Podneta prijava protivh prvog coveka Srbije

Eric Draven

Veoma poznat
Poruka
13.290
Prijava protiv Tadića zbog šampanjca na stadionu
Autor: Blic online - B92 | Foto:Alo | 16.10.2009. - 15:13
Prijava protiv Tadića zbog šampanjca na stadionu

Policija je podnela prekršajnu prijavu protiv Borisa Tadića zbog kršenja Zakona o sprečavanju nasilja i nedoličnog ponašanja na sportskim priredbama.

Prijava je, osim protiv Tadića, podneta i protiv Tomislava Karadžića, Aleksandra Antića i Snežane Marković-Samardžić i Fudbalskog saveza Srbije, zato što su u subotu na stadionu nazdravili za pobedu fudbalske reprezentacije Srbije nad Rumunijom, saznaje B92.
"Policijski službenici Policijske uprave za grad Beograd podneli su danas Gradskom sudiji za prekršaje u Beogradu, u redovnom postupku, zahteve za pokretanje prekršajnog postupka protiv Fudbalskog saveza Srbije kao pravnog lica i Tomislava Karadžića kao odgovornog lica u pravnom licu, kao i protiv fizičkih lica Borisa Tadića iz Beograda, Tomislava Karadžića iz Subotice, Aleksandra Antića iz Beograda i Snežane Marković-Samardžić iz Beograda, zbog izvršenog prekršaja na osnovu Zakona o sprečavanju nasilja i nedoličnog ponašanja na sportskim priredbama Republike Srbije", saopštio je MUP.
Tadić je pre dva dana za "Blic" izjavio da će platiti kaznu ako je prekršio zakon.
http://www.blic.rs/politika.php?id=115981

E pa Bordza,sa reci na dela!:lol:
 
Tužilac: Tadić nije prekršio zakon
...
BEOGRAD - Tužilaštvo neće reagovati, niti pokrenuti bilo kakav postupak povodom zdravice predsednika Srbije Borisa Tadića, posle uspeha srpske fudbalske reprezentacije, jer za to nema pravnog osnova, izjavio je večeras Tanjugu republički tužilac Slobodan Radovanović.

Predsednik Srbije nazdravio je za istorijski uspeh naše reprezentacije, plasman na Svetsko prvenstvo u fudbalu, i to na zvaničnom prijemu organizatora te sportske manifestacije Fudbalskog saveza Srbije, kazao je Radovanović.

"To nije isto i ne treba mešati sa konzumiranjem alkohola od strane navijača koji potom vrše nasilje i čine krivična dela, tako da apsolutno ne vidim nikakav razlog za moju reakciju", naglasio je tužilac.

Tadić je danas u Mađarskoj izjavio da je spreman da plati kaznu ukoliko nadležne institucije procene da je prekršio zakon kada je u stadionskoj loži nazdravio za pobedu srpske fudbalske reprezentacije nad selekcijom Rumunije.

"Ako sam kojim slučajem prekršio zakon time što sam prihvatio času koja mi je ponuđena, treba da snosim zakonske posledice, odnosno da platim kaznu kao i svaki drugi građanin. Kada bih kojim slučajem vozio automobil i prekoračio brzinu morao bih da platim kaznu", kazao je Tadić novinarima u Budimpešti
...
:dash::dash::dash:
 
Tužilac: Tadić nije prekršio zakon
...
BEOGRAD - Tužilaštvo neće reagovati, niti pokrenuti bilo kakav postupak povodom zdravice predsednika Srbije Borisa Tadića, posle uspeha srpske fudbalske reprezentacije, jer za to nema pravnog osnova, izjavio je večeras Tanjugu republički tužilac Slobodan Radovanović.

Predsednik Srbije nazdravio je za istorijski uspeh naše reprezentacije, plasman na Svetsko prvenstvo u fudbalu, i to na zvaničnom prijemu organizatora te sportske manifestacije Fudbalskog saveza Srbije, kazao je Radovanović.

"To nije isto i ne treba mešati sa konzumiranjem alkohola od strane navijača koji potom vrše nasilje i čine krivična dela, tako da apsolutno ne vidim nikakav razlog za moju reakciju", naglasio je tužilac.

Tadić je danas u Mađarskoj izjavio da je spreman da plati kaznu ukoliko nadležne institucije procene da je prekršio zakon kada je u stadionskoj loži nazdravio za pobedu srpske fudbalske reprezentacije nad selekcijom Rumunije.

"Ako sam kojim slučajem prekršio zakon time što sam prihvatio času koja mi je ponuđena, treba da snosim zakonske posledice, odnosno da platim kaznu kao i svaki drugi građanin. Kada bih kojim slučajem vozio automobil i prekoračio brzinu morao bih da platim kaznu", kazao je Tadić novinarima u Budimpešti
...
:dash::dash::dash:

Nista onda kad gradjani budu nazdravljali pobedama neka se pajkani ne javljaju.
***** to ako je covek koji treba da postuje zakon i koji je jedan od zasluznih za isti,iznad njega!:roll:
 
Nista onda kad gradjani budu nazdravljali pobedama neka se pajkani ne javljaju.
***** to ako je covek koji treba da postuje zakon i koji je jedan od zasluznih za isti,iznad njega!:roll:

Закон је као паукова мрежа кроз коју се провлаче велике муве,а хватају се мале
...Оноре де Балзак
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
E to je znak da Srbija laganim ali sigurnim koracima ide ka demokratiji....
Da nazdravimo u to ime...

champagne_toast.jpg
 

Back
Top