Rusi u americkim ocima(filmovima)

po mom mišljenju Rusi u američkim filmovima su:
I - Ako su žene:
to su uglavnom prostitutke koje su ilegalno u SAD, nije isključeno ni da se drogiraju imaju razne boleščine i vrlo slabo, do umereno ni malo :) ne znaju engleski
II - Ako su muškarci:
okoreli mafijaši, oće da potepaju sve redom (za ovakve uloge je pretplaćen Rade Šerbedžija), onda trgovina drogom i ljudima i mnogo štošta.

Onda imamo bivše KGB agente (i muškarce i žene) još gori nego gore navedeni, i stalno su dvolični i rade kao kontraobaveštajci.
Nisam baš dala odgovor na pitanje (samo sam iznela moje viđenje Rusa u američkoj kinematografiji), čak bih ga i ja postavila:
Kompleks ili nešto drugo?
 
To kakvi su Rusi u americkim ocima dobro znamo!
Zene: Nevidjene *****, prenose neke nezamislive bolesti, obicno bezobzirne, brutalne i monstruozne prema svojoj a i drugoj deci... Pripadnice KGB-a su tek cudo! Ove gore navedene ruskinje dodju kao Majka Tereza u odnosu na njih!
Muskarci: Okoreli kriminalci, najveci teroristi na svetu... Obicno su to neke gromade, plave kose, zatucani kao ekser koji zele da "Majka Rusija dominira i pokori ceo svet". Inace nijedan Rus ne zaradjuje posteno. To su ili agenti KGB-a (monstrumi nevidjeni), trgovci drogom, oruzjem i ljudima koji cak i svoju decu prodaju...
 
pa dobro imam utisak sa Amaerikanci experti sto se tiče stvaranja tih klišea, predrasuda i tako bajkovitih slika, ns svim poljima... oni su miroljubivi, pravdoljubivi, demokrate, pošten, porodičan, patrijarhalan svet, sa jednostavnim (površnim) vrednostima... Rusi su ili tajkuni, ili mafijaški ološ, ili tajni agenti, ili prostitutke ili sponzoruše... Zapadna evropa i stara evropska civilizacija im je kao diznilend, šareniš, kadrovi za slikanje... istok i Blkan su isto socijalno dno, ološ i ratni zločinci i tako... čitava njihova kultura i doživlja sveta je tako malo iluzoran i crno-beo
 

Back
Top