Pomoć. Mačka je povredila prednju šapu.
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 29

Tema: Pomoć. Mačka je povredila prednju šapu.

Ističe se AleX (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Pomoć. Mačka je povredila prednju šapu.

Moja maša je povredila prednju šapu. Ne znam kako.

Nema otvorenog preloma, ali pretpostavljam da je slomila jer se ne oslanja na nju, levu šapu.

Boli je kad je stisne i drži je povijenu, ali mogu lagano da je ispravim, a da ne kuka.

Plašim se da ne ostane poput onih mačaka sa ulice koje šepaju, tj, ćopaju ne upotrebljavajući šapu, zato što je pogrešno zarasla.

Molim vas da mi pomognete, ukoliko ste veterinar, želim pravilno da je previjem (umem da previjam, idem u medicinsku školu) da sprečim da se i dalje povređuje i da dobro zaraste i isceli.

Kako da to uradim? Da li da je zavijem u pravom položaju, tj, da bude potpuno ispružena?

Za koliko će da isceli?
    Let me hear your thoughts.

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

Podrazumevano Re: Pomoć. Mačka je povredila prednju šapu.

ма ништа, пусти је, проћи ће само о
    emancipate yourselves from mental slavery
    none but ourselves can free our minds

Iskusan
    Učlanjen
    13.10.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    105

Moj ti je savet da je odneseš kod veterinara, da se uradi rengen i da se tačno ustanovi o čemu se radi.

Mojoj mački su prilikom sterilizacije gotovo pokidali jedan mišić... znam da je primala nekoliko dana neke antibiotike da bi joj otok spao... Šepala je dugo... Oporavak je trajao mesecima...
    Poslednji put ažurirao/la *~Anti~* : 16.10.2009. u 16:42

Iskusan ljubota (avatar)
    Učlanjen
    12.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    153

slomi joj desnu da ne šepa...
    Plakao sam kad je progledala Esmeralda...

Elita Skydancer (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2547

Odmah je nosi veterinaru. Pregled je besplatan kod dobrih i humanih veterinara, kao sto su Mica, Vlada Antic, Zoran i mnogi drugi.
    Um je feral, to jedina je rasvjeta

Ističe se AleX (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    60

Ovde, seoski veterinar nema rendgen.

Ne verujem da će roditelji da finansiraju pregled mačke.

Zainteresovan član mikole (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    33

Smile Re: Pomoć. Mačka je povredila prednju šapu.

Staviti ulagu na slomljenu nogu moze biti veoma tesko. Nemoj pokusavati ispraviti slomljenu nogu. Stavi ulagu bez namestanja, Omotaj je pamucnim zavojom (tako da omotas oko cele noge). Umotane novine prilikom povijanja ucvrstice ulagu, smanjice bol i dalje povredjivanje.
    Najbolje bi bilo da ga odneses kod veterinara (pa bolje i kod tog u selu, ako nemas mogucnosti, nego ga ostaviti tako) Zamoli roditelje da ti pomognu. Ako vide da ti je bas stalo pomocice ti. U zamenu za pomoc ponudi se da i ti njima nesto pomognes. Zelim ti svu srecu i brz oporavak za macu.

Buduća legenda Милунка Савић (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1009

Citat Original postavio AleX Pogledaj poruku

Nema otvorenog preloma, ali pretpostavljam da je slomila jer se ne oslanja na nju, levu šapu.

Boli je kad je stisne i drži je povijenu, ali mogu lagano da je ispravim, a da ne kuka.

Plašim se da ne ostane poput onih mačaka sa ulice koje šepaju, tj, ćopaju ne upotrebljavajući šapu, zato što je pogrešno zarasla.

Molim vas da mi pomognete, ukoliko ste veterinar, želim pravilno da je previjem (umem da previjam, idem u medicinsku školu) da sprečim da se i dalje povređuje i da dobro zaraste i isceli.

Kako da to uradim? Da li da je zavijem u pravom položaju, tj, da bude potpuno ispružena?

