Dom Zdravlja i Čačanska Bolnica

djika

Zainteresovan član
Poruka
328
:besan2:Temu otvaram, da bih uglavnom izbacila bes iz sebe.
U ponedeljak sam bila u Domu zdravlja i čekala od 14:45 do 19:30, na običan pregled. :dash::dash::dash:
Doktorka mi da uput za par analiza. Odem do bolnice da vidim da li treba da zakazem snimanje na rengenu i tamo mi jedan deckić kaže da im je sledeći slobodan termin za osamnaest meseci. Pre određenog vremena isla sam na EKG i zakazali mi da dodjem za tri meseca. Namrgođene sestre ( :pms: ) i rogate doktore neću ni da pominjem.
Meni se smuči kao mlađoj osobi da čekam a kako je onim starima, bolesnicima i trudnicama, mogu samo da zamislim.
Napisite neka slična iskustva, da ne kukam ovde sama.
 
Nisam neko ko kuka.....
Ali, na zalost,u istoj toj bolnici sam u vise navrata dozivela takodje neprijatne stvari....
Neljubaznostse prosirila gore do ulice....
Mrzi me da pisem i da se podsecam kako mi detetu ispirase usi totalno neprofesionalno a bes sestre sto svoj posao ne zna da uradi iskali na nama roditeljima.... prebacivajuci tako krivicu na nas pod izgovorom dete(tada dve god. staro) place i dere se pa je nemoguce....:sad2:
u medjuvremenu se tako hladno uhvatila mobilnog iz svoje jakne sa vesalice i jedno deset minuta ,,caska,, sa nekim kako je bilo na nekoj slavi predhodni dan.....:eek:bez imalo stida i sramote:eek: ja nisam mogla da verujem....
na ortopediji sam takodje jednom prilikom dozivela sok od prostackog ponasanja samog doktora i njegove neprofesionalnosti....:roll:
Ali posto od tada ima sigurno pet godina ja se iskreno nadam da je dole dosao neko ko je mogao da uvede malo reda i discipline....
ono sto bih ja zelela da vidim od tih medicinskih radnika je malo vise osmeha i ljubaznosti na licu, jer taj jadni bolesni narod ne dolazi tamo zato sto nema sta drugo da radi nego zato sto ga muka naterala...bolesnima je nekad i to dovoljno...
a telefoniranje i pusenje na radnom mestu, u bolnici pred pacijentima.......ma ne moram da pisem koliko je to nekulturno i prosto....:(
iskreno se nadam da ce neko moci da ovde napise nesto pozitivno....:bye:
 
ma ludaci, izgubili mi karton u dečijem dispanzeru!!! a što je najgore nisam jedina, i dečka koji je čekao ispred mene zadesila ista nesreća :dash:
kad bih pisala sve pehove iz ovig ustanova to bi trajalo predugo...
a baka se nada da će doživeti operaciju jer je dosta narušenog zdravlja :sad2:
 
sta reci,osim daj nam Boze da ne moramo ici kod njih.
moju majku je pre par godina udario auto,i lezala je u bolnici i trpela bolove cekajuci operaciju kolena (nije bilo slobodnih termina...kao)
ustvari,moje je misljenje da je doktor koji je vodio nju,cekao da ga `podmazemo`(nije docekao).posle par dana je tek operisao.iako je bio skeptik u ishod operacije (koleno je vrlo zahebato) ,sjajno je to uradio,i majka mi,iako ima dosta godina,nema nikakvih posledica
(jedino sto ne moze da zaboravi to)
 
Kad smo već kod baba, moja je imala kamen u žuču. I doktor je spremi za operaciju, da bi u poslednjem trenutku došao i doneo babi otpusnu listu, iz čista mira. Prodje par meseci, baba se zajapurila, hoće da umre. Odvedemo je u bolnicu, doktor nas kulira, i onda tata i stric odnesu flašu viskija i 400 maraka, doktor obavi sve preko noći.
A o izgubljenim kartonima, posle tzv rekonstrukcije zdravstvene administracije i da ne pričam. Moja mama ode kod lekara tamo joj neka veštičara kaže da joj je karton igubljen i izdere se na nju, kao da ga je moja mama izgubila.
 
