Zagreb - uputstvo za upotrebu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 46

Tema: Zagreb - uputstvo za upotrebu

Početnik
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Zagreb - uputstvo za upotrebu

Za one koji nisu bili a i nece ili ce tek
    Kao i drugi Evropski gradovi slican je Beogradu u neku ruku...Gornji stari grad Zagreba je zaista lep i veoma zategnut...Mladi su egzotik lepi i moderni...Po centru je prevoz 5 stanica u bilo kom pravcu besplatan...Po negde kao npr na glavnoj zeleznickoj postoje male prostorije u kojima se mole onako uspust snogu (ko ne zna Hrvati su katolici)...U Zagrebu u taxi se ne ulazi? imaju i oni problema sa klasicnim monopolistima...Da oni imaju one lepe tramvaje koje smo mi trebali da kupimo ali nismo jer se na prednjoj strani nalazi kao slovo U i tako to...Lepo je sto na stanici tramvajskoj mislim da im je to prevoz javni nisam nesto videla autobuse?! da svuda p[ise za koliko minuta stize tramvaj i koji...svaka stanica se najavljuje u tramvaju tako da nemoras da lomis vratove i zaviras vijuge...1e je 7 kuna i sve je duplo skuplje nego kod nas...npr parce pise je 10 kuna...u nedelju posle 14h zaboravite da ce te bilo sta kupiti sem coca cole i cigareta mozdaaa!...cigarete konkretno ja pusim mentol su 18 kuna!!!...4 medovace 35 kuna...sta jos sta jos...pa nemem pojma ako neko ima nesto neka pita sve u svemu da put do Minhena, Venecije iz ZG je oko 30e u oba pravca!!! vozom....toliko

pozdrav svima

Stara legenda Reefer (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1682

Podrazumevano Re: Zagreb - uputstvo za upotrebu

Citat Original postavio madamee Pogledaj poruku
    Mladi su egzotik lepi i moderni...
    1e je 7 kuna i sve je duplo skuplje nego kod nas...
    u nedelju posle 14h zaboravite da ce te bilo sta kupiti sem coca cole i cigareta
    Da li smo bili u istom Zagrebu?
    Ja bio tamo više puta, mislim da je bar 10-ak puta u pitanju u poslednjih godinu dana i nisam uspeo da vidim lepu osobu. Zgodnih devojaka ima, ali nisu lepe. Verujem da ima i lepih, ali se ne mogu videti kao naše devojke, obične, nenamontirane, a lepe. Već sam pisao da mi deluju prilično ruralno. Ali dobro, da ne raspravljamo o ukusima.
    Primer iz, mislim da je City center One u pitanju, onaj "žuti". Hteo sam da kupim dalmatinski pršut i vino, u Intersparu. Izbor je veliki i kupio sam sve što mi je trealo, ali da vidite cene. Naiđem na onaj kukavni slovenački pršut, Kras, koga ima i kod nas. U to vreme cena 1 kg kod nas je bila oko 20€, dok je u Intersparu bila oko 10 €. Hrvati imaju veći PDV od nas i isto uvoze taj pršut. U "Roses" outlet-u, pored Zagreba cene su drastično niže nego u Bg.
    Što se tiče radnog vremena... zaboravi na bilo šta nakon 22h. Ne znam za mesta za izlazke po Zagrebu, jer sam spavao van grada gde ne možeš da nađeš upaljeno svetlo nakon 22h. Iz priče sa lokalcima sam ukapirao da oni nemaju noćni život kao mi. Nedeljom gotovo ništa ne sme da radi.Tu se katolička crkva jako meša i traži da nedelja bude za porodicu.
    Inače mi se Zagreb nije nešto posebno svideo. Dalmatinski gradovi su daleko lepši... kao i devojke.

Početnik
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Znas kako ja sam bila u centru smestena i imala sam sjajnu ekipu koja zivi u centru Zagreba mahom tako da nemam pojma ja nisam stekal takav utisak...Ima klubova koji rad ekao i kod nas naravno BG je nas grad i veci je a i mi ga jako dobro poznajemo barem ja! Sto se tice cena da jeftinije je u predgradju sto opet kad pogledas i kod nas je jeftinije u predgradju nego u centru

pozz
    a devojke o ukusima ne treba raspravljati
    a i inace niko nije rekao da su lepsi i moderniji iiii

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    283

Bio sam sluzbeno u Zagrebu pre 10-tak dana za zadnji put pre toga pre recimo 20-tak godina. Odusevio sam se svemu osim devojkama. Ima poneka za kojom bi se okrenuo ali u globalu SRPKINJE SU ZAKON
    Ja sam ateista, porodičan čovek, otac dvoje dece. Nemam potrebu za verom, ne osećam se hendikepirano ili ugroženo zato što ne verujem.
    Živi sam dokaz da se bez vere može lepo živeti)

Primećen član
    Učlanjen
    20.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Hvala, ne treba nam uputstvo...

