Direktor HRT-a nazvao novinarku „četničkom kurvetinom"
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Direktor HRT-a nazvao novinarku „četničkom kurvetinom"

Elita Waterfall (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2005.
    Pol
    ženski
    20.879
    Reputaciona moć
    824

Podrazumevano Direktor HRT-a nazvao novinarku „četničkom kurvetinom"

Direktor Hrvatske radio-televizije (HRT) Vanja Sutlić pred grupom novinara i urednika nazvao je novinarku svoje kuće udatu za Srbina Ivanu Dragičević-Veličković „četničkom kurvetinom". Zbog uvreda na nacionalnoj osnovi, predsednik Hrvatskog novinarskog društva (HND) Zdenko Duka i predsednik SDSS-a Milorad Pupovac traže da Sutlić podnese ostavku, odnosno bude smenjen.

Sutlić je svoju novinarku nazvao „četničkom kurvetinom" još prošle godine pred četvoro novinara i urednika, ali je slučaj tek pre nekoliko dana izašao u javnost. Novinari Maja Sever, Lela Knežević, Sanja Mikleušević i Robert Zuber potvrdili su juče za hrvatske medije da je Sutlić na nacionalnoj osnovi vređao koleginicu iz redakcije.

Novinarka Maja Sever objasnila je da ju je Sutlić kritikovao zato što je, uprkos njegovoj zabrani, u emisiji „Trudionica" vodila razgovor sa koleginicom iz televizije Ivanom Dragičević-Veličković, koja se porodila u zagrebačkom porodilištu za koja su prikupljana sredstva.

- Rekla sam da mi ne pada na pamet da prihvatim takvu zabranu, pa sam u emisiji ipak razgovarala sa Ivanom. Dan kasnije, Sutlić mi je prišao i rekao: „Ko ti je dozvolio da intervjuišeš tu četničku kurvetinu?" - tvrdi Maja Sever.

S druge strane, Ivana Dragičević-Veličković, na čiji račun su bile upućene uvrede direktora HRT-a, nije htela da komentariše ponašanje svog šefa.

- Nemam nikakav komentar. Nije ni vreme, a ni mesto za to - prokomentarisala je Ivana za Press.

ceo clanak http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=83704&sectionId=33

Posle ispada gradonacelnika Splita, sad i ovako nesto..

Sta je sledece od 'brace' Hrvata..
    SUDIJA : OLUJA JE UDRUZENI ZLOCINACKI PODUHVAT!

Iskusan dellns (avatar)
    Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    93

Podrazumevano Re: Direktor HRT-a nazvao novinarku „četničkom kurvetinom"

Slične teme

1. Papa nazvao Naci kampove simbolom zla!
    Autor Droid u forumu Politika
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 08.11.2009., 06:44
  2. Gadafi nazvao Savet bezbednosti, Savetom terora.
    Autor Droid u forumu Politika
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 25.09.2009., 17:21
  3. Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 21.02.2008., 22:18
  4. rumunski predsednik teško uvredio novinarku
    Autor adem_ks u forumu Politika
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 21.05.2007., 20:17
  5. Odgovora: 183
    Poslednja poruka: 26.02.2006., 18:17

Pravila za slanje poruka