Evo moj slučaj iz Hitne pomoći:
Dođem sa suprugom, koja je imala jake bolove u stomaku celu noć, oko 7h ujutru. Uđemo tamo a nikog nema! Na kraju probudim neku sestru i ona nas smesti u ambulantu na krevet da sačekamo doktora. Pošto im se tada završavala smena, a nova ekipa treba prvo da popije kafu da se razbudi, čekali smo sami u toj ambulanti 1.5 h. I to sve na urgentnom odeljenju! I to nije sve.
Na kraju dođe doktorka, ne znam joj ime ali je ranije bila načelnica tog odeljenja, i posle pregleda iznese nam svoje stručno mišljenje da se zbog gasova u stomaku ne dolazi u hitnu pomoć! Odemo mi kući, bolovi sve jači i uveče ponovo u hitnu pomoć. Tamo,srećom, naiđemo na drugog lekara. On posumlja na slepo crevo, pozove kolegu sa hirurgije da to potvrdi i bili su u pravu. Hvala dr. Lukiću i želim mu sve najbolje!
Kao što vidite u bolnici ima i stručnih lekara koji savesno obavljaju svoj posao ali su u velikoj manjini!
 
Evo jos jednog izleta u Dom Zdravlja:
Trebala mi je samo jedna informacija vezana za ultrazvuk. Za tu jednu informaciju sam se zadržala 20 minuta.
U ordinaciji za ultrazvuk nije bilo nikoga, pa sam otisla do portira, koji nije znao kuda da me uputi, a onda sam isla od ordinacije do ordinacije opste prakse i sve su bile zakljucane. U prvoj slobodnoj sestre nije bilo ( penzioneri me umalo nisu ubili, sa razumevanjem, ko zna koliko ljudi vec cekaju), u prvoj sledecoj, slobodnoj, me je sestra uputila na doktora koji me je i poslao na ultrazvuk i to je bila najnormalnija osoba koju sam tog dana videla tamo. Sve u svemu, u ,,Medilabu" sam se duplo krace zadrzala kada sam trebala da vadim krv.
 
Sto se tice zdravstvrnih ustanova u Cacku...svaki komentar je suvisan...od obicnih uputa koji su mi bili potrebni za operaciju, napravljena je opsta fama,tri dana sedenja u domu zdravlja po 4-5 sati, potom samo ponasanje medicinskih sestara me je dovodilo do ludila jer nece da ti pridju ako im ne das neki dinar sto se na kraju i potvrdilo...haos! Malo je onih koji taj posao obavljaju jer vole ..a sve vise je onih koji rade bilo sta samo da prime platu da bi preziveli u toku meseca!
 
Ja sam licno imala par veoma ruznih iskustava i u Domu zdravlja i u Cacanskoj bolnici a o cekanju po hodnicima necu ni da pisem.
Ali da nije sve tako crno i da ima dobrih lekara uverila sam se za Bozic.
Morala sam da se javim lekaru jer sam imala strasno gusenje i bol u grudima, pomislila sam da je napad astme posto se od nje inace lecim.
U hodniku ispred prve ordinacije je bilo dosta ljudi iako je bilo vec kasno popodne a pri tom i Bozic.Mislila sam da cu po obicaju cekati par sati, medjutim jedan veoma mlad lekar,najmladji koga sam ikad srela u zivotu je radio veoma brzo a pri tom i profesionalno u sta sam se uverila licno.Tako da sam brzo stigla na red nakon cega je doktor obavio komletan pregled ukljucujuci i EKG.Brzo je posttavio dijagnozu kako mi je objasnio da imam treperenje pretkomora srca dao mi je da primim jednnu inekciju u venu nakon cega sam bila kao nova.
Ako ovo neko cita onda zelim javno da se zahvalim Dr Zdravku Brkovicu ako se dobro secam imena sa pecata.
Pouka-Ocigledno posao treba dati mladima i perspektivnima koji imaju volje za rad i nisu zaboravili zasto su studirali bas medicinu!!!!
 
