korak nazad

Banshee

Buduća legenda
Poruka
25.746
:neutral:

e ne mogu da verujem sta mi se desava...nasla sam se u situaciji iz koje bih se, da su okolnosti drugacije, svakidasnje, veoma lagano iskobeljala i to za neko relativno kratko vreme.ali objektivni faktori su se malo promenili i sad ne znam kako da se izvucem iz cele price.

pre nekog vremena upoznala sam osobu sa kojom sam brzo uspostavila jako blizak odnos...jednostavno slicna interesovanja, slicni stavovi i tako,kod mene sve krece od toga da se poklopimo kao osobe...i uvek to biva krajnje bezazleno i stane na prijateljstvu, cak i ako postoji "pretnja" da se promeni, lako se to zaustavi...al ko sto rekoh, situacija je malo drugacija i podrazumeva redovnu fizicku blizinu i rad i cestu komunikaciju sa tom osobom i to su pretpostavke koje se ne mogu promeniti,apsolutno su fiksne :roll: i tako se pojavila obostrana privlacnost u svakom smislu, jer kad provodis puno vremena sa nekim hteo ne hteo,prvo ti postane prijatelj a onda nazalost to sve moze lako da se zakomplikuje jednim pogresnim potezom.i oboje smo precutno svesni toga, i takodje precutno ne znamo sta da radimo i kako da se ponasamo...jer nekad te ponese, i onda imas potrebu da dodirnes nekoga, da mu se priblizis, da razmenis po koju misao i tako to :neutral: i to strasno produzava agoniju...

ja sam...hm prilicno proracunata osoba i volim da pre svake odluke stavim na vagu prednosti i mane,sta dobijam i sta gubim u situaciji u kojoj se nalazim i moj je stav uvek bio da daleko vecu prednost dajem prijateljstvu, koje mi je uvek bilo za stepen vise od veza, jer sam jos uvek u fazi da ne trazim osobu za ceo zivot nego da se...eto zabavljam :neutral: pa shodno tome prijatelje dozivljavam ko recimo...instalacije u kuci, a veze i muskarce iz istih ko...carape po coskovima te iste kuce...il sta god vec sto je potrosno i sto moze opet da se nabavi.

ova osoba mi previse znaci trenutno da bih je iz kategorije prijatelja prebacila u kategoriju muskaraca, i sad to i ne bi bio neki problem jer sam u sustini sposobna da nakon veze iste prebacim opet u prijatelje,ali obicno obrnuto to ne vazi. tako da ta opcija otpada....i mislim da on slicno razmislja...nije ni vreme,ni mesto ni situacija za vezu, uprkos tome sto je privlacnost veoma velika...u nekoj drugoj situaciji,na drugom mestu i u drugo vreme,verovatno ne bih u opste imala ovakvu dilemu, al eto sad je malo drugacije. na kraju krajeva imam razloge zasto mislim da sad nije prilika ne za ovu vec za bilo koju vezu, a tim pre sto bih mogla dosta da prokockam glupirajuci se sa nekim ko mi zaista puno znaci, a rekla bih i obrnuto.

moje pitanje je sta raditi da se razjasne stvari a ne pokvari odnos? sta uciniti i kako prevazici privlacnost pod datim okolnostima i kako razbistriti celu situaciju? sta reci i uraditi i koja bi bila najpametnija odluka? i mojne da mi kazete da nije moguce da se bilo sta uradi,jer prolazila sam kroz ne iste ali slicne situacije koje su se iskristalisale vremenom...ovde je malo komplikovanije zbog gore pomenutih fiksnih pretpostavki i jer je ovo bas obostrano,al ja sam optimista i uvek vise verujem u mozak nego u ybn hormone...samo ne znam koju strategiju da uzmem.

i hvala na bilo kojem ozbiljnom savetu :)
 
Našao čovek čarobnu lampu.Protrlja je i ono se pojavi duh i reče mu da će mu ispuniti jednu želju.On zaželi most preko Atlantskog okeana da autom ode na Havaje.Duh mu kaže da je to neizvodljivo,da je teško itd...Zatim čovek poželi da RAZUME ŽENE a duh ga upita:
-Je li...Onaj most,hoćeš sa dve ili četiri trake??
 
