Nađeni topnički dnevnici
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 28

Tema: Nađeni topnički dnevnici

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Nađeni topnički dnevnici

Biće zgleda još posla za sud u Hagu...

http://www.globus.com.hr/Clanak.aspx?BrojID=301&ClanakID=8336

Globus je u posjedu četiriju od oko 150 dokumenata što tvore tzv. topničke dnevnike HV-a iz akcije Oluja, koje u procesu protiv trojice hrvatskih generala haško Tužiteljstvo traži od Vlade

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: NAĐENI TOPNIČKI DNEVNICI

Ovo je vrlo interesantno, obzirom da su do skoro važile ovakve inormacije...

Naime, u intervjuu za Večernji list Marko Rajčić je rekao da ne postoje topnički dnevnici na kojima inzistira Tribunal, nego da postoje planovi uporabe topništva u napadnim i obrambenim operacijama, koji sadrže zemljovide i tablice ciljeva, sve o postrojbama i zapovijedima o gađanju.

- Ni tematski, ni strukturno, a ni sadržajno takvi dokumenti koje tužitelji nazivaju 'topničkim dnevnicima' ne postoje - izjavio je Marko Rajčić, umirovljeni stožerni brigadir.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Dakle Gotovina će definitivno dugo, dugo robijati...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Nađeni topnički dnevnici

ZAGREB - Prilikom pretresa stana penzionisanog hrvatskog oficira Emila Crnčeca pripadnici policije pronašli su tri kutije raznovrsnih dokumenata vezanih uz operacije Bljesak, Oluja, Maestral, među kojima su, sumnja se, i tzv. topnički dnevnici koje od Hrvatske potražuje haški sud, prenosi Jutarnji. hr.
    U svakom slučaju reč je o dokumentima koje donedavni pripadnik Oružanih snaga ne bi smeo posedovati.
    Emil
    Crnčec uhapšen je u poneđeljak sa još sedam bivših pripadnika nekadašnje 7. gardijske brigade “Pume” zbog sumnje da su počinili ratni zločin nad zaropbljenim srpskim vojnicima 9.septembra rujna 1995. godine u selu Mliništa kod Glamoča tokom vojne operacije Maestral.
    Uhapšeni Crnčec penzionisan je pre desetak dana kao zamenik načelnika Uprave za operativne poslove i obuku.
    Večernje novosti...

Iskusan DraGo70 (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    114

Znači počelo je da se odmotava klupko i u Hrvatskoj...

Najpre saznajemo da je direktor HRT-a nazivao novinarku "četničkom kurvom" samo zato što je udata za Srbina, pa onda saznajemo da su nađeni tzv. Topionički dnevnici o akcijama hrvatske vojske (pa kao posle toga nisu - vidi link: http://vesti.krstarica.com/index.php?rubrika=aktuelno&sifra=ab500bb40f9ba159064cc49508645c14&lang=0 ), pa onda hapse u Varaždinu sedmoricu bivših pripadnika "Puma" zbog streljanja srpskih zarobljenika (inače Hrvati ne čine ratne zločine?!)... da bi na kraju danas saznali i da je pohapšena sva sila hrvatskih tajkuna (Podravka, SMS, Fima group...) zbog krađa i malverzacija...

Sve u svemu vruća politička jesen u komšiluku...

Kyo... zar nas ti nisi ubeđivao sve vreme kako su Varaždinci mirni i fini Zagorci, koji maltene u ratu nisu ni učestvovali???
    Duhovit, zanimljiv, iskren, avanturistickog duha...

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio DraGo70 Pogledaj poruku

Najpre saznajemo da je direktor HRT-a nazivao novinarku "četničkom kurvom" samo zato što je udata za Srbina, pa onda saznajemo da su nađeni tzv. Topionički dnevnici o akcijama hrvatske vojske (pa kao posle toga nisu - vidi link: http://vesti.krstarica.com/index.php?rubrika=aktuelno&sifra=ab500bb40f9ba159064cc49508645c14&lang=0 ), pa onda hapse u Varaždinu sedmoricu bivših pripadnika "Puma" zbog streljanja srpskih zarobljenika (inače Hrvati ne čine ratne zločine?!)... da bi na kraju danas saznali i da je pohapšena sva sila hrvatskih tajkuna (Podravka, SMS, Fima group...) zbog krađa i malverzacija...

