HIIITNO! POMOC, SAVET, MAKAR ME SAMO NAPUSAVALI, ALI DAJTE STOGOD!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
uzas! tebi sigurno terba pomoc. a on ti sigurno ne treba. pod jedan laze te da je ozenjen. pa i covek koji je razveden obicno ne precuti da ima bivsu zenu, a kamo li neko ko ima sadsanju, iz kog god razloga. to je bas bas bezveze...mislim da gresis sto si sa njim i da treba da nadjes nekog ko ce ti pruziti pravu pomoc i podrsku. a podrska ti je definitivno neophodna da to zibijes iz sebe.
 
:(
Ruzna i tuzna prica....prvo nemoj da vredjas ovdasnje dame over 30 govoreci kako si sa 22 matora;) na pragu si zivota dete drago....
Ta ruzna noc tebe ce proganjati dugo dugo,potrebna ti je i strucna pomoc jer ovde na forumu tesko da ces naci pametan savet...cuces samo puno tudjih misljenja ali kako da ti damo pravi savet kada 99 % nas nema pojma sta bi cinilo u toj situaciji....
na kraju ces opet ostati sama sa svojim secanjima na tu noc i svojim strahovima....

Meni bi istog trena prestao biti covek moga zivota i moj voljeni osoba koja mi nabija na nos sto sam silovana....nema smisla,ruzno i jadno....

Uzmi si vremena,taj tu ako te voli pojavice se on na kolenima puzeci i moleci za oprostaj...tada vidi sta ti je ciniti....
Mislim da ti nemas nikakvog razloga da ga molis za oprostaj,sta da ti oprosti:dontunderstand:
Nemoj da se plasis zivota i ljudi...nisu svi zveri budi sigurna...
Srecno.
 
Везе на даљину су увек велики ризик. Основни разлог је то што тако немамо прилике да заиста упознамо човека ако не проведемо неко време са њим, не видимо га у разним животним ситуацијама, не спознамо његове реакције...
На даљину је лако бити идеалан! :confused:

А где су ти пријатељи, породица? Или си баш сама тамо? Мислим, увек је боље када имаш неку залеђину. Овако испада да си због њега (због вас) много уложила, направила велики уступак, а то ствара додатни разлог за свађу. Ако ти не врати емоције истом мером осећаћеш се издано, и патићеш. А у том случају додатна компликација је што ћеш можда мислити да имаш право од њега да захтеваш да буде захвалан за твоју жртву, и можеш га угушити тиме.:confused:

Траума коју си доживела је ужасна. :( Иако је прошло већ доста година мислим да би ти и даље користила помоћ психолога, да ти помогне да савладаш своје страхове и трауме, и да се поставиш у вези.
Верујем да те јако боли то што он нема разумевања за то што си доживела, али покушај да објективно сагледаш - да ли можда ипак на неки начин манипулишеш том својом трагедијом?
Ма колико те волео, ма колико схватао да ти је тешко и да те боли прошлост - ипак нико није апсолутно дужан да трпи туђе каприце и испаде. Нико не жели да његова веза буде роб прошлости једног од партнера и да се све врти око ње.
 
To sto ti se desilo jeste tragedija...:( ali ti moras da uradis sve sto je u tvojoj moci da ubalzis ta ruzna osecanja i secanja...za tvoje dobro....
Nije lose popricati o tome sa osobom koja ti je bliska ( mozda majka..itd ) ...ako ste bas, bas daleko uvek postoji tel. msn i sl. vidovi komunikacije...naravno, nije isto sto i zagrljaj..itd ali opet moze pomoci... + kao sto si i sama uvidela potrebna ti je strucna pomoc...dobro je sto shvatas da ti je ista potrebna...to samo znaci da si uocila da jos uvek nisi umanjila ta osecanja i lepim dogadjajima potisnula ruzna secanja ( zaboraviti nikad neces ) ...i to uvidjanje znaci da si svesna muke koja te tisti i na taj nacin imas mnogo mogucnosti da prebrodis istu....