Prijateljstvo se izgubi naravno..to ne ide zajedno i iz prijateljstva postati ljubavnici mi je nepojmljivo..meni licno u sekundi ako se neko ne dopadne pa ne znam sta da je i koliko se kapirali nema sanse da se zagrejem vremenom..i sebe i tu drugu osobu bih izneverio kad bi o toj privlacnosti cutali i citali izmedju redova danima ili mesecima ko se kome vise dopada i ko ce prvi napraviti korak..u strahu da ne izgubi ono sto imamo..a na kraju krajeva se ispostavi da nemamo nista drugo osim zablude o prijateljstvu
 
pa dobro dzordzi ja verujem u prijateljstvo i nisam jedina kojoj je to osnov za mnoge druge odnose...al to nije ni bitno ovde,mene vise zanima kako da povucem crtu preko koje ne prelazim :) vreme leci mnoge stvari,pa tako i ovo...moj proracun je takav da mnogo vise dobijam na dugi rok ako se ne povedem impulsima.a u sustini cu ja biti ta koja ce doneti odluku.
 
Aha, ti bi da se j'ebeš ali da ti ne udje?
A pošto si u fazi čarape u ćošku, tako se i ponašaj.
Ali, pošto si žena, to ne ide baš tako kako si zamislila jer poznaješ samu sebe.
Sex bi te poremetio i ti bi se zaljubila. Htela bi nešto više. Vezu, a sigurno i brak ( život je čudo )
Ovako, da te čika Brajan posavetuje : Zovi ti mene na večeru kod tebe. Spremi nam nešto ukusno, a da je lagano. Piće biraj po želji. Onda ćemo ti i ja da se sexamo ko ludi. Sutradan ćemo se rastati ko ljudi i sve će opet ići svojim tokom. ( ne moraš se zaljubiti, niti to želim od tebe, a ni ja ne želim u tebe, tako da će nam oboje sex doći kao dobra i poželjna relaksacija misli i tela )
 
Pa nisam ni shvatioo jeste li napravili neki korak i ko vise prednjaci ako niste..u svakom slucaju ako neko nesto oseca tesko da se tu moze praviti crta..ima sve na note da peckate povremeno dok neko ne pukne i sve saspe u facu..zamisli da neko od vas nadje trecu osobu i kao poveravate se jedno drugom..odma bi se videlo na cemu ste..nije to zezanje
 
Aha, ti bi da se j'ebeš ali da ti ne udje?
A pošto si u fazi čarape u ćošku, tako se i ponašaj.
Ali, pošto si žena, to ne ide baš tako kako si zamislila jer poznaješ samu sebe.
Sex bi te poremetio i ti bi se zaljubila. Htela bi nešto više. Vezu, a sigurno i brak ( život je čudo )
Ovako, da te čika Brajan posavetuje : Zovi ti mene na večeru kod tebe. Spremi nam nešto ukusno, a da je lagano. Piće biraj po želji. Onda ćemo ti i ja da se sexamo ko ludi. Sutradan ćemo se rastati ko ljudi i sve će opet ići svojim tokom. ( ne moraš se zaljubiti, niti to želim od tebe, a ni ja ne želim u tebe, tako da će nam oboje sex doći kao dobra i poželjna relaksacija misli i tela )
pa zapravo ne bih da se *****,lepo sam rekla sta bih i sad trazim savet kako to da sprovedem na najbolji nacin :neutral:

i u opste mi nije jasno kako si se ukljucio u celu pricu,lepo sam trazila ozbiljne odgovore!!!
Pa nisam ni shvatioo jeste li napravili neki korak i ko vise prednjaci ako niste..u svakom slucaju ako neko nesto oseca tesko da se tu moze praviti crta..ima sve na note da peckate povremeno dok neko ne pukne i sve saspe u facu..zamisli da neko od vas nadje trecu osobu i kao poveravate se jedno drugom..odma bi se videlo na cemu ste..nije to zezanje
ja bih zapravo bila vrlo srecna kad bi se pojavila treca osoba,po mogucstvu sa njegove strane jer bi to mnogo olaksalo muke :)

i ja sam vrlo blizu ne sasipanja u facu, ali razgovora bas da ne bi doslo do pucanja. a i ko zna sta bih mogla da napravim sledeci put kad se nacirkam,bolje da resim pre tog trenutka u zivotu :)
 
:hahaha: pa kako vam se nije desilo da se kresnete u tom ludilu sedenja na betonu..a jel znas da on mozda nece traziti drugu tako veovima nadajuci se da nesto izmedju vas moze biti..isto tako kao ti misli da se kapirate i da idete polako da ne treba zuriti..i opet ce se lose zavrsiti..ne mora da znaci jer ne znamo ko se kolko lozi al ako ste takvi tipovi koji se kroz prijateljstvo zaljubljuju 100% ce tako biti
 
pa zapravo ne bih da se *****,lepo sam rekla sta bih i sad trazim savet kako to da sprovedem na najbolji nacin :neutral:

i u opste mi nije jasno kako si se ukljucio u celu pricu,lepo sam trazila ozbiljne odgovore!!!

