Tinejdzeri i posao

DijannaBg

Početnik
Poruka
30
Pozdrav svima .
Imam 17. godina i idem vanredno u srednju skolu , vr. dobar sam djak .
S obzirom da preko dana vreme provodim za kompom , ucim i vidim se sa drustvom , postoji li neka mogucnost da se ja negde zaposlim i da ubijem nekako ovu monotoniju u svom zivotu ?
Da li je legalno uopste da ja kao stariji maloletnik negde radim ...
Molim vas za pomoc , sta bi mogla da radim , da li uopste mogu da se zaposlim na mesec dana , manje ili duze nebitno ...
Sve sto znate o ovome molim vas recite mi :) Hvala puno
Molim vas da mi za predloge ne dajete promoterka po klubovima i to ... Nmg da mislim o tome kako u 4 ujutru da se vratim kuci :) Hvalaaa :)
 
Poslednja izmena:
Svaka cast..mozes pogledati u knezu skola engleskog..deljenje letaka nije lose za dzeparac jedino sto ide zima pa je malo bzvz..kafici po adi ili promocije po megamarketima ako izgledas atraktivnije
 
Pozdrav svima .
Imam 17. godina i idem vanredno u srednju skolu , vr. dobar sam djak .
S obzirom da preko dana vreme provodim za kompom , ucim i vidim se sa drustvom , postoji li neka mogucnost da se ja negde zaposlim i da ubijem nekako ovu monotoniju u svom zivotu ?
Da li je legalno uopste da ja kao stariji maloletnik negde radim ...
Molim vas za pomoc , sta bi mogla da radim , da li uopste mogu da se zaposlim na mesec dana , manje ili duze nebitno ...
Sve sto znate o ovome molim vas recite mi :) Hvala puno

Imas omladinsku zadrugu,tamo mozes da nadjes posao....
e da ja idem vanredno....
 
Imas omladinsku zadrugu,tamo mozes da nadjes posao....
e da ja idem vanredno....

:ok::ok:

inace, posto ja delim letke maltene svaki dan(zavisi od skole nekad i ne mogu po nedelju dana) ja nekad uzmem one reklame od postanskog sanduceta i pozovem dal im treba neko za deljenje....nadje se uvek za letke toga ima koliko hoces...samo moras da pazis tu....inace, za deljenje u knezu skola engleskog je valjda 4 sata=400 dinara; 8 sati=800 din
pazi nije sigurno znaci neki su mi likovi rekli a ti pozovi pitaj....mozes da pitas i neke agencije turisticke(fly fly npr) za njih smo ortak i ja delili letke....mada ti je naj sto ti je rekao petar odes u omladinsku....da se uclanis je besplatno a treba ti djacka knjizica ili kopija svedocanstva i potvrda da si redovan djak ako nemas licnu kartu a ako imas sa licnom mozes da ides....a imas ih po gradu: u francuskoj ulici(central), u cetinjskoj(avala), zgrada doma omladine(dob) i imas u kralja petra....
 
Poslednja izmena:
:ok::ok:

inace, posto ja delim letke maltene svaki dan(zavisi od skole nekad i ne mogu po nedelju dana) ja nekad uzmem one reklame od postanskog sanduceta i pozovem dal im treba neko za deljenje....nadje se uvek za letke toga ima koliko hoces...samo moras da pazis tu....inace, za deljenje u knezu skola engleskog je valjda 4 sata=400 dinara; 8 sati=800 din
pazi nije sigurno znaci neki su mi likovi rekli a ti pozovi pitaj....mozes da pitas i neke agencije turisticke(fly fly npr) za njih smo ortak i ja delili letke....mada ti je naj sto ti je rekao petar odes u omladinsku na neki nacin naj....da se uclanis je besplatno a treba ti djacka knjizica ili kopija svedocanstva i potvrda da si redovan djak ako nemas licnu kartu a ako imas sa licnom mozes da ides....a imas ih po gradu: u francuskoj ulici(central), u cetinjskoj(avala), zgrada doma omladine(dob) i imas u kralja petra....

I koliko kinte dobijes za letke ?
 
Pa ono otpirlike? Ja sam kod mene ovamo delio za 100 kinti :confused:

pa gle sad ti kazem....uglavnom za letke tipa one za pizzeriju male traze 0.20 do 0.30 din po listicu....a meni bar daju negde oko 1000-2000 listica da podelim....ti im i potrazis npr 2000...e pa izracunaj....znaci 0.30x2000=600 ....mislim zavisi i kod koga delis imas ti i vece listice....
 
