Pavkovićeva deca ne mogu u vrtić!

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Maja Pavković: Više od dve godine pokušavam da našu Leposavu (3) i Nebojšu (2) upišem u državni vrtić, ali neće da ih prime. Prijavila sam decu na listu čekanja još dok sam bila trudna. Muka mi je od svega! Maja Pavković, supruga generala Nebojše Pavkovića, kaže za Press da je nezadovoljna ponašanjem države prema porodicama haških optuženika, a kap je prelila čašu kada je saznala da njihovo dvoje dece Leposavu (3) i Nebojšu (2) neće da prime u vrtić!

Kompletan tekst možete pročitati sutra nakon 09 časova izjutra i u sutrašnjem izdanju dnevnog PRESS-a.
 
Mislim da bi ovu temu trebalo prebaciti na podforum o vrticima, deci, porodici i sl. Ovo nema veze sa zivotom. Sram je bilo, da je prava majka, cuvala bi tu decu kod kuce. Ima mesecno izdrzavanje kao tri prosecne plate,a kuka tu. Sta bi ona da trazi sada novog generala, a da decu cuvaju vaspitacice.
 
Несрећа је у томе што су листе чекања за упис у предшколске установе, иначе, предугачке. Највећи број грађана има проблем с тим. Чини ми се да је и овај случај последица недовољног капацитета. Али, ако је непримање деце у вртић последица чињенице да су то НЕЧИЈА деца ( Павковићева или било чија друга), онда је то већ страшан проблем. Опет дељење Србије на прву и другу, напредну и назадну, подела на грађане првог и другог реда. Несрећа, па смо навикли на такве изјаве и дела.
Ипак, трба преиспитати шта је заправо проблем. Недовољан капацитет или дискриминација?
 
Zivota ti objasni mi kakve ovo veze sa logikom ima?
Ja koliko znam svako dete,bilo cije dete ima pravo na ovakvu ustanovu!

Naravno da bilo čije dete ima pravo da boravi u vrtiću, problem je u tome što je vrtića u Beogradu malo, što su za neke od njih liste čekanja duge, što i dalje postoje povlašćeni koji upisuju decu u vrtiće ne čekajući ni jedan dan (u koje je do skoro spadala i dotična gospođa a sada više ne spada, pa je sada to dospelo i u novine kao vrhunska nepravda).

Zamisli kad bi svi roditelji koji godinama pokušavaju da upišu decu u državni vrtić svoj slučaj iznosili javno...po ceo dan bismo samo slušali o toj nepravdi.

Pošto znam kakva je situacija u pojedinim vrtićima i kako su duge liste čekanja, njena priča me tim više iritira. Sorry, živimo u Srbiji, a muž joj više nije niko i ništa, osim poznati haški optuženik.
 
1. pavkovic je jedan od zasluznih, koji su omogucili ovakav rezim

2. deca su nevina bica, i ne treba ni da znaju kakav im je otac

3. u mrijevu nema dovoljno mesta u jaslicama i vrticima, ali ima u drugim delovima grada, pa kome bas treba on vodi decu u udaljene vrtice

4. veci problem za roditelje je sto je pre par godina cena za jedno dete skocila sa oko 3.500 dinara na oko 7.500 dinara mesecno, a jos ko ima dvoje dece...
postoje olaksice za socijalno ugrozene, ali su i one simbolicne za zaposlene, znaci radno sposobni moraju svakog meseca da plate oko 15.000 dinara za dvoje dece...
 
Naravno da bilo čije dete ima pravo da boravi u vrtiću, problem je u tome što je vrtića u Beogradu malo, što su za neke od njih liste čekanja duge, što i dalje postoje povlašćeni koji upisuju decu u vrtiće ne čekajući ni jedan dan (u koje je do skoro spadala i dotična gospođa a sada više ne spada, pa je sada to dospelo i u novine kao vrhunska nepravda).

Zamisli kad bi svi roditelji koji godinama pokušavaju da upišu decu u državni vrtić svoj slučaj iznosili javno...po ceo dan bismo samo slušali o toj nepravdi.Pošto znam kakva je situacija u pojedinim vrtićima i kako su duge liste čekanja, njena priča me tim više iritira. Sorry, živimo u Srbiji, a muž joj više nije niko i ništa, osim poznati haški optuženik.

:ok::klap::hvala:

Ovo je poenta cele ove price i ja bih tu stavila i tacku na bilo kakva dalja nagadjanja i spekulacije.:worth:
 
Као што видиш није поента у тему него у рекламирању недовољности убијања комунистичких неистомошљеника. Треба казнити распиривача мржње!

Неокомунистчка неман се враћа на велика врата понајвише толеранцијом према злу које рекламира.

Ajd' iskuliraj malo! Prijavio si ga na trougao nekoliko puta, i nema potrebe da spamuješ teme.

