Dinkic odrzao obecanje, novi model automobila u Zastavi-FICA

Philosopher of life

Zainteresovan član
Poruka
395
U Kragujevcu još manji novi "fića"?
17. oktobar 2009. | 23:36 | Izvor: B92
Beograd -- Britanski časopis "Autoekspres" objavio je fotografije novog modela "topolina" navodeći da se "Fijat" priprema za proizvodnju tog modela u fabrici u Kragujevcu.

Taj automobil biće još manji od aktuelnog "fijata 500", a osim tri cilindra, planira se i dvocilndrični motor od 900 kubika, naveo je časopis. Portparol "Fijat automobila Srbija“ Đuzepe Zakarija nije mogao da potvrdi navode britanskog časopisa, ali je rekao da će sve biti jasnije za dve-tri nedelje kada “Fijat” sa Vladom Srbije potpiše finalni ugovor.

“Ono što sigurno znam je da menadžment ‘Fijata’ do ovog trenutka nije zauzeo zvaničnu poziciju o tome koji će model biti proizvođen u Kragujevcu. Za nekoliko nedelja, ‘Fijat’ i Vlada Srbije će potpisati završni ugovor za fabriku u Kragujevcu i menadžment će odmah nakon toga odlučiti o modelu i svi će znati šta će biti proizvođeno”, rekao je Zakarija za B92.

“Za svaki novi model su potrebne pripreme, tako da će fabrika tokom 2010. biti renovirana, a 2011. očekujemo da će novi model biti plasiran na tržište”, naveo je on.

Ministar ekonomije Mlađan Dinkić ranije je najavio da će u novembru, zajedno s predsednikom Srbije Borisom Tadićem, posetiti "Fijatovu" fabriku u Torinu, gde će videti novi model automobila, koji će se proizvoditi u Kragujevcu.

fiat_topolino.jpg

-------------------------------------------------------------------------------------
Pogledajte samo ovu masinu, najnoviji projekat srpske vlade.Pa koga vi zavitalvate ovde ko ce da vozi ovaj krs?
Ovo prosto nije nije normalno ,zar je ovo novi auto od Fiata.Da smo se uortacili sa Svabama druga se pesma pevala.
 
Da ne bude zabune ovo cudo ima smesnih 900 kubika,vodi se kao auto za cetvoro, stim sto napred mogu dvoje odrasle, a pozadi dvoje manje dece.:hahaha:
Tako da vam dodje kao kupe(strasno i pomisliti).Ja naidjoh na cene od 8-9 hiljada na netu.Zaista potpuni promasaj.Pa zar opet Fica.Dobro su Britanci ovo primetili.
I da, za kraj dvocilindricni motor:hahaha:.

ma bice dosta ljudi koji ce to kupovati . videces.

bez obzira na motor od 900 kubika.

sad sto se cene tice ne znam koja ce biti.

ono sto ja znam da nema auta bez najmanje 150 konja z:D

al prava stvar je auto preko 250 konja.
 
Mislim da je prikliadniji naziv Cokolino.Auto za decu.
Ali stvarno su mogli iz Fiata da se potrude malo,nesto malo vece da naprave ako ne snaznije.

pa nije bilo moguce. fiat veca auta pravi po licenci na platformama drugih proizvodjaca automobila kao sto je general motors.

fiat ima samo sopstvene platforme za male automobile....

mada ovaj bi auto trebali da kupuju beogradjani, sobzirom koliko vam je beograd sjeban i kako nema nigde parkinga ovo bi bio idealan auto za bg vozace
 
Da ne bude zabune ovo cudo ima smesnih 900 kubika,vodi se kao auto za cetvoro, stim sto napred mogu dvoje odrasle, a pozadi dvoje manje dece.:hahaha:
Tako da vam dodje kao kupe(strasno i pomisliti).Ja naidjoh na cene od 8-9 hiljada na netu.Zaista potpuni promasaj.Pa zar opet Fica.Dobro su Britanci ovo primetili.
I da, za kraj dvocilindricni motor:hahaha:.

Sta se ti bunis, a mozda si bs ti zacet na zadnjem sedistu nekog Fice?

Sta smesnih 900 kubika?

Ako ti je malo kubika - kupi traktor on ima mnogo vise kubika od svi automobila.

Gde i vec nasao i cenu?

Daj link da neko ne pomisi da si lazov.
 

Back
Top