ja bih zapravo bila vrlo srecna kad bi se pojavila treca osoba,po mogucstvu sa njegove strane jer bi to mnogo olaksalo muke :)

i ja sam vrlo blizu ne sasipanja u facu, ali razgovora bas da ne bi doslo do pucanja. a i ko zna sta bih mogla da napravim sledeci put kad se nacirkam,bolje da resim pre tog trenutka u zivotu :)

Imaš problem onda i obrati se psihijatru.
Htela bi da imaš muškarca ali da ga nemaš.
Lutko, to tako ne ide.
I sebična si kučka, kad moram da lajem.
Ti si kao izgradila neki svoj svet i puštaš u njega samo odabrane osobe.
Najebaćeš jednog dana, zato što Marfijev zakon ne zna za milost.
Ali pošto se mnogo praviš pametna, neka ti bude onako kako ti misliš da će biti.
I nemoj posle da kukaš po forumu, kako si ispala glupa.
A vidim da ti je alkohol najbolji prijatelj, pa se drži njega.

ps. Ovo je otvoren forum, a zatražila si pomoć ( ako se pitaš otkud ja ovde, onda na početku posta imenuj osobe za koje misliš da bi ti pomogle ili nemoj da serendaš kad ne trebaš )
 
Po meni, vrlo jednostavno:

on tebe privlači - ako hoćeš -UZMI GA
ako nećeš - kuliraj do momenta kad on nešto pokuša a onda mu reci čuvenu rečenicu:
"ŽELIM TE ZA PRIJATELJA, ne mogu to izgubiti".

On će da sjecne vene i gotova stvar. NAravno, preživjeće.
Uvijek prežive.Hvala Bogu.:worth:
 
Imaš problem onda i obrati se psihijatru.
Htela bi da imaš muškarca ali da ga nemaš.
Lutko, to tako ne ide.
I sebična si kučka, kad moram da lajem.
Ti si kao izgradila neki svoj svet i puštaš u njega samo odabrane osobe.
Najebaćeš jednog dana, zato što Marfijev zakon ne zna za milost.
Ali pošto se mnogo praviš pametna, neka ti bude onako kako ti misliš da će biti.
I nemoj posle da kukaš po forumu, kako si ispala glupa.
A vidim da ti je alkohol najbolji prijatelj, pa se drži njega.

ps. Ovo je otvoren forum, a zatražila si pomoć ( ako se pitaš otkud ja ovde, onda na početku posta imenuj osobe za koje misliš da bi ti pomogle ili nemoj da serendaš kad ne trebaš )
jaooo bwe bwajane nemoj tako potwescu se :sad2: :rida:

a sad se vrati na uvodni post i pokusaj da pronadjes delove koje si propustio.

i ne vec sam rekla na pocetku, ne bih htela da imam muskarca, a to je bar lako u danasnje vreme. prijatelje daleko vise cenim. koji deo nije jasan? da crtam?
 
jaooo bwe bwajane nemoj tako potwescu se :sad2: :rida:

a sad se vrati na uvodni post i pokusaj da pronadjes delove koje si propustio.

i ne vec sam rekla na pocetku, ne bih htela da imam muskarca, a to je bar lako u danasnje vreme. prijatelje daleko vise cenim. koji deo nije jasan? da crtam?

Napisao sam ti u prvom postu. Ako si u fazi čarape, budi onda i ispoštuj sebe.
Ako ne želiš sex ili nešto više, ponašaj se prema njemu kao prema npr. meni preko LjiS-a i sve će biti u redu.
 
i btw brajane koji moj si se ti osetio potresenim mojom situacijom? :neutral: znam gde se nalazim,znam sta moze da bude i znam sta zelim da bude...moj zivot,moj izbor zar ne? sve i ako ispusim imam dovoljno ponosa da prihvatim posledice svoje odluke i da ne kukam.

i ovo sta pricam ne pricam iz ne znam kog razloga, kako si ti vec doziveo, nego jer znam i osecam da je dilema obostrana.lako je naci muskarca/zenu da ga/je kresnes i posle svako da nastavi svojim putem.prijatelja je daleko teze naci. i to da li sam ja sebicna kucka ili ne zapravo i nije bitno,jer sam takva kakva sam i nosim se sa posledicama onoga sto radim...mene zanima da li neko moze da mi da savet svojim iskustvom jer ovakve stvari se cesto desavaju,i ne nisam jedina.

o meni dakle mozes da mislis sta hoces, zapravo u opste mi nije stalo, znam i sama sta mi fali,ja samo zelim iz cele price da izadjem sa povoljnim ishodom.
ps. Ako želiš prijatelja, imaćeš ga.
pps. A šta ćemo sa emocijama ?
emocije su ono sta moze da se amputira,utrne,zamrzne.sta sa emocijama? nisam zivotinja pa da srljam za emocijama ako znam da cu ispusiti posle.
 