Za koliko će da isceli?
    Води је ветеринару.
    Препоруке:
    http://www.vhb.co.rs/
    (Мој пас је код Гаље - од рођења, скоро 10 година)

Или, "Плутон", Патријарха Гаврила 8
    Емисија "Ниво 23", ТВ СТБ, моје најновије гостовање, 6.март.2017: https://www.youtube.com/watch?v=Fi0fQVqWkD0&index=15&list=PLXQrwQ9iEAP3qti DY3XDgw6ZuFS3GgZgf

Poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Za koliko će da isceli?
    Ako ima otok, neophodno je da je odvedeš kod veterinara - ODMAH!
    Bilo bi dobro da joj nogu snime rendgenom.

Ako nema otok, opet bih preporučio veterinara, jer možda nije u pitanju mehanička povreda.

Buduća legenda imaginacija* (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    894

Za koliko će da isceli?
    Jel joj je otekla šapa?

Dok se rengenom ne snimi, ništa. Odnesi ga veterinaru.
    I on će ti objasniti sve kako.

U principu, uzroci preloma se mogu grupisati u spontane i traumatske.
    Veterinar će odrediti terapiju koja se može sastojati od primene antibiotika, kortikosteroida, analgetika, mirovanja....što sve zavisi od toga o čemu se radi.

Da mački ublažiš bol dok ga ne odvedeš veterinaru natopi šapu u alkohol.

Ističe se AleX (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio imaginaton* Pogledaj poruku
    Jel joj je otekla šapa?

Dok se rengenom ne snimi, ništa. Odnesi ga veterinaru.
    I on će ti objasniti sve kako.

U principu, uzroci preloma se mogu grupisati u spontane i traumatske.
    Veterinar će odrediti terapiju koja se može sastojati od primene antibiotika, kortikosteroida, analgetika, mirovanja....što sve zavisi od toga o čemu se radi.

Da mački ublažiš bol dok ga ne odvedeš veterinaru natopi šapu u alkohol.
    Nije otečena šapa.

Natopiti šapu alkoholom da bi se bol ublažio?

Izvini, ali alkohol nema veze sa tim, alkohol je samo sredstvo za dezinfekciju, nije za ublažavanje bola.

Da bih joj ublažio bol, treba da joj dam neki anestetik, ali ne znam u kojoj meri jer ne mogu isto kao i za čoveka, sigurno bi trebalo 30 puta manju meru. Ne znam kako to ide kod životinja.

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

Nije otečena šapa.

Izvini, ali alkohol nema veze sa tim, alkohol je samo sredstvo za dezinfekciju, nije za ublažavanje bola.

Da bih joj ublažio bol, treba da joj dam neki anestetik, ali ne znam u kojoj meri jer ne mogu isto kao i za čoveka, sigurno bi trebalo 30 puta manju meru. Ne znam kako to ide kod životinja.
    Gresis
    Mene kad je ujeo puh na Durmitoru progrizao mi je ceo palac....sa jedne strane kroz nokat i sa druge kroz jagodicu...
    Sutradan je rana bila zatvorena,ali je prst bio jako natecen i uzasno me boleo....naisle su neke dve medicinske sestre i odvele me kod njih u kucu....
    sipale su alkohol u cashicu i stavila sam prst u to....uh....znas koje olaksanje...
    A bol ne treba skroz da prestane,jer je stvoren da bi obavestio da nesto nije u redu i da bi chuvali deo tela koji boli....u ovom slucaju,da se maca ne bi oslanjala na nogu i time mozda pogorsala povredu.
    To nije naivno uopste.Savetujem ti da nekako odvedes macku kod veterinara.
    Mi kada se povredimo,idemo kod doktora da bi videli kako stvari stoje iz prostog razloga sto bez odgovarajuce terapije situacija moze jako da se iskomplikuje.
    Isto ti je sa zivotinjama.

Učlanjen
    02.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    894

Citat Original postavio Tsuymish Pogledaj poruku
    Gresis
    Mene kad je ujeo puh na Durmitoru progrizao mi je ceo palac....sa jedne strane kroz nokat i sa druge kroz jagodicu...
    Sutradan je rana bila zatvorena,ali je prst bio jako natecen i uzasno me boleo....naisle su neke dve medicinske sestre i odvele me kod njih u kucu....
    sipale su alkohol u cashicu i stavila sam prst u to....uh....znas koje olaksanje...
    A bol ne treba skroz da prestane,jer je stvoren da bi obavestio da nesto nije u redu i da bi chuvali deo tela koji boli....u ovom slucaju,da se maca ne bi oslanjala na nogu i time mozda pogorsala povredu.
    To nije naivno uopste.Savetujem ti da nekako odvedes macku kod veterinara.
    Mi kada se povredimo,idemo kod doktora da bi videli kako stvari stoje iz prostog razloga sto bez odgovarajuce terapije situacija moze jako da se iskomplikuje.
    Isto ti je sa zivotinjama.
    Tako je Tsuymish.