I da ti kažem... Ne preteruj! Baš ti znaš šta je on hteo sa tim da poruči. I nije Staljin ubijao samo pravoslavce. I, nećemo ići da Bati Stojkoviću zbog te replike zabijamo kolac u srce.
 
Naravno da bilo čije dete ima pravo da boravi u vrtiću, problem je u tome što je vrtića u Beogradu malo, što su za neke od njih liste čekanja duge, što i dalje postoje povlašćeni koji upisuju decu u vrtiće ne čekajući ni jedan dan (u koje je do skoro spadala i dotična gospođa a sada više ne spada, pa je sada to dospelo i u novine kao vrhunska nepravda).

Zamisli kad bi svi roditelji koji godinama pokušavaju da upišu decu u državni vrtić svoj slučaj iznosili javno...po ceo dan bismo samo slušali o toj nepravdi.

Pošto znam kakva je situacija u pojedinim vrtićima i kako su duge liste čekanja, njena priča me tim više iritira. Sorry, živimo u Srbiji, a muž joj više nije niko i ništa, osim poznati haški optuženik.

Žalosno je što ti u njemu ne vidiš ništa drugo do haškog optuženika.
 
Njihov otac ima samo jedan greh (po novoj euroreligiji). Branio je svoju zemlju.


Ova prica uopste nema veze sa Hagom vec sa zivom istinom kako je taj Pavkovic i svi ti Pavkovici do juce resavao svoje probleme...telefonskim pozivom i preko reda , a na stetu anonimnih gradjana koji su ostajali uskraceni za datu uslugu...u tome je poenta.

Tako su i tvoja, moja , levog i desnog , da je on jos uvek u poziciji , mogla i zavrsila bi bez mesta u nekom vrticu, skolici , zato sto bi deca Pavkovica uskocila PREKO REDA...u tome je fazon i to je nasa realnost...ne skrecite pricu u pogresnom pravcu.:neutral:

A to, ta nepravda ne bi dospela do medija, budi siguran .
 
Maja Pavković: Više od dve godine pokušavam da našu Leposavu (3) i Nebojšu (2) upišem u državni vrtić, ali neće da ih prime. Prijavila sam decu na listu čekanja još dok sam bila trudna. Muka mi je od svega! Maja Pavković, supruga generala Nebojše Pavkovića, kaže za Press da je nezadovoljna ponašanjem države prema porodicama haških optuženika, a kap je prelila čašu kada je saznala da njihovo dvoje dece Leposavu (3) i Nebojšu (2) neće da prime u vrtić!

Kompletan tekst možete pročitati sutra nakon 09 časova izjutra i u sutrašnjem izdanju dnevnog PRESS-a.

Nista cudno. Srbija je postala zemlja bez obraza . Svaka druga drzava bi se borila u tom Hagu za svog drzavljanina i pomogla njegovoj familiji ali Srbija NE.
 
Naravno da bilo čije dete ima pravo da boravi u vrtiću, problem je u tome što je vrtića u Beogradu malo, što su za neke od njih liste čekanja duge, što i dalje postoje povlašćeni koji upisuju decu u vrtiće ne čekajući ni jedan dan (u koje je do skoro spadala i dotična gospođa a sada više ne spada, pa je sada to dospelo i u novine kao vrhunska nepravda).

Zamisli kad bi svi roditelji koji godinama pokušavaju da upišu decu u državni vrtić svoj slučaj iznosili javno...po ceo dan bismo samo slušali o toj nepravdi.

Pošto znam kakva je situacija u pojedinim vrtićima i kako su duge liste čekanja, njena priča me tim više iritira. Sorry, živimo u Srbiji, a muž joj više nije niko i ništa, osim poznati haški optuženik.

Baš zato što je haški optuženik. Trenutno nije u mogućnosti da izdržava porodicu.
Država bi trebala da se ugeda na Hrvatsku i njen odnos sa haškim optuženicima.
 
Maja Pavković: Više od dve godine pokušavam da našu Leposavu (3) i Nebojšu (2) upišem u državni vrtić, ali neće da ih prime. Prijavila sam decu na listu čekanja još dok sam bila trudna. Muka mi je od svega! Maja Pavković, supruga generala Nebojše Pavkovića, kaže za Press da je nezadovoljna ponašanjem države prema porodicama haških optuženika, a kap je prelila čašu kada je saznala da njihovo dvoje dece Leposavu (3) i Nebojšu (2) neće da prime u vrtić!

Kompletan tekst možete pročitati sutra nakon 09 časova izjutra i u sutrašnjem izdanju dnevnog PRESS-a.

ja znam mnogo njih koji nikako da dodju na red da upishu decu u vrtic, pa ne vrishte po novinama...
 

Back
Top