Pozdrav svima .
Imam 17. godina i idem vanredno u srednju skolu , vr. dobar sam djak .
S obzirom da preko dana vreme provodim za kompom , ucim i vidim se sa drustvom , postoji li neka mogucnost da se ja negde zaposlim i da ubijem nekako ovu monotoniju u svom zivotu ?
Da li je legalno uopste da ja kao stariji maloletnik negde radim ...
Molim vas za pomoc , sta bi mogla da radim , da li uopste mogu da se zaposlim na mesec dana , manje ili duze nebitno ...
Sve sto znate o ovome molim vas recite mi :) Hvala puno
Molim vas da mi za predloge ne dajete promoterka po klubovima i to ... Nmg da mislim o tome kako u 4 ujutru da se vratim kuci :) Hvalaaa :)

Mozes krenuti da treniras neshto,neki ples { neki zahtevniji,da te okupira hip hop npr :) } + da radis....videces kako bi ti vreme odlazilo :)

Mozes u pozoristu,mada to ako ti nije stalo do para. [ sigurno im treba neko iza scene da pomaze,ne misolim da teglis ne znam ni ja shta,vec ovako }
Mozes raditi u hotelu ili turistickoj agenciji,nasuprot onome shto ljudi misle u tur. agencijama rade uglavnom srednjoskolci. Ili u teretani ona devojka na recepciji ili kako se to kod njih zove..ima razne socijalne ustanove njima uvek treba neko nov,mada je to volonterski posao pa ako volis da pomazes...:) mozda u nekom butiku ili parfimeriji,da budes ona devojka kad udjes shto dodje do tebe i pita te ''izvolite,shta zelite..? '' , mozes { ako si iz NS-a} da radis na Miseluku,one trke shto se tamo odrzavaju,meni su ponudili da budem ona shto valjda cita voznje,ono preko mikrofona ili shta vec...doduse ovaj,te trke su ilegalne tako da:whistling:

ima mnogo,samo se treba setiti svih mesta :)
 
Najbolje ti je da odeš u neku omladinsku zadrugu, imaš ih stvarno mnogo u Beogradu (idi na www.infostud.com pa tamo nađi adrese zadruga, i vidi koja ti najviše odgovara, tj koja ti je najbliža).

Ja sam se pre par dana učlanila u zadrugu, za sad su mi nudili da radim u meku, i u nekoj igraonici za decu, ali još uvek to ne mogu zbog rasporeda predavanja... za sad mi više odgovaraju neki povremeni poslovi.
 
Mene sad interesue nesto slicno,kako naci neki posao koji se obavlja preko neta
Ti bi da lezis kuci pored kompa a da ti pare pristizu,takvog posla nema sem da se kockas na onim poker sajtovima.
Meni vec 2-3 godine stizu na mail obrasci koje popunjavam koji su u vezi sa kojekakvim istrazivanjima i dobijam oko 40-50 dinara po popunjenom obrascu,na zalost od toga se ne moze puno "namaknuti" para :)
 
Pozdrav svima .
Imam 17. godina i idem vanredno u srednju skolu , vr. dobar sam djak .
S obzirom da preko dana vreme provodim za kompom , ucim i vidim se sa drustvom , postoji li neka mogucnost da se ja negde zaposlim i da ubijem nekako ovu monotoniju u svom zivotu ?
Da li je legalno uopste da ja kao stariji maloletnik negde radim ...
Molim vas za pomoc , sta bi mogla da radim , da li uopste mogu da se zaposlim na mesec dana , manje ili duze nebitno ...
Sve sto znate o ovome molim vas recite mi :) Hvala puno
Molim vas da mi za predloge ne dajete promoterka po klubovima i to ... Nmg da mislim o tome kako u 4 ujutru da se vratim kuci :) Hvalaaa :)

Radna sposobnost se stice sa 15 godina, tako da mozes da zasnujes puni radni odnos.
 
Samo ako si programer mozes naci posao preko neta da sedis kuci i da zaradjujes,ovako nema sanse! Mada i da konkurises za neki posao dzabe se trudis ako nemas iskustva sa ozbiljnim programima i ako nisi dobar matematicar!

Ti bi da lezis kuci pored kompa a da ti pare pristizu,takvog posla nema sem da se kockas na onim poker sajtovima.
Meni vec 2-3 godine stizu na mail obrasci koje popunjavam koji su u vezi sa kojekakvim istrazivanjima i dobijam oko 40-50 dinara po popunjenom obrascu,na zalost od toga se ne moze puno "namaknuti" para :)

Na ovako nesto sam mislio,nije to izlezavanje pored compa,vec postoje odredjeni poslovi..
dobar sam matematicar,ali nemam bas iskustva,za koju godinu sam mislio
 

Back
Top