Putinova Rusija jedno od najprivlacnijih drzava za strane investitore

Srborus

Poznat
Poruka
8.219
Ovo nisam ni ja znao da je Rusija na 5. mestu po stranim investicijama u svetu, Rusija je tokom 2008. godine imala priliv direktnih stranih investicija od 70 milijardi dolara,
Na listi zemamlja sa najvecim prilivom stranog kapitala Rusija se nalazi na 5. mestu u svetu, ispred su samo USA, Francuska, Kina i UK.
Takodje Rusija ima i dosta veliki odliv kapitala u inostranstvo, 52 milijarde dolara u 2008. godini.

http://www.cnbc.com/id/33230032/
Countries with the most foreign direct investment

Prvih 5 zemalja u svetu u 2008. godini:

1.USA
priliv 316 milijardi $
odliv 311 milijardi $
2.Francuska
priliv 117
odliv 220
3.Kina
priliv 108
odliv 52
4.UK
priliv 96
odliv 111
5.Rusija
priliv 70
odliv 52
 
Fino je sto braca Rusi napreduju, nadam se da nas nece zaboraviti, borili smo se i u juznoj osetiji za njih...
file.php
 
E tako se to radi! A mi u Srbiji imamo mozda 1-2 milijarde dolara priliva direktnih stranih investicija (i to uglavnom strani trzni centri, strane banke i strane benzinske pumpe) naspram ruskih 70 milijardi $$$ godisnje.

Druze, Srbija je banana drzavica, koja je prakticno okupirana, ona ne moze da se uporedjuje sa Rusijom koja je velesila u svakom pogledu:rtfm:
 
E tako se to radi! A mi u Srbiji imamo mozda 1-2 milijarde dolara priliva direktnih stranih investicija (i to uglavnom strani trzni centri, strane banke i strane benzinske pumpe) naspram ruskih 70 milijardi $$$ godisnje.

Svašta!
Usporedi Rusiju sa Srbijom po veličini, broju stanovnika i prirodnim bogatstvima i nema mjesta kritici, ni čuđenju!
 

Back
Top