pitanje za zene

Da li biste ostavili momka posle nekoliko godina veze ukoliko bi vam rekao da mu je dijagnostifikovana neka bolest (ne sida)?

Nebih...samim tim ako sam nekoliko godina sa deckom znaci da ga volim,a kada nekog volis prelazis preko mnogo toga,zasto onda ne bi bila pored njega i pored toga?!
Pitanje je samo da li bi bilo obrnuto..
ali eto,ja sam dala odgovor..ne bih ga ostavila!
 
A šta je tebe riba ostavila zbog toga, pa pitaš?:confused:

ne znam....

zasto kada god postavim temu ljudi pitaju jel iz licnog iskustva? zar je bitno uopste? pitam prosto, interesuje me, cisto da vidim kakav je vas pogled na to...
znaci, da li bi vam to smetalo, a ako bi - sta tacno? da li to sto biste stalno razmisljale kako svakog dana moze da mu se desi nesto, pa biste brinule i to bi stvaralo smetnje u vezi, ili prosto ne biste htele bolesnog decka? inace, sve do tog trenutka vam je bilo cool u vezi
 
Da li biste ostavili momka posle nekoliko godina veze ukoliko bi vam rekao da mu je dijagnostifikovana neka bolest (ne sida)?

Zavisi.
Zavisi koja bolest.
Da li je izlačiva, nije izlečiva, koliko izlečiva.
Zavisi koji je njen ulog, zavisi šta je ona planirala, ako bolest uključuje sterilitet ili nemogućnost dobijanja potomstva, možda je prošla već kroz nešto slično i ne želi da prolazi ponovo...

Bezbroj je opcija, a svi imamo samo jedan put kojim ćemo proći i kojim smo prošli.
Čim neko to učini posle nekoliko godina veze, znači da je odluka bila vrlo teška, ali ne mora da znači da je neopravdana.

Ne znam šta bih uradila.
Zavisi, od mene, od njega, od bolesti.
Eto, najiskrenije.
 
Zavisi.
Zavisi koja bolest.
Da li je izlačiva, nije izlečiva, koliko izlečiva.
Zavisi koji je njen ulog, zavisi šta je ona planirala, ako bolest uključuje sterilitet ili nemogućnost dobijanja potomstva, možda je prošla već kroz nešto slično i ne želi da prolazi ponovo...

Bezbroj je opcija, a svi imamo samo jedan put kojim ćemo proći i kojim smo prošli.
Čimneko to učini posle nekoliko godina veze, znači da je odluka bila vrlo teška, ali ne mora da znači da je neopravdana.

Ne znam šta bih uradila.
Zavisi, od mene, od njega, od bolesti.
Eto, najiskrenije.

hvala na iskrenosti, lepo sto nisi odmah rekla da bi bezuslovno ostala sa njim :)

recimo da je bolest neizleciva, cisto da dobijemo na tenziji, ali nije smrtonosna i da bi mozda jednog dana ona morala da se stara o njemu delimicno
 
Da li biste ostavili momka posle nekoliko godina veze ukoliko bi vam rekao da mu je dijagnostifikovana neka bolest (ne sida)?

Jao.."šta bi bilo kad bi bilo"..ŠBBKBB...Vrlo nezahvalno pitanje za davanje odgovora. Sa ove distance lako mi je da kažem...."ne"...ali koliko je bilo ko od nas ima moć da proceni šta bi u kojoj situaciji uradio? Recimo muškarci koji boluju od dijabetisa posle izvesnog vremena obole i od impotencije. Da li biste bili sa nekim a da sex nije moguć? Bolest srca je stalna opasnost od infarkta....Da li biste ostali u vezi znajući da vaš partner može umreti u svakom momentu? Neplodnost....volite se, zajedno ste, ali ne možete imati decu..Šta onda?
 
Jao.."šta bi bilo kad bi bilo"..ŠBBKBB...Vrlo nezahvalno pitanje za davanje odgovora. Sa ove distance lako mi je da kažem...."ne"...ali koliko je bilo ko od nas ima moć da proceni šta bi u kojoj situaciji uradio? Recimo muškarci koji boluju od dijabetisa posle izvesnog vremena obole i od impotencije. Da li biste bili sa nekim a da sex nije moguć? Bolest srca je stalna opasnost od infarkta....Da li biste ostali u vezi znajući da vaš partner može umreti u svakom momentu? Neplodnost....volite se, zajedno ste, ali ne možete imati decu..Šta onda?

E pa to sam i mislio. Znam za mnogo slucajeva kad posle vise godina braka jedan od supruznika dozivi neki udes ili nesto slicno i postane nekakav invalid, ali partner ostaje sa njim, pa me interesuje da li je to cisto jer su u braku ili je u pitanju ljubav, da li bi ga lakse ostavile da nisu u braku na primer
 
hvala na iskrenosti, lepo sto nisi odmah rekla da bi bezuslovno ostala sa njim :)

recimo da je bolest neizleciva, cisto da dobijemo na tenziji, ali nije smrtonosna i da bi mozda jednog dana ona morala da se stara o njemu delimicno

pa pito si da li bi ga ostavile kad bi reko, tad ne, i sta znam i da moram da se staram o njemu recimo ne bi mi bio problem, ali ima tu mala zackoljiica, znam sta znaci starati se o nekome i dodje momenat kad prosto pozelis da se sve to zavrsi, da pobegnes iz svega toga, tako da ako me pitas da li bi se bezuslovno starala o nekome pa da krenula bih, ali niko ne moze da ti kaze da li bi izdrzo do kraja, nismo svi isti, to vec treba prepustiti slucaju, ali drzim se toga da bih dala sve od sebe pa dalje sta bude

ako neko nije spreman ni da krene u tako nesto, ni da proba, onda smatram da ni ne voli na pravi nacin
 
hvala na iskrenosti, lepo sto nisi odmah rekla da bi bezuslovno ostala sa njim :)

recimo da je bolest neizleciva, cisto da dobijemo na tenziji, ali nije smrtonosna i da bi mozda jednog dana ona morala da se stara o njemu delimicno

I opet - mnogo zavisi od vrste bolesti, stepena oboljenja, manifestacije, raspoloženja obolelog i od veličine i količine osećanja prema istom...
Jer nisu retki slučajevi da pre takvih bolesnika umiru i odlaze njihovi dragi koji su i vodili računa o njima..
Neke bolesti mnogo uzimaju... ne samo od bolesnika, nego i od onih koji su u blizini i koji se staraju o njemu...

Ne znam šta bih učinila, i nedajbože da ikad budem u situaciji da moram tako nešto da odlučim.
Samo onda ću znati.
Ostalo su sve prazne priče.
 
Jao.."šta bi bilo kad bi bilo"..ŠBBKBB...Vrlo nezahvalno pitanje za davanje odgovora. Sa ove distance lako mi je da kažem...."ne"...ali koliko je bilo ko od nas ima moć da proceni šta bi u kojoj situaciji uradio? Recimo muškarci koji boluju od dijabetisa posle izvesnog vremena obole i od impotencije. Da li biste bili sa nekim a da sex nije moguć? Bolest srca je stalna opasnost od infarkta....Da li biste ostali u vezi znajući da vaš partner može umreti u svakom momentu? Neplodnost....volite se, zajedno ste, ali ne možete imati decu..Šta onda?

I dalje bih bio sa njom...

P.S. Izvinjavam se sto ovo nije vezano za temu, ali sam zeleo da odgovorim... :hvala:
 

Back
Top