Udruzile smo se,i trebaju nam saveti!!!

Mara Sajonara

Početnik
Poruka
2
Dugo sam lutala po podforumima i nisam znala gde pripada ovo sto cu pisati...Molim vas za savet i dobro nameran i los i kritican ali nek je reakcija samo jer sam podpuno bez iskustva u ovome sto planiram raditi..
Nalazim se u relativno teskoj materijalnoj situaciji,moja prijateljica sa svojom porodicom u dramatcinoj obzirom da imaju za sada za minimum egzistencijonalnih potreba.Radim ovo zbog njih pa tek onda sebe radi..
Da ne duzim vec konkretno ispisem o cemu se radi..Ona je vrsni majsor za sivenje kostima,tako da je ta uloga poverena njoj da sasije kostime iz jednog crtanog filma.Ja sam pozivajuci se na neka stara poznanstva i poslovne kontakte recimo mozda da bih uspela u neke od firmi povodom novogodisnjih praznika uci sa tom nasom idejom..koja se sastoji,iz crtanih junaka u koje bi smo se nas dve obukle i jos dva clana njene porodice.Jedan od uvoznika igracaka bi nam dao da prodajemo njihove igracke,stand-pokretna kolica smo vec napravile.Deo animacije dece vec osmislile,planirale da obidjemo i gradove po unutrasnjosti zemlje,da kazem malo manje varosi u kojima deca bas i nemaju cesto priliku sretati kostimirane junake omiljenih crtanih..
i tu sam zastala..jer ideje nekako kao da su mi utihnule..bojim se zbog nje i njenih neuspeha a opet nadam se najboljem..
molim vas za savete vezena za ovu nasu ideju..
 
Саветујем вам да се консултујете са неком особом која је стручна по питању деце: учитељицом или вапитачицом. Дечија анимација није једноставна ствар, треба познавати одлике узраста са којим радите, треба да умете да прилагодите комуникацију и ниво забаве за одређени узраст деце, да то буде интересантно и подстицајно, а не само празно кревељење (не мислим на вас, него на неке случајеве које знам)....
Значи, деци нису довољно само шарени костими, него и КВАЛИТЕТАН САДРЖАЈ!

(Не знам зашто ми сад ова сцена паде на памет, али може да послужи као илустрација колико одрасли некад нису свесни деце, па чак ни одрасли који раде са децом:
Летос код дечијег зубара, отворена врата ординације па се чује разговор. Зубарка покушава да успостави комуникацију са девојчицом од 4 године. Прича са њом неким ''бебећим'' тоном, ваљда мисли да ће је ова тако боље разумети, а каже јој:''Ти још пијеш млеко на цуцлу??? Е, види,под хитно мораш да елиминишеш флашицу, јеси ли ме разумела? Да је елиминишеш под хитно!''....Мала вероатно клима главом, пошто је зубарка задовољна одговором, а могу мислити колико је дете ишта схватило...:confused:.. А зубарка мисли да је довољно што је она ''убебила'' глас, и да ће девојчица све разумети јер прича на њеном ниву...:lol:)
 
Mnogo vam hvala na odgovrotima a posebno na tome sto odmah na pocetku nisam citala obeshrabljujuce odgovore ;)
ne planiramo da se time bavimo duze od januara meseca a udruzile smo se zbog predstojecih praznika nadajuci se da cemo nesto zaraditi.Igraonice i rodjendaonice nismo ni uzimale kao maogucnost naseg rada.U petak idem na razgovor kod jednog od uvoznika decijih igracaka koji ih uvozi iz Nemacke jer kaze da Kinezi prave kvalitetnije za to trziste.Gledala sam po internetu sta je sad popularno ali opet se bojim da preuzmem ulogu odabira igracki,pa ako moze sugestija na tu temu,sta izabrati..
Planiramo paketice za Novu Godinu,deo od njih naravno bespaltno podeliti deci u domovima i bolnicama ali deo i u sklopu naseg udruzivanja preko sindikata za decu zaposlenih..eto.:D
 
Svakako da treba pokušati ..... najbolje je sa flajerima, pa onda i sa nekim besplatnim prezentacijama .... pa sa sniženim cenama igračaka - dok vam ne krene ..... Za taj štand morate dobro da se raspitate gde i kako da ga postavite, da ne bi popile neku kaznu.

U početku idite na malu zaradu i puno posla ...a ako vas dobra sreća posluži, posle ćete moći da malo radite a puno zaradjujete :)

Srećno.
 
Dečiji kostimi za maskembale baš fale na našem tržištu.Svake godine imamo problem sa kostimima...napraviti dobar kostim u kućnoj varijanti zahteva mnogo vremena i kreativnosti.Tempo ima nešto kostima u ponudi ali cene su katastrofa.Ako ne budete "alave" i za kostim, čiji je input 200-300 din, stavite cenu 2.500 din kao kod njih...imaće prođu.Tačno je da roditelji ne žale pare za decu ali nisu ni blesavi da za tri krpice daju tolike pare.
 

Back
Top