Koncentracija i pamcenje

Ja imam istih problema, predlozio bih ti anapanasati meditaciju, koncentraciju na dah... ;) ... Nadji pdf meditacija i tamo pitaj sta te zanima, ima puno extra likova... ;)

Hvala, pokusacu, ali sada kako se osecam haoticno,ne bih rekla da bih mogla da meditiram. Moguce je da sam "tip osobe" koja nema sanse da meditira, verovatno jer sam po prirodi nestrpljiva i brza! Ali, pokusacu!
 
Hvala, pokusacu, ali sada kako se osecam haoticno,ne bih rekla da bih mogla da meditiram. Moguce je da sam "tip osobe" koja nema sanse da meditira, verovatno jer sam po prirodi nestrpljiva i brza! Ali, pokusacu!

Heh, pricaj mi o nestrpljivosti i haoticnosti... 3000 misli koje ti prolazi kroz glavu... Koncentracija na dah ti i sluzi da te nauci da ne razmisljas i da unormalizuje rad krvotoka...

Meditacija je cudna, mnoge stvari su dobre kada se zapocnu pa postaju smorne, a meditacija je lepa zato sto je u pocetku smorna, pa postaje sve lepsa i lepsa sto duze radis... ;) Pozz
 
Heh, pricaj mi o nestrpljivosti i haoticnosti... 3000 misli koje ti prolazi kroz glavu... Koncentracija na dah ti i sluzi da te nauci da ne razmisljas i da unormalizuje rad krvotoka...

Meditacija je cudna, mnoge stvari su dobre kada se zapocnu pa postaju smorne, a meditacija je lepa zato sto je u pocetku smorna, pa postaje sve lepsa i lepsa sto duze radis... ;) Pozz

Jos jednom,hvala ti puno, ubedio si me! Nasla sam uz to jos neke websites na kojima sam se upravo malo informisala. Vredi pokusati nema sta da izgubim.
 
Zanima me da li i vi imate problema sa koncentracijom i pamcenjem kao ja i da li postoji nacin kako poboljsati koncentraciju i pamcenje?

Unapred hvala i veliki pozdrav

Naravno u manjoj ili vecoj meri kao i svaki normalan i nenormalan covek.......

Postoji nacin....Za ovo postoji za POVECANJE INTELIGENCIJE NE POSTOJI ali za povecanje koncentracije ili pamcenja postoji nacin.....

To su vise fore nego stvarno povecavanje pamcenja i koncentracije...Iako se mogu povecavati postoji neki limit posle koga jedan u milion moze da ga prekoraci.........I to su obicno osobe kojima fali nesto ili imaju neki poremecaju radu mozga,kao npr autisticne osobe
 

Back
Top