Verujete li

gost 151384

Elita
Poruka
22.756
u price astrologa...da li ste bile kod nekog...imate li natalnu kartu

Ja sam verovala...i onda nekako prestala..pomislila sam sta bre ima neko da mi prica sta ce mi se desiti...pa ja sama pravim izbore....tako sam neke stvari i presekla i postavila ih u proslost..............i onda se desilo nesto veoma cudno

Sedela kod drugarice sa nekim zenskim drustvom...i jedna od tih riba je naravno bila astrolog

i rec po rec...uzela moje podatke i poslala mi na mail natalnu kartu....sa nekim pricama koje sam ja nazvala pricama partizankama...deo sam vec znala....ono sta je bilo al sam opet pomislila hm..mozda joj je neka drugarica rekla nesto iz moje proslosti a ona dobar psiholog pa povezala dva i dva i tako

i onda sam se malo zamislila
postavila sam sebi pitanje pre neki dan...kako je mogla da zna u julu sta cu ja raditi u septembru i oktobru
Kako je mogla da vidi neke moje poslovne poteze
Da li sam ja pod njenim uticajem da ce sve biti u redu krenula u nov posao ili su se tako kockice slozile...kako je mogla da zna da ce mi neko uplatiti mini odmor...hm..pri tom nisam nikom rekla da mi treba odmor..mojim tetkama to palo na pamet iz cista mira
a da ce mi taj odmor biti prekretnica u zivotu....i evo ja sad pakujem stvari i razmisljam....sta moze da se desi...mislim znam sta je ona napisala...al da li ce da se desi....trebalo bi da krenem u sredu a mene uhvatila panika:D
da li ja hocu da se to desi..da li cu ja izavati tim putem da se to sve izdesava...mislim sklona sam i dalje da ja pravim svoje izbore..mozda izbor da ne odem na put moze eto da pokaze da zvezde nisu tako mocne..vec mi
hm...da li vi verujete u takve stvari
 
Nemam natalnu kartu,nikada ne čitam horoskope,i nisam znala ni šta mi je podznak.A moja sestra se bavi (zanima,bolje reći),astrologijom,ali mi nikada ništa ne priča o tome.

Verovatno zato što zna da se ja plašim onoga što ću čuti,ona samo mudro ćuti.Ne zato što je to što ću čuti možda loše,nego uopšte ne volim da znam šta će biti.
 
u price astrologa...da li ste bile kod nekog...imate li natalnu kartu

Ja sam verovala...i onda nekako prestala..pomislila sam sta bre ima neko da mi prica sta ce mi se desiti...pa ja sama pravim izbore....tako sam neke stvari i presekla i postavila ih u proslost..............i onda se desilo nesto veoma cudno

Sedela kod drugarice sa nekim zenskim drustvom...i jedna od tih riba je naravno bila astrolog

i rec po rec...uzela moje podatke i poslala mi na mail natalnu kartu....sa nekim pricama koje sam ja nazvala pricama partizankama...deo sam vec znala....ono sta je bilo al sam opet pomislila hm..mozda joj je neka drugarica rekla nesto iz moje proslosti a ona dobar psiholog pa povezala dva i dva i tako

i onda sam se malo zamislila
postavila sam sebi pitanje pre neki dan...kako je mogla da zna u julu sta cu ja raditi u septembru i oktobru
Kako je mogla da vidi neke moje poslovne poteze
Da li sam ja pod njenim uticajem da ce sve biti u redu krenula u nov posao ili su se tako kockice slozile...kako je mogla da zna da ce mi neko uplatiti mini odmor...hm..pri tom nisam nikom rekla da mi treba odmor..mojim tetkama to palo na pamet iz cista mira
a da ce mi taj odmor biti prekretnica u zivotu....i evo ja sad pakujem stvari i razmisljam....sta moze da se desi...mislim znam sta je ona napisala...al da li ce da se desi....trebalo bi da krenem u sredu a mene uhvatila panika:D
da li ja hocu da se to desi..da li cu ja izavati tim putem da se to sve izdesava...mislim sklona sam i dalje da ja pravim svoje izbore..mozda izbor da ne odem na put moze eto da pokaze da zvezde nisu tako mocne..vec mi
hm...da li vi verujete u takve stvari

