Uts za penzionera
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Uts za penzionera

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Podrazumevano Uts za penzionera

Moze li neko da mi kaze koje dokumente da prikupim,pre nego sto podnesem zahtev Fondu SOVO za UTS?

Obećava Samaricanin (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Podrazumevano Re: Uts za penzionera

Znaci uspeo si ,nek je sa srecom !

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Hvala,brate.

Početnik
    Učlanjen
    18.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio cobra 73 Pogledaj poruku
    Moze li neko da mi kaze koje dokumente da prikupim,pre nego sto podnesem zahtev Fondu SOVO za UTS?
    I mene interesuje ista stvar.Unapred zahvaljujem!

Ističe se turcin (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

resenje o priznatom pravu na resenje stambenog pitanja od nadlezne vojnostambene ustanove,overenu potvrdu od vlasnika stana u kome stanujes kao podstanar u opstini,overenu izjavu dva svedoka da nemas nepokretnost na svoje ime i mislimda je to to.

Početnik
    Učlanjen
    18.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

turcin
    Hvala puno!

Obećava Igor92 (avatar)
    Učlanjen
    28.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Moraš otići u Fond Sovo u Beogradu i traži od njih da ti daju zahtev ili ako si van Beograda nek ti neko to učini-poštom ćeš se načekati. traži dva primerka, jedan zadrži za sebe. Treba dosta dokumenata, puno više nego je ovaj kolega napisao. Požuri, pravo na naknadu je od datuma podnošenja zahteva. Predaj zahtev odmah i nešto dokumenata, za ostalo će ti tražiti dopunu. Na kraju zahteva imaš spisak dokumenata koja trebaš da predaš. Sretno.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Hvala ljudi.Interesuje me da li neko mozda ima zahtev u pdf formatu?Ako ima molim da mi ga posalje na pp,daleko sam od Bgd,i ne mogu do proleca u prestonicu.

Početnik
    Učlanjen
    18.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

igor92
    Hvala na informaciji i savetu

Početnik
    Učlanjen
    18.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

cobra 73
    I ja sam daleko od Beograda, ali cu uskoro ici upravo tim razlogom,ukoliko ne resis pre saljem ti ja.Ukoliko zahtev dobijes pre mene posalji ti meni.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Vazi,prika,saljem ti ako dobijem pre tebe.Ako ti dobijes salji.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

PVL koji stanuje kod svojih roditelja,ima pravo na naknaduUTS.Da li to vazi i za vojne penzionere?Da li Zakon o Vojsci vazi za vojne penzionere?

Početnik
    Učlanjen
    30.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

molim vas šta je sa uts-om već dva meseca?
    za penzionere?

Nov član
    Učlanjen
    25.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

nemam pojma šta se desilo ali nisu uplatili UTS! E u maju iz Fonda meni pošalju pisamce da su vršili "proveru kod MUP-a i da ja ne stanujem na adresi na kojoj sam prijavljen te će mi ukinuti UTS ako ne donesem potvrdu o boravku". ja njima lagano odgovorim da se UTS dobija zbog toga što vojno lice / bilo aktivno ili penzionisano/ dobija zato što nema rešeno stambeno pitanje a ne zbog toga što ne stanujem na adresi na kojoj sam prijavljen. Oni meni ovaj mesec NE UPLATE UTS! Ali nemaju pojma IMA DA IH TUŽIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kao što sam to uradio za razliku penzije od 2004 godine a našao sam i sve što treba za onih 11,06% od 01.01.2008.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Корисник војне пензије нема право на УТС ако станује код својих родитеља,родитеља брачног друга или код своје деце.

Početnik
    Učlanjen
    25.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Vojni sam penzioner i meni takodje nije uplacen UTS uz drugi deo oktobarske penzije. Danas dana 30.11.2010.g. oko 13.00 c. pozvao sam FOND na telefon 0113203198-prijavnica,i od lica koje se javilo dobio imformaciju da UTS nije nikom uplacen i da se nezna kada ce biti uplacen.
    Proverite i vi pa dostavite kakvu ste vi imformaciju dobili.

