Ljajić: SDP nova politička opcija
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Ljajić: SDP nova politička opcija

Gazija nije na forumu
    Nije bitno sa koje si strane drug,ako im i danas verujes, onda si lud
    Iskusan Gazija (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Podrazumevano Ljajić: SDP nova politička opcija

Beograd -- Rasim Ljajić predstavio je novu stranku, Socijaldemokratsku partiju Srbije. Partnere vidi u DS-u, SPS-u, ali ne isključuje ni naprednjake.

Političkoj javnosti u Srbije danas je i zvanično predstavljena Socijaldemokratska partija Srbije. Predstavljajući program ove "najmlađe" političke stranke u zemlji, njen predsednik Rasim Ljajić rekao je da on i njegovi saradnici žele da građanima ponude novu političku opciju i nove ljude koji će taj program nositi.

Ljajić kaže da se ta stranka nalazi levo od centra a kao svoje ideološke i političke partnere vidi, pre svega, DS i SPS, ali možda i naprednjake.

Bez velike pompe i svečanosti predstavljen je program novoformirane Socijaldemokratske partije Srbije.

Prioriteti stranke su ulazak Srbije u Evropsku uniju, očuvanje teritorijalnog integriteta, regionalizacija Srbije i smanjenje državne uprave, Vlade i Skupštine, ali i životni standard građana, zbog čega je njen slogan "Jedino narod".

"Ono po čemu ćemo se mi prepoznavati, to je briga za obične ljude u Srbiji. Mi želimo da se bavimo zaštitom prava radnika, penzionera, želimo da zaštitimo srednju klasu koja je potpuno uništena u protekle dve decenije, želimo da se bavimo zaštitom prava žena i svih marginalnih, odnosno ugroženih društvenih grupa", najavio je Ljajić.

Stranka će se razlikovati i po tome što će, kako navodi Ljajić, afirmisati međustranački i svaki drugi dijalog.

Pema njegovim rečima SDP želi da da doprinos ukrupnjavanju političke scene u zemlji, zbog čega će biti otvorena za manje političke stranke i grupacije.

"Ja sam rekao da su naši ideološki politički partneri, pre svega, stranke koje se nalaze levo od centra - dakle, Demokratska stranka kao naš ključni strateški partner, i Socijalistička partija Srbije. Ja ne isključujem saradnju sa SNS-om, naročito posle njenog zalaganja za ulazak Srbije u EU, ali je za sada rano o tome govoriti", naveo je on.

Među osnivačima stranke su i Miladin Kovačević, koji će se baviti pitanjima ekonomije, dok će o spoljnoj politici, bezbednosi i kulturi brinuti Mihajlo Kovač, Zoran Dragišić, profesor na fakultetu za bezbednost i reditelj Jug Radivojević kojem je ovo prvo političko angažovanje.

"Meni se Rasim zaista razlikuje od svih političara zato što, kada vidite da neko radi sa takvom energijom, ali radi danonoćno, da neko toliko pomaže ljudima, da neko ima takvu energiju - onda shvatite da taj moto ovog društva može biti samo jedan takav čovek", rekao je Jug Radivojević.

Izborno "krštenje" SDP će imati na ponovljenim lokalnim izborima u beogradskoj opštini Voždovac, gde će učestvovati na zajedničkoj listi sa DS-om.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=10&dd=18&nav_category=11&nav_id=387300

Sta mislite, da li ce Rasim uspeti da stvori veliku i jaku stranku, ili ce i ovo ostati slicno kao Sandzacka demokratska partija ...

Moderator Restricted Area (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano Re: Ljajić: SDP nova politička opcija

Opa... Rasim se ogradio od Ds-a

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

DS-SPS i SDP ... zvuči lepo

Gazija nije na forumu
    Iskusan Gazija (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio Enchanted Pogledaj poruku
    DS-SPS i SDP ... zvuči lepo
    Meni bi nekako ljepse zvucalo DS-SDP-LDP ...

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

Citat Original postavio Gazija Pogledaj poruku
    Beograd -- Rasim Ljajić predstavio je novu stranku, Socijaldemokratsku partiju Srbije. Partnere vidi u DS-u, SPS-u, ali ne isključuje ni naprednjake.

Političkoj javnosti u Srbije danas je i zvanično predstavljena Socijaldemokratska partija Srbije. Predstavljajući program ove "najmlađe" političke stranke u zemlji, njen predsednik Rasim Ljajić rekao je da on i njegovi saradnici žele da građanima ponude novu političku opciju i nove ljude koji će taj program nositi.

Ljajić kaže da se ta stranka nalazi levo od centra a kao svoje ideološke i političke partnere vidi, pre svega, DS i SPS, ali možda i naprednjake.