N I K A D A

u životu neću otići više tamo....Ima MNOOOOGO lepših gradova gde nas ne mrze....

Elita Ванда (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2396

Хајде да одмах на почетку замолим да се ова тема не претвори у политичко препуцавање.
    Нико никог не тера да оде у Зг. Ако неко жели, можда ће му ова тема бити корисна.

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    283

Svakako. Imam dobra iskustva iz Zagreba, grad je prelep, cist, pedantan, ljudi su ljubazni.....
    Ja sam ateista, porodičan čovek, otac dvoje dece. Nemam potrebu za verom, ne osećam se hendikepirano ili ugroženo zato što ne verujem.

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Zasto bi iko isao u ZG???? Aj mozda neko poslovno ali sem toga....ne vidim razlog
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Poznat
    Učlanjen
    05.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

Citat Original postavio madamee Pogledaj poruku
    Za one koji nisu bili a i nece ili ce tek
    Kao i drugi Evropski gradovi slican je Beogradu u neku ruku...Gornji stari grad Zagreba je zaista lep i veoma zategnut...Mladi su egzotik lepi i moderni...Po centru je prevoz 5 stanica u bilo kom pravcu besplatan...Po negde kao npr na glavnoj zeleznickoj postoje male prostorije u kojima se mole onako uspust snogu (ko ne zna Hrvati su katolici)...U Zagrebu u taxi se ne ulazi? imaju i oni problema sa klasicnim monopolistima...Da oni imaju one lepe tramvaje koje smo mi trebali da kupimo ali nismo jer se na prednjoj strani nalazi kao slovo U i tako to...Lepo je sto na stanici tramvajskoj mislim da im je to prevoz javni nisam nesto videla autobuse?! da svuda p[ise za koliko minuta stize tramvaj i koji...svaka stanica se najavljuje u tramvaju tako da nemoras da lomis vratove i zaviras vijuge...1e je 7 kuna i sve je duplo skuplje nego kod nas...npr parce pise je 10 kuna...u nedelju posle 14h zaboravite da ce te bilo sta kupiti sem coca cole i cigareta mozdaaa!...cigarete konkretno ja pusim mentol su 18 kuna!!!...4 medovace 35 kuna...sta jos sta jos...pa nemem pojma ako neko ima nesto neka pita sve u svemu da put do Minhena, Venecije iz ZG je oko 30e u oba pravca!!! vozom....toliko

pozdrav svima
    Rade Nedeljom u Trgovackim centrima kiosci u kojima se svašta može kupit BTW
    " Getro" jedan od centara radi nedeljom od 06 do 21 h

Busevi se nalaze uglavnom na okretištima : Gl. kolodvor ( od kud polaze za N.Zagreb i prema V. Gorici (manji grad di se nalazi Pleso, zracna luka ) , zatim na Crnomercu , on vam se nalazi na kraju poznate ILICE (ulica) , Dubrava okretište itd !
    Da , karte za javni prijevoz su nam skupe .. a besplatne su samo prve 2 stanice od GL. kol i Trga Bana Jelačića u bilo kojem smjeru .

