američka demokratija vs kubanska diktatura

Kada budes otisao na Kubu, da ne posmatras te ljude kao zivotinje u kavezu, videces sta je lose. Svi nasi odu na Kubu i dive se kako svi igraju i pevaju, a oni ima daju dolar, a "oni se ubise". Ja sam bila na Kubi i mislim sve najgore.
SAD su drustvo, cija unutrasnja politika ne dotice toliko stanovnike, a posebno ne spljna. Oni su prosto ne zainteresovani za politiku, jedino ih zanima nesto na lokalnom nivou.
 
Kada budes otisao na Kubu, da ne posmatras te ljude kao zivotinje u kavezu, videces sta je lose. Svi nasi odu na Kubu i dive se kako svi igraju i pevaju, a oni ima daju dolar, a "oni se ubise". Ja sam bila na Kubi i mislim sve najgore.
SAD su drustvo, cija unutrasnja politika ne dotice toliko stanovnike, a posebno ne spljna. Oni su prosto ne zainteresovani za politiku, jedino ih zanima nesto na lokalnom nivou.

to sa igranje i pevanje podseti me na izjave onih nasih antisocijalistickih debila pre 1990 kada su uveravali jugoslovene kako je narod na zapadu srecan da su svuda nasmejana i radosna lica........................a danas kada i mi imamo tu radosnu demokratiju shvatamo da bez osmeha na licu i sretnog izgleda ne mozemo zadrzati radno mesto jer kapitalisticko djubre hoce da svo misle kako su njegovi robovi presretni .......sa 200 evra platom.
a da li je taj osmeh naroda na zapadu stvaran ili ne zakljuci i sama po cinjenici da televizijski reporter zapadne televizije izvestava o cunamiju u kojem je poginulo 200 000 ljudi ...........sa osmehom na licu.
 
oce faca da se razgovara bez predrasuda a ovamo americki imperijalni rezim naziva demokratijom a drrzavu koja je pod opsadom iste tiranijom...

uopste mi nije jasno odakle politickim analfabetama taj poriv da uopste pisu nesto javno, i to cak citav topik

ehej momak. ja sam mozda polit analfabet al ti izgleda da si generalno analfabet.
ja sam americku demokratiju i kubansku diktaturu upravo tako napisao jer zapadni svet tako i deklarise politiku u ove dve zemlje. nisam komentarisao na ovu temu jer vec i svrake na ovaj forum znaju moj stav prema smrdljiim amerima i moje simpatije prema levicarskoj kubi.
i pri samoj pomisli na ameriku i sve sto je za nju vezano mene uvati muka i proliv. u toj zemlji ima nesto sotonsko nesto sto uznemiri zdrav razum i tera na gadjenje. ja ameriku nazivam najvecom svetskom deponijom djubreta jer sve sto je djubre u normalnom svetu otislo je u ameriku i tamo je koncentracija smrdezi tolika da se oseca cak i na portugalskoj obali.
 
pa dovoljno je pogledati koliko godisnje zaradjuje prosecan amer, a koliko kubanac......
to je najbitnije.............
otprilike je SAD jedno 200 godina ispred "slobodarske" Kube

