albanac ili shiptar

da li razumete zasto treba upotrebljavati rec albanaca ne shiptar


  • Ukupno glasova
    113
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
pono forumasa ne zna koji naziv treba da upotreblajva. neki mozda i znaju, ali nece, neki znaju i upotrebljavaju onaj naziv koji treba, a neki znaju i upotrebljavaju naziv koji ne treba aneki....

evo da ja objasnim zasto se treba upotrbljavati rec albanac a ne shiptar.
i da pokusam biti sto jednostavniji.
odakle je ta osoba?
ako kazete da je iz albanije, onda je logicno, iako logika sa nekim forumasima i nema mnogo dodirnih tacaka, da se kaze albanac. a ako na to pitanje odgovarate sa "iz siptarije" onda ...nema logike, ali kao sto rekoh...
 
Ma, ja zovem sve Siptari. Ranije sam zvala Albanci, ali kada sam videla, ko je sve politicki korektan, rekla sam sebi: "Pevacice, to su Siptari." A mogu da kazem da mi to Siptar cak zvuci i simpaticno, kao one patike "siptarice".
 
Za Albance je ustav sve do 1974. koristio termin Siptari.
Ja Albance nazivam Albancima, i to je pristojno.

Nas vojvodjanske Srbe madjarski nacionalisti nazivaju Racima, isto kao sto nasi nacionalisti Albance nazivaju siptarima.
 
pono forumasa ne zna koji naziv treba da upotreblajva. neki mozda i znaju, ali nece, neki znaju i upotrebljavaju onaj naziv koji treba, a neki znaju i upotrebljavaju naziv koji ne treba aneki....

evo da ja objasnim zasto se treba upotrbljavati rec albanac a ne shiptar.
i da pokusam biti sto jednostavniji.
odakle je ta osoba?
ako kazete da je iz albanije, onda je logicno, iako logika sa nekim forumasima i nema mnogo dodirnih tacaka, da se kaze albanac. a ako na to pitanje odgovarate sa "iz siptarije" onda ...nema logike, ali kao sto rekoh...

Dobro ademe kako se na albanskom kaze Albanija?

Da nije mozda - Shqipëri,Shqipëria

Gde je onda problem?:dontunderstand:
 
pono forumasa ne zna koji naziv treba da upotreblajva. neki mozda i znaju, ali nece, neki znaju i upotrebljavaju onaj naziv koji treba, a neki znaju i upotrebljavaju naziv koji ne treba aneki....

evo da ja objasnim zasto se treba upotrbljavati rec albanac a ne shiptar.
i da pokusam biti sto jednostavniji.
odakle je ta osoba?
ako kazete da je iz albanije, onda je logicno, iako logika sa nekim forumasima i nema mnogo dodirnih tacaka, da se kaze albanac. a ako na to pitanje odgovarate sa "iz siptarije" onda ...nema logike, ali kao sto rekoh...

Glasao sam za prvu opciju,mada je i rec `siptar`,rec iz albanskog recnika...znaci nisu je Srbi izmislili da bi na neki nacin `vredjali` Albance...mada mi nije jasno da jedan narod ima dva imena,ali ajde...
 
Glasao sam za prvu opciju,mada je i rec `siptar`,rec iz albanskog recnika...znaci nisu je Srbi izmislili da bi na neki nacin `vredjali` Albance...mada mi nije jasno da jedan narod ima dva imena,ali ajde...

kao sto rekoh, ako govorimo srpskim jezikom, ja cu ti reci da sam npr. iz albanije, samim tim ja sam albanac. mislim da je prosto
upitaj nekog nemca odakle je, na srpskom, sta ce ti reci?? crnogorca, da li ce ti reci da je iz montenegra ili iz crne gore, ako govorite srpskim jezikom. ali ako govorite nemackim, ili engleskim onda...
 
da li vidis u kom grmu lezi zec???
znaci kada budemo razgovarali na albanskom onda...
ps. a na srpskom???