Sto se decka tice...hm...ne bih da komentarisem kakav je on kao osoba....ali ti ocigledno osecas da ti on ne pruza dovoljno u toj vezi...sad razloga za to moze da bude bezbroj...od toga da je stariji od tebe i na veze i ljubav gleda drugim ocima od tebe ( zrelije ) do toga da je mozda stvarno budala....

Zivot nije bajka ali sa pozitivnim razmisljanjem, lepim odnosom punim ljubavi od tvojih bliznjih i decka, trebalo bi da "skrenes" misli na lepa desavanja...posto si odvojena od njih pa i od decka lose misli i osecanja opet naviru....

Mozda sama podsvesno znas da taj decko nije pravi za tebe i da zasluzujes vise...pa taj neuspeh pokusavas da prepises sebi i tom dogadjaju....ili smatras da ne zasluzujes bolje pa konstantno cackas kako bi isterala nesto....( ne uzimaj ovo za zlo,ovo je ipak samo jedno misljenje vise )

Zapamti!!! Sebi moras uvek da budes najpreca!! Zato nemoj da tugujes i da se nerviras oko decka, vec lepo potrazi pomoc i misli pozitivno...:heart:

:zag:
 
Poslednja izmena:
Mila moja devojčice,
to što se tebi dešava i što osećaš je reakcija žrtve na nasilje. Moraš potražiti stručnu pomoć, nekog dobrog psihologa koji se bavim problematikom nasilja, ne znam gde se nalaziš, ali u svom zemljama eu postoje ženske organizacije i sos telefoni za žene žrtve nasilja. Meni je rad sa žrtvama nasilja bio posao neko vreme, ali mi je dugo tebalo da razumem šta je psihologija žrtve i zašto godinama ne mogu da se izvuku iz svog začaranog kruga. Nije to lako razumeti, ne razumeju ni svi lekari ni svi psiholozi. Ženske organizacije bave zaštitom žrtava nasilja najbolje će ti pomoći: kao prvo, izbiće ti iz glave ideju da si ti kriva-NISI KRIVA zato što su neki muškarci bili stoke prema tebi. Kao drugo, uliće ti samopouzdanje i veru u sebe, veru da zaslužuješ nekog ko će te voleti i razumeti, ko te neće lagati... Treće, ovaj čovek te ne zaslužuje, otkači ga, neće ti biti dobro sa njim. Mlada si, previše mlada da se vezuješ pošto-poto. Prvo sredi sebe, osnaži se, stekni samopouzdanje i veru u sebe, pa tek onda traži svog čoveka. Nisi ti kriva, nemoj to zaboraviš, ne treba on tebi da prašta zato što su te neki skotovi silovali. Ako te voli treba da te razume i bude uz tebe, ako nije uz tebe(a nije) onda ti ne treba, ostaviće te kad ti bude najpotrebniji. Potraži pomoć, nemoj sama da se mučiš.
 
A kad ste se vec ukljucile u temu... da li mislite da se ima prava za drugu sansu?
Jos nesto da pojasnim, NIKADA MU NISAM REKLA NISTA TIPA "zato sto sam silovana"... Jedini problem koji ima i dan danas, ne uvek ali se desi, je u krevetu, ali tu ne moram ni da mu kazem nista. Nekad ga zaboli sto nekad nisam skroz opustena. Kako da reagujem na to? Trudim se... ali se desi. Nadam se da vas ne smaram. Ali je lako pricati kad si "anoniman". Manje srama imam pred vama...

Pričaj slobodno, tu smo da slušamo, možda i pomognemo...Ali to što pričaš već tebi pomaže, objašnjavajući nama, objašnjavaš i sebi šta ti se dešava.
Za koga pitaš da li ima pravo na drugu šansu, nisam te razumela?
Nemaš čega da se stidiš, NISI KRIVA
 
A kad ste se vec ukljucile u temu... da li mislite da se ima prava za drugu sansu?
Jos nesto da pojasnim, NIKADA MU NISAM REKLA NISTA TIPA "zato sto sam silovana"... Jedini problem koji ima i dan danas, ne uvek ali se desi, je u krevetu, ali tu ne moram ni da mu kazem nista. Nekad ga zaboli sto nekad nisam skroz opustena. Kako da reagujem na to? Trudim se... ali se desi. Nadam se da vas ne smaram. Ali je lako pricati kad si "anoniman". Manje srama imam pred vama...