Obećava
    Učlanjen
    15.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    27

Citat Original postavio seawolf Pogledaj poruku
    nemam pojma šta se desilo ali nisu uplatili UTS! E u maju iz Fonda meni pošalju pisamce da su vršili "proveru kod MUP-a i da ja ne stanujem na adresi na kojoj sam prijavljen te će mi ukinuti UTS ako ne donesem potvrdu o boravku". ja njima lagano odgovorim da se UTS dobija zbog toga što vojno lice / bilo aktivno ili penzionisano/ dobija zato što nema rešeno stambeno pitanje a ne zbog toga što ne stanujem na adresi na kojoj sam prijavljen. Oni meni ovaj mesec NE UPLATE UTS! Ali nemaju pojma IMA DA IH TUŽIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kao što sam to uradio za razliku penzije od 2004 godine a našao sam i sve što treba za onih 11,06% od 01.01.2008.
    Kolega, za vojne penzionere su mnogo strozi uslovi za dobijanje Naknade dela troskova stanovanja, i trenutno se primenjuje Pravilnik objavljen u Vojnom sluzbenom listu 41/99od 31.12.1999.godine.

Clanom 2, stav 1,2 i 3 definisano je:
    " Pravo na naknadu se moze priznati korisniku penzije kome je pravosnaznom odlukom nadleznog organa priznato pravo na resavanje stambene potrebe kao licu bez ikakvog stana, koji sa clanovima porodicnog domacinstva zivi u zajednickom stanu (clan 3. stav 5) koji ima stalno prebivaliste na teritoriji Savezne Republike Jugoslavije (u daljem tekstu SRJ)

Naknada pripada i korisniku penzije - samcu ako nema stan na teritoriji SRJ ili teritoriji republika bivse SFRJ odnosno ako ne stanuje u vojnom hotelu ili drugom vojnom objektu, osim korisniku penzije-samcu koji je po odluci nadleznog suda, nakon razvoda braka, izgubio stanarsko pravo na koriscenje stana po osnovu zakupa ili je otudjio stan u celini.

Pravo na naknadu ne pripada korisniku vone penzije koji stanuje kod svojih roditelje ili svoje dece, ili roditelja svog bracnog druga koji imaju useljivu porodicnu stambenu zgradu ili useljiv stan u svojini, ili imaju stan kao nosioci stanarskog prava odnosno stan u zakup.

......

Clan 10 stav 3

Korisnik naknade je duzan da Fondu odmah prijavi svaku nastalu promenu koja je od uticaja na sticanje, koriscenje ili obim prava, a najkasnije u roku od 8 dana.

Dakle, kolega, konsultujte se sa advokatom, ali ako ste promenili adresu bili ste duzni da to prijavite. To je trivijalna greska, ali izgleda da fond SOVO gleda da svaku sitnicu iskoristi i smanji broj kosisnika UTS i drugih naknada.

Srecno.

Obećava
    Učlanjen
    15.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    27

Zahtev za NTS (po novom pravilniku 32/10), kao i spisak dokumenata koja su potrebna za ostvarivanje istog, mozete preuzeti sa http://www.fsovo.mod.gov.rs/Zahtev_za_uts.doc

Slične teme

1. Teranje vojnih penzionera iz kasarni
    Autor d.vedran u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 03.06.2009., 19:27
  2. Da li se sprema nova prevara penzionera ?
    Autor milegr u forumu Politika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 25.06.2008., 15:07
  3. stranka penzionera
    Autor bubobubo u forumu Politika
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 02.06.2008., 19:47
  4. zaposlenje invalidnog penzionera
    Autor paci u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 02.04.2008., 15:43
  5. Ponovo kradja penzionera