Opet te ne razumem.

Sto bi bilo uvredljivo za madjara sto ga zovu Madjar a ne Ugarin?:think:

To ti je ista logika na madjarskom je Magyarország a na skoro svim se jezicima zovu Ugri.

Zasto bi neki narod vredjalo ime kojim se sami nazivaju?:dontunderstand:
 
pono forumasa ne zna koji naziv treba da upotreblajva. neki mozda i znaju, ali nece, neki znaju i upotrebljavaju onaj naziv koji treba, a neki znaju i upotrebljavaju naziv koji ne treba aneki....

evo da ja objasnim zasto se treba upotrbljavati rec albanac a ne shiptar.
i da pokusam biti sto jednostavniji.
odakle je ta osoba?
ako kazete da je iz albanije, onda je logicno, iako logika sa nekim forumasima i nema mnogo dodirnih tacaka, da se kaze albanac. a ako na to pitanje odgovarate sa "iz siptarije" onda ...nema logike, ali kao sto rekoh...

zabole me shiptare
 
kao sto rekoh, ako govorimo srpskim jezikom, ja cu ti reci da sam npr. iz albanije, samim tim ja sam albanac. mislim da je prosto
upitaj nekog nemca odakle je, na srpskom, sta ce ti reci?? crnogorca, da li ce ti reci da je iz montenegra ili iz crne gore, ako govorite srpskim jezikom. ali ako govorite nemackim, ili engleskim onda...

Znaci brines se za pravilno koriscenje srpskog jezika? :mrgreen:

Ne vidim da ce se Nemac naljutiti ako ga nazovem Germanom
 
Земља на којој Арнаути данас живе се одувек звала Арбанија, а они су дошли са неке чуке као османлијиске керовође и коњоводци и нису хтели да мрдни нигде даље кад се видели лепоте Арбаније.
Е сад, шта мислите с које су чуке сишли кад је за њих мочварно-планинска забит Хилтон?!
Отуда и то Арнаут- на турском "онај који неће да се врати".
 
kao sto rekoh, ako govorimo srpskim jezikom, ja cu ti reci da sam npr. iz albanije, samim tim ja sam albanac. mislim da je prosto
upitaj nekog nemca odakle je, na srpskom, sta ce ti reci?? crnogorca, da li ce ti reci da je iz montenegra ili iz crne gore, ako govorite srpskim jezikom. ali ako govorite nemackim, ili engleskim onda...

Montenegro je italijanska rec koju su prihvatili svi u svetu i znaci `crna planina`,ako bi rekli na engleskom onda bi bilo `black mountain`...sto se tice nas,vidis da smo i po tom jedinstveni,svuda u svetu se kaze Srbija....u stvari koristi se taj naziv...
 
pono forumasa ne zna koji naziv treba da upotreblajva. neki mozda i znaju, ali nece, neki znaju i upotrebljavaju onaj naziv koji treba, a neki znaju i upotrebljavaju naziv koji ne treba aneki....

evo da ja objasnim zasto se treba upotrbljavati rec albanac a ne shiptar.
i da pokusam biti sto jednostavniji.
odakle je ta osoba?
ako kazete da je iz albanije, onda je logicno, iako logika sa nekim forumasima i nema mnogo dodirnih tacaka, da se kaze albanac. a ako na to pitanje odgovarate sa "iz siptarije" onda ...nema logike, ali kao sto rekoh...

pa nisi nam objasnio
zasto treba reci albanac a ne siptar
Tebi je objasnjenje pitanje odakle je ta osoba?
pa je odgovor iz Albanije
hm
da li si ti iz Albanije Ademe?
 
Evo ga josh jedan koji slusa pomahnitalog deretica.

Nema veze da li se Albanija zove Arbanija ili šerpica, bitno je ako Albance vređa da ih nazivam šiptarima, ja ću ih iz kurtoazije nazivati Albancima.

Mene baš briga hoće li neki Mađar za mene da kaže da sam Rac...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top