Ira - nesto,neuobicajeno,ne bas svakodnevno u nasoj muzici…

Alexxxa2

Aktivan član
Poruka
1.013
Pre svega, izvinjavam se adminima jer postoji slicna tema, pa bih molio da tu temu izbrisete. Hvala.

VERBA MOVENT, EXAMPLA TRAHUNT – Reči podstiču, a primeri privlače…Ira - nešto, ne baš svakodnevno u našoj muzici…Ne mogu reći novo, ali svakako nešto neuobičajeno i tako-reći, teško za shvatanje mladim ljudima...Predrasude su učinile da se pristalice različitih muzičkih pravaca, u globalu, ne podnose, da ne kažem mrze...Svakako da je to loše...Pre svega jer nije ljudski mrzeti...Ko smo mi? Šta smo mi? Otkud mi? Kakve veze uopšte ovaj filozofski uvod ima sa nama? Pa ima... Ustvari, u prvih nekoliko rečenica, nadam se da ste zaključili da nije reč o nekom stereotipu... Avgusta 2009. godine u Valjevu, pukom slučajnošću, bend se okupio...A pre toga, neki od nas se nisu ni poznavali... Prvi put čuli jedni za druge... Čudno, zar ne? Zvuči izlizano? Pa šta ću, ne volim da lažem, i jeste bilo slučajno... Uz zasluge jednog našeg zajedničkog drugara, Vladana Cvejanova, i mi se okupismo...(Vladane hvala!) Ja, tj. pisac ovog dugačkog, biografskog “dela”, Aleksandar Danilović (ili ti Mr.Rabbit), sam se od ranije bavio repom (Sve je to bilo klinački. Ozbiljnije je krenulo tek nekih dva, tri meseca pred sam susret nas, odnosno benda)... Uz Vladanovu pomoć, mojim idejama i želji za stvaranjem muzike, pridružili su se klavijaturista, Marko Ilinčić i bubnjar Marko Janković. Kada se bend, tako-reći, oformio, ekipi su se priključili, gitarista, Miloš Batoćanin i drugi MC, Marko Jakić (Jakula) (koji je od ranije bio u vodama repa, međutim ne nešto aktivno). Naravno, od samog početka, uz mene je bila Mila Ristović, sada vokal i jedina dama naše male družine. Eto, to je neka naša mala priča, koja bi se mogla strpati u jednu rečenicu: „Bend je nastao pukom slučajnošću sjedinjavanjem grupe muzičara sa razlilitim muzičkim ukusima“. Kliše zar ne? Pošto je cela naša muzička ideja drugačija, zašto ne bi bila i ova naša „biografija“? Dakle sada oni „tehnički“ delovi... Žanr, u koji bismo mi sami sebe „strpali“, bio bi neki alternativni hip-hop sa elementima metala, roka, džeza, fanka i r’n’b-ja. Svaki od članova benda, uneo je nešto od svojih muzičkih ukusa u ovu našu malu muzičku zajednicu. Naravno, treba napomenuti da su svi tekstovi autorski, tj. dela MC-jeva (nekada sa malim odstupanjima). Muzička podloga je plod mašte instrumentalnog dela ekipe. Od septembra ove godine počeli smo sa snimanjem autorskih pesama, i planiramo da tako nastavimo u budućnosti...

Od početka septembra, pa do sada snimnjeno je 5 autorskih pesama koje možete poslusati na myspace stranici i na youtube linkovima ispod i download-ovati na takodje, linkovima ispod ^^ . Od formiranja benda, imali smo 2 nastupa, u Valjevu, od kojih je jedan bio sa kompletnom postavom, a drugi uz studjski snimnjene matrice. Svi instrumenti su uživo snimani, osim bubnja koji je kucan. I to bi bilo sve...

Poslušajte, prokomentarištite, svaki komentar je dobrodošao. Hvala unapred na kritikama/pohvalama/podršci...

Pozdrav iz grada na Kolubari.
Ira & Mr.Rabbit


Mypsace stranica:

Još jednom, hvala unapred svima na odvojenom vremenu da čuju naš mali doprinos muzici...
 

Back
Top