Nije otečena šapa.

Baviš se medicinskom strukom i stvarno nemam nameru da pišem sada o alkoholu jer to trebaš da znaš.
    Nisam ti za alkohol tek tako rekla, moja struka je veterina.

Zamisli kako je bilo u vreme kada nisu bili anestetici, čime su ljudi olakšavali bolove svojim životinjama pa i sami sebi?
    Morate malo i sami da pomognete svom ljubimcu da mu ukažete prvu pomoć.
    Alkohol i te kako može da izleči a ne samo da dezinfikuje.

Poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Ako ti je lakše seti se lincure i komovice i kako se upotrebljavaju.

Ističe se AleX (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    60

Stavite vi sebi alkohol na posekotinu pa vidite koliko će peckati.

Alkohol zaista nema veze sa prestankom bola, tu je samo za dezinfekciju. Baš me čudi što kažeš da si veterinar, a tvrdiš da alkohol sprečava bol. To alkohol zaista ne može.

Učlanjen
    02.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    894

Alkohol zaista nema veze sa prestankom bola, tu je samo za dezinfekciju. Baš me čudi što kažeš da si veterinar, a tvrdiš da alkohol sprečava bol. To alkohol zaista ne može.
    U uvodnom postu si rekao da nema otvorenog preloma. Zašto nam pominješ živu ranu? Alkohol joj ne može naškoditi!
    Rekoh, nemam nameru da pišem o alkoholu a i tema nije o njemu.
    Dakle, mačka je danas već trebala biti odvedena veterinaru. Šta si juče zradio da joj olakšaš bol? Šta je rekao danas veterinar?

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

e decko,da ti lepo poklonis tu macku nekome ko zeli i moze da joj pruzi veterinarsku negu?

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

ti nisi procitao sta sam ja pisala?
    pa nisam luda
    na svojoj kozi osetila,znam sta pricam
    i kao sto imaginaton kaze,nisi pominjao nikakvu ranu....tako da ne vidim sta ce to da peche

Poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Ako ima otvorenu ranu, vodi je ODMAH kod veterinara i nemoj stavljati alkohol, nego poprskaj ranu aktivnim kiseonikom.

Da li zaista ne znaš kako se upotrebljavaju komovica i lincura?
    Seti se hemije i osobina alkohola i koje je njegovo dejstvo na površinske krvne sudove.

Ističe se AleX (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio Caliburn Pogledaj poruku
    Da li zaista ne znaš kako se upotrebljavaju komovica i lincura?
    Seti se hemije i osobina alkohola i koje je njegovo dejstvo na površinske krvne sudove.
    Maša, hvala Bogu, nema otvorenog preloma (nema rane). Možda ovo citirano malo objašnjava stvari, ali verujte da će vam se bilo ko (ko ima veze sa medicinom) smejati ako mu budete predložili ovako nešto. Kažem ovo dobronamerno.

Mašu nisam danas vodio kod veterinara jer je danas subota, a ovaj seoski ne radi vikendom.

Maša pati, baš mi je žao. Ona ne funkcioniše normalno, to i nas remeti.

Nadam se da do ponedeljka neće stanje da se pogorša.

Poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Maša, hvala Bogu, nema otvorenog preloma (nema rane). Možda ovo citirano malo objašnjava stvari, ali verujte da će vam se bilo ko (ko ima veze sa medicinom) smejati ako mu budete predložili ovako nešto. Kažem ovo dobronamerno.

Znaš li kako se obara visoka temperatura pomoću masaže sa alkoholom?
    Znaš li da se na mesto povrede stavlja led ili alkohol kako bi se sprečilo nastajanje edema?

Mašu nisam danas vodio kod veterinara jer je danas subota, a ovaj seoski ne radi vikendom.
    Ono što ti nismo rekli jeste da je mačka, ukoliko ima otok, trebalo da dobije kortikosteroide u prvih nekoliko časova od nastanka povrede, posle je kasno.

