Vrisnula dvojka!!!!????
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Vrisnula dvojka!!!!????

Početnik
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Vrisnula dvojka!!!!????

Imam pentijum II original na 300Mh,posto je za danasnje uslove to sporo hteo sam da ga overklokujem i uspeo sam najvise na 374Mhz,ali komp je odjednom vrisnuo,crko mu je cooler i kada se pali na monitoru slova pozelene i trepcu,nemogu da udjem u Bios a kada udjem pojave mi se crte i strafte po ekranu,poterbna mi je pomoc HITNO
    komp:
    Intel Mx 300Mhz
    128 RAM.Hdd 20GB Samsung
    32Mb graf
    Bios:Award
    Hvala na pomoci

Domaćin
    Učlanjen
    02.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

imas na ploci par jumpera pored kojih pise clear cmos ili slicno i nalaze se uglavnom vrlo blizu baterije... ako su prespojeni 1 i 2, iskljuci racunar iz struje, prespoj 2 i 3 sacekaj 10ak sekundi, vrati na 1-2 i zatim upali racunar.... tako si obrisao sva setovanja u biosu (ocistio cmos) i sve ono sto si tamo ocovao ce se vratiti na normalu.... ako sve tada sljaka kako treba izvukao si se :wink:

ps. ako ne mozes da nadjes te jumpere, onda iskljuci racunar i izvuci bateriju na par minuta.... takodje mozes da prespojis + i - na slotu za bateriju da bi izazvao praznjenje cmosa

ako ti ovo ne pomogne, onda je verovatno nesto crklo pa probaj da pozajmis od nekog memoriju i drugi odgovarajuci proc za tu plocu pa prostom zamenom ustanovi gde je tacno problem (verovatno sam proc, ali...)

by the way, p2 ne kosta bas previse tako da 20-30 evrica verujem da imas za zamenu

Slične teme

1. petica u Trinaestoj dvojka u Petoj
    Autor okodku u forumu Škole
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 28.08.2008., 15:06
  2. Dvojka!
    Autor Joya! u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 10.12.2006., 12:14

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor