Tadić: Odbijam ulogu zločinca za Srbiju
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 119

Tema: Tadić: Odbijam ulogu zločinca za Srbiju

Veoma poznat Mitternachtsträumer (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Podrazumevano Tadić: Odbijam ulogu zločinca za Srbiju

Тадић: Одбијам улогу злочинца за Србију

Нема разлога да се дистанцирамо од Русије, поручио председник у интервјуу немачком „Велту”

Берлин – Срби су на Балкану народ који чини највећи допринос превладавању прошлости, оценио је председник Србије Борис Тадић у интервјуу немачком дневнику „Велт”.

„Нажалост, једини сам председник који се извинио за злочине своје земље и сматрам да је заиста за жаљење што су остали председници пропустили да се извине за крвопролиће и ужасе, почињене над мојим народом. Улогу злочинца за Србију морам да одбијем. Био је то грађански рат у коме су сви учествовали. Сви се морамо одредити према сопственој одговорности”, рекао је Тадић.

Упитан сматра ли да би Србија требало јавније да се суочава с ратним злочинима, као и да ли би требало да свету и себи призна да је у балканским ратовима била и злочинац, а не само жртва, Тадић је одговорио да то потрагу за оптуженима чини толико важном.

„Ми нашу прошлост морамо расветлити. Када је Караџић био ухапшен, немачки канцелар Ангела Меркел ме је позвала да би ми честитала. Упитала ме је да ли сам задовољан, а ја сам рекао да нисам и да ћу то бити тек онда када Младић буде ухапшен”, додао је Тадић. Председник Србије је, такође, рекао да га гласине, које се појављују у европским медијима, о томе да је Ратко Младић под заштитом безбедносног апарата, чине несрећним.

„Наш полицијски апарат је од врха до дна концентрисан на хватање Младића. То кажу, такође, и међународни безбедносни експерти. Од 46 особа, које је оптужио трибунал, Србија је до сада изручила њих 44, укључујући два некадашња председника наше државе”, подсетио је Тадић.

Говорећи о предстојећој посети руског председника Дмитрија Медведева Србији и, коментаришући опаску „Велта” да би Србија требало да се дистанцира од Русије ако жели да припада Европи, председник Србије је рекао да Србија нема разлога да има већу дистанцу према Русији него Немачка. „Ваша земља има исто тако функционалне односе са Русијом, као и ми, вероватно чак и тешње”. Подсетивши да је Немачка посредник између Русије и Европе, Тадић је изразио наду да и Србија може да игра сличну улогу. „Велт” је констатовао да председник Тадић важи за покретачку силу када је у питању приближавање ЕУ, али да када је реч о статусу Косова заступа непопустљиву позицију Србије.

Танјуг
    http://www.politika.rs/rubrike/Politika/Tadic-Odbijam-ulogu-zlochinca-za-Srbiju.sr.html
    -------------------------------------

Al nam je dobar predsednik, šta kažete ?
    gialla come er sole
    rossa come er core mio

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Podrazumevano Re: Tadić: Odbijam ulogu zločinca za Srbiju

pa sto se onda izvinjavao hrvatima? ako se nekom izvinis znaci da prihvatas na sebe da si bio los u proslosti.
    Идите по свему свету и проповедајте Јеванђеље сваком створењу. Ко поверује и крсти се, биће спасен, а ко не поверује биће осуђен.

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Tadic pokazuje stalozenost, dosledan je svojim ciljevima, oseca odgovornost prema proslosti i buducnosti, realno ocenjuje nase trenutne mogucnosti i po mom misljenju izvlaci maximum iz svega.

Sve bi bilo puno lakse kad bi i kod kuce imao podrske bar upola kao sto mu je daje EU i svet.

hm, ovo zadnje me podsetilo na nekog...