Ljudi budite svesni da se zdravstvo raspada, bukvalno raspada, ovo shto je otishao ministar mirishe na potpuni kolaps, verovatno je nanjushio da je kraj blizu pa ko veli da ode dok josh mozhe. Sticajem okolnosti imam uvid koliko toliko u zdravstvo, sve neprijatnosti koje se deshavaju su samo posledica losheg stanja u zdravstvu. Neljubaznost radnika ma koliko gadna bila u neku ruku je i opravdana, frustracije koje oni dozhivljavaju svakodnevno...ne mozhete da zamislite.
 
Nije lako, moras da radis razne gadosti, da sastavljas i ruke i noge..... A onaj šupak od ministra ne bi ni otišao da mu je bilo dobro.


Ali nije ni ljudima koji rade kod privatnika, kojima se ne placa ni subota, ni prekovremeno, ni nedelja, koji rade za drzavne praznike, Novu Godinu..... Pa opet moraju da se smeše ljudima koji dolaze.
Sestrama pretpostavljam nije ništa lakše kada dobijaju čokolade, kafe, ratluke itd, i doktorima koji uzimaju mito.
 
Ljudi, da li neko zna gde tacno radi pomenuti Dr Zdravko Brkovic-stvar je hitna.Mome detetu je bukvalno ali bukvalno spasao zivot u jednoj prodavnici.Toliko sam bio pogubljen da se coveku nisam ni zahvalio a on je samo nestao u opstoj guzvi.Jedino sto sam saznao od prodavacice je da je presao za Cacak sa VMA ali da ne zna tacno gde radi.Raspitivao sam se u Domu zdravlja ali sam saznao samo da on oderedjenim danima tamo dolazi bez nekog konkretnog odgovora.Ako neko ima neku informaciju, bio bih zahvalan!!!:worth:
 
Malopre sam bio tetki u poseti, i pokačio se sa nekim kretenom koji izigrava med. sestru, malo je falilo glavu da mu otkinem, da me ne izbaciše svašta bi bilo... ne pamtim kad me je neko onako iznervirao! Kakav je ono prostakluk i neprofesionalizam sa njihove strane, ono nema ni u Africi! Prema pacijentima i nama koji smo došli u posetu ophode se kao prema stoci. Treba neko lepo da ih istambura, pa da vide onda kako treba da se ponašaju prema drugima
 
Pa ovo je stvarno neverovatno.Danas sam cekao 3h i 25min na dva recepta za majku u Domu zdravlja.A doktor za koga sam se raspitivao radi svaki dan na drugom mestu i kako covek onda moze da se opredeli za lekara?????A to uvek pitaju kao da je najvaznije u zivotu.Nista ne cudi sto nam je ovako kako jeste kad su one koji hoce i umeju da rade poslali po nekim vukojebinama a gospoda po domu zdravlja tkv. VELIKI DOKTORI su zaduzeni da prekrstaju nogu na nogu, kolutaju ocima i piskaraju po ceo dan izigravajuci valjda skretnicara, samo ne da lece.Suma sumarum- potpuno razocarenje.
Ljudi, da li neko zna gde tacno radi pomenuti Dr Zdravko Brkovic-stvar je hitna.Mome detetu je bukvalno ali bukvalno spasao zivot u jednoj prodavnici.Toliko sam bio pogubljen da se coveku nisam ni zahvalio a on je samo nestao u opstoj guzvi.Jedino sto sam saznao od prodavacice je da je presao za Cacak sa VMA ali da ne zna tacno gde radi.Raspitivao sam se u Domu zdravlja ali sam saznao samo da on oderedjenim danima tamo dolazi bez nekog konkretnog odgovora.Ako neko ima neku informaciju, bio bih zahvalan!!!:worth:
 
Malopre sam bio tetki u poseti, i pokačio se sa nekim kretenom koji izigrava med. sestru, malo je falilo glavu da mu otkinem, da me ne izbaciše svašta bi bilo... ne pamtim kad me je neko onako iznervirao! Kakav je ono prostakluk i neprofesionalizam sa njihove strane, ono nema ni u Africi! Prema pacijentima i nama koji smo došli u posetu ophode se kao prema stoci. Treba neko lepo da ih istambura, pa da vide onda kako treba da se ponašaju prema drugima


Da nije tetka na pulmologiji?
 

Back
Top