Пре неколико година је један мој колега довео своју пријатељицу у канцеларију, требало је да га сачека док нешто још он заврши па да иду негде, нас две почеле да разговарамо и испоставило се да се девојка бави астрологијом. Рекла ми тад да ћу се следећег лета лудо заљубити, да ћу се удати и отићи у иностранство (тачније, Азурна Обала је била у питању), да ћу започети приватни посао који се тиче моде, и тако даље и тако даље. Смејала се ја на то као блесава. :lol: Прошло годину дана, и ја упознам човека, Србина који живи у Француској, у једном приморском граду. :eek: И заљубим се стварно, као мутава. И били смо заједно два месеца док је био у Србији, и још 6 месеци се виђали кад смо могли. И позове ме, на крају, да дођем да живим са њим. И ја се онда сетим приче те девојке. Међутим, ипак није била сто посто у праву. Јер, ево, ја сам и даље у Београду, нисам отишла. И и даље радим у истој фирми, неудата сам и тако даље.
Мада, признајем да од тада читам хороскопе с времена на време, копка ме нешто. :lol:
 
A da...
Pre 4-5 god, dosla kod nas neka mamina koleginica koja se bavi astrologijom...
Rekla mi je da cu da se udam u "dobru i bogatu" kucu, da cu imati troje muske dece:eek:, da cu mnogo putovati, bla bla...
Jesam se udala u gore navedenoj kuci :D, dosta putujem, ali imam cerku... :cool:
 
Ne čitam horoskope zato što sam tripadžija i malo mi fali da počnem da fantaziram :lol:
Ali jesam pročitala onu knjigu Linde Gudman, Sunčevi znaci se mislim zove, i uživala sam u njoj, to je više tipologija ljudi (karaktera) prema horoskopskim znacima... i ima mnogo moćnih fora...
 
Kad si pored mene
kao noci ove
i sreca i tuga
sve se ljubav zove

Verujem u ljubav
za nju dajem sve
i suze i vino
ispijam zbog nje

Kad si pored mene
kao noci ove
i osmeh i bore
sve se ljubav zove

Kad si pored mene
kao noci ove
i pesma i ceznja
sve se ljubav zove

:heart:
 
Imam natalnu kartu.
Na astrologiju gledam na drugaciji nacin.Verujem da ona ne moze da nam kaze sta ce nam se tacno desiti.
Vec da nam da neke smernice.
A mi smo ti koji odlucuju sta ce biti.
Mogu neke nase karakteristike da budu tacne,planete imaju uticaj na sve nas svakako.
Ali jos nisam cula da je nekom astrologija rekla''bice to ili to'' i da je to bilo bas tako.
Ako ti u zvezdama pise da si podlozan narkoticima ne mora znaciti da ces postati narkoman.
samo se ne igraj sa vatrom....;)
 
Pre vise godina prijateljica koja se (tada) bavila astrologijom napravila mi je nesto. Natalna karta, horoskop... Ne znam ni kako se to strucno zove. Uglavnom, ono sto mi je ispisala i rekla bio je tezak corak.

Volim da procitam horoskope, ne verujem mnogo u njih (kako dnevni horoskop ispisan u 3 reda moze da odgovara svim osobama rodjenim u jednom znaku), ali verujem da poznajuci razlicite osobe rodjene u istom znaku, mogu da se odrede njihove zajednicke karakteristike sto ima svoje cari. Istrazivacke :D.

Verujem u intuiciju zbog koje mi se desavalo da nekoga vidim prvi put u zivotu i intuitivno osetim i pogodim koji je horoskopski znak. U tom smislu volim odredjena proucavanja i pravljenja analogije. Interesantno je i ima tacnosti.
 
Да, верујем у астрологију и бавим се њом активно.

Анализа натала није ни мало лака ствар и то колико ће бити анализа веродостојна зависи много и од астролога. Не зна свако астрологију, не лежи сваком да продре у срж окултног, па као последицу тога имаш и нетачне, а и тачне прогнозе.

Постоје разне врсте астрологије.
Мене посебно занимају две: традиционална астрологија и модерна астрологија.
Оне су засноване на потпуно различитим основама.
Традиционална се заснива на карми и реинкарнацији.
Модрна тврди да имамо слободну вољу, с тим што и међу модерним астролозима постоје две фракције: они који тврде да имамо минимум слободне воље, као и они који тврде да је све у нашим рукама.

Морам признати да је традиционална показала боље резултате.