Poznat
    Učlanjen
    05.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

Citat Original postavio Reefer Pogledaj poruku
    Da li smo bili u istom Zagrebu?
    Ja bio tamo više puta, mislim da je bar 10-ak puta u pitanju u poslednjih godinu dana i nisam uspeo da vidim lepu osobu. Zgodnih devojaka ima, ali nisu lepe. Verujem da ima i lepih, ali se ne mogu videti kao naše devojke, obične, nenamontirane, a lepe. Već sam pisao da mi deluju prilično ruralno. Ali dobro, da ne raspravljamo o ukusima.
    Primer iz, mislim da je City center One u pitanju, onaj "žuti". Hteo sam da kupim dalmatinski pršut i vino, u Intersparu. Izbor je veliki i kupio sam sve što mi je trealo, ali da vidite cene. Naiđem na onaj kukavni slovenački pršut, Kras, koga ima i kod nas. U to vreme cena 1 kg kod nas je bila oko 20€, dok je u Intersparu bila oko 10 €. Hrvati imaju veći PDV od nas i isto uvoze taj pršut. U "Roses" outlet-u, pored Zagreba cene su drastično niže nego u Bg.
    Što se tiče radnog vremena... zaboravi na bilo šta nakon 22h. Ne znam za mesta za izlazke po Zagrebu, jer sam spavao van grada gde ne možeš da nađeš upaljeno svetlo nakon 22h. Iz priče sa lokalcima sam ukapirao da oni nemaju noćni život kao mi. Nedeljom gotovo ništa ne sme da radi.Tu se katolička crkva jako meša i traži da nedelja bude za porodicu.
    Inače mi se Zagreb nije nešto posebno svideo. Dalmatinski gradovi su daleko lepši... kao i devojke.
    Ljepota je u oku promatraca , zar ne ? Ali svakako da se može uvidit razlika ( odjeca, stav itd ) u sustini isto podneblje
    Da , Roses outlet je novije otvoreno i ima dosta povoljnih stvari za kupit za mizarnu cjenu !
    Što se tice izlazaka : evo vam jedna stranica ZAGREB NOCU

Primećen član
    Učlanjen
    20.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio E'len Pogledaj poruku
    Koji si ti PANJ . Što nebi netko turisticki došao u Zagreb ?
    1 valjan razlog'
    MNOOOOGO razloga......MNOOOOOOOGO....

Zato što su svi gradovi u našem okruženju MNOOOOOGO lepši.....

Budimpešta, Pečuj, Debrecin, Segedin
    Temišvar i Bukurešt
    Sofija
    Skopje, Ohrid
    Solun
    Dubrovnik, Trogir, Pula
    Pa čak i razrušeno Sarajevo i Mostar

O našoj zemlji da ne govorimo .....

Ako već govorimo o turizmu....eto zaista JEDNOG valjanog razloga
    Poslednji put ažurirao/la Phantom der Nacht : 18.10.2009. u 20:15

Poznat
    Učlanjen
    05.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

Citat Original postavio Phantom der Nacht Pogledaj poruku
    MNOOOOGO razloga......MNOOOOOOOGO....

Zato što su svi gradovi u našem okruženju MNOOOOOGO lepši.....

Budimpešta, Pečuj, Debrecin, Segedin
    Temišvar i Bukurešt
    Sofija
    Skopje, Ohrid
    Solun
    Dubrovnik, Trogir, Pula
    Pa čak i razrušeno Sarajevo i Mostar

O našoj zemlji da ne govorimo .....

Ako već govorimo o turizmu....eto zaista JEDNOG valjanog razloga
    I to je tebi valjan razlog ? Jer ima i drugih gradova ?
    Ajd razmisli jos malo ..
    I budi malo objektivnija !

Primećen član
    Učlanjen
    20.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

I budi malo objektivnija !
    Radila sam kao profesionalni turistički vodič 10 godina, i u svim navedenim gradovima sam se uvek bolje osećala.... a i LEPŠI SU !

Sasvim je logično da se PRVO obiđu lepši gradovi, pa tek onda... na kraju... iz dokonosti i oni ružni .....

Elita Ванда (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2396

Их, сад, лепи и ружни градови!
    То је тако субјективно...

Poznat
    Učlanjen
    05.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

Ti kao turisticki vodic bi trebala u svakom gradu nac njegove lijepe strane , a i ono sto je tebi ruzno - drugome moze biti lijepo ! Hvala Bogu, stvorio nas je razlicite !
    I zaista se cudim tom tvoj nacinu pojasnjavanja i postovanja .. Zbog struke koju imas !
    Poslednji put ažurirao/la Ванда : 18.10.2009. u 21:49 Razlog: Вређање

Poznat
    Učlanjen
    05.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

Ugl : Zagreb jednoj Beogradjanki / Beogradjaninu nece bit zanimljiv bas sto se tice provoda jer imate bolji nocni zivot , ali svakako da vam preporucujem odlazak ako volite klubsku muziku na Jarun ( umjetno jezero ) di se nalazi lepeza ponude !
    PUB- ovi su isto odlicni !