Maša pati, baš mi je žao. Ona ne funkcioniše normalno, to i nas remeti.
    To potpuno razumem. Brinete se za člana čopora.

Nadam se da do ponedeljka neće stanje da se pogorša.
    Ukoliko je uzrok povrede mehanički, najverovatnije neće doći do pogoršanja.
    Ukoliko nije, sve je moguće.

Aktivan član
    Učlanjen
    21.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Moram da svima vama skrenem pažnju na jednu stvar. U toku je virusna infekcija mačaka koja se javlja u jesen. Moja mačka je bila bolesna pre neki dan i preživala je jer ima godinu dana ali komšisko mače nije našao sam ga danas mrvog na trotoraru. Bilo je takodje bolesno. Smrtnost je prilično visoka kod ove infekcije pogotovo malotelesnih mačića.

Pričam vam i razloga što šepanje na jednu šapu je posledica upale zgloba koja je jedna od karakteristika infekcije. I ja sam mislio proteklih godina da mi je mače povredjeno a onda su svi počeli da šepaju svako na različitu nogu.

Ne kažem da je i u ovom slučaju opasan virus, ali imajte u vidu i tu varijantu pogotovu ako mače počne da kunja i ne uzima hranu više.
    Postupak kod infekcije je sledeći:

1)Odvojiti mače od ostalih i uneti ga u kuću ako živi napolju .
    2)Da mirije što više u toplom.
    3)Nikako mu ne davati na silu hranu ili mleko na špric jer će infekcije trenutno buknuti do fatalnog ishoda. Ne smete davati ništa ni od lekova. Mače će samo uzeti hranu kad infekcija prodje.
    4) Bolest traje 5 dana i za to vreme mače samo kunja niti jede niti pije.
    5)Staviti pored njega jednu činiju sa vodom i mlekom ali ne gurati glavu na silu da to pije.

Suština lečenja je gladovanje, dehidracija i mirovanje u toplom (organizam se na taj način sam bori protiv infekcije virusa). Leka za virusne infekcije nema, zato morate postupiti prema onom što sam rekao.

Pričam vam ovo na osnovu višegodišnjeg iskustva. Nemojte da padnete u iskušenje da nešto na silu date mačetu kao što sam i ja ranije radio ne bi li ga spasio a desili se suprotno. Danas svima savetujem da to ne čine, već da postupe onako kako sam rekao.

Možda nema sve ovo sa ovim konkretnim slučajem ali nije loše da se zna pogotovu što je ovaj opasan virus u toku.
    Poslednji put ažurirao/la new_folder : 18.10.2009. u 04:10

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

dehidracija lechi ?
    i gladovanje?
    odakle takvom telu onda snaga da pobedi virus?

Aktivan član
    Učlanjen
    21.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Da neteoretišemo mnogo, to je praksa pokazala. Životinja sama zna da li može da pije ili jede. Gadjenje prema hrani je prirodni zaštitni mehanizam.

Nemojte raditi suprotno od ovaga. Svi kojima je dato (na silu)i najmanji zalogaj hrane ili mleka uginuli su vrlo brzo dok su oni koji su sve to otkunjali u toplom i vidno izmršaveli su u najvećem procentu preživeli.

Jeste na prvi pogled nelogično pa se svi zalete da daju bar malo mleka na silu kako bi imali snage za oprovak a desi se sve suprotno. Isto važi i za bilo koji lek, davanje bilo kakve supstance teško opterećuje organizam u kritičnom trenutku kada je svaki atom snage potreban,

Pričam vam iz čiste prakse, neverujem da će te ovako nešto baš pročitati u literaturi. Logika čestu ume da nas izneveri. Morao sam ovo da napišem jer se toliko puta se desilo isto.

Ukratko kad je virusna infekcija upitanju - važi pravilo "ne čačkaj mečku".

Poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Kako je počela grejna sezona, mačke su veoma zadovoljne.
    Vratio im se stari, dobri prijatelj - TOPLI RADIJATOR!

Slične teme

1. pas ili macka
    Autor deja u forumu Domaće životinje
    Odgovora: 307
    Poslednja poruka: 30.03.2015., 07:52
  2. Pomoc oko Macka
    Autor Devilish|Je$$uS u forumu Domaće životinje
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 24.09.2009., 14:18
  3. Nokia n73 i kako skinuti prednju masku
    Autor nidz@miljkovic u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 2