Кад сам имала 18 година, први пут сам се сусрела са астрологом.
Тад сам се забављала са мојом великом гимназијском љубави. Био је јануар...кад је дошла до приче о мом емотивном животу, причу је почела са ''твој дечко'', међутим, нас двоје смо тад нешто били у прекиду...ја сам јој то рекла , а она се насмејала и рекла ми да нас двоје нисмо завршили причу, да смо се тренутно разишли због његове успаљености према некој другој девојци ( што је било тачно), да ће ме позвати телефоном до краја јануара, да ћемо се срести 7. фебруара, убрзо се помирити, али да ће се он пред крај године веома роменити на горе и да ћу га ја оставити.
Све у датум је било тачно!
И позвао је, и срели смо се и напустила сам га 26. новембра те године.
Онда сам се ја бацила у размишљање да ли је то била аутосугестија.
Све и да је била што се тиче разиласка, није могла аутосугестивно ( на кога? ) да утиче на то да ме он позове и да се случајно сретнемо...и да е набрајам даље, али ни у чему није омашила...и сад ја живим неки живот, а успут ми се дешавају ствари које су ми већ најављене...звучи шашаво, али је тако.

И понављам, дешава се ту много тога што не зависи од мене, значи нема аутосугестије, а најављено је...

Узгред, мене лично не занимају предикције, већ искључиво астролошка психологија.

Натал сваку осбу опише са њеним најдубљим поривима, конфликтима, изрођеним комплексима...савршена је за освешћивање.
 
Horoskop je teska glupost.

A inace i gledao sam na TV-u neki naucnici su radili istrazivanje povodom toga i dosli do zakljucka da je to obicno njesra.
Научници негирају астрологију из врло простог разлога: јер би многе науке пале у воду кад би се њој дало простора.;)

Друго, научници, многи, су веома ограничени људи којима све мора бити логично и мерљиво да би у то поверовали. А то није тако...не мора све бити логично.
 
Bavim se astrologijom u naletima (kada imam ljubavnih problema):zper:
Imam i svoju natalnu kartu radjenu kod profesionalnog astorologa ... Rekla mi je prosle god bas u ovo vreme da cu do januara rakinuti sa deckom i da cu ove godine biti u nekoj tajnoj vezi ... Jos uvek sam sa deckom i sve je bolje i bolje, a od ljubavnika ni od korova:zcepanje:
Imali smo stvarno gadan januar, ali zato sto sam ja bila u rasulu ... Pa se pitam (posto sam ja rodjeni kontras) da mi je mozda spasila vezu:think: ...

Kako bilo, sve drugo sto je rekla o mom karakteru i psihi je bolesno tacno, tresla sam se kad sam izasla koliko me zena zna (a ne zna):whistling:
 
Verujem :)
Imam izradjen natal i godisnji uvek sa neverovatnom preciznoscu :aha:
Kad mi je prosle god za novu god kad radim godisnji tj malo posle rekao astrlog da cu obnoviti godinu na faxu jer necu moci jedan ispit da dam nikako, umrla sam od smeha i pomalo se razocarala.
Kad ono.. kpp ili ti krivicno procesno, nikako.. Od juna mi fali jedan za uslov i nikako.. Septembar, oktobar, oktobar 2.. Onda januar.. Tek ove god u aprilu.. Jedva.. :neutral:
 
Poslednja izmena:
Tacno tako ... Jako je zajebano, razmislila bih da li bih otisla ponovo (mada ja sam svoju natalnu kartu prvo sama presla uzduz i popreko), ali sve to dobija drugu dimenziju kada ti neko kaze ....

Eto ja sad zivim u tripu da cu cesto menjati posao do 35:eek:, da cu upoznati muza na poslu:rumenko: i da cu putovati mnogo mnogo :heart:
I da cu se seliti cesto 9a taman sam se skucila u svom stanu:dash:)


Zato, ne idite ako niste sigurne da zelite da cujete (makar bila i laz) sugestija je cudo ....
 
Verujem :)
Imam izradjen natal i godisnji uvek sa neverovatnom preciznoscu :aha:
Kad mi je prosle god za novu god kad radim godisnji tj malo posle rekao astrlog da cu obnoviti godinu na faxu jer necu moci jedan ispit da dam nikako, umrla sam od smeha i pomalo se razocarala.
Kad ono.. Gpp ili ti gradjansko procesno, nikako.. Od juna mi fali jedan za uslov i nikako.. Septembar, oktobar, oktobar 2.. Onda januar.. Tek ove god u aprilu.. Jedva.. :neutral:

Koleginice:) Xexe u kom gradu studiras? GPP je u BG na IV godinu, a to ne`mos da obnovis:D
 
Verujem da polozaj zvezda ili sta vec u trenutku rodjenja utice na karakter rodjenog ali nikako ne verujem u horoskop koji predvidja buducnost.
Ja sam tipicni, bas tipicni rak. Mozda je slucajnost ali jesam.
Nisam se nikada u to dublje unosila, nisam posecivala astrologe niti imam natal. Sve i kad bih mogla ne bih zelela da znam sta me ceka sutra.
 

Back
Top