Kyo... zar nas ti nisi ubeđivao sve vreme kako su Varaždinci mirni i fini Zagorci, koji maltene u ratu nisu ni učestvovali???
    Aha posebno jednoruki veseljak Korade
    The Show Must Go On...

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio tai pan Pogledaj poruku
    koliko njih koji su pocinili zlocin protiv srba "dugo, dufgo robijaju"?

nece taj da robija nista, evo odmah da ti kazem.

samo srbi mogu da zadovolje pravdu sto se tih ustaskih i balijskih zlocinaca tice.

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio 3nojavi Omladinac Pogledaj poruku
    koliko njih koji su pocinili zlocin protiv srba "dugo, dufgo robijaju"?

nece taj da robija nista, evo odmah da ti kazem.

samo srbi mogu da zadovolje pravdu sto se tih ustaskih i balijskih zlocinaca tice.
    Eno Legija , Zveki&co gule od 30 -40 godina
    The Show Must Go On...

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    Eno Legija , Zveki&co gule od 30 -40 godina
    dal ti je poznato koliko je srba legija spasao?

kad saznas to, dodji da pricamo.

al evo mali tip, legija je dezertirao iz legije stranaca i kao obican redov se stavio pod komandu bosanskih srba i tu biva zarobljen.

dalje probaj sam.

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

al evo mali tip, legija je dezertirao iz legije stranaca i kao obican redov se stavio pod komandu bosanskih srba i tu biva zarobljen.

dalje probaj sam.
    što ugasi svjetlu točku u srba, kad je takav rodoljub

Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

dalje probaj sam.
    nemam pojma , a el ti znas neki tacan ili priblizan broj ?
    The Show Must Go On...

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

otprilike znam neke cifre, al nesto se ne osecam duzan da te obrazujem bas svaki put.

vise bih voleo da diskutujem sa ljudima koji neke osnovne fakte znaju, da bi debata isla dalje a ne tapkala u mestu jer uvek neko nesto ne zna, nesto mu nije poznato

Aktivan član xmachina (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

dalje probaj sam.
    Dezerter....

Kako bre zarobljen- pa zar nije u zakletvi crvenih beretki da se poslednji metak cuva za sebe....????
    A ko ga je pustio???
    Da li verujes meni ili mislis svojom glavom?

Elita
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

koliko sam procitala uvodni post...Legija nije spomenut...vec dokumenta koja rasvetljavaju neke stvari kod suseda...a u vezi sa 90-tim kad su svi bili ok..a srbi najgori od sve dece...dakle...ajmo da se drzimo teme

Aktivan član RКЕКОКЕ (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

sta pise u tim dnevnicima i ko ih je objavio? nesto mi cudno da ih objavljuju sad, posle 14 godina.... Hrvati su naebali, nema nista od EU....
    “...što je od Boga održaće se, što nije od Boga neće se održati..."

Elita
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

[QUOTE=РКЕКОКЕ;11502813]sta pise u tim dnevnicima i ko ih je objavio? nesto mi cudno da ih objavljuju sad, posle 14 godina.... Hrvati su naebali, nema nista od EU....[/QUOTE]

pa ja se bas ne bih slozila sa tvojom recenicom....ovo ne sprecava susede da udju u EU..eventualno malo usporiti..ali ne previse.....

Aktivan član RКЕКОКЕ (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

[QUOTE=konzab;11502824]
    Citat Original postavio РКЕКОКЕ Pogledaj poruku
    sta pise u tim dnevnicima i ko ih je objavio? nesto mi cudno da ih objavljuju sad, posle 14 godina.... Hrvati su naebali, nema nista od EU....[/QUOTE]

pa ja se bas ne bih slozila sa tvojom recenicom....ovo ne sprecava susede da udju u EU..eventualno malo usporiti..ali ne previse.....
    Они су кандидат већ 10 година, и још не улазе, ми још нисмо ни кандидат, јел вам то говори нешто?
    “...što je od Boga održaće se, što nije od Boga neće se održati..."

Elita
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

[QUOTE=РКЕКОКЕ;11502830]
    Citat Original postavio konzab Pogledaj poruku

Они су кандидат већ 10 година, и још не улазе, ми још нисмо ни кандидат, јел вам то говори нешто?
    meni bome nista.....samo podatak da neko stopira i da je to neciji interes..momentalno..al sa interesima je uveka neizvesno...lako se interes moze promeniti
    a susedi su u niskom stratu....sto se mene tice mogu i da dunu u pistaljku za pocetak trke..mene to ne tangira..njihova drzava njihova trka...samo da svako odgovara za svoj zlocin..to mi je jedina zainteresovanost a u vezi sa susedima....ako je srbija mogla da isporuci kompletan vojno politicki vrh sa vecinom ljudi iz komandnog sastava ka pojedincu..do vojnika...ajmo susedi da vidimo ko ko kosi a ko vodu nosi...rasvetljavanje takvih dogadja i pronalazanje takvih dokumenata...srbima samo moze ici u prilog...a njihovo odlazenje ili u EU..pa recimo da nije tako bas direktno vezano za nas

Ističe se
    Učlanjen
    19.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ma jok. Najbolje da ce robijati. Pa nije on Srbin vec ustasha tako da bice oslobodjen ili ce dobiti neku smesnu kaznu

Elita kyo. (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2007.
    Pol
    muški
    Hortus Croatiae ........ ignore lista: kajzersoza, chupakaz
    Reputaciona moć
    339

Globus je u posjedu četiriju od oko 150 dokumenata što tvore tzv. topničke dnevnike HV-a iz akcije Oluja, koje u procesu protiv trojice hrvatskih generala haško Tužiteljstvo traži od Vlade

konačno!
    i neka ih samo čim prije isporuče Haagu da više ne slušamo o tome kako ih nema bla bla...i da cijeli narod bude talac tim dnevnicima
    drage moje komšije Balkanci... sve vas lepo pozdravlja i posmatra kyo iz EUa .... nemoj da mi vrludate ... "EU nema alternative!":)

Elita kyo. (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    339

a vidi vidi ko nam je došao !?

Drago

pa de si ti bre? kad ćeš u Varaždin na štrukle?

Citat Original postavio DraGo70 Pogledaj poruku

klupko se već odmotava ima dosta vremena...a kako se sve više odmotava tako sve više toga izlazi napolje
    direktor HRTa koji se tako ponaša treba da za isto to i odgovara
    što se topničkih dnevnika tiće veruj mi da barem ovde ljudi jedva čekaju da se to pitanje više reši jer su nas ovi holanđani više smorili s time
    što se Puma jedinice tiće...ako su to uradili neka za isto to i odgovaraju...nemam nikoga potrebe braniti ako je za nešta kriv
    i za kraj...
    nisam govorio o Zagorcima nego o Međimurcima...al dobro tebi je to sve pretpostavljam isto ( to kao da ja mešam Šumadijce i Vojvođane) i jedni i drugi su Srbi pša meni iz VŽa može to biti isto...al vi znate da nije isto

drage moje komšije Balkanci... sve vas lepo pozdravlja i posmatra kyo iz EUa .... nemoj da mi vrludate ... "EU nema alternative!":)

Elita
    Učlanjen
    28.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio kyo. Pogledaj poruku