DellBoy-011 nije na forumu
    Сестро заклињем се биће нас макар 300
    Elita DellBoy-011 (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    pa sto se onda izvinjavao hrvatima? ako se nekom izvinis znaci da prihvatas na sebe da si bio los u proslosti.
    Kakav nakaradni zaključak
    danas nam je divan dan

Elita NEPOBEDIVO SUNCE (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    557

Citat Original postavio HECTORIUS Pogledaj poruku
    Nije tako Tihi...

Jeste , tako je.
    Vili Brant se izvinio , a nemacka nacija je primila ulogu kolektivne krivice , koju i dan danas nose
    Sve je ovo laz pa cak i to !!!

Veoma poznat Mitternachtsträumer (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Hajde budi fer, pa kao najžešći kritičar Tadića u Srbiji priznaj da je Tadićev intervju odličan.
    Pa miša mu malog, nije dao ni reći na braću Ruse.
    gialla come er sole
    rossa come er core mio

Domaćin Корнелије (avatar)
    Učlanjen
    25.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Управо тако. Већ је прихватио ту улогу кад се извињавао.
    Poslednji put ažurirao/la Дон : 18.10.2009. u 13:40

Poznat Крагуј (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    634

Citat Original postavio Mitternachtsträumer Pogledaj poruku

једини сам председник који се извинио за злочине своје земље

jes vala,ovakvog prcednika Srbija će teško zaboraviti

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Hajde budi fer, pa kao najžešći kritičar Tadića u Srbiji priznaj da je Tadićev intervju odličan.
    Pa miša mu malog, nije dao ni reći na braću Ruse.
    ok je intervju sem sto je ispao glup sa tim izvinjavanjem.

drugo glup je deo gde kaze da se izvinio za zlocine svoje zemlje

srbija ako nisi znao nije zvanicno ucestvovala ni u jednom ratu 90tih sem kad nas je napao NATO pakt

samim tim tadic je trebao da kaze u najboljem slucaju, izvinio se za zlocine svojih sunarodnika a ne zemlje jer ispada kao da je srbija kao drzava organizovano sprovodial zlocine sto jednostavno nije istina.
    Идите по свему свету и проповедајте Јеванђеље сваком створењу. Ко поверује и крсти се, биће спасен, а ко не поверује биће осуђен.

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio NEPOBEDIVO SUNCE Pogledaj poruku
    Jeste , tako je.
    Vili Brant se izvinio , a nemacka nacija je primila ulogu kolektivne krivice , koju i dan danas nose
    Nemacka nacija?

Ne.

Brandt je bio borac protiv nacizma i kao takav od istog proganjan, niko nije od njega to trazio, ali se ovom gestom izvinio za zlocine njegovih zemljaka, tom gestom je dokazao da nisu svi isti, i za to je dobio Nobelovu nagradu za mir.

Tadic ne preuzima na sebe kolektivnu krivicu, ali se izvinio za zlocine koji su pocinjeni sa nase strane, to nije minus vec ogroman plus za nas, a drugi koji to u ime svog naroda nisu ucinili ostaju moralna nula.

To je danas na zalost vecini nevazno, ili jos gore, akt izdaje, medjutim samo u svojoj zemlji, svet to drugacije vrednuje - skroz negativno.

Patriotizam je kad cinis stvari koje tvojoj zemlji i narodu pomazu, i obrnuto, dakle zatezanje odnosa sa komsijama, neisporucivanje ratnih zlocinaca i sl. su za domace extremiste pozeljni, ali nam svima na kraju samo natovari nevolje na vrat.

Prinudjeni smo da igramo kako svet svira, jer prosla su vremena kad nam niko nije solio pamet, i kad nam niko nista nije mogao, kad su nas pitali za misljenje...

DellBoy-011 nije na forumu
    Сестро заклињем се биће нас макар 300
    Elita DellBoy-011 (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Brandt je bio borac protiv nacizma i kao takav od istog proganjan, niko nije od njega to trazio, ali se ovom gestom izvinio za zlocine njegovih zemljaka, tom gestom je dokazao da nisu svi isti, i za to je dobio Nobelovu nagradu za mir.
    Upravo tako
    danas nam je divan dan

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

ok je intervju sem sto je ispao glup sa tim izvinjavanjem.

drugo glup je deo gde kaze da se izvinio za zlocine svoje zemlje

srbija ako nisi znao nije zvanicno ucestvovala ni u jednom ratu 90tih sem kad nas je napao NATO pakt

samim tim tadic je trebao da kaze u najboljem slucaju, izvinio se za zlocine svojih sunarodnika a ne zemlje jer ispada kao da je srbija kao drzava organizovano sprovodial zlocine sto jednostavno nije istina.
    Gledaj to s druge strane, izvinjenje, ili preuzimanjem odgovornosti za krivicno gonjenje nasih zlocinaca koji zive (ili su ziveli) van Srbije tj. u BiH, on je pokazao da se polozaj Srba u RS i te kako tice Srbije, i da cvrsto stoji iza RS.

Ko je nadlezan za zlocince/kriminalce u Srbiji? Drzava Srbija zar ne?

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    851

Nije tako Tihi...

Pa hebo te , ti stvarno nisi normalan .

Pa ti Srbe poredis sa Nemcima, koji su ubili 6 miliona Jevreja i 29 miliona Rusa , i koji su spalili veci deo Evrope . Sa onima kojima su Hrvatima dali moc da ubiju gotovo milion Srba. Sa onima koji su dva puta zapalili celu evropu . daklem stvarno su srpski komunisti , najveci hrvati .

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio Sanovnik Pogledaj poruku

Pa ti Srbe poredis sa Nemcima, koji su ubili 6 miliona Jevreja i 29 miliona Rusa , i koji su spalili veci deo Evrope . Sa onima kojima su Hrvatima dali moc da ubiju gotovo milion Srba. Sa onima koji su dva puta zapalili celu evropu . daklem stvarno su srpski komunisti , najveci hrvati .
    Sa Nemcima kao sto je Willy Brandt?

Uvek!!!

Da bar imamo vise takvih.

Elita
    Učlanjen
    17.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Кад већ неко спаја неке теме самовољно те се отварају нове одговарајуће,ево.....

'Srbi su narod na Balkanu koji čini najveći doprinos prevladavanju prošlosti', rekao predsjednik Srbije Boris Tadić u intervjuu njemačkom Weltu.

'Nažalost, ja sam jedini predsjednik koji se ispričao za ratne zločine svoje zemlje. Žalosno je što se ostali predsjednici nisu ispričali za krvoprolića i užase počinjene nad Srbima. Odbijam ulogu zločinca koja je namjenjana Srbiji. Na prostoru zemalja nastalih raspadom Jugoslavije vodio se građanski rat u kojem su svi sudjelovali', bio je odriješit Tadić.

'Kada je Karadžić bio uhićen zvala me njemačka kancelarka Angela Merkel, i čestitala mi. Pitala me je jesam li zadovoljan. Rekao sam da nisam. Biću zadovoljan tek onda kada Mladić bude uhićen'. Kaže kako ga nesretnim čine upravo glasine u nekim medijima kako je Ratko Mladić pod zaštitom sigurnosnih službi Srbije'.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clana...,17,,179891.jl

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=11451731&postcount=124
    Poslednji put ažurirao/la gost 186661 : 18.10.2009. u 12:41

Poznat zplja (avatar)
    Učlanjen
    16.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    357

Nije tako Tihi...

Ово поређење Србије са нацистичком Немачком је превршило сваку меру укуса и толеранције.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Gledaj to s druge strane, izvinjenje, ili preuzimanjem odgovornosti za krivicno gonjenje nasih zlocinaca koji zive (ili su ziveli) van Srbije tj. u BiH, on je pokazao da se polozaj Srba u RS i te kako tice Srbije, i da cvrsto stoji iza RS.

Ko je nadlezan za zlocince/kriminalce u Srbiji? Drzava Srbija zar ne?
    tadic je nadlezan da se izvinjava samo ako su zlocini pocinjeni od strane drzavnih organa republike srbije i ni zbog cega drugog.

nema on pravo da se izvinjava bilo kome u ime nekog pojedinca.

svako ko podrzava tadicevo izvinjenje za zlocine koje srbija nije pocinila je ZLIKOVAC I SRBOMRZAC

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio zplja Pogledaj poruku
    Ово поређење Србије са нацистичком Немачком је превршило сваку меру укуса и толеранције.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Willy_Brandt

Brandt nije bio nacista.

On je najbolje znao razliku izmedju dobra i zla.

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Нема разлога да се дистанцирамо од Русије, поручио председник у интервјуу немачком „Велту”

Берлин – Срби су на Балкану народ који чини највећи допринос превладавању прошлости, оценио је председник Србије Борис Тадић у интервјуу немачком дневнику „Велт”.

„Нажалост, једини сам председник који се извинио за злочине своје земље и сматрам да је заиста за жаљење што су остали председници пропустили да се извине за крвопролиће и ужасе, почињене над мојим народом. Улогу злочинца за Србију морам да одбијем. Био је то грађански рат у коме су сви учествовали. Сви се морамо одредити према сопственој одговорности”, рекао је Тадић.

Упитан сматра ли да би Србија требало јавније да се суочава с ратним злочинима, као и да ли би требало да свету и себи призна да је у балканским ратовима била и злочинац, а не само жртва, Тадић је одговорио да то потрагу за оптуженима чини толико важном.

„Ми нашу прошлост морамо расветлити. Када је Караџић био ухапшен, немачки канцелар Ангела Меркел ме је позвала да би ми честитала. Упитала ме је да ли сам задовољан, а ја сам рекао да нисам и да ћу то бити тек онда када Младић буде ухапшен”, додао је Тадић. Председник Србије је, такође, рекао да га гласине, које се појављују у европским медијима, о томе да је Ратко Младић под заштитом безбедносног апарата, чине несрећним.

„Наш полицијски апарат је од врха до дна концентрисан на хватање Младића. То кажу, такође, и међународни безбедносни експерти. Од 46 особа, које је оптужио трибунал, Србија је до сада изручила њих 44, укључујући два некадашња председника наше државе”, подсетио је Тадић.

Говорећи о предстојећој посети руског председника Дмитрија Медведева Србији и, коментаришући опаску „Велта” да би Србија требало да се дистанцира од Русије ако жели да припада Европи, председник Србије је рекао да Србија нема разлога да има већу дистанцу према Русији него Немачка. „Ваша земља има исто тако функционалне односе са Русијом, као и ми, вероватно чак и тешње”. Подсетивши да је Немачка посредник између Русије и Европе, Тадић је изразио наду да и Србија може да игра сличну улогу. „Велт” је констатовао да председник Тадић важи за покретачку силу када је у питању приближавање ЕУ, али да када је реч о статусу Косова заступа непопустљиву позицију Србије.

Танјуг
    http://www.politika.rs/rubrike/Politika/Tadic-Odbijam-ulogu-zlochinca-za-Srbiju.sr.html
    -------------------------------------

То Бото мајсторе...

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

tadic je nadlezan da se izvinjava samo ako su zlocini pocinjeni od strane drzavnih organa republike srbije i ni zbog cega drugog.

nema on pravo da se izvinjava bilo kome u ime nekog pojedinca.

svako ko podrzava tadicevo izvinjenje za zlocine koje srbija nije pocinila je ZLIKOVAC I SRBOMRZAC
    Vidim da nisi razumeo sta sam hteo reci.

Rec je o SRBIMA koji su pocinili zlocine, ne o drzavi Srbiji.

Srbomrsci su oni koji Srbiji donose samo zlo, Tadic svojim radom Srbiji ne donosi zlo.

Da li je bolje da sa svetom i Evropom budemo u dobrim ili losim odnosima?

Da li bi tebi vise odgovarao npr. Ratko Mladic od Tadica na celu drzave?

Znam da bi, onda se zapitaj kakve bi to posledice imalo po Srbiju.

Dosle bi sankcije, mozda opet bombardovanje, itd, ko bi onda bio kriv za sveukupno stanje u zemlji?

Komunjare?

Poznat zplja (avatar)
    Učlanjen
    16.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    357

Ужаснута сам таквом бестидношћу и самом помисли да неко може вршити поређење које си ти извео.

Пријавила сам твој пост и не не могу да верујем да он још стоји.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

Vidim da nisi razumeo sta sam hteo reci.

Rec je o SRBIMA koji su pocinili zlocine, ne o drzavi Srbiji.

Srbomrsci su oni koji Srbiji donose samo zlo, Tadic svojim radom Srbiji ne donosi zlo.

Da li je bolje da sa svetom i Evropom budemo u dobrim ili losim odnosima?

Da li bi tebi vise odgovarao npr. Ratko Mladic od Tadica na celu drzave?

Znam da bi, onda se zapitaj kakve bi to posledice imalo po Srbiju.

Dosle bi sankcije, mozda opet bombardovanje, itd, ko bi onda bio kriv za sveukupno stanje u zemlji?

Komunjare?

daj bre ti ovde poredis srbiju sa nacistickom nemackom.

kao po tebi, tadic je duzan da klekne i da se izvini kao vili brant, jer je srbija kao nacisticka nemacka pocinila strasne zlocine - STO JE NAJVECA MOGUCA LAZ

Srbija kao drzava i njeni drzavni organi nisu organizovali niti pocinili bilo kakav zlocin, tako da je bilo kakvo tadicevo izvinjavanje UVREDA SRPSKOG NARODA

nemam sta da pricam sa vama komunistima .

Buduća legenda sumnjivo lice (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    842

Citat Original postavio zplja Pogledaj poruku
    Jel te?Pogledaj koliko je iskreno i ponizno izvinjenje koje ja Brant ucinio.Pa ga uporedi sa kurtaznim izvinjenima balkanskih medveda.Koji klinac treba neko da se izvinjava ako to nije iskreno?
    Ta slika i izivnjenje Tadica nemogu se nikako porediti ,kao ni zlocini Nermacke u WWII sa gradjanskim ratom kod nas.Ali je fotografija lep primer kako se nesto cini iskreno i od srca

Elita
    Učlanjen
    05.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Sanovnik Pogledaj poruku

Ovaj nije čak ni srpski komunista nego hrvatina prerušen u jugoslovenčinu.Ponekad mu se omakne da napiše neki post na tzv. hrvatskom jeziku a ponekad i Srbe nazove necivilizovanim narodom.

Veoma poznat RoccoS (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Ako si se izvinio zbog zlocina onda priznajes da si pocinio zlocin. Ako si pocinio zlocin onda je jasno da si zlocinac.
    Tadic po ko zna koji put dokazuje da je medicinski fenomen - covek bez mozga.
    Волео је живот, волео је цвеће,

ал' тога пролећа не имаде среће.

Slične teme

1. Tadić ekspresno vratio Srbiju u 90-e
    Autor RolandOfGilead u forumu Politika
    Odgovora: 126
    Poslednja poruka: 12.07.2010., 19:48
  2. Tadić izdao Srbiju!
    Autor 1234 u forumu Politika
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 27.06.2008., 03:45
  3. Tadic opet deli Srbiju na dobre i one druge!
    Autor anntaylor u forumu Politika
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 09.01.2007., 19:07
  4. Tadić odgovoran za prikrivanje ratnog zločinca
    Autor MAXIMUS ! u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 21.10.2006., 20:40
  5. Da li g-din TADIC-DELI SRBIJU
    Autor opanak u forumu Politika
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 14.03.2006., 21:33

Pravila za slanje poruka