Pa kako ste prijatelji i obostrano se dopadate ne bi trebalo da bude tesko da se resi ova situacija. Ako vec niste za sve ovo vreme osetili fizicku privlacnost onda je ovo sad samo trenutno, neka ceznja, nesto sto fali oboma a usmereno je na osobu koja je eto fizicki prisutna i draga. Iskrenost je uvek najbolja varijanta. Otvoreno pricati o tom o cemu ste precutno svesni oboje.
 
A što ti njemu ne bi ispričala sve ovo što si nama napisala?
To bi najbrže razjasnilo celu situaciju.
Sedneš s njim i kažeš mu šta ti je na duši, a ja verujem da on to neće zloupotrebiti, jer verujem u tvoju moć rasudjivanja, sigurno se ne primaš na nekog infantilnog papka.
S muške strane gledano (tj, da sam ja na njegovom mestu:mrgreen:), moja je pretpostavka da će da izabere varijantu "drugarski sex, bez vezivanja". ;)
 
i btw brajane koji moj si se ti osetio potresenim mojom situacijom? :neutral: znam gde se nalazim,znam sta moze da bude i znam sta zelim da bude...moj zivot,moj izbor zar ne? sve i ako ispusim imam dovoljno ponosa da prihvatim posledice svoje odluke i da ne kukam.

i ovo sta pricam ne pricam iz ne znam kog razloga, kako si ti vec doziveo, nego jer znam i osecam da je dilema obostrana.lako je naci muskarca/zenu da ga/je kresnes i posle svako da nastavi svojim putem.prijatelja je daleko teze naci. i to da li sam ja sebicna kucka ili ne zapravo i nije bitno,jer sam takva kakva sam i nosim se sa posledicama onoga sto radim...mene zanima da li neko moze da mi da savet svojim iskustvom jer ovakve stvari se cesto desavaju,i ne nisam jedina.

o meni dakle mozes da mislis sta hoces, zapravo u opste mi nije stalo, znam i sama sta mi fali,ja samo zelim iz cele price da izadjem sa povoljnim ishodom.

emocije su ono sta moze da se amputira,utrne,zamrzne.sta sa emocijama? nisam zivotinja pa da srljam za emocijama ako znam da cu ispusiti posle.

Kakvo je to prijateljstvo gde prijatelji prizeljkuju da se k+esnu??:eek: ja izgleda pogresno tumacim rec prijateljstvo....:think:
Nema tu prijateljstva kad on oce medju tvoje gatjice.... a i ti njegove..:lol:
 
Na šta Banshee, momak može da ti bude i prijatelj i to najbolji. Ali ti to nikada nećeš ukapirati jer bežiš.
A pitala si za savet : Pošto si već iznela svoje adute, mogu samo zaključiti da se ubuduće postaviš kod
tog muškarca, kao prema školskom drugu. Sve je ok, sve je ok. Nemaš ništa s njim, sem u vezi knjige,
faksa ili šta ti ja znam.
Kukavica si ali valjda će se naći jednom jedan hrabri princ, koji će te probuditi iz stogodišnjeg sna
 
A što ti njemu ne bi ispričala sve ovo što si nama napisala?
To bi najbrže razjasnilo celu situaciju.
Sedneš s njim i kažeš mu šta ti je na duši, a ja verujem da on to neće zloupotrebiti, jer verujem u tvoju moć rasudjivanja, sigurno se ne primaš na nekog infantilnog papka.
S muške strane gledano (tj, da sam ja na njegovom mestu:mrgreen:), moja je pretpostavka da će da izabere varijantu "drugarski sex, bez vezivanja". ;)
i ja ovo isto tela da kazem pa da ne ponavljam :) u stvari drugog nacina ni nema :)
 
Mada ako ste oboje slobodni, cemu frka...ne razumem stav da u ovom trenutku ti ne zelis vezu...i po svaku cenu srljas da ne zelis...
Covek nikad ne moze tacno da zna da li je spreman na neke promene ili ne...skocis hrabro ko zaba u baru i plivas...mozda odnos predje u nesto dublje, lepse, mozda ne...to se ne zna...

Slazem se sa Brajanom....u potpunosti....idi glavom kroz zid valjda ces jednom tresnut od beton i doci sebi...
Al posle moze da ti bude zao...
 

Back
Top