a po tebi je visina plate najbolji pokazatelj demokratije i standarda.
e pa vidi amer ima samo vecu platu od kubanca ali zato ne sme nos da pomoli u po bela dana u vecini gradova u americi ne sme da posalje dete u skolu jer ce ga skolski drug ubiti mitraljezom pa cak i tenkom jer je u americi svaka vrsta oruzja dozvoljena.
ne sme da kupi nista u prodavnicama jer ce za mesec dana da nabije 140 kila radi genske hrane. ne sme ni da pomisli da ode u penziju jer sa 400 evra ako uopste i dobije penziju ne moze da plati ni lekove a kamoli da zivi. ne sme da radja musku decu jer ce ona morati da idu u avganistan irak koreju ili ko zna gde od desetina ratista koje vodi amerika. amer ne sme putovati nigde van amerike jer je omrznut u celom svetu osim u albaniji i svuda ima opasnost da ga neko ubije. a ne sme setati ni po sopstvenoj zemlji jer je glad beda i siromastvo na svakom koraku u toj zemlji neogranicenih mogucnosti
nedaj boze da se povredi ili razboli morace obijati banke da bi platio bolnicu i doktore. na izbore uopste ne treba da izlazi jer isto kao i na kubi uvek se zna unapred ko je izabran. i na kraju ne daj boze da se nadje na ulici u momentu kada fbi trazi krivca za neki zlocin ili kriminal. po obicaju uhvate prvog gradjanina na ulici i optuze za ubistvo osude na smrtnu kaznu i gledaju da sto pre taj predmet stave ad akta. i nedaj boze da nemas pare da platis kaznu za brzu voznju. zaglavices dve godine u zatvor i bices u istoj celiji sa crncem koji je osudjen na smrt radi ubistva dece i koji ce i tebe ubiti ako mu ne podmetnes bulju.
moras paziti kakvu knjigu gledas u knjizari jer su kamere svuda i prate da slucajno ne dodirnes neku levicarsku knjigu koja je na istom rangu kao i pedofilija..............

rado cu ti dati pare da odes u tu zemlju tvojih snova jer u nju i odlaze upravo takvi kao sto si ti........................nemajuci pojma da pakao postoji i pre smrti.
 
Video i jedno i drugo i ako bi bas morao da se odlucim za jednu, to bi bila Kuba definitivno.
Ako cemo da poredimo zivot gradjana, Kubanska sirotinja bolje zivi od Americke, a bogatasima je dobro i na Kubi, i u Americi i svuda u Svetu.
Osnovne ljudske potrebe kao zdravrstveno osiguranje i bezbednost su daleko bolje na Kubi.
Tako ono sto je svakom gradjaninu na Kubi dostupno, u Americi je samo onim sa $$$ (adekvatno zdravstveno i zivot u bezbednoj "bogatoj" sredini gde smes ulicom da setas u sred noci).
 
Куба бесплатно здравство најбоље на свету ,образовање бесплатно, спортске активности бесплатне

прваци света у безболу

УСА дно дна

Zaboravio si Kuba = najljepsa zemlja na planetu, Usa = Big Apple.

Kuba Fidel forever, Usa svakih 8 godina neko novi.
 
Kada budes otisao na Kubu, da ne posmatras te ljude kao zivotinje u kavezu, videces sta je lose. Svi nasi odu na Kubu i dive se kako svi igraju i pevaju, a oni ima daju dolar, a "oni se ubise". Ja sam bila na Kubi i mislim sve najgore.
SAD su drustvo, cija unutrasnja politika ne dotice toliko stanovnike, a posebno ne spljna. Oni su prosto ne zainteresovani za politiku, jedino ih zanima nesto na lokalnom nivou.


Poslednji izvestaji govore da na Kubi zivi najvise stogodisnjaka na svetu. Oni imaju svoj sistem vrednosti i njega se drze.

"Nije srecan covek koji ima mnogo, nego onaj kome treba malo" :)
 
a sta im nije pomoglo oko Kastra?.............cini mi se da zbog Kastra najvise ispastaju kubanci a ne ameri................
nego svaki post ti je sve gluplji:mrgreen:

to sto kubanci ispastaju zbog kastra pravi je raj za ono sto ameri ispastaju zbog americke demokratije.
daj boze celom svetu da ispastaju zbog kastra .
nedaj boze nikome americku demokratiju.
 
Posto smo zakljucili da je na Kubi sve divno, bajno i krasno, predlazem da se uporedi broj ljudi koji beze iz Kube na Floridu sa brojem ljudi koji beze iz Amerike na Kubu (ne turisticki !).

Po uporedjivanju ta dva broja dolazimo do jednog od dva zakljucka :

1. Nase tvrdjenje da je na Kubi bolje je retardirano.
2. Ljudi koji zive u Kubi i Americi su potpuni idioti.
 

Back
Top