Naravno da svako zaslužuje drugu šansu, i treću, i četvrtu, ako treba :)

A inače, ne znam šta da ti kažem, nemam ni iskustvo ni obrazovanje da ti kažem nešto pametno... ali mi je palo na pamet da tom čoveku sa kojim si u vezi možda nije lako - ni on nije stručan, on je samo neki čovek koji se zaljubio u tebe... a odjednom je postao ceo tvoj svet. Pa ni u vezama u kojima ljudi nemaju probleme nije lako kada jedan partner zavisi od drugog (emocionalno) za apsolutno sve - jer većina ljudi dozira svoje emocije među prijateljima, porodicom, kolegama, partnerom... a to je kada nema problema.
A ti imaš ozbiljan problem, a još živiš sama u inostranstvu, a i taj čovek, ako sam dobro shvatila, živi u inostranstvu (i život mu nije lak, čim se oženio zbog papira). Možda se i on uplašio, i ne zna šta da radi sa tobom, a bez obzira koliko te neko voli, 15 poruka, kakve god da su, može da deluje zastrašujuće, ili neuravnoteženo...
Ne znam, svakome je potreban partner da sa njim deli život... ali ni najbolji i najpažljiviji partner nije dovoljan ako ti nemaš neki mir i samopouzdanje u sebi... Komplikovana situacija, i ako si ikako u mogućnosti, pokušaj da nađeš stručnu pomoć, psihologa, nekoga ko bi mogao da sluša o tvojim problemima i da ti stvarno pomogne - dečko može da te voli, ali stručnjak može stvarno da ti pomogne...
Srećno
 
Sto toliko napljuvaste tog coveka koga i ne znate...
nema svako u sebi beskrajan prag tolerancije niti moze svako
da se nosi sa problemima te vrste..
covek je voleo a onda shvatio da ce biti tesko sa osobom kao sto je ona..
definitivno je njena prica zivotno teska..toliko teska da me je pogodila iskreno.,ljudski.
meni je i sama pomisao na silovanje traumaticna a kamoli njoj koja je to dozivela..
mislim da je hrabra i svesna svojih strahova ali isto tako mislim
da ne treba da se ljuti na njega vec da ga ostavi..neka se on sabere ..
ako je voli vratice joj se ako ne ..onda joj to nije ni vazno..
vazno je da potrazi dodatnu strucnu pomoc i da prevazidje svoje strahove..
i tako krene u neku novu, bolju i korektniju vezu..ima tek 22 godine..
 
Принцезо неба, ниси крива што ти се десило о што јесте, али се ти према момку понашаш као кривац.
Зашто га молиш да он теби да још једну шансу? Уствари ти њему дајеш шансу да и он уложи још мало у вашу везу.
Придружујем се онима који ти саветују стручну помоћ.
,,Ослобађање'' од немилог догађаја подразумева и ослобађање од беспотребног осећања кривице према свима, а ти то очигледно имаш. :sad2:
 
A kad ste se vec ukljucile u temu... da li mislite da se ima prava za drugu sansu?
Jos nesto da pojasnim, NIKADA MU NISAM REKLA NISTA TIPA "zato sto sam silovana"... Jedini problem koji ima i dan danas, ne uvek ali se desi, je u krevetu, ali tu ne moram ni da mu kazem nista. Nekad ga zaboli sto nekad nisam skroz opustena. Kako da reagujem na to? Trudim se... ali se desi. Nadam se da vas ne smaram. Ali je lako pricati kad si "anoniman". Manje srama imam pred vama...