konačno!
    i neka ih samo čim prije isporuče Haagu da više ne slušamo o tome kako ih nema bla bla...i da cijeli narod bude talac tim dnevnicima
    kyo, onaj ko je trebao znati za dnevnike je cjelo vrijeme znao kod koga su. kao i x puta do sad, hrvatska pripema teren, odbranu, krije i falsifikuje dokumenta-nazalost, to je njeno legitimno pravo. za prijave i zlocine u operaciji juzni potez hrvatska zna od dana operacije pa je to nije sprijecilo da odlikuje i unapredjuje sve te ubice u uniformama hv-a. cak su ga skinuli iz vojske pa ga onda priveli, kako se nebi narusio navodni "ugled" te vojske. zalosno. to samo govori o tome koliko cjela drzava vodi racuna o "pranju ruku" i falsifikovanju istine. upravo se sad ovim saslusanjima priprema teren i uskladjuju izjava kako bi se sudjenje pretvorilo u farsu sa minimalnim kaznjavanjem zlocinaca. i, nazalost, i to je pravo drzave-zloupotreba prava
    kada bi se srbija ponasala kako se hrvatska ponasa, mi bi vec bili u eu. ljigavo, lazljivo i dodvornicki, upravo onako kako eu voli. ko hebe istinu, ionako nakon sto veceg protoka vremena ona ima sve manju tezinu

Buduća legenda piciginx (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    648

Tužiteljstvo ima većinu dokumenata nazvanih topnički dnevnici, no smatraju da ih u Haagu ne znaju ili ne žele selektirati. Upozoravaju kako veliki dio dokumenata, koje im je digitalnim putem neselektirano dostavljalo Tužiteljstvo kao svoj dokazni materijal, a koje obrane nisu mogle pronaći u hrvatskim arhivima, nije ovjeren od nadležnih tijela Republike Hrvatske, što upućuje na zaključak da ih je Tužiteljstvo dobilo nelegalnim putem.

Hag od 150 ima 50 tkz. " topničkih dnevnika"..

Buduća legenda piciginx (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    648

MUP: Kod 'Puma' nisu pronađeni tzv. topnički dnevnici
    Zagreb, 21.10.2009., 17:45 | D.Š.
    Iz MUP-a su danas potvrdili kako su pronašli dokumentaciju, ali ne i topničke dnevnike.

U pretrazi stanova i prostorija sedmorice bivših pripadnika 7. gardijske brigade, osumnjičenih za ubojstvo šetorice srpskih ratnih zarobljenika u BiH 1995., pronađena je određena dokumentacija koja se ne može povezati s tzv. topničkim dnevnicima, izvijestio je MUP.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/mup-kod-puma-nisu-pronadzeni-tzv-topnicki-dnevnici.html

Elita kyo. (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    339

Citat Original postavio eshumator Pogledaj poruku
    kyo, onaj ko je trebao znati za dnevnike je cjelo vrijeme znao kod koga su. kao i x puta do sad, hrvatska pripema teren, odbranu, krije i falsifikuje dokumenta-nazalost, to je njeno legitimno pravo. za prijave i zlocine u operaciji juzni potez hrvatska zna od dana operacije pa je to nije sprijecilo da odlikuje i unapredjuje sve te ubice u uniformama hv-a. cak su ga skinuli iz vojske pa ga onda priveli, kako se nebi narusio navodni "ugled" te vojske. zalosno. to samo govori o tome koliko cjela drzava vodi racuna o "pranju ruku" i falsifikovanju istine. upravo se sad ovim saslusanjima priprema teren i uskladjuju izjava kako bi se sudjenje pretvorilo u farsu sa minimalnim kaznjavanjem zlocinaca. i, nazalost, i to je pravo drzave-zloupotreba prava
    kada bi se srbija ponasala kako se hrvatska ponasa, mi bi vec bili u eu. ljigavo, lazljivo i dodvornicki, upravo onako kako eu voli. ko hebe istinu, ionako nakon sto veceg protoka vremena ona ima sve manju tezinu

vidim tebe ova poseta Medveda toliko ponesla da već neznaš gde udaraš sveopšte uzbuđenosti

e sad si ti misli na koji deo posta ide ovaj moj zaključak baš namerno ti neću podvuć....da još vidim jel IQ u tebe 90ima il je malo veći

Slične teme

1. Spomenari, dnevnici...
    Autor Crazy in love u forumu Razno
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 03.01.2016., 16:14
  2. Đukiću 25 godina za topnički masakr u Tuzli
    Autor mi južnjaci u forumu Politika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 12.06.2009., 23:46
  3. Dnevnici
    Autor quentin u forumu Književnost
    Odgovora: 15