Neuspela operacija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kovač

Buduća legenda
Poruka
30.786
Ukoliko sumnjate da je izvrsena hiruska intervencija izazvala poremecaj koji do tad nije postojao,kako reagovati?
Hirurg koji je operaciju izvrsio,naravno reci ce da greska nije do njega,ali kako utvrditi jeli to istina,i kome prijaviti ako sumnjate da nije dobro uradio operaciju?
 
Prvo mi ovde ne znamo koja je operacija u pitanju,niste naveli.

Drugo kako uopste znate da je neka greska u pitanju,mozda su to propratni simptomi operacije
.

A ukoliko imate neke sumnje promenite lekara,tako cete najboje utvrditi ima li greske ili ne. ;)
 
Prvo mi ovde ne znamo koja je operacija u pitanju,niste naveli.

Drugo kako uopste znate da je neka greska u pitanju,mozda su to propratni simptomi operacije
.

A ukoliko imate neke sumnje promenite lekara,tako cete najboje utvrditi ima li greske ili ne. ;)

Ne znam zasto je bitno koja je operacija u pitanju,ali evo-ureter duplex,operisan.
Ako promenim lekara,mislite da ce ovaj drugi reci da mu je kolega pogresio?
 
Ne znam zasto je bitno koja je operacija u pitanju,ali evo-ureter duplex,operisan.
Ako promenim lekara,mislite da ce ovaj drugi reci da mu je kolega pogresio?
Naravno da će reći. Samo, bar promenite ustanovu. Tu grešku treba i ispraviti, zar ne? A sumnjam da biste hteli ponovo pod isti nož. ;)
A što se tiče tužbe za nesavesno lečenje - tu se ne biste dobro proveli, jer to kod nas, nažalost, još uvek ne funkcioniše kako treba (čast izuzecima). Ali, pokušajte jedino kada se uverite da greška postoji, i da je nesavesno lečenje definitivno prisutno.
 
Naravno da će reći. Samo, bar promenite ustanovu. Tu grešku treba i ispraviti, zar ne? A sumnjam da biste hteli ponovo pod isti nož. ;)
A što se tiče tužbe za nesavesno lečenje - tu se ne biste dobro proveli, jer to kod nas, nažalost, još uvek ne funkcioniše kako treba (čast izuzecima). Ali, pokušajte jedino kada se uverite da greška postoji, i da je nesavesno lečenje definitivno prisutno.

Problem je sto se u ovom slucaju ne moze hiruski vise intervenisati.Radi se o osmogodisnjoj devojcici,kojoj se posle operacije dvostrukog uretera pojavio poremecaj mokrenja,koji pre operacije nije postojao.Nema vise hiruskim putem da se leci,vec svaki dan kateterizacija,lekovi,mucenje.Hirurg kaze s moje strane sve je dobro uradjeno.Nefrolog kaze,moguce je da je od operacije.Interesuje me da li postoji neka nezavisna lekarska komisija koja bi utvrdila cinjenicno stanje i da li je nastanak ovog poremecaja nastao zbog operacije ili ne.
 
Poslednji post je obrisan jer je nepotrebno praviti bilo kakve pretpostavke o postoperativnom toku bolesti i eventualnim komplikacijama ciju etiologiju ni ordinirajuci lekari nisu mogli da utvrde a kamo li mi na forumu.
Molim,drzite se naslovne teme i pitanja koje je postavljeno.
 
Poslednji post je obrisan jer je nepotrebno praviti bilo kakve pretpostavke o postoperativnom toku bolesti i eventualnim komplikacijama ciju etiologiju ni ordinirajuci lekari nisu mogli da utvrde a kamo li mi na forumu.
Molim,drzite se naslovne teme i pitanja koje je postavljeno.
Bilo je pitanje - da li je radjen CT. Prosto i jednostavno. Znam šta kolege rade i kako otpisuju pacijente, bez ikakvog pretvaranja i muljanja. Svesni smo svi situacije.

Al' dobro, obriši i ovaj post. :confused:
 
Ovaj nema potrebe da brisem,ali necemo da pretpostavljamo ni o kakvim fistulama iz prostog razloga jer ne znamo ama bas nista o pacijentu,tipu operacije,samom operatoru i slicno.A i da znamo,tesko je o tome diskutovati tek na osnovu pisane reci.
 
Господине, свака операција носи ризик од компликација, па чак и оне најбаналније.

Хирург може до савршенства извести и одрадити свој део посла, али да компликација ипак настане.

Ако сумњате да је хирург направио грешку, онда мораате дете одвести другом хирургу да га прегледа и да Вам каже да ли је у питању ''очекивана'' компликација или је у питању грешка хирурга.

Наравно, јасно Вам је да морате отићи код неког ко не ради у установи у којој су Вам оперисали дете, већ код неког ко би био непристрасан у процени.
 
Niko nije dosao ovde da vas provocira,prema tome,takav ton i stav uopste nije potreban.Ovde smo da bismo vam pomogli ali vama to izgleda nije dovoljno.
Postoji razlog zasto sam vam postavila ta pitanja ali je po vama to verovatno nebitno isto kao sto je bilo nebitno od cega je dete operisano.
Pa evo ovako,posto vama po svemu sudeci nista nije bitno osim onog sto ste pitali,evo kraceg odgovora i onda tema odlazi pod kljuc :

Ukoliko ste potpisali papir na kome pise da pristajete na operaciju i da ste svesni rizika od operacije,anestezije kao i mogucih komplikacija(a to je sve prethodni hirurg trebao da vam objasni) nemate osnova da bilo koga tuzite niti pokrecete bilo kakav spor ukoliko postoperativna komplikacija deteta spada u nesto od navedenog.Ukoliko vam hirurg nije objasnio nego vam dao samo da potpisete papir sa pristankom,vi ste krivi sto ga niste pitali u vezi operacije i komplikacija sto je bilo apsolutno normalno,valjda vas je interesovalo da li operacija sama po sebi nosi neki rizik.
Ne postoji nikakva posebna komisija koja moze da utvrdi da li je hirurg pogresio osim sudskih vestaka posle pokrenutog postupka zbog nesavesnog lecenja sto opet nema vise smisla ako ste potpisali taj papir, a i malo je verovatno da moze da se dokaze da je zadrzavanje mokrace bas uzorkovano hirurgovom greskom.
pozdrav.
 
Mislim kakvo pitanje.Delujem kao glupson jer da?
Da nisam procitao papir koji se tice operacije deteta...
Nije pisalo"Posle ove hiruske intervencije Vase dete nece moci uobicajeno da mokri."
Ili "Moracete da obavljate sami detetu kateterizaciju 3 puta dnevno."

odgovor je : da,delujete.Ali ne zato sto ste ili niste procitali papir,vec zato sto ste nekulturni i zato sto ste dosli ovde da se svadjate umesto da ste svoje lose iskustvo podelili sa nama,mozda bi se jos neko javio sa slicnim problemom.
Ali vi verovatno mislite da smo i mi glupsoni,cim postavljamo ovakva "besmislena" pitanja.

pozdrav jos jednom.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top