Evropski kulturni obrazac: Francuski ministar Miteran placao za seks sa decacima

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.256
Francuski ministar kulture pod pritiskom da podnese ostavku
Miteran plaćao za seks sa dečacima na Tajlandu
Autor: Blic online | Foto:AP | 08.10.2009. - 12:37 izmena 22:05

Francuski ministar kulture Frederik Miteran našao se pod pritiskom javnosti da podnese ostavku nakon priznanja da je plaćao "mladim momcima" za seks dok je bio na odmoru na Tajlandu, javlja britanski "Telegraf".

frederik-miteran-x.jpg



Miteran je, međutim, odbio da da ostavku zbog navoda da je imao seks sa dečacima, prenosi BBC. Francuski zvaničnik je porekao da je u svojoj knjizi "Loš život" opisao seksualne odnose sa maloletnicima. Miteran je danas, u intervjuu za francusku televiziju, osudio "seks turizam" i pedofiliju, navodeći da je plaćao za seks samo sa muškarcima njegovih godina, preneo je BBC.
Navodi iz njegove autobiografije "Loš život" iz 2005. godine ponovo su dospeli u žižu javnosti nakon što je Miteran podržao reditelja Romana Polanskog, nedavno uhapšenog u Švajcarskoj zbog seksualnog odnosa da 13-godišnjom devojčicom, koji se desio 1977. u SAD, ukazao je "Telegraf".
"Prešlo mi je u naviku... Svi ti rituali na `tržištu mladih robova` me nenormalno uzbuđuju. Većina bi verovatno s gnušanjem osudila takav čin, ali mene to uzbuđuje i zadovoljava sve moje potrebe", napisao je Miteran u svojoj knjizi.

Iako je izneo šokantne detalje, Miteran, inače sestrić nekadašnjeg francuskog predesednika Fransoa Miterana, nije pretrpeo oštre kritike kada je 2005. objavio svoju autobiografiju. Na udaru javnosti našao se pre par dana kada je ćerka Žan-Marija Le Pena, lidera desničarskog Nacionalnog fronta, pročitala najpikantnije delove iz Miteranove knjige.
"Raskošan izbor atraktivnih i odmah dostupnih dečaka naveo me je do zaključka da se više ne krijem...", citirala je Marina Le Pen deo iz Frederikove autobiografije.
Gotovo istovremeno, njen poziv Miteranu da podnese ostavku postao pravi hit na internetu. U međuvremenu, i portparol socijalista Benoa Amon napao je ministra kulture.
"Napisao je knjigu u kojoj je priznao da iskorišćava dečake i da praktikuje seksualni turizam. Za mene je to veoma šokantno", rekao je Amon.

Miteran je istog dana odgovorio svojim kolegama, rekavši da je zapanjen njihovim izjavama.
"Ako me Nacionalni front citira, to mi onda pričinjava čast. A ako se neki levičar poziva na moje reči, onda je to ponižavajuće za njega", objasnio je Miteran, u čiju odbranu je stao lider Sarkozijeve desničarske UMP partije Ksavijer Bertran.
"Socijalisti se sada nalaze na istoj strani kao i ekstremna desnica. Pa to je neverovatno", naveo je Bertran.
Miteran, koji je imenovan u junu, važio je za ministra koji je Sarkozijevoj vladi doneo "otvoreniji" pristup problemima. On potiče iz porodice poznatih socijalista, koju poštuju mnogi levičari u Francuskoj. Čak se i Karla Bruni-Sarkozi hvalila da je imala uticaja na supruga pri njegovom izboru za ministra. U poslednje vreme našao se na udaru javnosti zbog podrške Romanu Polanskom, koji je inače državljanin Francuske. On je optužnicu protiv reditelja nazvao "neosetljivom" i "apsolutno zastrašujućom".

http://www.blic.rs/svet.php?id=114551

---------------

To je taj evropski kulturni obrazac koji demokrate zele da uvedu i Srbiji.

Kulturno i evropski nema sta :super:
 
covek priznaje da je iskarao ne znam koliko decaka , cim mu je preslo u naviku broj je sigurno veci od 20-30 i nikom nista. Demokratska Europa z:D

"Prešlo mi je u naviku... Svi ti rituali na `tržištu mladih robova` me nenormalno uzbuđuju. Većina bi verovatno s gnušanjem osudila takav čin, ali mene to uzbuđuje i zadovoljava sve moje potrebe", napisao je Miteran u svojoj knjizi.
 
Miteran je danas, u intervjuu za francusku televiziju, osudio "seks turizam" i pedofiliju, navodeći da je plaćao za seks samo sa muškarcima njegovih godina, preneo je BBC........


.... za razliku od Pahomija koji nije plaćao nego seksualno iskorišćavao decu za dž

ali bitno je da poznajete sve evropske pedofile a za domaće pedofile obavezno, bezobrazno i nepravedno žmurite ....


.
 
ИНТЕРЕСАНТНА СТВАР НА ОВОМ ФОРУМУ.
КАД ГОД НЕКО ПОКРЕНЕ ТЕМУ, ПРЕНЕТУ ИЗ МЕДИЈА, ДАКЛЕ, КОЛИКО, ТОЛИКО, ПРОВЕРЕНУ, И КАД ИСТА ПОЧНЕ ДА СЕ РАЗВИЈА, ДА СЕ ИЗНОСЕ ПОДАЦИ О БОЛЕСНИЦИМА ШИРОМ СВЕТА, ОНДА УПАДАЈУ СРБИ,
КОЈИ ОДМА НАЛАЗЕ ПАРАЛЕЛУ, СА ИСТИМ ДЕШАВАЊИМА У СРБИЈИ.
А НИКАДА НИШТА РУЖНО НИСУ РЕКЛИ, ЗА БИЛО КОГА У СВЕТУ..
 
ИНТЕРЕСАНТНА СТВАР НА ОВОМ ФОРУМУ.
КАД ГОД НЕКО ПОКРЕНЕ ТЕМУ, ПРЕНЕТУ ИЗ МЕДИЈА, ДАКЛЕ, КОЛИКО, ТОЛИКО, ПРОВЕРЕНУ, И КАД ИСТА ПОЧНЕ ДА СЕ РАЗВИЈА, ДА СЕ ИЗНОСЕ ПОДАЦИ О БОЛЕСНИЦИМА ШИРОМ СВЕТА, ОНДА УПАДАЈУ СРБИ,
КОЈИ ОДМА НАЛАЗЕ ПАРАЛЕЛУ, СА ИСТИМ ДЕШАВАЊИМА У СРБИЈИ.
А НИКАДА НИШТА РУЖНО НИСУ РЕКЛИ, ЗА БИЛО КОГА У СВЕТУ..

odlicno si to primetio.

i niko iz tog proDS tabora nije nasao za shodno da osudi ovog ministra, nego su poceli da iznalaze "primere" i kod nas i da na taj nacin brane ovog ministra :think:
 

Back
Top