Bez velike pompe i svečanosti predstavljen je program novoformirane Socijaldemokratske partije Srbije.

Prioriteti stranke su ulazak Srbije u Evropsku uniju, očuvanje teritorijalnog integriteta, regionalizacija Srbije i smanjenje državne uprave, Vlade i Skupštine, ali i životni standard građana, zbog čega je njen slogan "Jedino narod".

"Ono po čemu ćemo se mi prepoznavati, to je briga za obične ljude u Srbiji. Mi želimo da se bavimo zaštitom prava radnika, penzionera, želimo da zaštitimo srednju klasu koja je potpuno uništena u protekle dve decenije, želimo da se bavimo zaštitom prava žena i svih marginalnih, odnosno ugroženih društvenih grupa", najavio je Ljajić.

Stranka će se razlikovati i po tome što će, kako navodi Ljajić, afirmisati međustranački i svaki drugi dijalog.

Pema njegovim rečima SDP želi da da doprinos ukrupnjavanju političke scene u zemlji, zbog čega će biti otvorena za manje političke stranke i grupacije.

"Ja sam rekao da su naši ideološki politički partneri, pre svega, stranke koje se nalaze levo od centra - dakle, Demokratska stranka kao naš ključni strateški partner, i Socijalistička partija Srbije. Ja ne isključujem saradnju sa SNS-om, naročito posle njenog zalaganja za ulazak Srbije u EU, ali je za sada rano o tome govoriti", naveo je on.

Među osnivačima stranke su i Miladin Kovačević, koji će se baviti pitanjima ekonomije, dok će o spoljnoj politici, bezbednosi i kulturi brinuti Mihajlo Kovač, Zoran Dragišić, profesor na fakultetu za bezbednost i reditelj Jug Radivojević kojem je ovo prvo političko angažovanje.

"Meni se Rasim zaista razlikuje od svih političara zato što, kada vidite da neko radi sa takvom energijom, ali radi danonoćno, da neko toliko pomaže ljudima, da neko ima takvu energiju - onda shvatite da taj moto ovog društva može biti samo jedan takav čovek", rekao je Jug Radivojević.

Izborno "krštenje" SDP će imati na ponovljenim lokalnim izborima u beogradskoj opštini Voždovac, gde će učestvovati na zajedničkoj listi sa DS-om.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=10&dd=18&nav_category=11&nav_id=387300

Sta mislite, da li ce Rasim uspeti da stvori veliku i jaku stranku, ili ce i ovo ostati slicno kao Sandzacka demokratska partija ...
    Dobar je Rasim...

Zainteresovan član Fat_Tony (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

И почасни председник:

црно-бела Србија, неслога је убија

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ma tebi bi najlepse zvucalo-beogradski pasaluk,ali nista od toga.....:

Zainteresovan član alsindjic (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    31

trebalo bi to sa novom strankom bude dobra opcija

Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Stvar ukusa Meni LDP i Liga zvuče taman toliko primamljivo koliko i DSS i SNS

Gazija nije na forumu
    Iskusan Gazija (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio Enchanted Pogledaj poruku
    Stvar ukusa Meni LDP i Liga zvuče taman toliko primamljivo koliko i DSS i SNS
    Al mi nekako najvise izgleda da ce ovaj novi SDP biti kao neki most, veza, izmedju DS i SNS ...

Isprobali su vec u Prijepolju ...

Učlanjen
    07.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Al mi nekako najvise izgleda da ce ovaj novi SDP biti kao neki most, veza, izmedju DS i SNS ...

Зелена трансверзала?

Gazija nije na forumu
    Iskusan Gazija (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio Fat_Tony Pogledaj poruku
    Зелена трансверзала?

Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Samo neka oni budu most a ja ću u tom slučaju da pređem u crvene a ako treba i u radikale ... sve samo ne SNS

Učlanjen
    07.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Ма важи

Gazija nije na forumu
    Iskusan Gazija (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio Fat_Tony Pogledaj poruku
    Ма важи

Učlanjen
    07.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Veoma poznat dragosh (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

Prorokujem da ce ova stranka biti jedna od vaznijih politickih opcija u buducnosti Srbije.
    Makar kao tas na vagi u nekoj buducoj raspodeli u parlamentu.
    Vidim da je tamo i vojno-bezbednosni analiticar prof.Zoran Dragisic, kao i Mihajlo Kovac i ostali.

Slične teme

1. NOVA SRPSKA POLITIČKA MISAO
    Autor Reefer u forumu Politika
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 17.01.2012., 13:35
  2. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.04.2009., 04:10
  3. Nova opcija na glasačkim listićima?
    Autor Iron Lord u forumu Politika
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 15.12.2007., 20:54
  4. Testirajte koja ste politicka opcija