pomoc oko engleskog jezika...

stefanda

Početnik
Poruka
8
ucim engleski jezik od 3. raz osnovne..sada sam 2. raz srednje....

sada se pitate sta ce ovome pomoc oko engleskog???? uci ga vec 7 god !! :D

da tako je!!! iako sam ucio od 3 raz odnovne...imao sam po lose nastavnike....

umem dobro da prevodim..i prilicno dobro razum kad profesorke govori....ali imam problem kada ja treba nesto da kazem..da izrazim zelju,nameru,ideju...to mi i kaze sadasnja prof.
da traba da gledam filmove bez prevoda..kako bi mi jezik usao u usi...

prosto kada hocu nesto da kazem prvo razmislim 100 puta dal je ispravno..kazu mi da je to greska...moram nauciti da govorim bez razmisljanja!!

ako znate neki sajt sa vezbama..ili sl. da se bolje nauci tj. usavrsi engleski javiti..ili ako imate neki savet kazite.. hvala :D
 
Dala ti je dobar savet.
Gle,to je jednostavno stvar navike,nas su forsirali da pricamo samo engleski,a i sama sam vezbala,tako da se vremenom jednostavno oslobodis...pukne u tebi i progovoris...samo postepeno...citaj sto vise na engleskom,ali trudi se da pricas,samo pricaj,makar i sam sa sobom,samo pricaj :D
I nemoj u pocetku da mislis da li je ispravno i da se time opterecujes,naravno trudi se da pricas gramaticki ispravno,ali i ako to ne uradis profesorka je uvek tu da te ispravi i da te nauci,jer to i jeste njen posao,zar ne? ;)
Tako da samo vezba :)
 
ucim engleski jezik od 3. raz osnovne..sada sam 2. raz srednje....

sada se pitate sta ce ovome pomoc oko engleskog???? uci ga vec 7 god !! :D

da tako je!!! iako sam ucio od 3 raz odnovne...imao sam po lose nastavnike....

umem dobro da prevodim..i prilicno dobro razum kad profesorke govori....ali imam problem kada ja treba nesto da kazem..da izrazim zelju,nameru,ideju...to mi i kaze sadasnja prof.
da traba da gledam filmove bez prevoda..kako bi mi jezik usao u usi...

prosto kada hocu nesto da kazem prvo razmislim 100 puta dal je ispravno..kazu mi da je to greska...moram nauciti da govorim bez razmisljanja!!

ako znate neki sajt sa vezbama..ili sl. da se bolje nauci tj. usavrsi engleski javiti..ili ako imate neki savet kazite.. hvala :D

pricaj sto vise sa strancima ukoliko je moguce........meni je u pocetku bilo gluo da pricam sa onima koji imaju isti maternji kao i ja,tj sa onima za koje znam da me i inace razumeju.kad ne budes imao nikakvu alternativu,videces kako ces da propevas.........:mrgreen:
 

Back
Top