlo malo vernika koji mi nisu rekli: "Da sad siđe anđeo nebeski i da te ugrize za nos, ne bi poverovao" ili nešto slično.
Šta treba čudu da bi bilo čudo? Da se desi pre par iljada godina i da nemamo načina da ga proverimo? Ili šta? :confused:
 

Back
Top