Fairy Tail

Odakle vam deco toliko energije da guljate šonen mange tako dugo?!

Meni bi se crevca tri puta preokrenula da mi neko kaže da čitam FT mangu. A i vidim da često ''smučila mi se više'' i slično.

Zar ne mislite da zvučite kao one bakice koje se navade na jednu, pa na drugo, pa na treću špansku tursku indijsku seriju i onda se drndaju 700 epizoda i to na nedeljnom nivou? :mrgreen:

Samo kažem, bolje neki kreativniji rad.
Такав је просечан аниме фан. Колико год да му се нешто смучи, не да му се одустане од тога што му се смучило. Мислим да сви ми аниме фанови имамо неку дозу мазохизма по том питању...
 
Такав је просечан аниме фан. Колико год да му се нешто смучи, не да му се одустане од тога што му се смучило. Мислим да сви ми аниме фанови имамо неку дозу мазохизма по том питању...

Većina shounena počnu zanimljivo, inače ne bi postali nikada popularni da su bili sr*nje na samom početku, ali onda usledi popularnost, mangaka kao ni magazin ne žele da ubiju cash cow dokle je maksimalno ne izmuzu itd.
 
Okej, ali kada je relativno ''dovoljno'' mazohizma ili želje da se istraje po tom pitanju?!

Od Šonena Bleach koji je nešto i valjao, relativno, se naglo i loše završio.

FT je imao gomilu padova i uspona, da bi se završio na očajan način kada je postalo najzanimljivije čak sa pričom o END.

Naruto sa izuzetno lošim endingom po pitanju priče o zečici, pa i ona priča o Mesecu me odmah potsetila na Skies of Arcadia, skoro pa kopirana priča. I onda Boruto kao neki veliki šamar na sve to.

Dragon Ball Super, počeo odlično, velika vest, sve se trese, a onda nenormalno loš inconsistency što se tiče power level-a, doduše podseća na originalan DB, ali ponovo ne ide da jedan Trunks iskoristi spirit energy i uništi lika kog ni God Vegito nije mogao. Veliko razočarenje, pogotovo kada imamo u obziru da je kid Goku bio brži od svetlosti (kao kada je Rošiju uzeo naočari u borbi protiv Tien-a, a Roši bio dovoljno jak da uništi ceo mesec u roku od dve sekunde).

Najviše mi je krivo zbog Bleach-a. Ne znam da li ću ikad da prežalim to što se nije nastavio anime...
 
Највећа мана код Shonen жанра је што се они shonen жанрови који се баве супернатуралом углавном претворе у ДБЗ клонове, наћи онај који није је редак, па тако сви почињу да личе једни на друге...Редак је тип shonen-a као нпр. Death note.

Мени се нпр. допада овај Huntherxhunther, пошто аутор покушава на неки начин да изврши деконструкцију неког стандардног Shonen анимеа...Мада сам засада погледао тек неких педесетак епизода...
 
Највећа мана код Shonen жанра је што се они shonen жанрови који се баве супернатуралом углавном претворе у ДБЗ клонове, наћи онај који није је редак, па тако сви почињу да личе једни на друге...Редак је тип shonen-a као нпр. Death note.

Мени се нпр. допада овај Huntherxhunther, пошто аутор покушава на неки начин да изврши деконструкцију неког стандардног Shonen анимеа...Мада сам засада погледао тек неких педесетак епизода...

Odlican anime, ako prezivis prvih 30-40 epizoda koje su meni bile najdosadnije kasnije je sve bolje.

Animacije je prva liga.
 
hahaha koja glupost ne verujem


F5E.jpg
 
Ja dođoh s pitanjem za koje se nadam da ću dobiti odgovor u roku od nekih nedelju dana, s obzirom na posećenost foruma. :mrgreen:

Elem, na koju foru se anime završio pre mange? Prestali su da ga prave na pola, šta?
 

Back
Top