Elita Ванда (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2396

Тема ће бити привремено затворена, а спам поруке обрисане.
    Поздрав, Ванда

Stara legenda Reefer (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1682

Ljepota je u oku promatraca , zar ne ? Ali svakako da se može uvidit razlika ( odjeca, stav itd ) u sustini isto podneblje
    Da , Roses outlet je novije otvoreno i ima dosta povoljnih stvari za kupit za mizarnu cjenu !
    Što se tice izlazaka : evo vam jedna stranica ZAGREB NOCU
    Ja se ne bih sa tim složio
    Jeste da su ukusi različiti, ali ipak postoje neki standardi šta je lepo, šta je lepše a šta nije lepo.
    Kažem da sam video zgodne, ali ne i lepe devojke. Naravno, to ne znači da ih nema, ja ih jednostavno nisam sreo u svojim posetama Zagrebu.
    Što se tiče garderobe, tu smo i najsličniji. Najmanja razlika je baš u tom delu.
    Inače, ljudi su bili ljubazni gde god sam se pojavio, od naplatne rampe preko, trafike i prodavnice, do banke. Čak je par gospođa, godina 45 i malo preko, bilo veoma obradovanuo čuvši naš govor. To su nam i rekle, uz lepa sećanja na Beograd i letovanja sa Beograđanima.
    Što se tiče turisitčke posete Zagrebu... nisam ga doživeo kao mesto u koje bih turistički želeo da odem.

Početnik
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

uvek ista prica uvek isti stav kada su forumi u pitanju
    molim da se obrisu poruke koje ne odgovaraju na temu pa ko ima st ada kaze za zagrem ja sam voljna da cujem i naucim nesto novo a devojke and decki za to neka neko otvori movu temu npr Beograd vs Zagreb pa udri

hvala pozz

Poznat
    Učlanjen
    05.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

Citat Original postavio Reefer Pogledaj poruku
    Ja se ne bih sa tim složio
    Jeste da su ukusi različiti, ali ipak postoje neki standardi šta je lepo, šta je lepše a šta nije lepo.
    Kažem da sam video zgodne, ali ne i lepe devojke. Naravno, to ne znači da ih nema, ja ih jednostavno nisam sreo u svojim posetama Zagrebu.
    Što se tiče garderobe, tu smo i najsličniji. Najmanja razlika je baš u tom delu.
    Inače, ljudi su bili ljubazni gde god sam se pojavio, od naplatne rampe preko, trafike i prodavnice, do banke. Čak je par gospođa, godina 45 i malo preko, bilo veoma obradovanuo čuvši naš govor. To su nam i rekle, uz lepa sećanja na Beograd i letovanja sa Beograđanima.
    Što se tiče turisitčke posete Zagrebu... nisam ga doživeo kao mesto u koje bih turistički želeo da odem.
    Istina, Zagreb nema bas interesantnu ponudu koja se nudi u turistickim agencijama, van toga .. ima zanimljivosti ..
    Mada ga potencijalno ne iskorištava ! koliko bi trebao!
    Veliki minus : je ta Nedelja ( kad je mnogo toga zatvoreno)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Meni se Zagreb itekako dopao, prelepa arhitektura, cist je ko apoteka... ali doduse i malo sterilan i tih za juznjacki mentalitet,

Jedna prelepa galerija Zagreba

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    283

Za gurmane da preporucim restoran "Gladne oci".

Ne znam tacno adresu jer su me domacini vodili ali je klopa vrh vrhova. Sam naziv restorana sve govori

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    283

Zainteresovan član kamili (avatar)
    Učlanjen
    21.02.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    36

Ugl : Zagreb jednoj Beogradjanki / Beogradjaninu nece bit zanimljiv bas sto se tice provoda jer imate bolji nocni zivot , ali svakako da vam preporucujem odlazak ako volite klubsku muziku na Jarun ( umjetno jezero ) di se nalazi lepeza ponude !
    PUB- ovi su isto odlicni !
    U potpunosti se slazem sa tobom jedan turisticki radnik mora da upozori putnike da im se pomenuto mesto nece dopasti zbog toga i toga

Primećen član
    Učlanjen
    20.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio jerotije Pogledaj poruku
    Za gurmane da preporucim restoran "Gladne oci".

Ne znam tacno adresu jer su me domacini vodili ali je klopa vrh vrhova. Sam naziv restorana sve govori
    Jerotije, zar i ti sine Brute ? Duboko si me razočarao...

Slične teme

1. Uputstvo za upotrebu !!!
    Autor 100 % u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 179
    Poslednja poruka: 21.04.2008., 14:40
  2. Uputstvo za upotrebu glasackog listica
    Autor endless loop u forumu Politika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 21.01.2007., 02:51
  3. Uputstvo za upotrebu piсke
    Autor bundeva u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 56