Gran Turismo

konacno se neko setio da otvori temu o ovom cuvenom naslovu.
Inace dosta dugo ova igra je bila bez konkurencije kao jedina prava simulacija, sad su ipak dobili dostojnog rivala u vidu Xbox-ove ekskluzive Forza Motorsport.

Inace igra je zaista fantasticna, ja se secam kad sam je prvi put igrao na Sony kecu kao klinac mozda tamo negde 97-e, 98-e bila mi je dosadna i neigriva (valjda zato sto nisam bas ni razumeo igru tada, ipak to nije igra za nekog od 12 godina) , ali recimo kada sam pre jedno 3 godine mozda igrao Gran Turismo 4 na PS2 zaista sam se odusevio, prakticno sam se zaljubio u igru.

Realisticna fizika i osecaj za voznju , odlicna grafika, gomila automobila , gomila prelepih i mastovitih staza (kako oficijalnih licenciranih trkackih staza kao sto su recimo Monako, Silverstoun, Indijanapolis.... tako i onih nekih izmisljenih kao sto su trka kroz Sijetl, Paris, Svajcarske Alpe..itd)
Tako da jedva cekam da izadje GT5.
 
Ja se sjecam GTA sa PS 1 mislim da je bila prva medju njima...u San Francico-u si letio preko onih brda po 100-200metara...ali grafika je uvjek bila na nivou.
 
igrao sam i na ps1 i na ps2 a pre koji dan sam je skinuo za psp... grafika je fenomenalna iskoristava svu snagu psp a. i jako je zarazna igra... onaj osecaj kad pomislis jos samo ovu stazu... i nikako da stanes. pa ga jedva nekako iskljucis i za 5 minuta opet ukljucis i pomislis ma moram proci jos ovu stazu...
 
Najbolji trkacki serijal. Na to Amin! Sve delove sam presao, cekam GT5 pa da kupim PS3 :)
Jedina "mana" serijala je sto jos uvek nisu uveli DAMAGE!!! Cockpit view je tek sad od GT5prologue zaziveo, da je bio u GT4 igra bi bila savrsena... Obozavam ovaj serijal :D
 
Najbolji trkacki serijal. Na to Amin! Sve delove sam presao, cekam GT5 pa da kupim PS3 :)
Jedina "mana" serijala je sto jos uvek nisu uveli DAMAGE!!! Cockpit view je tek sad od GT5prologue zaziveo, da je bio u GT4 igra bi bila savrsena... Obozavam ovaj serijal :D

O tome ti pricam.
Sjecam se dobro...letis sa autom,kotrljas se,lupas se i poslije ga vozis punim gasom.
Sto se toga tice...Colin Mcrae je to dobro odradio.
 
Igrao sam prvi Gran Tourismo na PS1,presao oko 85% igre kad mi se nesto zezne memorijska kartica i sve ode udjavola,a dugo sam igrao i imao gomilu otkljucanih automobila.
Ali odkako je izasla Forza Motorsport na Xbox GT vise ne ni pogledam jer je Forza daleko vise realna nego Gran Turismo.
 
ko ti je to rekao, doduse ako mislis da je Forza realnija zato sto ima damage a GT ne to je onda vec drugo (u ostalom bice damage u GT5), kad kazes "realno" ja pre svega mislim na fiziku i ponasanje automobila tj na sam osecaj voznje, a sto se tice toga odprilike je osecaj skoro identican.

A sad i jedna i druga igra imaju svojih prednosti i mana, recimo Gran Turismo ima mnogo veci i bolji izbor staza, malo bolje odradjen cockpit model dok recimo prednost Forze je to sto ima mogucnost tjuniranja, dizajniranja automobila, crtanja po njima, online trgovine automobilima i damage model.
 
ko ti je to rekao, doduse ako mislis da je Forza realnija zato sto ima damage a GT ne to je onda vec drugo (u ostalom bice damage u GT5), kad kazes "realno" ja pre svega mislim na fiziku i ponasanje automobila tj na sam osecaj voznje, a sto se tice toga odprilike je osecaj skoro identican.

A sad i jedna i druga igra imaju svojih prednosti i mana, recimo Gran Turismo ima mnogo veci i bolji izbor staza, malo bolje odradjen cockpit model dok recimo prednost Forze je to sto ima mogucnost tjuniranja, dizajniranja automobila, crtanja po njima, online trgovine automobilima i damage model.
Probao sam GT4 i fizika ponasanja automobila mi se ne svidja,to za damage me ne zanima,jer ce i GT imati a mozda ce biti i bolje na GT4,takodje kd ljudi kazu da GT ima 700 automobila,prvo je svi odmah zinu "WOW" ali kad pocnes da igras i vidis da od pojedinih modela ima 30ak varijanti onda to uopste nije 700 autenticnih automobila.
Ma da imam pare kupio bih PS3 samo zbog Grand Tourisma...
 

Back
Top