Mnogo se preispitujes...nikad nije samo jedan od partnera kriv za svadje i nerazumevanje, pa stoga nemoj ni da prebacujes sve na sebe i da se osecas kao zrtva u vezi...jer to nisi...
...
Trenutno moras da budes sebi na prvom mestu.....posveti se svom duhovnom i mentalnom zdravlju.....vezu na daljinu ostavi po strani izvesno vreme...tj. prioritet budi sama sebi...a sta ce biti sa vama i sa vezom, to ces vec videti kasnije...vreme ce pokazati......
Znas onu poslovicu ko nije za sebe nije ni za druge..ucini nesto da promenis svoj zivot, obidji tebi drage ljude...kad je covek sam i bez ikog svog to stvara dodatni pritisak i povod je za tugu pa cak i depresiju...posebno ako ste jako vezani...

Sad se ozbiljno pozabavi problemom kako ne bi ono uzelo maha i ostavilo nezadovoljstvo u svim tvojim zivotnim sferama...

P.s. Nista strasno nisi uradila u vezi sto se ne bi moglo oprostiti..ili sto je potrebno oprostiti...tvoj decko mora da vidi dal moze da se nosi sa tvojim problemom.to preboljevanje je dug i spor proces...retki su muskarci koji bi mogli sa strpljenjem da stoje uz devojku koja je bila silovana....ako imate poverenja jedno u drugo ( mada nisam sigurna koliko ga ima s obzirom da je veza na daljinu - ne bi da se upustam u to ), ljubavi, postovanja i strpljenja prepreke cete prevazici.
 
Mila moja i meni su svi momci bili pravi jer su bili moj izbor, s jedinom razlikom što je svako od njih bio pravi za različite životne lekcije.Ti si jako mlada, imaš problem koji ti je život napakovao, ali si i jako jako hrabra. Moraš da shvatiš da nisi samo ti kriva, da ako on jeste zaista onaj pravi da će doći.
Mada sam mišljenja da ga se maneš i pokušaš bez njega. Da je neki čovek ne bi te lagao. Ipak u celoj priči on ništa nije rizikovao, ti jesi.
Jednom živiš život i jednom imaš 22 godine, iskoristi ih kako treba. Prvo se posavetuj sa stručnim ljudima, da ti pomognu a kada budeš spremna naćićeš nekog ko će znati da te voli i ceni.
 
E, moja "princezo sa neba".
Kazes 22 a matora. Mozda te je "trenutak" ucinio matorom ali ti si, ja to mogu reci sa mojim godinama, dete. Rano je da klones duhom.
O decku nisi napisala koliko ima godina. Ako je puno stariji od tebe onda moras i u toj cinjenici traziti razloge, ne za njegovu hladnocu, vec racionalnost i promisljenost u odgovorima i ponasanju. Ti bi da letis, mastas, sanjas i zasluzujes to sa tako malo godina, a kada godine minu drugacije se razmislja. Sama si rekla da "on" zeli da ti mislis na sutra, decu, porodicu, neke korake u zajednickom zivotu.
Bice ti potrebno vremena, mnogo razumevanja i svakako pomoc da saniras ruznu proslost. Ona muci tebe a veruj mi, jednog dana, mucice i njega. Javljace se mnoga pitanja- ko je kriv za silovanje- ti ili silovatelji. Ako si bila u takvom drustvu i neoprezna, morala si biti svesna da ce biti posledica. Znas muskarci bi da budu "jaci" pol, frajeri, svalercine ali to nikako ne bi voleli ni u naznakama kod svojin devojaka i zena, pa cak ni bezazlene sale. Slagace te svako ko kaze da to nije istina, ili mozda tako misli sa tvojim i nesto manje godina. U cetrdesetim i nesto kasnijim drugacija su razmisljanja.
Nemam savet ali pusti sve vremenu. Ne opterecuj decka, dozvoli mu da i njegovo srce zaiskri jer od tvojih silnih poruka i navaljivanja on ce, mozda, jednog dana pobeci. I opusti se. Srecno.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top